Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka jest wasza opinia?
Autor Wiadomość
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2007-03-16, 23:24   Jaka jest wasza opinia?

tommy napisał/a:

Jaka jest wasza opinia na temat "Polskiego Caravaningu"?



He, he....
Jedni mówią super, extra, miód z mlekiem!
Inni...
Za mało, za dużo, papier nie ten, papier ekstra, za dużo, za mało, za krótko za długo, do d...py, szkoda kasy, internet "PC" ...wali w łeb!
O kamperach za mało o kamperach za dużo o przyczepach za mało o przyczepach za dużo o namiotach za mało namiotach za dużo!
Ktoś nawet gdzieś powiedział, że za drogi ten "Polski Caravaning". (ok. 3 litry paliwa raz na dwa miesiące, pięć piwek, że nie wspomnę o...no bez przesady....)
I bądź tu babo mądra! :gwm

I bądź tu chłopie mądry! :haha:

Branoc. :hammer
Ostatnio zmieniony przez kazbar 2007-03-29, 20:48, w całości zmieniany 5 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin T 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hobby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-03-17, 01:01   

Uwagi?
Brak, jak czasopismo sobie sami stworzymy, takie będziemy mieli, Redakcja otwarta jest na wszelkie nasze pomysły :)
Uważam, że jest w nim to czego brakowało na naszym rynku, ja jestem zadowolony.
Kazek Kluska napisał/a:
Inni...
Za mało, za dużo, papier nie ten, papier ekstra, za dużo, za mało, za krótko za długo, do d...py...

Ciekawe czy choć jeden z tych niezadowolonych napisał list do Redakcji w tej sprawie.
To oczywiste, że może się coś nie podobać, ktoś może mieć inny świetny pomysł ale o tym trzeba informować listownie Redakcję, na Forum to sobie można....pofilozofować.
Pan Dariusz Wołodźko niejednokrotnie wspominał aby pisać do niego osobiście bo na przeglądnie gąszczu for nie ma czasu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tatkog 
weteran
Camperomaniak


Twój sprzęt: Ducato 1994 1,9 TD
Dołączył: 20 Sty 2007
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-03-17, 07:47   

Kazek Kluska napisał/a:
pięć piwek
Kaziu, jak można przeliczyć na taką walutę-toż z góry przegrywasz(znaczy PC przegrywa).
_________________
Na szczęście wymyślono Camperobusy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2007-03-17, 18:34   

Żarty, żartami...a tak poważnie, to nie wyobrażam sobie, by był ktoś taki wśród nas, kto nie czytałby "Polskiego Caravaningu".
Chyba, że się mylę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tommy 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: Caravaning Ekspert
Dołączył: 16 Mar 2007
Skąd: Tczew/ Pruszcz Gd.
Wysłany: 2007-03-18, 12:35   

PC jest jaki jest. Staramy sie zadowolić wszystkich czytelników, ale jak wiadomo nie jest to łatwe. Jak napisał Marcin T, jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły czytelników.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kazbar 
weteran


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 36/4
Wysłany: 2007-03-18, 20:05   

Tommy napisał/a:
PC jest jaki jest. Staramy się zadowolić wszystkich czytelników, ale jak wiadomo nie jest to łatwe. Jak napisał Marcin T, jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły czytelników.


Tak trzymać!
Nic o nas bez nas!

Tommy napisał/a:
Staramy się zadowolić wszystkich czytelników

Jeszcze się taki nie urodził....

Róbcie swoje. :brawo:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2007-03-19, 00:34   

Tommy napisał/a:
Na forum zalogowałem sie ponieważ chcę dowiedzieć sie jaka jest wasza opinia na temat Polskiego Caravaningu

