Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
WYCIECZKA
Autor Wiadomość
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2012-12-17, 19:01   WYCIECZKA

chcialbym sie wybrac na max . 2 tygodnie do USA . mam tam kuzynke i mialbym sie gdzie zatrzymac.

w planach FORD F150 KAMPER z wypozyczalni :wyszczerzony:


wyszedl jednak spory problem bo okazalo sie ze musialbym kogos w domu zostawic i ze nie wpuszcza mnie cala rodzina. nie mam zamiaru ktoregos z dzieci zostawiac wiec pytanko czy ktos to przerabial i jak sobie poradzil :spoko
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2012-12-17, 19:44   

tak przerabiałem ...

zostawiłem żonę w domu a dzieci zabrałem ze sobą

było super :pifko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: LMC -- FORD
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-12-17, 20:04   

Jeśli chcesz tam polecieć i wynająć kampera i coś zobaczyć , a
myślę że po to tam chcesz lecieć to musisz na to przeznaczyć
minium 1 MIESIĄC, innym wypadku szkoda kasy . :spoko
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-12-17, 20:45   

Na spotkaniu z Konsulem w sprawie wiz, musisz być jak najbardziej wiarygodny. Ameryka i Amerykanie to ogólnie „pełny luzik” ale pamiętajmy, że Konsul to urzędnik państwowy i wymaga powagi. Taksuje na pierwszy blick od góry do dołu. Najlepiej włóż jakąś marynarę i krawacik, niekoniecznie czerwony ;) Zapomnij o kacu. Raniutko jesteś ogolony, odświeżony, pachnący, fryzurka etc.
Najważniejsze – powiedzieć całą prawdę i tylko prawdę o wyjeżdzie 8-) . A więc jaki masz cel podróży czym zamierzasz się poruszać. Dobrze mieć wstępne potwierdzenie z amerykańskiej wypożyczalni camperów. Zabierz ze sobą mapę Stanów, trasę Waszej podróży i zaznaczone miejsca, które chcesz odwiedzić. Wykaż się wstępną wiedzą o najważniejszych symbolach Ameryknów, dobrze znać chociaż kilka słów np. …God bless Ameryka… :)
Żona oczywiście również ubiega się wizę i staje obok Ciebie. W Polsce masz świetną pracę lub dobrze prosperujący biznes. Może zapytać, ilu ludzi zatrudniasz !!! Zabierz ze sobą wpłaty ZUS i PIT, mogą się przydać. Ile będzie kosztować wyjazd ? czy macie na to środki ? czy stanowią własne czy, pożyczone z banku ? Na każde, nawet pozornie głupie pytania mysicie być przygotowani.
Pokaż fotkę swojego / niekoniecznie / ;) domu z ogrodem, może nawet i campera jakim jeździcie po Europie. Staraj się go przekonać, że na taką , wspaniałą, życiowa wyprawę można wybrać się tylko z całą swoją rodziną. Wizy dla dzieci odbierają rodzice. Weż kilka rodzinnych fotek i pokaż mu jaką szczęśliwą rodzinką jesteście. Jako Amerykanin na pewno to zrozumie i dostaniecie wizy na 10 lat :ok - powodzenia. :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2012-12-17, 20:53   

żenujące to trochę ... no wiem Endi , że tak jest łatwiej i praktycznie tak trzeba ale.... cholerka lekko poniżające dla Polaka . :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2012-12-17, 21:57   

żenujące…lekko poniżające
Nie oszukujmy się, większość Polaków nadużywała i nadal nadużywa amerykańskiej gościnności i tego musimy się wstydzić i to jest żenujące :oops:

Było kilka osób, które wychodziły od Konsula „z kwitkiem”. Najwyraźniej zapomnieli do jakich drzwi pukają. Jednak większość osób wizy otrzymywała. Trzeba trochę fantazji a przy tym zachowywać się grzecznie i normalnie. W końcu przyszliśmy po prośbie i nikt tam na nikogo z otwartymi rękami nie czeka, to jest – Ameryka :roll:

Inna sprawa, że niejednemu przez nadmiar fantazji :szeroki_usmiech i własną głupotę - wyszła bokiem.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: LMC -- FORD
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2012-12-17, 22:18   

Otrzymanie wizy i wylądowanie na ziemi Amerykańskie wcale nie świadczy o tym że opuści się lotnisko w tym "wolnym kraju".

Trzeba przejść przez kilka różnych bramek , wszędzie są kamery , kto obserwuje tego się nie wie , ale najważniejsza i decydująca jest ta ostatnia bramka -

wszystko zależy od jednego człowieka ------

jest się w wolnym kraju albo powrót do swojego kraju.
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2012-12-18, 08:47   

damy rade , damy rade :-P

mocno w to wierze bo nastawilem sie na to jak mlody a i relacje , szczeg. ta OMEGI troszke mi namieszala :spoko
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***