Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasz pierwszy wyjazd za granicę - Litwa Majówka 2018
Autor Wiadomość
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-04-17, 12:24   

Gewehr napisał/a:
Do majówki będą już te Wasze DO. Więc się nie martw


Nie byłbym tego taki pewien, mąż Urząd rządzi się swoimi prawami a zawsze jak nam zależy, to jest nie tak jak powinno. Na wszelki wypadek zastanawiamy się nad jakąś alternatywą w kraju,tylko nie mamy jeszcze pomyslu,nastawilismy się na ta Litwę, nie powiem :gwm
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-04-17, 20:28   

Sorki ,ale się nie zmieniono automatycznie na - opowiadaj jedzcie ,zrobią wam DNA za miesiąc i pojedziecie se dalej ,tylko może wyjdzie ze tata to nie tata ,ale to pryszcz :haha:
Tak piszecie ze zastanawiam się ile macie lat :spoko

sorki ale wchodzi jakieś automatyczne :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-04-18, 08:20   

Cytat:
Tak piszecie ze zastanawiam się ile macie lat


Nie rozumiem, przecież napisałem, że szykujemy sobie alternatywną wycieczkę po kraju, gdyby jednak dowodów nie było.

A tak jeszcze programy, co z psem? Czy Polska książeczka że szczepieniami wystarczy?
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-04-18, 09:59   

Pytam o praktykę a nie teorie, ale widzę, że zadawanie pytań jest jakimś problemem.
A tak dla wyjaśnienia andi at, ja jestem pewny, że moje dzieci są moje,jeśli Ty masz wątpliwości, to bardzo mi przykro. Pisząc takie rzeczy, nawet żartem, obrażasz moja Żonę,więc proszę, nie rób tego,tym bardziej,że osobiście nie mieliśmy przyjemności się spotkać. Dziękuję.
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-04-18, 11:24   

Ehhhh Andi AT miał na myśli zupełnie coś innego ( jak sądzę )

Niestety ale koledzy mają racę - samo zadawanie przez Ciebie takich pytań typu: czy mogę wyjechać z dziećmi za granicę bez dokumentów ? świadczy ( bez urazy ) o Tobie...

Wyobraź sobie taką sytuację a potem sam sobie odpowiedz jak sądzisz czy można ok?

Jedziesz z dziećmi. Kontrola. Na litwie. Znasz język? Włącz sobie cokolwiek na YT po litewsku i sam odpowiedz co z tego zrozumiesz ok? To je jak a eng, czy de czy ru. Litewski jest porąbany tak jak węgierski...

Ale dalej -

Policjant chce papiery Ty mówisz że nie masz. Zostajesz na drodze. Policjant wzywa coś w stylu kuratora sądowego lub opiekę społeczną. Coś do Ciebie mówią - ty nie rozumiesz. Na Twoich oczach zabierają Ci dzieciaki do służbowego auta. Dzieciaki płaczą. Twoja żona też. Ty nie wiesz co robić. Nic nie rozumiesz. Nie wiesz nawet dokąd je zabierają. ( Szczęście jak masz dzieci zdrowe a jak są życiowo uzależnione od leków np. cukrzyk typu 1 to dostajesz spazmów bo wiesz że hipoglikemia od stresu może dzieciaka zabić. Tłyumaczysz policjantowi ale on nie rozumie. Ty też nie... Dzieci idjeżdząją. Ty w panice szukasz telefonu do konsulatu. Fajnie jak jest w tygodniu w godzinach urzedowania - gorzej jak w weekend wieczorem... Może się dodzwoniłeś ale usłyszałeś że dopiero jutro rano mogą cokolwiek zrobić... Żona już się z Tobą rozwiodła... Ty chcesz zabić policjanta albo siebie. Błagasz o tłumacza żeby dowiedzieć się gdzie są Twoje dzieci...

To dopiero poczatek... Pisać dalej o procedurze ustalania tożsamości Twoich ( bez wątpienia ) dzieci ?

A może będziesz liczył że "dogadasz się" z policjantem? No to może dojdą Ci zarzuty o próbę przekupstwa to żona sama zostanie z tym kamperem na drodze... A może Ci go "zabezpieczą" na poczet grzywny i żona zostanie "przy drodze" ?


Ehhhh Kolego... Nie pisałem wcześniej ale teraz sam oceń swoje publicznie zadane tutaj pytanie i zastanów się czy aby pochopnie się nie żachnąłeś?

Nikt tu nie sugeruje cudzołóstwa w Twoim związku ale również statystyki są bardzo wyraźne i mówią nieubłaganie ile jest takich przypadków że ... Więc sądzę że Andi AT po prostu rzucił żarcik... Może dla Ciebie niefortunny ale jednak...



Moja rada co do wyjazdu za granicę bez papierów na dzieci? Już w wiesz :spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-04-18, 11:35   

Agat napisał/a:
Moja rada co do wyjazdu za granicę bez papierów na dzieci? Już w wiesz


Przecież napisałem, że jak nie będzie dok jedziemy gdzieś w Polskę. Zadałem po prostu pytanie, chciałem wiedzieć, czy ktoś może miał taką sytuację, może wie, jak to wygląda w praktyce. Gdybym wiedział, że spotkam się z takim hejtem, darowalbym sobie pytanie.

Nie ważne, kolegom, którzy podzielili się swoimi doswiadczenaimy6 z wyjazdów, bardzo dziękuję. Tych,których zdenerwowałem lub rozbawilem do bólu brzucha i pękania zakazów, swoim pytanie, przepraszam.
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
monio7 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: peugeot J5 chausson acapulco 59
Nazwa załogi: monio7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lis 2014
Piwa: 16/3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-04-18, 22:55   

Co do psa to polska książeczka nie wystarczy. W całej unii obowiązuje paszport dla psa, może nikt nawet nie zapytać Ale mieć trzeba
_________________
Pozdrawiam Danusia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gewehr 
weteran


Pomógł: 38 razy
Dołączył: 30 Paź 2013
Piwa: 219/114
Skąd: AmWarsztat.pl
Wysłany: 2018-04-18, 23:05   

Paszport wymagany. Dodatkowo niektóre kraje mają własne przepisy, np. dotyczące odrobaczenia, czy szczepień. Trzeba sprawdzić na bieżąco w ambasadzie Litwy. Paszport wyrobisz u większości weterynarzy. Pies musi posiadać czip, lub tatuaż do paszportu. Koszt jak pamiętam, to jakieś 100zł.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarna i Krzysiek 
weteran


Twój sprzęt: Fiat Ducato 2,5 D 87` Zabudowa Dethleffs
Nazwa załogi: Żółwiki :-)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2015
Piwa: 29/24
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2018-04-19, 10:08   

Chip ma, jeśli to taki jak u nas z danymi właściciela to ma taki. Dziękuję za info, dzisiaj zadzwonię do swojego weterynarza.
_________________
Czarna i Krzysiek
z dzieciakami :)
Fiat Ducato 2,5 D Pełnoletni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***