Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Frankia a610 z okolic Płońska
Autor Wiadomość
wysoki_tomas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lut 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Świdnik
  Wysłany: 2018-03-19, 20:54   Frankia a610 z okolic Płońska

Witam
Jeśli ktoś jest zainteresowany tym modelem to jestem właśnie po oględzinach...Ze sprzedającym wstępnie o cenie rozmawiałem telefonicznie, czy jest skłonny do negocjacji...wydawało się że jest...po przyjeździe na miejsce ok 300km...i oględzinach byliśmy z żoną zainteresowani choć mankamenty oczywiście są (informacja na priv). Ale okazało się że sprzedający po rozmowie ze swoją żoną podniósł cenę o dobrych kilka złotych ( więcej niż deklarował telefonicznie)...więc jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego egzemplarza to licz się ze zmianą ceny w trakcie zakupu ...NIE POLECAM

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
matro 
weteran
musi być twardy!Tylko co trzecia noc na campingu:)


Twój sprzęt: FFB Classic 570
Nazwa załogi: Robert, Kamila, Amelia, Hubert
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Lip 2008
Piwa: 71/110
Skąd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysłany: 2018-03-20, 10:30   

Cóż czasem też tak się zdarza, że po zakup auta jedziemy z góry zakładając, że coś utargujemy :spoko
Natomiast jeżeli sprzedający podniósł cenę od tej zadeklarowanej w ogłoszeniu to jest to najzwyczajniejsze chamstwo... :gwm
powinien Tobie zwrócić koszty podróży :spoko
_________________


...może i alkowa bardziej przypomina kamper... za to integral bardziej przypomina dom ! ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wysoki_tomas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lut 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2018-03-20, 16:37   

Stargowałem telefonicznie ale po przyjeździe na miejsce chyba za bardzo się napaliłem i to zauważył to sprzedający...natomiast teraz na chłodno zdałem sobie sprawę że i tak przesadziłem z ceną....ten egzemplarz nie był wart tych pieniędzy...tylko szkoda czasu i że znów trzeba brać wolne i gdzieś w Polskę jechać...
Ostatnio zmieniony przez wysoki_tomas 2018-03-20, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-03-20, 17:03   

Może zamiast pisać o "walce cenowej" z właścicielem, napisz dwa słowa o tym aucie i wrzuć jego zdjęcie... przynajmniej coś zostanie dla potomnych...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wysoki_tomas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lut 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2018-03-20, 17:41   

Ok oto link:

https://m.olx.pl/oferta/fiat-ducato-kamper-kamper-frankia-610-CID5-IDsLFFF.html

Kamper ogólnie w stanie dobrym...z mankamentów to: po odpaleniu słychać było chyba łożysko (sprzedający twierdził że to docisk sprzęgła) po wyciśnięciu sprzęgła faktycznie ustawało choć podczas jazdy wg. Mnie nadal było słyszalne...Co mnie zaniepokoiło to łazienka...trochę zażółcona i poklejona OK wiem 1999r ale podłoga w łazience się uginała...sprawdzałem pod spodem (wersja zimowa) ale zacieków nie widziałem...poza tym kałuża na dachu po zimie więc nie był zabezpieczany i trochę uszczelnień kominków było odspohonych...zacieków do środka nie zarejestrowałem ... Środek bardzo schludny i ładny...niewiele dziur po montażu TV...największy bajer to TV sat z automatycznym pozycjonowaniem....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2018-03-20, 18:23   

link do ogłoszenia zniknie i nie będzie wiadomo o jakie auto chodzi najlepiej dodać 1,2 zdjęcia
cena w ogłoszeniu 72tys. dużo i nie dużo. :spoko

678345883_2_644x461_fiat-ducato-kamper-kamper-frankia-610-dodaj-zdjecia.jpg
Plik ściągnięto 4193 raz(y) 37,27 KB

678345883_3_644x461_fiat-ducato-kamper-kamper-frankia-610-kempingowe.jpg
Plik ściągnięto 4193 raz(y) 55,63 KB

678345883_1_644x461_fiat-ducato-kamper-kamper-frankia-610-plonsk.jpg
Plik ściągnięto 4193 raz(y) 46,82 KB

_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wysoki_tomas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lut 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2018-03-20, 18:49   

A i jeszcze mi się przypomniało...lampka nad drzwiami wejściowymi popękana obudowa...raczej nie do kupienia...wgniecenie dość głębokie nad schowkiem ale zaklejone taśmą białą...w schowku (pod podłogą) w wielu miejscach podklejania okleina co świadczy wg. Mnie o wodzie ale raczej po zimowych podróżach bez oczyszczenia nart...z tyłu za siedzeniem (zagłówkiem tylnej kanapy) wgniecenie spowodowane przewożeniem czegaś ciężkiego (wielkości dłoni).. i na koniec dość zniszczone elementy rantów drewnianych przy rozkładaniu łóżka większego że stolikiem...niewidoczne przy użytkowaniu bez rozkładania...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wysoki_tomas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lut 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2018-03-20, 19:09   

