Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka dysza gazu?
Autor Wiadomość
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2018-04-20, 19:14   Jaka dysza gazu?

Witam
Nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi jaka dysza jest dedykowana do mojej lodówki...
Dometic RMT 7651L z piekarnikiem na górze. Potrzebuję na zapas, bo kiedyś we Włoszech nie mając innego wyjścia drutem przepychałem i troszkę ją zdeformowałem. Mam już jakiś czas nową, ale pamiętając jakim problemem jest brak gazu w lodówce chcę mieć jedną w zapasie.
Znalazłem w jednym ze sklepów dysze do lodówek Dometic: KZ12, KZ16, KZ43, KZ45, KZ46, KZ65 :shock:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
alpo 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: w poszukiwaniu
Nazwa załogi: alpo
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Kwi 2013
Otrzymał 3 piw(a)
Skąd: Luboń k/Poznania
Wysłany: 2018-04-23, 08:46   

Witam
Dla tej lodówki jest dysza kz16 dla reduktora 30 mbar lub kz43 dla reduktora 50 mbar
pozdrawiam
Darek
_________________
alpo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rigg 
stary wyga


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 468 NK
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lis 2014
Piwa: 26/14
Skąd: Kaszubowo
Wysłany: 2018-04-23, 21:33   

alpo napisał/a:
Witam
Dla tej lodówki jest dysza kz16 dla reduktora 30 mbar lub kz43 dla reduktora 50 mbar
pozdrawiam
Darek


Mam 30 mbar więc tak jak podejrzewałem kz16. Dzięki!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Skorpion 
Kombatant
Normalny inaczej wariatek stary wyga


Twój sprzęt: Starocie urzadzenie kampero-podobne
Nazwa załogi: Skorpion
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 17 Lip 2008
Piwa: 228/1175
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2018-04-23, 21:41   Lodówka

Lodówka.
Mała wydajność pracy lodówki może być skutkiem "zapchania się" obwodu (rurek) gazem, lodem czy wodą lub zbyt małą różnicą temperatur między warnikiem a radiatorem. Może być też wynikiem nieszczelności układu i wycieku czynnika chłodniczego, ale to na szczęści nie zdarza się zbyt często.
Pierwszą usterkę zazwyczaj udaje się usunąć poprzez:
- pozostawienie lodówki w cieple na 24-48 godzin
- wymontowanie lodówki i kilkukrotne odwrócenie jej na bok i do góry nogami
- intensywne podgrzewanie suszarką lub opalarką poszczególnych elementów obwodu w godzinnych odstępach.
Usterka druga może być spowodowana:
- uszkodzeniem elektroniki sterującej (w modelach całkowicie automatycznych należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi ponieważ występują pewne uzależnienia - przykładowo przełączenie z 12V na gaz następuje z kilkunasto minutowym opóźnieniem)
- uszkodzeniem grzałki na 230V
- uszkodzeniem grzałki na 12V lub przekaźnika załączającego zasilanie 12V dopiero po uruchomieniu silnika
- zakręconym zaworem gazu
- zabrudzonym palnikiem lub zbyt małym płomieniem ogrzewającym warnik
Statystycznie najwięcej problemów stwarza właśnie palnik i zapewne on będzie wymagał naszej uwagi. Osobiście nie jestem zwolennikiem grzebania przy gazie bez braku wiedzy i narzędzi, ale opiszę typowe usterki, jako że materiał ma jedynie charakter edukacyjny i zapewne nikt nie będzie ryzykował życia własnego i najbliższych grzebiąc w instalacji gazowej.
Lodówki z "ręcznym" iskrownikiem mają wbudowane okienko, dzięki któremu widać czy płomień się zapalił. Płomień ogrzewa również termoparę, która wytwarza na tyle dużo energii elektrycznej, aby elektromagnes mógł podtrzymać zawór gazu w pozycji otwartej. Po zgaśnięciu płomienia lub przy jego niewłaściwych parametrach termopara generuje zbyt mało energii i następuje automatyczne wyłączenie dopływu gazu do palnika. Lodówki z iskrownikiem automatycznym mają dodatkowy czujnik, który wyłącza generator iskry po pojawieniu się płomienia. Stanowi też informację dla logiki lodówki o sytuacji awaryjnej. Tak, więc samoczynne gaszenie płomienia może być skutkiem
- zbyt małego płomienia
- niewłaściwego lub zanieczyszczonego paliwa gazowego
- sadzą, która spadła z komina na palnik (przy częściowo niedrożnej dyszy sporo sadzy potrafi się osadzić na "ślimaku" wydłużającym tor spalin zawieszanym wewnątrz komina)
- rdzą, która spadła z komina na palnik
- krzywą lub rozkalibrowaną dyszą palnika (skutek czyszczenia dyszy stalowymi drutami wyciągniętymi ze szczotki drucianej)
- kominem zapchanym sadzą, rdzą lub larwami owadów
- brakiem fabrycznej blaszanej osłony palnika
- niewłaściwie zamontowanym lub niewłaściwie dobranym układem wspomagania przepływu powietrza chłodzącego (wiatraczki)


lodówka.jpg
Plik ściągnięto 25 raz(y) 423,04 KB

Lodówka a karta wentylacja.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 124,64 KB

Karta wentylacyjna Dometic LS100.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 89,86 KB

Lodówka a krata.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 100,03 KB

Domestic 4400.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 51 raz(y) 274,11 KB

_________________


Tadeusz
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***