Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rapido - co o nim sadzicie
Autor Wiadomość
mihau 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Pilote G741C
Nazwa załogi: P0 WOLNI
Dołączył: 13 Maj 2018
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-05-15, 12:44   Rapido - co o nim sadzicie

Czesc,

jestem bardzo poczatkujacym kamperowiczem, wybaczcie wiec pytanie, ktore moze sie niektorym wydac podstawowe.

Rozwazam zakup kampera. Trafilem na ciekawa oferte Rapido 866F i chcialbym do Was jako bardziej doswiadczonych, zwrocic sie z zapytaniem co o nim sadzicie?

Zastanawiam sie czy brak podwojnej podlogi i podwozia ALKO jest duzym minusem?

Pytanie tez mocno techniczne - jak wyglada utrata wartosci samochodu od nowosci? Staram sie skalkulowac czy zakup kampera bedzie rzeczywiscie alternatywnym kosztem przy zalozeniu, ze czteroosobowa rodzina wyjezdza na wakacje 2x w roku.

z gory dzieki za info.
M
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-05-15, 12:52   

Nie mam podwójnej podłogi i AlKo a mimo to uważam iż mam fajnego kampera.
Kamper bez AlKo też jeździ a w zimie da radę używać nawet z pojedynczą podłogą. Czyli: czy chcesz za to płacić? Bo da się bez wielu rzeczy przyjemnie kamperować.
Co do utraty wartosci: kamper długo trzyma cenę czyli powoli traci wartość. Gdzieś czytałem, że dwa razy wolniej niż osobówka. To by się zgadzało bo już kilka kamperów sprzedawałem...
A co do porównania kosztów: tu wiele można powiedzieć ale Ty nic nam nie napisałeś...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
barwol 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: HYMER Exsis-i 644
Dołączył: 29 Maj 2013
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-15, 13:08   

Rama AL-KO to jest wskazany dodatek a reszta (szczególnie podwójna podłoga) to zawracanie głowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mihau 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Pilote G741C
Nazwa załogi: P0 WOLNI
Dołączył: 13 Maj 2018
Postawił 4 piw(a)
Skąd: Poznan
Wysłany: 2018-05-15, 13:15   

Niestety nie mam doswiadczenia w kamperach. Popelnilem kiedy piekne auto, ktore okazalo sie skladane z trzech innych, wiec rozwazam niestety zakup nowego. Przygladam sie temu: http://camelcamp.pl/ofert...rapido-866-f-2/

Info ze strony producenta: http://www.rapido-motorho...e-8f_866f.chtml

Zakladam, ze utrata wartosci auta to 20.000zl rocznie - co sadzicie o takim zalozeniu?

Jeszcze jedno pytanie - "Ogrzewanie: gaz - combi 6" - czy nie powinien byc takze wariant ogrzewania elektrycznego?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 442/327
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-05-15, 16:39   

Auto składane z 3 innych nie zawsze znaczy, że z 3 równych części. Jak kupię używany błotnik drzwi i maskę z trzech Ducato to znaczy że mam poskładane z trzech? Oczywiście zaraz odezwą się przeciwnicy naprawienia samochodów po kolizji lub przy użyciu części używanych. Każdy robi jak lubi.
Jeśli masz wystarczającą kasę to kup sobie nowego kampera i będzie Ci lżej na sercu że to nowe i lżej na kieszeni bo nowe :bukiet:
Utrata wartości: kwotę możesz sobie wyliczyć jeśli w przybliżeniu umówimy się, iż nowa osobówka po 3 latach traci około 50 procent wartości początkowej a kamper połowę tego czyli 25 procent. Ale to jest takie teoretyzowanie i znów za chwilę pojawią się koledzy z innymi wyliczeniami (chyba). Dlatego ja żeby stracić mniej to kupuję używane i po 3 latach zmieniam.
Ogrzewanie gazowe Truma jest OK. A o ogrzewaniu kampera prądem jeszcze nie słyszałem. Bo niby skąd byś miał go wziąść? Jak do klimy na dachu nie mamy w drodze prądu to jak z ogrzewaniem prądem???
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***