Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Westfalia Kepler/Jules Verne prośba o radę
Autor Wiadomość
Zbyniek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: MB Marco Polo
Dołączył: 15 Kwi 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-04-17, 14:11   Westfalia Kepler/Jules Verne prośba o radę

Cześć,
Od jakiegoś czasu drążę temat samochodu turystycznego lub małego kampera ( :wyszczerzony: staram się trzymać właściwej terminologii). Pierwotnie wydawało mi się, że moje oczekiwania w wypadach łykendowo wakacyjnych spełni VW T4/5 z zabudową turystyczną. Niestety im dalej w las tym więcej drzew. Gubić się zaczynam. Nie chcę vana H2-H3 bo to nie są wypady 2-3 miesięczne a 1-2 no może 3 tygodniowe. I raczej podróżowanie , zwiedzanie z doraźnym noclegiem w drodze. Przyczyn jest kilka, że wybór wielkości padł na L1 lub L2/H1. Lepszym rozwiązaniem od samochodu typu "California" wydaje się VW Kepler i Jules Verne. I tu problem - jakoś nie mogę znaleźć opinii, relacji i opisów praktycznych wynikających z użytkowania. Kompletny brak używanych na rynku. I nie widzę podobnych opcji w zabudowach mniejszych firm robiących van'y. Tak mało- popularne? użyteczne w turystyce? Prosiłbym o ew. kontakt zwolenników właśnie takiego podróżowania tzn. samochodami typu "California"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-04-17, 21:32   

Dużo na temat takiego typu auta może powiedzieć Izola która śmiga Mercedesem Marco Polo, Ja z kolei mam Forda Custom Nugget HD, czyli z wysokim dachem. Mamy więc dwa auta o długości do 5m i wysokości 2m i 2,8m. Oba rodzaje mają swoje wady i zalety. Jeśli nie przeszkadza ci wysokość to wysoki dach pozwalana na zimowe kamperowanie i daje więcej przestrzeni, podnoszony dach pozwala wjechać tam gdzie ograniczenia wys. do 2m :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zbyniek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: MB Marco Polo
Dołączył: 15 Kwi 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-04-18, 08:58   

Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie trzyma ta wysokość 2m. Spróbuję znaleźć Izolę na CT. Dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chawison 
początkujący forumowicz

Dołączył: 15 Lut 2012
Wysłany: 2018-05-08, 22:54   

jeżdżę 5 lat Marco polo...

samochod ma wady i zalety ...

Główne wady...
1. spanie w namiocie do cieplych nie należy...
2. bywa głośno i trzeba zakładać stopery do uszu...
3. czasami brakuje prysznica
4. ograniczona ilość miejsca wiec zawsze troche zabawy zanim pojdzie sie spać
5. raczej 2 osobowy- ew. 2+1

Zalety
1. bardzo poręczne auto - można jezdzić na codzień
2. bardzo szybki kamper - 160km/h na tempomacie
3. tylni napęd i bardzo mała średnica zawracania
4. bardzo wygodne łożko dachowe na stelażu

bedziesz miał pytania pisz śmiało...
chawison
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-05-09, 23:20   Re: Westfalia Kepler/Jules Verne prośba o radę

Zbyniek napisał/a:
Cześć,
Nie chcę vana H2-H3 bo to nie są wypady 2-3 miesięczne a 1-2 no może 3 tygodniowe. I raczej podróżowanie , zwiedzanie z doraźnym noclegiem w drodze.


Na wyjazdy 2-3 miesięczne to sobie nie wielu może pozwolić a mają "normalne" kampery. Jak mówisz o wyjazdach 1-3 tygodniowych to potrzebny ci kamper po prostu. Wiem, że California czy Marco Polo kusi, bo to takie auto niby do wszystkiego i też na codzień. Ale tak naprawdę to jak świnka morska... ani świnka ani morska :mrgreen: Marco Polo bym bardzo chciał gdybym miał pracę polegającą na robieniu wielu km po Europie (nie wiem jeszcze co to za praca miałaby być) wtedy zawsze mogę się przespać we własnej czystej pościeli. Ale do kamperowania... nie bardzo.... Jest się w 100% uzależnionym od kempingów.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jawi13 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Kamper z wielkiej promocji:GoMarket FR67112
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2011
Piwa: 3/9
Skąd: okolice Radomska
Wysłany: 2018-05-09, 23:49   

-
Bajaga napisał/a:
Ale do kamperowania... nie bardzo.... Jest się w 100% uzależnionym od kempingów.
Czy aby się przespać doraźnie w drodze potrzebny jest od razu kemping?Przecież można skorzystać z tego https://polskicaravaning.pl/miejscowki i z setek innych miejsc na doraźny nocleg.Dla mnie posiadanie kampera i ograniczanie się do kempingów jest bez sensu.Przecież kamper jest stworzony po to żeby dawać poczucie wolności i niezależności .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-06-10, 14:20   

