Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Idą zmiany w przeglądach
Autor Wiadomość
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2018-03-26, 22:06   

Artykuł na ten temat:
https://moto.wp.pl/zmiany-w-przegladach-nie-beda-tak-drastyczne-to-dobra-wiadomosc-dla-kierowcow-6234395134150785a
Ciekawe kiedy u nas to wejdzie, skoro już wiadomo, że się spóźnią... :-P
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-03-26, 22:16   

Och... takim słodkim marzeniem moim jest by dobra zmiana wprowadziła możliwość czasowego wyrejestrowania/wyłączenia z ruchu pojazdu którego czasowo ruszać nie będę.
Tym samym zwolnienie z przepisu (za PO wdrożonego!!!) kretyńsko-złodziejczego przymusowego opłacania OC za coś co latami stoi na kołkach. A miałem w szwagrowej stodole tatowego Poloneza z którego chciałem zrobić eksponat a przez pazerność ch...j wie kogo zrobiłem z niego to czym się teraz golicie.
Patrzymy na Europę i się oblizujemy ich mądrzejszymi/sprzyjającymi bardziej obywatelom rozwiązaniami. Naśladujmy sprzyjające.
Helmut zimą za kampera nie płaci jeśli nie jeździ. Za Passata też.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2018-03-26, 22:24   

Socale napisał/a:
Och... takim słodkim marzeniem moim jest by dobra zmiana wprowadziła możliwość czasowego wyrejestrowania/wyłączenia z ruchu pojazdu którego czasowo ruszać nie będę.

Po kiego czorta ma wprowadzać? Przecież teraz też można kampera wyrejestrować. Można na czas od 2 do 24 miesięcy zgodne z aktualnym prawem.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2018-03-26, 22:27   

Socale napisał/a:
Helmut zimą za kampera nie płaci jeśli nie jeździ.

Wojtek nie :placz kampera też możesz czasowo wyrejestrować. Część z CT już dawno tak robi.
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-03-26, 22:34   

Uuuu chłopaki, to ja niedouk jestem.
Czy w parze z tym zwolnienie z OC też jest?
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MisioKRAK 
weteran


Twój sprzęt: Ducato Dethleffs A-642DB 1992r
Nazwa załogi: Misio i spółka zoo
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Cze 2013
Piwa: 25/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-27, 06:12   

Tak
Nie płacisz wówczas za niego OC
_________________
Klimatyzacja w domu i firmie http://www.KlimatyzowanyDOM.pl
A to nasz Osiołek . oraz Herman
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zbyszekwoj 
Kombatant


Twój sprzęt: Rapido 707F
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Kwi 2013
Piwa: 330/221
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-27, 07:05   

Najgorzej będa mieli ci co mają kilka samochodów. Trza przerwać wakacje bo wypada któregos rejestracja. Jak do miesiąca się spóźnisz to podwójna opłata , a jak 3 m-ce to poczwórna? :( :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-03-27, 07:35   

Na temat czasowego wyrejestrowania była dyskusja i to w naszym polskim przypadku jest upierdliwe i raczej mało opłacalne .

Ale kilka groszy można zaoszczędzić .
Niemcy mają to bardziej normalnie rozwiązane. :!:

Ale jak czasem najdzie ochota w piękny pseudozimowy dzień pojechać na kawkę ...do :dupa

Tym bardziej ,że zawsze kamper u mnie był "pod parą ", jeno bez wody.

Gdyby jeszcze nie trzeba było tablic oddawać , to może . Wtedy przez EPUAP i Profil Zaufany , można by takie wyrejestrowanie cofnąć a tak ... Za stary jestem na pierdoły .

Akurat w Polsce to niewielkie pieniądze. Niemniej Pecunia non olet

https://www.mfind.pl/akad...anie-samochodu/

Cytat:
Jeśli chcesz wycofać swój pojazd z ruchu na określony czas, musisz udać się do wydziału komunikacji, w którym go zarejestrowałeś i złożyć stosowny wniosek. Okres wycofania z ruchu może trwać od 2 do 24 miesięcy. Po jego upływie można go przedłużyć, ale nie dłużej niż o kolejne 24 miesiące. Pamiętaj, że w urzędzie muszą stawić się wszyscy współwłaściciele pojazdu. Przepisy wymagają też, byś do wniosku dołączył:

dowód rejestracyjny
tablice rejestracyjne
kartę pojazdu (o ile była wydana)
Dokumenty te (poza kartą pojazdu) pozostaną w urzędzie jako depozyt na czas wycofania pojazdu z ruchu. Jeśli zaś przedłużasz ten okres, do swojego wniosku musisz dołączyć kartę pojazdu oraz poprzednie decyzje o wycofaniu pojazdu z ruchu.

