Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Norwegia z psem
Autor Wiadomość
Alfi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: jeszcze nie wiem czego szukam
Dołączył: 03 Lip 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-06-15, 13:15   

Zgadzam się z Tobą w całej Twojej wypowiedzi.

Jednak uważam, że można sobie trochę ulżyć w papierologii i załatwić wszystko, jak się okazuje na kilka sposobów. Chociaż ciągłe odrobaczanie uważam za niepotrzebne obciążanie organizmu psa. Uważam, również że jesteśmy dorosłymi osobami i jeżeli wchodzimy w pewien układ to realizujemy jego postanowienia, w tym konkretnym przypadku podajemy pieskowi tabletkę otrzymaną od veta w odpowiednim czasie i jest po sprawie.

Będąc w Norwegii pierwszy raz, zatroskani o los naszego pupila rozmawialiśmy chyba ze wszystkimi spotkanymi załogami z czworonagami - najwięcej z Niemcami. Jak się okazało większość osób "szwędających" się wcześniej np. po Szwecji, sprawę rozwiązuje w podobny sposób. Była część która nawet nie wiedziała o takich przepisach.... :shock:

To moja ostatnia wypowiedź w tym temacie bo zaczyna to wyglądać na pachnieć OT :stop: .

Życzę udanej eskapady :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-06-15, 16:56   

Alfi napisał/a:
A nie lepiej dogadać się z vetem wziąć od niego lek podać go w odpowiednim czasie a w paszporcie wpisać odpowiednią datę. Nasz dal nam lek i wpisał pasujaca nam date wierząc że lek zostanie podany. Nie było z wiekszego problemu. Z tego co mówił to często stosowana praktyka.

To jest jakieś rozwiązanie. Podam lek przed wjazdem do Finlandii bo tam też obowiązuje ten przepis. W Finlandii spędzimy powiedzmy tydzień i wjedziemy do Norwegii. Jedno mnie jednak ciekawi jak to jest faktycznie z granicami w Skandynawii. W końcu są w strefie Schengen więc chyba nikt nie będzie sprawdzał kiedy, w którym kraju byłem i czy jak minęło 5 dni to byłem w Fin czy Nor? Trochę bez sensu odrobaczać psa co tydzień (w końcu to środki chemiczne) i jeszcze tracić czas na szukanie veta w każdym odwiedzanym kraju. Wydaje mi się, że nikt tego nie sprawdza, jak to wygląda w praktyce?
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-15, 18:20   

To przykre, że w jakichś krajach traktują nas jak idiotów. Jeżdżę z dwoma psiakami, oba są bardzo piękne i bardzo głupie ale mają wszelkie możliwe szczepienia itp. Wkurza mnie że jakiś norweski fiut-pogranicznik będzie uważał, że zapewne nie znoszę swych psiaków... Cała ta UE powinna to jakoś rozwiązać sensownie...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekoliva 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter Rimor Sailer 700
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2009
Piwa: 40/19
Skąd: Gdańsk - Oliwa
Wysłany: 2018-06-15, 20:45   

W maju byliśmy w Szwecji i Danii, pies miał aktualne szczepienie p/wściekliźnie i odrobaczony dzień przed wyjazdem, wg naszej weterynarz odrobaczenie ma być na max 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Czip i paszport to oczywiste. W tamtą stronę nikt się nie zainteresował psem i jego paszportem, w drugą stronę o dziwo Pani poprosiła o paszport sprawdziła, oddała z komentarzem aby pamiętać o wściekliźnie bo ważność kończy się w lipcu.
_________________
Marek

"Ty możesz zwlekać ale czas nie będzie "
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-06-15, 21:56   

Jeśli chodzi o podanie tabletki na tasiemca (tapeworm), to ważny jest czas dotarcia do kraju, a nie np. czas wypłynięcia promu, jeśli jest to prom.
Tabletka musi być tak podana, aby czas dopłynięcia zawierał się w przedziale 24 - 120 godzin od jej aplikacji.
Z tego co wiem, dotyczy Irlandii, GB, Norwegii i Malty. Pewnie jeszcze kilku innych krajów, ale te akurat miałem na liście w punkcie o "tapeworm", gdy kupowałem bilet na prom.

