Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa kampera na bazie blaszaka Peugeot Boxer L4H3
Autor Wiadomość
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-04-19, 23:40   

tom-cio zgadzam się z tobą w 100%, także miałem rozpisane formatki na początku i wyszło mi mi na całość 3,5 płyty 2700x2080. Oczywiście na każdej płycie były odpady około 20%. Ostatecznie te same formatki kupiłem w leroy&merlen bo tutaj kolor akurat pasował najbardziej a objeździłem całe trójmiasto, na końcu zamówiłem pod domem właśnie w leroy. Przyznam że jak odbierałem formatki, które i tak sporo pociąłem w późniejszej obróbce, to jak cały materiał położyłem płasko jeszcze na busie to wyglądało to mizernie, jakbym chciał jakąś małą komodę zbudować. I to był właśnie ten czas kiedy nie przejąłem się wagą bo na oko wyglądało to jak pare desek.


reaven22 pytałeś co to za płyta. To jest firma vox. Dokładnie to:
Boazeria VOX biała
U mnie wygląda to tak. Żona mówi, zrób z tego sufit. A ja muszę sprostać zadaniu. Nie ma dyskusji :)


Wracając do wagi. KASZUB 450 kg to bardzo dobry wynik. Ja osobiście nie przykładam już tak wagi czy wyjdzie 100 kilo wiecej czy mniej. N dzień dzisiejszy tyle co mam zrobione to zdecydowanie jest za lekki :) serio, bo jadąc , byle dziura to dupa skacze, no może nie skacze ale drgania ewidentnie słychać i czuć twardość bo to jest Boxer na kołach 16. Czyli podobno wzmocniony ( nie wiem ile jest w tym prawdy ) i dlatego zabudowa myślę że zwiększy komfort
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-04-20, 00:14   

Teraz mam pytanie, bo nie wiem jak to zrobić. W związku że chcę zrobić ładnie ale i w miarę tanio. zabudowałem prawie cały dach. Niestety nie mam żadnej wentylacji w łazience. dach nad łazienką pokrywają w pełni solary. Jedyne co mogę zrobić to jakąś kratka wentylacyjna na boku pojazdu, albo wydmuch pod podwozie :D Nie widziałem żadnego gotowego rozwiązania do mojej zabudowy. miedzy blachą pojazdu a ścianą w łazience jest pewnie około 8-10 cm. Jaką kratkę wentylacyjną zastosować aby miało to ręce i nogi. Myślałem o jakiś okrągłym odpowietrzniku na boku, ale czy to się sprawdzi ? nie będzie przeciekać ? Czym połączyć dwie kratki (zew-wew)
Myślałem o czymś takim:

Ale jak z czym to połączyć z drugiej strony
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paszczak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Transit Custom
Dołączył: 27 Gru 2017
Piwa: 7/10
Skąd: Sopot
Wysłany: 2018-04-20, 00:58   

Dokładnie takie kratki wstawiłem. Tez z boku. Trzeba dodać jakąś owiewkę inaczej deszcz zawiewa. Nie wspominając o wyprzedzaniu tira podczas ulewy :?

"Pomiędzy" wstawiłem przyciętą zwykłą rurę wentylacyjną z pcv.

Tutaj możesz zobaczyć jak to wyszlo.

Musisz tylko dorwać coś co będzie robić za owiewkę.
_________________
Kakaryka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-04-20, 06:09   

Może coś takiego? Tanie i źle nie wygląda.

http://allegro.pl/wywietr...a1-246e96321b30

0740fce34a37b5f7ea6a49cd2379.jpeg
Plik ściągnięto 2870 raz(y) 31,73 KB

_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-04-20, 10:05   

I chyba zdecyduje się na tanie rozwiązanie, faktycznie źle nie wygląda a ma polskie korzenie "Niewiadów" kanał plastikowy myślę że też jakiś dobiorę. Dzięki za pomoc
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-04-20, 14:44   

Ja mam tez te okragle kratki wstawione w bok,po poludniu jak wyjde na dwor zrobie zdjecie.Ale jedno-trzeba je prysnac farba w kolor ,bo strasznie szybko zolkna
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-04-22, 22:23   

Weekend minął ciężko. całą sobotę i niedziele harowałem przy kamperku. Efekty jakieś są.
Skończyłem oświetlenie, zarówno ledowe jak i lampki. Jak się zapali wszystkie to jest jasno ja w karetce :) Skończyłem cały sufit jest tip-top wykończony i już mogę o nim zapomnieć. W między czasie zamontowałem kamerkę cofania, bo dojście później byłoby dosyć utrudnione. ALe najwięcej czasu pochłoneła mi tapicerka. Jesdnak nie jest to taki łatwy temat jak się na początku wydaje. Razem z Żoną walczyliśmy. Przydała się maszyna do szycia. Na początku założenia miałem piękne łuki w oknie. wydawało się proste do obszycia do momentu kiedy ucieło się piewszy kawałek matariały ( jest to tapicerka samochodowa, taki welur ) Musiałem uciąć i zrobić na prosto, chociaż i to było bardzo trudne do zszycia, wklejenia itd.aby wyglądało. Oczywiście tapicerka ma jeszcze drobne odgniecenia ale to zniknie. Niestety to na tyle w ten weekend. Poniżej zdjęcia. Przyznam że jestem dumny z sufitu. Wyszedł naprawdę extra. Podczas prac sąsiedzi komentowali że nawet tak w domu nie mają :) A to już cieszyło :)


















