Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamperek blaszanka na bazie L4H3 dla rodzinki 2+2
Autor Wiadomość
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-09-21, 11:06   

Taki poranek to ja rozumiem :) Extra
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
m4in77 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Jumper L4h2 2015
Dołączył: 14 Mar 2017
Piwa: 1/7
Skąd: Białystok
Wysłany: 2018-09-21, 12:31   

Cytat:
Ogrzewanie ścienne to żarcik 😁 to była skrętka komputerowa która robiła za dystans podczas klejenia laminatu ;)


To się nabrałem :haha: , kiedyś myślałem o takim rozwiązaniu. Niestety nie zrobiłem takiego ogrzewania naściennego a myślę że w takim pomieszczeniu jak łazienka byłoby super :) . Może kiedyś zrobię w innym aucie. Będę miał jakąś fajną łazienkę .....

Lodówka MPM kolor na pewno ten sam :wyszczerzony: co do modelu to pewnie nie identyczny. Może w weekend cykne focie jak wydrę z zabudowy. Ogólnie światełko nie musi się świecić po otwarciu drzwi, nie zależy mi na tym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-09-21, 13:09   

z Tą lodówką to nie ma filozofi. Po prostu przy agregacie odkręć puszkę elektryczną i idą dwa przewody do termostatu odłącz je i podłącz bezpośrednio we włącznik przetwornicy ( dwa kable ) a kompresor lodówki ( także dwa kable) podłącz bezpośrednio do przetwornicy. czyli złącz je z przewodem zasilającym lodówkę. Koniec. Światło także da się zrobić. Ja zrobiłem że przykleiłem pasek ledowy w lodówce a do zasilania wykorzystałem jeden z przewodów uziemienia termostatu.
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
groniar 
zaawansowany

Twój sprzęt: Fiat Ducato L3H2
Dołączył: 10 Lis 2017
Piwa: 6/2
Skąd: Nieporęt
Wysłany: 2018-09-21, 13:51   

Jaką tam macie temperaturę o tej porze roku? Planuję na drugi rok trochę pojeździć i chciałbym poznać waszą opinię czy ten termin na Grecję jest ok. Tak przy okazji życzę udanego wypoczynku :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-09-21, 20:16   

kwlp napisał/a:
z Tą lodówką to nie ma filozofi. Po prostu przy agregacie odkręć puszkę elektryczną i idą dwa przewody do termostatu odłącz je i podłącz bezpośrednio we włącznik przetwornicy ( dwa kable ) a kompresor lodówki ( także dwa kable) podłącz bezpośrednio do przetwornicy. czyli złącz je z przewodem zasilającym lodówkę. Koniec. Światło także da się zrobić. Ja zrobiłem że przykleiłem pasek ledowy w lodówce a do zasilania wykorzystałem jeden z przewodów uziemienia termostatu.


To rozwiązanie tylko w przypadku jeśli nigdy nie podłączasz się do słupka. Jeśli używasz też prądu z zewnątrz to bez przekaźnika się nie obejdzie.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-09-21, 21:06   

Temperatury w Grecji to 30/20 z wodą 25.

Co do lodowki to tak jak kwlp wykorzystałem przewód uziemienia do zasilania paska Led wklejonego zamiast oryginalnego oświetlenia. Połączenia zapewne też podobne do kwlp.

Xbartman jak włączyłem lodówkę w maju tak jej nie wyłączałem, prądu do tej pory nie zabrakło.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-09-21, 21:55   

Nie wątpię. Je też cały czas ze słońca i alternatora, nawet w Skandynawii. Prądu nie brakuję mimo, że nawet czajnika używam do gotowania wody. Jednak warto dodać, że bez zastosowania przekaźnika podłączenie do słupka nie wchodzi w grę.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-09-21, 22:21   

Ja nawet nie przewidywałem słupka :) mam 450Ah na pokładzie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-09-21, 22:25   

I aku doładuj ci te aku do fula? Mi co parę dni trochę brakowało... Jak stałem dłużej. Wychodziło jakbym codziennie używał więcej niż się naladowalo.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-09-22, 16:39   

Pytanie mam. Kto wie gdzie można nabyć okienko dachowe takie automatyczne co to potrafi się samo otworzyc itp bejery. Coś słabo mi idzie szukanie tego...
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-09-22, 21:07   

Prądu jeszcze nigdy nie brakło, zawsze do południa jest już na full, do tej pory użyłem tylko raz klimy i to bardziej z ciekawości, a to dopiero klima wyląduje Aku prawie do zera w noc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-09-22, 23:17   

Mi coś nie ładował solarek do full a. Był tak jakby nie doładowany ciągle.. . Prądu niby nie brakowało ale codziennie po nocy było mniej i mniej. Jak pojezdzilem plus solar to szło do góry.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Ostatnio zmieniony przez KASZUB 2018-12-31, 08:31, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-09-22, 23:28   

KASZUB napisał/a:
Mi coś nie lądował Smolarek do full.

Czasem Smolarek nie ląduje :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :spoko
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-09-23, 01:26   

Moja instalacja także nie przewiduje podłączenia do słupka. Lodówka działa mi od Lutego i nigdy prądu nie zabrakło. No może raz w chorwacji ( tam jest trochę słabsze słońce - naprawdę ) Było gorąco i 3 dni mieliśmy nie pogody ( bura ) to faktycznie był problem, no i trochę się chwaliłem ile to ja prądu nie mam :) )) . Postanowiłem że zamiast kombinować z instalacją która ma działać na słupku. To rozwiązałem to tak że gniazdo zewnętrzne podłączam do prostownika, a ten ładuje aku. reszta działa tak jak zawsze. Może to i nie ekonomiczne rozwiązanie, ale za prąd z rególy nikt nie rozlicza w KW. Natomiast zaletą jest to że po ładowaniu zawsze mam pełne aku :)
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Sosna91 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Dołączył: 08 Wrz 2017
Skąd: UK
Wysłany: 2018-09-23, 01:26   

Przeczytałem wlasnie cały temat i chodzi mi o klime bo tylko tego brakuje na moim pokładzie jednak w pierwszych postach dawales linka do klimy 0.9kw za ok 1500zl a pozniej cos pisales ze pobierac Ci ok 400watt.

to ta sama klima czy jak? czy po zmianie ustawien na minimum pobiera tylko tyle? i czy w ogole jej wydajnosc jest sensowana przy takim poborze?

mam przetwornice 3000/6000watt na sinusie wiec mysle ze powinna tez odpalic bez tej modyfikacji o ktorej pisales.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***