No dobra, widzę, że wszyscy sobie przyjemnie gwarzą w tym wątku na gruncie, "żeby krytyka była ale żeby jej nie było" i w związku z tym, że "mi też się podoba to, co Państwo mówią, że się podoba" to chciałbym jeszcze dodać że, oczywiscie poza tym, że chciałbym się zamienic na łóżka, również mi się nie podoba kilka spraw, a mianowicie:
1/. nijak nie mogę się wczuć w niezmiernie długie sprawozdania z byłych zebrań Zasłuzonych Karawaningowców, jak również w opowieści o szczegółowym zyciu karawaningu zorganizowanego w epoce Dyrektoriatu, czy rozbicia dzielnicowego - w kazdym razie w jakiejś prehistorii :mrgreen: I zaznaczam, że nie jestem tak idiotycznie młody, żebym nie pamietał różnych Zlotów, Grunwaldów, GOT-ów, Akademii, itepe, itede. Jestem nawet święcie przekonany, że w swoim czasie model ten miał swoje racje. Ale było i koniec. A dziś możemy zwyczajnie wsiąść w kampera, przyczepę czy namiot zgoła - jak kto młody, albo ekscentryk - i pojechać nawet do Bugarii (czy na Groble) - bez książeczek walutowych, przydziałów urzędowych, ubecji, TW Bolków i całego zbednego dęcia w trąbę. I nie chcę odbierać należnej czci zasłuzonym. Na pewno w latach ucisku ich działalność była bardzo ważna i należy ją docenić. Tylko raczej w kąciku typu "motor sprzed 50 lat donosił:" niż we wstepniaku do kazdego numeru. O. (ale wywaliłem - prawie jak "gupi kaowiec")
2/. myslę również, że moznaby przynajmniej w jakimś kąciku dla ubogich zasygnalizować potrzeby tej części towarzystwa, dla której zakup kampera za 36 tys euro lub przyczepy za niemal tyle, nie jest niestety chlebem powszednim, a często poruszają się w budżetach istotnie niższych :cry: Owszem bardzo dobrze wspominam artykuł o zakupie używanego sprzętu z jednego z pierwszych numerów, ale to chyba wszystko?
I co Pan na to powie, Redaktorze kochany?
Oddany
Karakuliambro
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tommy 
początkujący forumowicz

Nazwa załogi: Caravaning Ekspert
Dołączył: 16 Mar 2007
Skąd: Tczew/ Pruszcz Gd.
Wysłany: 2007-03-19, 08:37   

Są to dla mnie bardzo cenne uwagi, napewno dużo rzeczy w PC może sie dzieki nim zmienić dlatego zachęcam do pisania na temat czasopisma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KECZER 
weteran


Twój sprzęt: Gold Camper/Ford Transit. 2,0 TDCI-2006r.
Dołączył: 26 Mar 2007
Piwa: 61/4
Skąd: Józefów / Moskwa
Wysłany: 2007-03-26, 11:47   

Dobra Dobra
ale tam w tej redakcji to praktycznie jest jeden p. Dariusz Wołodźko! i on bidula musi walczyc ze swiatem i zdobywaniem tematow, tak ze moze go troche lzej krytykowac.
Przeciez nie dostarczaja mu "ludzie pozytywnie zakreceni" - czyli MY - tematow ani materialow ktore mozna by poprostu zamiescic w PC.
_________________
A teraz chwilowo w kraju ojczystym-
Koniec z ROSJA- ciekawe na jak dlugo.....???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Marcin T 
zaawansowany


Twój sprzęt: Hobby
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2007
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-03-26, 17:31   

Grzegorz Fis napisał/a:
Przeciez nie dostarczaja mu "ludzie pozytywnie zakreceni" - czyli MY - tematow ani materialow ktore mozna by poprostu zamiescic w PC.

I tu się kolego mylisz :-?
_________________
Pozdrawiam

Marcin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
EwaMarek 
Kombatant
Marek


Twój sprzęt: Kamper PLA na Fiacie i budka LMC
Nazwa załogi: Marek, Ewa, córki Wiktoria i Gabriela
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Mar 2007
Piwa: 25/13
Skąd: Czołowo / Koło
Wysłany: 2007-03-27, 12:01   

pismo ok

reszta na

Wasze zdanie na temat pisma.
_________________
Pozdrawiam
Marek

Moje kampery
BURSTNER 90r, 91r, CHAUSSON 2008 i kempingi Hobby 90r, Dethleffs 2002r
Aktualnie kamper PLA 2014 kemping LMC 770 2010r
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robin 
stary wyga


Twój sprzęt: Samochód kempingowy
Dołączył: 19 Sty 2007
Postawił 7 piw(a)
Skąd: SRC
Wysłany: 2007-12-14, 21:15   