_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-04-22, 23:58   

Jestem przed zakupem akumulatorów. W założeniu mają być 2x 100ah

np. takie:
http://allegro.pl/akumula...5549468891.html

mają się zmieścić pod fotel kierowcy i pasażera. Nawet tam jest przygotowane wstępnie miejsce.
Tylko ciągle się zastawiam co kupić. Po wstępnych pomiarach, Wymiary (dł x szer x wys): 353 x 175 x 190 wejdą. Czy w tych wymiarach znajdę wiekszej pojemności ? np 110ah lub więcej.

Żelowe odpadają wg. mnie. Bo z pojazdu będę korzystał tylko latem. Może i fajne ale drogie. Wolę co parę lat wymienić zwykłe na nowe. Taka moja teoria. Może się mylę. Jakieś sugestie ? Gdzie i jakie kupić tanio i dobrze :)
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-04-23, 06:03   

No no... Na bogato sufit masz zrobiony. Widziałem jeszcze nie skończony i już było super. Wysoka buda to plus przy budowie. Gorzej jest przy jeździe. W weekend byłem na Kaszubach i jak wiało to kamper latał jak zawialo.

Dobrze, że masz pomocna dłoń... Ja miałem tylko dwie swoje...
Dosyć dobre ceny mają na miejscu na warszawskiej w Gdyni. Ja tam kupiłem swojego klocka 180ah.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-04-23, 23:18   

Dzisiaj po raz pierwszy wygrał ze mną pośpiech. miałem do zrobienia ostatnią ściankę, niestety zmrok i chęć skończenia elementu została pogrzebana. Na początku usunął mi się stół i frez poszedł krzywo. A że było to od dołu to mówię wkleje te 30 cm które źle wyfrezowałem. Niestety przsy nabijaniu listwy zerwałem laminat. Wygląda źle, muszę zamówić nową formatkę i dalej męczyć element. Może teraz pójdzie trochę szybciej mam już gotowy szablon :)

_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2018-04-24, 08:48   

Zaraz, zaraz!... A co wy tam frezujecie pod lasem? ;)
Dobrze widzę, że chodzi o cienki rowek na powierzchni krawędzi płyty? Obrabiasz je taką śmieszną (i złośliwą) listwą jak w mebelkach szpitalnych z minionej epoki? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-04-24, 09:26   

tak dokładnie, masz lepszą alternatywę dla płyty meblowej ? listwę wklejam nie tylko wciskam.
_________________
Paweł
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-04-24, 14:20   

Mogę podpytać jak łuki wycinasz ??Frezarka z cyrklem czy od jakiegoś szablonu ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2018-04-24, 16:55   

No właśnie! Troszkę zdjęć z realizacji poproszę. :)
A co do wykończenia krawędzi meblówki to nie mam żadnych preferencji - wszystkie są dla mnie paskudnie uperdliwe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kwlp 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Peugeot boxer l4h3
Dołączył: 15 Sie 2012
Piwa: 3/3
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2018-04-25, 00:09   

reaven22, Otóż nie jestem stolarzem, nawet nigdy mnie to nie interesowało. Natomiast przy tej budowie musiałem trochę się poduczyć. Ciężko znaleść w sieci techniki stolarskie, zwłaszcza łuki. Jakieś zamknięte towarzystwo. Nawet na ich fora ciężko się dostać :) . Ale już zdradzę. Otóź podoba mi się ta stara technika szafek szpitalnych, tym bardziej że teraz jeszcze można dostać lepsze kolory, a do kampera uważam że jak najbardziej bo mamy bezpieczne rogi.
Ale uwaga ciężko jest dostać to obrzeże.

Technika, wziąłem sklejkę 10mm i narysowałem w rogu okrąg od dekla od spraya, wyciąłem wyrzynarką podszlifowałem i był szablon ( przyznam że mało profesjonalny ) potem na materiał obrabiany zaciskami i frezarką górnowrzecionową z z frezem z łożyskiem ( marki Orange )

Wg. mnie wychodzi kapitalnie, aczkolwiek trzeba trochę ustawiać. Obecnie zamówiłbym w firmie zajmującej się reklamami taki prosty szablon z plexi 10mm wycinany laserem np. kwadrat o różnych łukach na końcu. Jak ktoś by zamawiał i zrobi takie szablony to się podłącze pod zamówienie. Ogólnie dwa szablony z łukami wewnętrznymi i zewnętrznymi, czyli wpisane okręgi np 4,5,6,7 cm

Co do fotek to poniżej dzisiejsza realizacja. Ja oceniam wykonanie na profesjonalne ( przy tych narzędziach jakie mam :) )







sorry za zdjęcie lekko się rozjechało :)
_________________
Paweł
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***