Będąc właścicielem czasowo wycofanego z ruchu pojazdu, ciążą na Tobie pewne obowiązki. Przede wszystkim musisz zapewnić mu postój poza drogą publiczną, strefą ruchu czy strefą zamieszkania. Ponadto, Twoim obowiązkiem jest też zabezpieczenie pojazdu przed jego uruchomieniem przez osobę niepowołaną oraz zachowanie wszelkich środków ostrożności, niezbędnych do uniknięcia wypadku.

Koszty czasowego wycofania pojazdu z ruchu

Wydanie decyzji o wycofaniu pojazdu z ruchu wiąże się z kosztami. Jeżeli chcesz wycofać swój pojazd na 2 miesiące, musisz przygotować się na wydatek 80 zł. W przypadku dłuższego okresu, koszty zwiększają się z każdym miesiącem o:

4 zł – od 3 do 12 miesięcy
2 zł – od 13 do 24 miesięcy
0,25 zł – od 24 do 48 miesięcy

Czasowe wycofanie samochodu z ruchu, a polisa OC

Niestety, zmiana w przepisach nie oznacza, że po czasowym wycofaniu z ruchu naszego auta lub motocykla nie będziemy musieli płacić za OC. Dlaczego w ogóle mam płacić za polisę dla pojazdu, którym nie jeżdżę? To pytanie zadaje sobie pewnie teraz większość z Was. Otóż każdy samochód lub jednoślad czasowo wycofany z ruchu wciąż jest pojazdem zarejestrowanym. A każdy zarejestrowany w naszym kraju pojazd musi posiadać ważną polisę OC. To jednak nie wszystko.

Zgodnie z przepisem art. 34 ust. 2 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, za szkodę w związku z ruchem pojazdu uważa się też skutki powstałe przy np. wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu. Wyobraźmy sobie sytuację, w której Twój pojazd stoi w garażu przez kilka miesięcy. W tym czasie pewnie nie raz odpalisz silnik lub przejedziesz nim choćby kilka metrów, żeby zapewnić sprawność jednostki napędowej i nie odkształcić opon. Nawet podczas tak prostych czynności może dojść do wypadku.

Oczywiście masz rację mówiąc, że w czasie, gdy auto jest wycofane z ruchu ryzyko powstania szkody jest znacznie mniejsze, niż w przypadku uczestnictwa tego pojazdu w ruchu drogowym. Tak, ale wciąż jednak istnieje.

Zapłacisz mniej, ale jednak więcej?

Dlatego właśnie składka za OC jest zmniejszana, a nie całkowicie anulowana. Zgodnie z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z 3 kwietnia 2010 roku, masz prawo zwrócić się od ubezpieczyciela o obniżenie składki za okres, w którym Twój pojazd został wycofany z ruchu. Składka ta musi zostać obniżona o minimum 95%. Jak to wygląda w praktyce?

Przyjmijmy, że składka OC na cały rok za Twój pojazd wynosi 1200 zł. Postanowiłeś go wycofać z ruchu na 6 miesięcy i złożyłeś stosowny wniosek o obniżenie kosztów polisy za te pół roku o 95% u swojego ubezpieczyciela. Z prostego rachunku wychodzi więc, że łącznie za cały rok zapłacisz 600 zł (za pół roku kiedy auto było użytkowane) + 30 zł (5% wartości polisy za pół roku, kiedy auto było wycofane z ruchu). W tym przypadku oznacza to oszczędność aż 570 zł!

Dopisek ja :MINUS opłata za wyrejestrowanie i o ile ubezpieczyciel tak będzie chciał liczyć . I to za 6 miesięcy a kto wyrejestrowuje kampera na 6 m-cy ?? To po kiego ten kamper ?? wtedy .

