Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobra duszyczka z okolic Nowego Sącza
Autor Wiadomość
desperos 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymercamp 55 1990 i Eura Mobil 1994
Nazwa załogi: Zdzichu Hymer
Dołączył: 18 Lip 2010
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Lublin
  Wysłany: 2018-04-04, 12:26   Dobra duszyczka z okolic Nowego Sącza

Czy znajdzie się tutaj dobra duszyczka z okolic Nowego Targu żeby obmacać mi pewnego kamperka.Sam mam kawałek drogi i szkoda spędzić cały dzień w drodze całkiem możliwe,że na darmo.Oczywiście nic za darmo 😁
Ostatnio zmieniony przez desperos 2018-04-04, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-04-04, 12:38   

Pokaż co to za auto - może ktoś już je oglądał...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
desperos 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymercamp 55 1990 i Eura Mobil 1994
Nazwa załogi: Zdzichu Hymer
Dołączył: 18 Lip 2010
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-04, 13:06   

Wisi dość długo i niestety wiem,że nie jest idealny a raczej w stanie do remontu jednak chciałbym poznać opinię kogoś kto pomaca.
https://www.olx.pl/oferta...D5-IDps2eJ.html
Waga mi nie straszna a "obszerność" to dla mnie zaleta.Ze zdjęć niewiele widać ale sprzedający powiedział,że jak go kupił 5 lat temu to pojawił sie przeciek który naprawił i widział też inne naprawy na poszyciu.Teraz podobno nie zacieka ale ,że ma on już 35 lat więc ideału nie ma co oczekiwać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-04-04, 13:24   

To nie Ty pytałeś o to auto na Campermajstrach na fejsie?
Auto raczej bliżej Nowego Sącza, niż Nowego Targu stoi, tak przynajmniej wynika z OLX...
Mnie takie auta przerażają, dlatego nie będę komentował jego prawdopodobnego stanu...
Powodzenia...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-04-04, 14:16   

Z lektury tej grupy wynika ze wiekszosc dla wiekszosci jej czlonkow jazda złomem to No Problem. Mnie tez to przeraza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
007jędruś 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato campervan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2018
Piwa: 8/19
Skąd: BIA
Wysłany: 2018-04-04, 14:37   

To auto wygląda na niezłą skarbonke.
Przy szczegółowym oglądaniu może przyprawić o niezły ból głowy :diabelski_usmiech
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
desperos 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymercamp 55 1990 i Eura Mobil 1994
Nazwa załogi: Zdzichu Hymer
Dołączył: 18 Lip 2010
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-04, 15:17   

I właśnie ze względu na takie komentarze chciałem uniknąć podawania linku do ogłoszenia a z ewentualnym "pomocnikiem" dogadać się na priv.Więcej nic nie napiszę bo nie chcę nikogo obrazić....Sorki za błąd w miejscowości o czym innym myślałem a co innego wpisałem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2018-04-04, 15:37   

desperos napisał/a:
I właśnie ze względu na takie komentarze chciałem uniknąć podawania linku do ogłoszenia a z ewentualnym "pomocnikiem" dogadać się na priv.

wyluzuj... jesteś na Forum wystarczająco długo by poznać jego "specyfikę"... :szeroki_usmiech

sądzę, że większość krytycznych opinii nie wynika wyłącznie ze złośliwości ale również z życzliwości... może warto o tym pamiętać... :-P :lol:
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
desperos 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymercamp 55 1990 i Eura Mobil 1994
Nazwa załogi: Zdzichu Hymer
Dołączył: 18 Lip 2010
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-04, 16:07   

Jestem spokojny ale szukałem tu pomocy w ogledzinach a nie rozpraw na temat "stare jest feeee".Chodzi mi o to żeby ktoś sprawdził czy jest tam sans podchodzić do remontu bo ten jest nieunikniony a daleki jestem od wożenia mojej rodziny złomem.Co do specyfiki forum to zawsze taka była😂😂.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drzevo 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: 1996 Ducato Dethleffs A5250 2.8 JTD :)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Wrz 2016
Piwa: 9/21
Skąd: Maciek WWL
Wysłany: 2018-04-04, 17:06   

desperos napisał/a:
Jestem spokojny ale szukałem tu pomocy w ogledzinach a nie rozpraw na temat "stare jest feeee".Chodzi mi o to żeby ktoś sprawdził czy jest tam sans podchodzić do remontu bo ten jest nieunikniony a daleki jestem od wożenia mojej rodziny złomem.Co do specyfiki forum to zawsze taka była😂😂.


Ja jestem daleki od tego, żeby instruować Cię, że "stare jest feeeee"... sam jeżdżę niemłodym kamperem... jeżdżę też czasem bezinteresownie po kraju, pomagać ludziom sprawdzić kampera przed zakupem... staram się jednak jeździć wtedy, kiedy są choć trochę dobre rokowania...

