Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poduszki pneumatyczne schodzi powietrze z lewej strony.
Autor Wiadomość
Mumers 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Kamper LMC 2003 Fiat Ducato 2,0TD
Dołączył: 06 Sty 2019
Piwa: 1/3
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2021-05-21, 09:21   Poduszki pneumatyczne schodzi powietrze z lewej strony.

Taka sytuacja, 2 miechy, 2 zegary, 2 niezależne obiegi, 1 kompresor. Od pewnego czasu zdarza się, że w lewym obiegu znika powietrze (w tempie np 10 minut i jest pusto). Co ciekawe nie dzieje się to zawsze i np stał kamper 4 miesiące i nie ubyło znaczaco ciśnienia w obu miechach.

Zrobiłem kilka prób i zauwazyłem dziwną prawidłowość (której wcześniej nie obserwowałem).
Spuszczenie powietrza z prawego obiegu powoduje również utratę ciśnienia z lewego obiegu.

Natomiast spuszczenie powietrza z lewego obiegu nie powoduje utraty ciścnienia z prawego obiegu.

W warsztacie sprawdzili szczelność obiegu i nie stwierdzili problemów... zresztą jak pisałem, nie dzieje się to zawsze.

Ktoś ma pomysł jak to wyeliminować?

Link do filmu aby to lepiej zobrazować:
https://drive.google.com/file/d/1QNNzjOmtwIekTVO_O0k7B-KodLBvF-dj/view?usp=sharing
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chris_66 
weteran

Twój sprzęt: kamper
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2007
Piwa: 13/35
Skąd: warszawa
Wysłany: 2021-05-21, 17:39   

sprawdź wszystko sam

stawiam na jakiś zaworek zwrotny skoro przy pompowaniu idzie równo a przy spuszczaniu jedna strona łączy się z drugą

ciężko cos kombinować jak nie wiadomo jak masz to połączone

u mnie są dwa całkowicie oddzielne obwody i pompowanie dwoma zaworkami zewnętrzną pompką - może i mniej wygodne ale 100% mniej problematyczne
_________________
Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często, i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
radwan07 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Elnagh Fiat Ducato 2,8JTD
Nazwa załogi: Radwany
Dołączył: 09 Paź 2008
Piwa: 8/2
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2021-05-27, 14:55   

Mi uchodziło też z jednego układu. Okazało się że pod przyciskami do spuszczania powietrza są zwykłe wentyle takie jak przy kole. Wykręciłem wentyl, poprawiłem podwiniętą gumkę i jest OK.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Mumers 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Kamper LMC 2003 Fiat Ducato 2,0TD
Dołączył: 06 Sty 2019
Piwa: 1/3
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2021-06-12, 22:14   

Temat rozwiązany. Problemem był ?zawór zwrotny? . Po wymianie wszystko działa prawidłowo.

Przy okazji warto wspomnieć, że po opisaniu objawów, producent przesłał nowy zawór i załatwił sprawę "na gwarancji" także miło i profesjonalnie.

Nie wiem, czy mogę tutaj podać nazwę tej firmy (a uwazam że warto, bo załatwili temat profesjonalnie) także podam tylko, że firma 3 literowa z dodanym słowem Systems na końcu nazwy.

Temat można zamknąc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***