Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wyjazd do Grecji w polowie maja
Autor Wiadomość
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-05-01, 14:16   wyjazd do Grecji w polowie maja

Witam
Planujemy wyjazd do Grecji -docelowo Peloponez ,okolo polowy maja na jakies 6-7 tygodni,narazie przygotowujemy miejsca postojowe ,miejsca do zwiedzania,Moze spotkamy sie z kims z CT podczas tego wyjazdu
jedrek49
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-05-01, 16:39   

Pisałeś już wcześniej o tym wyjeździe i mam na karteczce zapisane aby się do Ciebie odezwać.My wyjeżdżamy 30.05 na miesiąc i też na Peloponez.Musimy się gdzieś spotkać,chociaż ja nie planuję trasy.Ustala się na bierząco.Odezwe się.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-05-01, 18:17   Grecja

My bedziemy jechali na Peloponez z postojami na Wegrzech-baseny termalne ,Rumunia trasa Transforgarska,zatrzymamy sie w Salonikach/w sobote bazar warzywny,i dalej wolno na p[oludnie z objazdem Peloponezu ze wskazowkami zegara /od wschodu na zachod
Milo bedzie sie spotkac ,Preferujemy postoj na dziko nad morzem
jedrek49
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-05-02, 10:09   

My tylko na dziko,przez Węgry,Serbię,Macedonię w kierunku na Pelion i Peloponez od wschodu na zachód.Chyba,bo może auto powiezie inaczej.Czyli ew.uda się spotkać już na południu Grecji.fajnie,ciesze się na spotkanie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-05-02, 21:30   

P.S. A czy trasa Transfogaraska będzie już otwarta,gdy pojedziecie?Wydane mi się,że otwierają ją w czerwcu,raczej w drugiej połowie,w zależności od pogody.Chociaż u nich pewno też takie upały jak u nas więc może wcześniej otworzą.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-05-03, 06:26   trasa transforgarska

Witam
po przeczytaniu Twego posta zaczalem szukac od kiedy ta trasa jest czynna ,i znalazlem ze na pewno jest czynna od czerwca i czasem wczesniej w zaleznosci od pogody.Wiec nie bedziemy ryzykowac i pojedziemy bezposrednio do Grecji a w drodze powrotnej przez Rumunie i te trase
Dziekuje za sluszna uwage,tylko dolozylibysmy duzo kilometrow
Pozdrawiamy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2018-05-03, 13:38   urlop -wyjazd majowy

Pamietajcie o tym ,ze 28.05 jest dniem wolnym w Grecji--a wiec dlugi 3 dniowy weekend.
27.05--to Zielone Swiatki--Grecy masowo ruszaja na plaze i ruch na drogach zwlaszcza nad
morzem jest b.duzy. Przezylem to dwukrotnie i powiedzialem sobie -nigdy wiecej.
W ub.r bylem w tym czasie na Pelionie i popelnilem blad ,zapominajac o tym poniedzialku-
ruszylem rano z Agia Saranta i nigdzie nie bylo miejsca ani na parkinkach , a o plazy trzeba
bylo zapomniec.
Dla wszystkich majowych podroznikow -Szerokiej Drogi.
Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 197/157
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-05-03, 13:55   

Jarku/Pawle - też szerokiej i do zobaczenia bo,że się spotkamy gdzieś na Pelionie to oczywiste :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarek49 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Hymer Eriba 2005 r.
Nazwa załogi: jarkowie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2012
Piwa: 9/1
Skąd: Puszcza Kampinowska
Wysłany: 2018-05-03, 23:20   urlop -wyjazd majowy

Dzieki, z przyjemnoscia sie z Wami spotkamy.
Zapraszam do Agia Saranta-juz o tym miejscu rozmawialismy-bedziemy tam od 31.05- jezeli
pokonacie ta trase --to smialo mozecie jechac na Peloponez wsch.--Monenvasia- Richea i dalej
lub odwrotnie--ja ta trase przejechalem w 2013r zestawem 11.5 m-bez problemu.
Bravo-ze sie zdecydowales--tu nie ma odcinkow z widokiem przepasci--tylko troche kreto i wasko
DACIE RADE !!
Pozdrawiam i nie zasmiecam juz koledze watku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-05-14, 13:28   

ja ruszam 25/6 maja,ale jadę przez Rumunie i bulgarie,może ktoś tez jedzie w tym kierunku?
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2018-05-15, 10:51   

erikson
Ja tak będę jechał (jak Ty), jak co roku. Ale, dopiero pod koniec sierpnia lub na początku września br.
Interesują mnie miejscówki, jakie zaplanowałeś (... o ile zaplanowałeś jakieś ...) w drodze przez Rumunię i Bułgarię.