Gdy kiedyś to analizowałem , to na 4 miesiące wyszlo mi ok 200 zł .. m/w ,
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-03-27, 08:20   

Trzeba było z koktailami mołotowa bronić Trybunału Konstytucyjnego póki był , teraz to sobie możemy najwyżej popłakać do poduszki :bajer
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-03-27, 08:26   

koko napisał/a:
W DE pierwszy po 2 latach

Tylko dla pojazdów powyżej 3,5tony. Po sześciu latach przegląd co rok.
Dla pojazdów do 3,5tony pierwszy przegląd po trzech latach, każdy następny po dwóch.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2018-03-27, 09:59   

Socale napisał/a:
Och... takim słodkim marzeniem moim jest by dobra zmiana wprowadziła możliwość czasowego wyrejestrowania/wyłączenia z ruchu pojazdu którego czasowo ruszać nie będę.


Po jakiego grzyba takie utrudnienie?? Nie lepiej normalnie i prosto - nie używam na drodze publicznej = nie muszę płacić OC? W przypadku samochodów zabytkowych (np. powyżej 40 lat) działa to wyśmienicie. Czasowe wyrejestrowanie to kolejny pomysł na komplikowanie życia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-03-27, 10:43   

RadekNet napisał/a:
Czasowe wyrejestrowanie to kolejny pomysł na komplikowanie życia.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja uważam że czasowe wyrejestrowanie to super sprawa. Wszystkie motory i kabriolety które miałem meldowałem tylko na sezon co w skali roku prowadzi do sporych oszczędności. Kamper też od grudnia do lutego zimuje i wtedy nie trzeba płacić podatku drogowego i OC/AC.
Gdy mam samochód po dziadku i chcę go sobie odrestaurować za 15 lat to przez tych 15 lat muszę płacić OC??? To jest rozbój w biały dzień. Każdy powinien mieć prawo do wymeldowania swojego pojazdu kiedy mu najwygodniej...

Przepraszam za mały off-top, temat był o przeglądach.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-03-27, 11:49   

RadekNet napisał/a:

...
Nie lepiej normalnie i prosto - nie używam na drodze publicznej = nie muszę płacić OC? ...

.
mischka napisał/a:

...
Gdy mam samochód po dziadku i chcę go sobie odrestaurować za 15 lat to przez tych 15 lat muszę płacić OC??? To jest rozbój w biały dzień.
...


Niestety, ohydna rzeczywistość. Przepis z czasów PO grubo smarowany przez firmy ubezpieczeniowe.
Nie dostrzegam żadnego uzasadnienia w tym haraczu.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2018-03-27, 13:41   

mischka napisał/a:
RadekNet napisał/a:
Czasowe wyrejestrowanie to kolejny pomysł na komplikowanie życia.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja uważam że czasowe wyrejestrowanie to super sprawa. Wszystkie motory i kabriolety które miałem meldowałem tylko na sezon co w skali roku prowadzi do sporych oszczędności. Kamper też od grudnia do lutego zimuje i wtedy nie trzeba płacić podatku drogowego i OC/AC.
Gdy mam samochód po dziadku i chcę go sobie odrestaurować za 15 lat to przez tych 15 lat muszę płacić OC??? To jest rozbój w biały dzień. Każdy powinien mieć prawo do wymeldowania swojego pojazdu kiedy mu najwygodniej...

Przepraszam za mały off-top, temat był o przeglądach.


Czytałeś to na co odpisujesz? ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-03-27, 13:53   

Cytat:
Przepis z czasów PO grubo smarowany przez firmy ubezpieczeniowe.

:shock:
Jakie PO?
Takie pie.... :gwm
To problem ustawodawcy, od dawna do teraz i dotyczy większości prawa, gdzie wali się po rogach tych co mają cokolwiek!

Teraz dopiero się zacznie, bo mamy Rząd niby biedoty z pozoru
Tak manipulujący, lepiej od poprzedników, bo z namaszczeniem.... jak za komuny.
Wtedy też po cichu , ręka rękę myła...

Nikt nie zajmie się Prawem, ułatwiającym życie, tym co odstają od obrazu Prawdziwego Polaka.

A ten wiadomo na dupie siedzi albo w kościele albo przed telewizorem, a nie w np. kamperze, samochodzie i tym bardziej gdy jest zadowolony i uśmiechnięty lub wyluzowany i. Masz być zacięty, smutny i obrażony na cały świat


A "propis" , czy widzieliście radość na twarzach miłośnie nam panujących? Takich ponuraków z bolącymi zębami w jednym miejscu trudno gdzie indziej szukać.
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-03-27, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***