Markizy i osprzętu już nie sprawdziłem gdyż zaczęliśmy rozmawiać o cenie...i się wkurzyłem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-03-20, 19:11   

eler1 napisał/a:
............................
cena w ogłoszeniu 72tys. dużo i nie dużo. :spoko


Jak za Frankie nie dużo, wiem co mówię mam Frankie doskonały kamper!!!
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
McGali 
stary wyga


Twój sprzęt: Burstner A550 C25 2.0E LPG
Nazwa załogi: GaliTeam
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Piwa: 17/9
Skąd: EZG
Wysłany: 2018-03-20, 20:00   

Track222 napisał/a:
eler1 napisał/a:
............................
cena w ogłoszeniu 72tys. dużo i nie dużo. :spoko


Jak za Frankie nie dużo, wiem co mówię mam Frankie doskonały kamper!!!


Ryszard jeżeli jest tak jak mówisz to Frankia nowe kampery sprzedaje za półdarmo i dopiero rynek reguluje cenę :szeroki_usmiech Prawie dwu-dekadowy samochód za 70 tys. okazja jakich mało :shock:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Track222 
weteran


Twój sprzęt: Była - Niewiadów n126
Nazwa załogi: Tracki
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Maj 2009
Piwa: 81/9
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-03-20, 20:12   

McGali napisał/a:

Ryszard jeżeli jest tak jak mówisz to Frankia nowe kampery sprzedaje za półdarmo i dopiero rynek reguluje cenę :szeroki_usmiech Prawie dwu-dekadowy samochód za 70 tys. okazja jakich mało :shock:


Nowe auto to około 800 tyś to chyba nie półdarmo. Dlatego jest ich tak mało na rynku!!!
_________________
Nic nie muszę, mogę tylko chcieć. Ale czasem jest tak, że tak bardzo chcę, że muszę.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 196/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-03-20, 20:34   

Nie dla mnie takie auto - jeżdżę blaszakiem z wyboru.Ale auto,o którym mowa bardzo ładne wydaje się.Jeśli takie chciałbyś to naprawdę nie bardzo rozumiem gdzie wady.To co wymieniłeś nie wydaje się być znaczące,choć może nie znasz się na tyle aby wykryć grubsze felery.Może warto poprosić kogoś kto siedzi w tej branży? Oczywiście ogólne wrażenie też ma znaczenie ale byłeś " napalony" czyli podobał się .Podniesienie ceny to chamstwo ale zdarza się w każdej dziedzinie.Poczekaj kilka miesięcy i jak nie sprzeda wymyśl cenę,która zrekompensuje Ci straty moralne.Zemsta jest słodka.Jeśli sprzeda też nic wielkiego.Widocznie nie był dla Ciebie i tyle.I jeździj nie z żoną a z ekspertem od kamperów.Z żoną nie ukryjecie ekscytacji i znowu leżycie.Handel to gra i walka.Musisz zawsze móc pokazać w necie inne,tańsze,lepsze auto a ew.możesz kupić to,które oglądasz bo już nie chce Ci się dalej jeździć.Ale musi Cię cena bardzo zachęcić.Takie rzeczy ... :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wysoki_tomas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lut 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2018-03-20, 21:06   

rako1 wiesz szczerze mówiąc szukam czegoś 6 osobowego dla rodzin z dziećmi. Aby dzieci miały najlepiej łóżka piętrowe a my mogli usiąść w środku a nie codziennie rozkładać i składać łóżko...więc ten kamper w tej cenie nie był dla mnie atrakcyjny...ale niestety już przynajmniej dwa do których się zbierałem z zakupem (z łóżkami piętrowymi), byłem drugi w kolejce...i niestety sprzedane. Co ciekawe w podobnej cenie...więc poczekam...i poszukam...Co do samego zakupu, to chyba tylko u nas jest takie nastawienie sprzedającego (o podoba mu się to zażądam więcej)...przez komunę jesteśmy nastawieni w ten sposób by być spekulantami...i zarobić 10 tysięcy...bo mam wrażenie po rozmowie ze sprzedającym że mniejwięcej tyle zarobi...to jest chore że ludzie sprzedają złomy z zagranicy za takie pieniądze...i uważają że tyle są warte...(sprzedający posiada kampera pół roku)...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wysoki_tomas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 20 Lut 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2018-03-20, 21:23   

McGali, minimum 71 000zł i ani grosza mniej...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2018-03-20, 21:36   

Track222 napisał/a:

Nowe auto to około 800 tyś to chyba nie półdarmo. Dlatego jest ich tak mało na rynku!!!


Nie żartuj, że auto takiej klasy jako nowe kosztowało 800 tys. zł? No, chyba, że podałeś cenę za 4 sztuki ... to już byłoby bliżej.
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***