Cóż mądrego mogę napisać, patrząc na to auto - tak zupełnie szczerze? Że to okazja, że na pewno tanio ogarniesz? Dla mnie to jest rozpadające się auto - bez urazy - ja raczej ludzi przestrzegam przed takim autem. Mogę tam pojechać dla Ciebie, nadkładając trochę km, w podróży służbowej... ale nie potrafię sobie wyobrazić, że będę w stanie znaleźć w nim tyle pozytywu, żeby powiedzieć Ci - "stary, bierz, dasz radę". Dla mnie to cena za pozbycie się złomu z czyjegoś podwórka.

Mogę się mylić, może to tylko wygląda, jak szrot. Może dużym nakładem pracy i niewielkim nakładem kosztów ogarniesz. Miej jednak na uwadze, że to auto musi obejrzeć ktoś, kto nie tyle zna się na kamperach, ile ma fach w ręku i będzie w stanie oszacować, jakich nakładów trzeba, żeby to auto ogarnąć. Właśnie na takie pytanie - "czy jest sens podchodzić do remontu" odpowie Ci tylko taka osoba. Dla wielu z nas sensu bowiem nie ma i nie będzie. Nieopłacalne, bez sensu, robota na lata. To widać ze zdjęć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
desperos 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymercamp 55 1990 i Eura Mobil 1994
Nazwa załogi: Zdzichu Hymer
Dołączył: 18 Lip 2010
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-04, 17:30   

Spoko spoko dzięki za rady :) Jest jeden jegomość tak uprzejmy,że jutro rzuci na niego okiem więc nie omieszkam wrzucić tutaj jego opinii...A tak z innej beczki co do "szrotów" to byłem kiedyś oglądać Ducato z 1989 roku w wersji takiej małej pół integry za 7000 zł i co mogę napisać??Samochód bardzo fajny i za te pieniądze w dobrym stanie(nie cieknący) i tak dokładając 3000 zł w sumie za 10 000 zł byłby super,w pełni sprawny kamperek jednak tylko dla 2 osób.U mnie jest 2+2 więc to byłaby mordęga i odpuściłem.Do czego dążę...ano do tego,że cena nie jest wykładnikiem stanu. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2018-04-04, 19:07   

Ze starym kamperem jest podobnie jak z dojrzałą kochanką. Nie jest ważne ile ma lat,ważne jest żeby był-a zadbana. Ten pojazd już powinien zakończyć swoją przygodę i pojść na emeryture.Jego stan zewnętrzny wyraźnie wskazuje ,że ma dość jazdy. Dodatkowo powinieneś wiedzieć ,że te typy vw jeżdziły 70 km/h generując potężny hałas.Daj sobie na luz z tym pojazdem.....jak chcesz zarazić ,a nie zrazić rodzinę to szukaj dalej. Już ford benzyna z tych lat jest o wiele cichszym pojazdem.Takiego ma Arcadarca. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
James 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mercedes James Cook 1984
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Piwa: 73/30
Skąd: Katowice
Wysłany: 2018-04-04, 19:51   

Jutro będziemy przejeżdżali w pobliżu. Jeśli chcesz możemy na to autko spojrzeć. O VW wiemy tyle, że przez 20 lat mieliśmy T2 ( w momencie,gdy go sprzedaliśmy miał 40) A nasz kamperek James ma 34 lata. Więc możemy spróbować :)
Pozdrawiamy.
_________________
J.C.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
desperos 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Hymercamp 55 1990 i Eura Mobil 1994
Nazwa załogi: Zdzichu Hymer
Dołączył: 18 Lip 2010
Postawił 5 piw(a)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-04-04, 21:36   

Dziękuję i poproszę jeżeli to nie będzie problemem :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-04-05, 07:19   

desperos napisał/a:
Spoko spoko dzięki za rady :) Jest jeden jegomość tak uprzejmy,że jutro rzuci na niego okiem więc nie omieszkam wrzucić tutaj jego opinii...A tak z innej beczki co do "szrotów" to byłem kiedyś oglądać Ducato z 1989 roku w wersji takiej małej pół integry za 7000 zł i co mogę napisać??Samochód bardzo fajny i za te pieniądze w dobrym stanie(nie cieknący) i tak dokładając 3000 zł w sumie za 10 000 zł byłby super,w pełni sprawny kamperek jednak tylko dla 2 osób.U mnie jest 2+2 więc to byłaby mordęga i odpuściłem.Do czego dążę...ano do tego,że cena nie jest wykładnikiem stanu. :spoko


Niestety ale jest , wielokrotnie widzialem niemieckie domki ktore maja po 30 i wiecej lat a wygladaja jak małe pałace na kółkach. Myslisz ze ktos sprzedaje je po 1000 EUR? Ponizej 5000 EUR to mozesz co najwyzej kupic złom na kółkach albo stara zajezdzona strychnine po wypozyczalniach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***