Jakie znowu 'uzależnionym od kempingów" ? :wyszczerzony:
Mam Marcopolo od 5 lat, i więcej stoję na dzikusa niż na kempingu.
Pakuję się w wąskie lokalne dróżki bez nawet cienia zastanowienia czy przejadę, prędkość przelotową mam jak osobówka, za to kawę mam zawsze swoją ulubioną i wtedy kiedy chcę.
Westa to nie jest kamper którym jedziemy w jedno miejsce na dwa tygodnie( chociaż w ten sposób też można) westa to jest auto turystyczne wymarzone dla niecierpliwców z ciągotami do penetracji najciaśniejszych dróżek miejskich i leśnych.
Kolego jeśli chcesz pokosztować westowania to sobie taki samochód na próbę wynajmij :wyszczerzony: możesz nawet u mnie, opinii na ich temat jest tyle co i polaków, a tym czasem to Ty będziesz takiego auta używał a nie opinia z netu.
Ja westy na dużego kampera nie zamienię, ba , dokupiłem drugą a zamówiłem jeszcze kolejne dwie na przyszły rok.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-06-10, 14:26   

chawison napisał/a:
jeżdżę 5 lat Marco polo...

samochod ma wady i zalety ...

Główne wady...
1. spanie w namiocie do cieplych nie należy...
2. bywa głośno i trzeba zakładać stopery do uszu...
3. czasami brakuje prysznica
4. ograniczona ilość miejsca wiec zawsze troche zabawy zanim pojdzie sie spać
5. raczej 2 osobowy- ew. 2+1

Zalety
1. bardzo poręczne auto - można jezdzić na codzień
2. bardzo szybki kamper - 160km/h na tempomacie
3. tylni napęd i bardzo mała średnica zawracania
4. bardzo wygodne łożko dachowe na stelażu

bedziesz miał pytania pisz śmiało...
chawison

wady
ad.1 dlatego w marco doprowadziłem ogrzewanie na górę, trochę roboty z tym było ale efekt jest, spokojnie przy -5 mogę sobie pospać w namiocie :wyszczerzony:
ad.3 prysznic zewnętrzny uzbroiłem w ciepłą wodę bo tego faktycznie w ori westach brakuje
co do reszty się zgadzam, przy czym ja na zatłoczonych kempingach nie bywam wcale więc tej głośności w namiocie jakoś bardzo nie odczuwam
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-06-10, 16:07   

to się nazywa lokowanie produktu Grzegorz :mrgreen:
_________________
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-06-10, 20:19   

Bim napisał/a:
to się nazywa lokowanie produktu Grzegorz :mrgreen:

gdzieś kiedyś wyczytałem "rób to co lubisz, wtedy nigdy nie będziesz w pracy" więc robię, najpierw było i jest hobby a przy okazji druga noga w budżecie :wyszczerzony:
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Funkenstein 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: vw t4 california
Dołączył: 02 Lip 2018
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-03, 00:14   

Jest właśnie jedna sztuka do kupienia w Polsce

https://www.otomoto.pl/of...html#e484a0610f

Możesz porozmawiać z właścicielem i na pewno dużo Ci powie. Sam dużo myślę o tej konfiguracji, ale łóżko wychodzi chyba jednak mniejsze, a ito w samej Californi do której sie przymierzam też będę musiał pewnie przedłużać na patencie. Jules Verne to rozwiązanie Westfali zaciągnięte od Carthago, czyli kuchnię dajemy na tył. Wydaje się być zdecydowanie bardziej ekskluzywnie, ale też zamienia to samochód juz tylko w minicampera. W Californi zawsze możesz wymontować kanapę i wsunąć coś dużego od tyłu. W tej wersji możliwości są dużo bardziej ograniczone. Sam nie wiem, czy ten Jules Verne nie jest już za bardzo przelansowany. Ten prysznic to jakas komedia. Kibel i tak mozesz sobie wstawić mobilny thetforda za 215 zł i w każdej chwili go wyjąć. Mi się wydaje, że jak już iść po takie luksusy to trzeba celować w większe campery. Te małe są bardziej do pokonywania trudnych wyzwań związanych z niedostępnym terenem, a w takich przypadkach chyba ważniejsza jest przestrzeń na różne graty i wtedy szkoda jej na te ściemnione bajery luksusu. To sa bardziej auta do turystyki sportowej i nie wiem czy ten poziom komfortu to nie jest przesada. Nie mniej uważam, że ta fura jest piękna ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-07-04, 22:53   

Funkenstein napisał/a:
W Californi zawsze możesz wymontować kanapę i wsunąć coś dużego od tyłu.

:wyszczerzony: zaprawdę powiadam Ci zrobisz to tylko raz, pierwszy i ostatni zarazem, o ile w ogóle dasz radę.
Problem jaki ja widzę w keplerze to kanapa tortur dla pasażerów, pionowe oparcie to jest jedno wielkie nieporozumienie w samochodzie turystycznym.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***