Witam!
Autorzy piszący w PC deklarują, że mogą napisać profesjonalnie o tym, o czym my czytelnicy chcemy poczytać. Uważamy, że jest to nam potrzebne do realizowania tego co jest naszą pasją. Lecz pojawia się pytanie: kto za to zapłaci? Sprzedaż nawet całego nakładu nie wystarczy na pokrycie kosztów poniesionych przez redakcję, nie mówiąc już o zysku. Satysfakcjonujące zyski przyniesie jednak umieszczanie reklam i artykułów sponsorowanych. Żeby tak się stało firmy (handlowe, produkcyjne,usługowe itp.) muszą być zainteresowane umieszczaniem reklam i materiałów o podobnym charakterze w „naszym” czasopiśmie. No i tu zaczyna się problem. Podstawowym bowiem warunkiem takiego stanu rzeczy jest to, aby PC miał nie tylko duży nakład. PC musi jeszcze trafiać do licznej (prawie takiej jak nakład) rzeszy czytelników. I mało tego – muszą oni być z różnych względów zainteresowani tematem karawaningu rokując przy tym nadzieję, iż staną się potencjalnymi klientami tych firm. Bo tylko wtedy popyt na reklamy w PC tak wzrośnie, że redakcja, (bezwzględnie zachowując rozsądne proporcje) uczyni czasopismo nieodzownym rekwizytem naszego karawaningowego życia. Ale czy tak się stanie ?
- Czy zespół redakcyjny to faktycznie profesjonaliści - marketingowcy?
- Czy są lub byli uczestnikami naszej społeczności ?
- Czy czują tego blues'a ?
- Czy dbają o nasze interesy w takim stopniu jak to czynią w odniesieniu do reklamodawców ?
- Czy mają świadomość tego, że my, czytelnicy też płacimy i oczekujemy stosownej
jakości ?
- Czy wiedzą, że zaspokajanie naszej próżności to trochę mało ?
- Czy wiedzą, że podświadomie wyczuwamy ich słabość ideologiczną ?
- Czy Tommy wychylił się kiedyś poza to podwórko ?

Może ktoś zna odpowiedź, przynajmniej na część tych pytań?

Pozdrawiam - Robin :-(
_________________
"Prawdą ostaje się to, co nie jest sprzeczne z niczyim interesem"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2007-12-14, 22:14   

Robin napisał/a:
- Czy są lub byli uczestnikami naszej społeczności ?
- Czy czują tego blues'a ?

Jak popatrzeć na stopkę redakcyjną to mają współpracowników "czujących bluesa". A niektórzy to mają "bluesa" w genach (Kazek - Camperband). :bigok
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gość

Wysłany: 2007-12-15, 23:25   

Moim zdaniem rachunek ekonomiczny przedstawiony przez Robina jest bezlitosny. Tylko wzrost nakładu i co najważniejsze wzrost liczby czytelników poprawia bilans. Wzrost nakładu to większy przychód ze sprzedaży, ale i wzrost zainteresowania reklamodawców. Jak natomiast poszerzyć krąg czytelników ?
1. Zdecydowanieograniczyć tematykę historyczno - wspomnieniową (nie będę się o tym rozpisywał - szczegóły kilka postów wyżej)
2. Poszerzyć tematykę nie związaną wprost z caravaningiem, ale mogącą "wciągnąć" w temat nowych czytelników. Na naszym rynku wydawniczym zdecydowanie brakuje czasopism o tematyce turystyczno - podróżniczej, ale adresowanych do zmotoryzowanych. Czym dysponujemy ? Sporadycznie w "Podróżach" lub "Voyage" pojawia się artykuł z samochodem w tle, najczęściej w dużej części poświęcony hotelom, pensjonatom, SPA w których wypoczywała ekipa dziennikarska. Zaręczam, że turyście zmotoryzowanemu nie o to chodzi.
Turysta taki szuka ciekawych miejsc, pięknych widokowo tras, wskazówek praktycznych z opisywanych miejsc, często inspiracji gdzie spędzić weekend, jakich innych atrakcji związanych z
aktwnymwypoczynkiem może się spodziewać.
A od takich jedno, czy kilku dniowych wypadów już tyko krok do caravaningu. I to niekoniecznie zorganizowanego. Sądzę, że wszelkim relacjom ze zlotów, spotkań, zebrań, itp należy poświęcić max 15% objętości pisma.
Cała reszta to turystyka, sprzęt (prezentacje, testy), inne formy aktywności związanej z turystyką, plus oczywiście reklamy :-)
Pozostał jeszcze aspekt czysto techniczny. Czasopismo jest naprawdę wydawane na dobrym poziomie (papier, jakość fotografii, opracowanie graficzne). Tym bardziej rażą zwyczajnie słabe tłumaczenia (ciekawych zresztą) testów z Camping Cars & Caravans. Proszę uwierzyć są zdania które czytałem kilkakrotnie aby zrozumieć ich sens. Jestem osobą mającą wykształcenie inżynierskie i zapewniam - jeżeli przeczyta to laik to następnym razem kupi sobie "Auto Świat" z łopatologiczną instrukcją.
 
 
pawel67 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer 622CL - Ford Transit
Dołączył: 10 Lut 2007
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-12-15, 23:27   

:oops: Sorry. Ostatni post był mój. Coś mnie wylogowało.
_________________
pozdr p67
www.globalrentcar.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***