Jeżeli chodzi o Rumunię, to nie przewiduję przejazdu drogą Transfogarską. Jechałem nią w 2017 r. i nie wywarła ona na mnie większego wrażenia. Odpuszczam drogę Transalpina. Już jeździłem o wiele ciekawszymi. W zabytkowej kopalni Turda byłem, w Branie też. Nad morzem rumuńskim w minionych latach także. W Rumunii mam fajną miejscówkę (na przejazd) nad rzeczką i przy jaskini (46.933650, 22.548600 - Peștera Unguru Mare). Niedaleko drogi nr 1/E60 relacji Oradea - Kluż-Napoka. Byłem tam przejazdem na kilka dni w 2017 r. Dobrze wspominam to miejsce. Cisza i spokój. Tylko sporo lokalnych psów, ale wszystkie łagodne były. :lol:

Natomiast krucho u mnie z miejscówkami na noclegi w Bułgarii. Zazwyczaj zatrzymuję się w 1 i tym samym miejscu - koło m. Yanyovets. A Ty gdzie nocujesz w drodze w Bułgarii?

Może masz coś na oku? Coś sprawdzonego i bezpiecznego. Wtedy pojadę po Twoich śladach.
:spoko
_________________
Andrzej
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
erikson 
stary wyga
Przyjaciel Billa W

Twój sprzęt: MB T1 ARNOLD,85r. N126E
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Piwa: 11/1
Skąd: warszawa
Wysłany: 2018-05-15, 15:45   

w ciemno jadę, u nich nie gonią wiec stać pewnie można wszędzie, po powrocie dam Ci namiary.
_________________
Poloniści nie poprawiajcie mnie,ja i tak się nie nauczę,dysleksja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2018-05-15, 16:17   

erikson
OK, szerokości i bezpiecznego dojazdu, pobytu i powrotu. :spoko
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-05-17, 18:22   

Witam
Nareszcie przyszedł czas naszej wyprawy do Grecji.
W planie mieliśmy kąpiele w gorących basenach w Karcagu ,ale deszcze i burze przeszkodziły nam. Przenocowaliśmy na parkingu obok kampingu i ruszyliśmy w kierunku Grecji.Na granicy węgiersko -serbskiej stanie ok godziny,Wegrzy bardzo pomału odprawiają,wszystko sprawdzają .Paliwo na Wegrzech 390 Ft
.Droga przez Serbię trochę dobra ,trochę z dziurami ,ale spokojnie .Nocowaliśmy w Serbii na stacji Paliw na ok 40 km przed granicą z Macedonia,było spokojnie ,cicho,obsługa stacji nawet wskazała miejsce blisko kamer monitoringu,tankowanie wody za darmo.Rano dalsza jazda w kierunku Skopie.droga spokojna .Cena disla to cena 63 dinary. Nas sprzedawca na stacji paliw chciał oszukać : jedna karta płatnicza nie zadziałała i od razu zaczał przeliczać na Euro ale się nie zgodziłem i dałem mu
druga kartę która zadziałała, ale doliczył niby dodatkowe tankowanie 10 litrów na kwotę 10 Euro,,zapłaciłem i dopiero w samochodzie zorientowałem sięi poszedłem do niego o zwrot .zaczał mataczyć ale zwrocił za 10 litrów diesla .
Proszę dokładnie sprawdzać przy płaceniu kartą płatniczą ,czy coś nie doliczają ,tak nas już trzeci raz chcieli naciagnać że niby nie dzialajaca karta i przeliczaniu na Euro.W Skopie zaparkowalismy za darmo kolo stadionu GPS 42.005257N 21.426894E .Super miejsce .do centrum Skopie to 15 min drogi przez park i bulwarami nad rzeka Vardar. Warto pojechać i zobaczyć nowe Skopje : robi wrażenie(megalomania na każdym kroku, masę pomników, postumentów ,mostów- kosztowało to krocie ale czy warto niech każdy sam oceni).
Około południa w dalszą drogę w stronę ukochanej Grecji(do Salonik),za granicą niespodzianka autostrada czy droga szybkiego ruchu dotychczas niepłatna stała się płatna za odcinek około stu kilometrów 4,5 euro ( od tej pory opłata jest zależna od wysokości pojazdu- powyżej 2,7 metra wysokie opłaty ).
W tej chwili jesteśmy w Salonikach , przy morzu gps. 40.5974875 N 22.9481232 E. Jest to parking,obok nas stoi kilka kamperów, brak mediów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-05-17, 18:42   

jedrek49 napisał/a:
Proszę dokładnie sprawdzać przy płaceniu kartą płatniczą ,czy coś nie doliczają ,tak nas już trzeci raz chcieli naciagnać że niby nie dzialajaca karta i przeliczaniu na Euro.


Wyrobili to ich stały numer.
Przy głównej trasie tranzytowej to juz na widok turysty kamperem zaczynaja fiksowac jak ich tu skubnać.

Dla mnie Macedonia to zawsze miejsce totalnego tankowania dlatego na granicy wymieniam Eurasy na n na Ichnie i tankuje bez łaski i fochów , albo pytam przed tankowaniem jaki przelicznik mają wiadomo ze prywatna wymiana jak dobry to zostawiam 100 eu i reszte odbieram w ichniejszej walucie zawsze się przydaje jak nie na wjeździe to na powrocie :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***