Pewnie z Norwegią czy innymi krajami może da się robić jakieś wałki, jednak na pewno i Irlandia i Wielka Brytania podchodzą do tego dość poważnie. Mnie zdziwiło, że każda tabletka ma swój indywidualny numer, który weterynarz francuski wpisuje i do paszportu i w swoim komputerze. Nie wiem czy idzie to do jakiejś centralnej bazy czy nie.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-06-23, 16:44   

Koszt wizyty z podaniem tabletki u weta w Bretanii wyszedł mnie teraz 26 euro. Poprzednim razem w okolicach Calais 50 euro.
I tym razem było pytanie kiedy przypływa prom do Irlandii, żeby obliczyć właściwie czas podania tabletki. Przed wjazdem na prom, pies był skanowany czytnikiem jeśli ma czip i weryfikowany był paszport czy jest wpis o podaniu tabletki. Po przypłynięciu do Irlandii, znów weryfikacja czy wszystko się w paszporcie zgadza, a właściwie interesował ich najbardziej czas podania tabletki.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ferguson 
zaawansowany


Twój sprzęt: Nissan Urvan 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-06-24, 17:48   

A jak by to się miało, gdyby posiadać taką tabletkę w oryginalnym opakowaniu i podać przy weterynarzu. Wpisze ten nr tabletki? Kasę też za to łyknie?
_________________
Pozdrawia Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-06-28, 11:58   

Znaczy wpaść z psem na wizytę np. we Francji ze swoimi tabletkami?
- Panie ja mam swoje tabletki, wpisz mi w paszport, że podane :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kawa_w_krzakach.pl 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: hymer b546
Nazwa załogi: kawa w krzakach
Dołączył: 07 Kwi 2018
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: z kampera ;)
Wysłany: 2018-10-24, 20:56   

Alfi napisał/a:
Hejka,
my byliśmy dwa razy z psem w Norwegii. Żadne badania krwi nie są wymagane. Potrzebna jest szczepionka p/wściekliźnie wpisana do paszportu (np.Nobivac) oraz potwierdzone przez weterynarza podanie środka odrobaczającego (chyba praziquantel) między 120 a 24 godziny przed przekroczeniem granicy Norwegii. Oczywiście pies musi być zaczipowany, czip musi być zarejestrowany w jakiejś europejskiej bazie (są chyba dwie) oraz musi mieć paszport.
W praktyce wygląda to tak, że nikt nawet nie obejrzał paszportu. Przed pierwszym przyjazdem wyczytaliśmy, że należy potwierdzić wwiezienia psa w paszporcie, a następnie piątego dnia udać się do weta aby ten podał tabletki odrobaczające. Zapytaliśmy o to pogranicznika norweskiego, ale życzył nam tylko miłego wypoczynku i kazał jechać dalej.
Pamiętajcie tylko o smyczy i sprzątaniu po psie i nie będzie problemów.
Pozdrawiam


ja gdzieś czytałem, że trzeba mieć kwarantanne 6-cio miesięczną. Niemniej czytając Wasz wpis to chyba jakaś bzdura ta kwarantanna?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-10-26, 11:16   

To może napiszę jak to wyglądało w praktyce minionego lata.
Oczywiście mieliśmy paszport z wpisem szczepienia i odrobaczenia, zgodnie z wymaganiami.
A w praktyce wyglądało to tak, że zupełnie nikogo pies nie interesował. Wiadomo granic brak bo strefa Schengen ale myśleliśmy, że może przy boardingu na prom do Helsinek ktoś będzie chciał sprawdzić psi paszport. Byli zupełnie nie zainteresowani. Dali tylko przywieszkę na szybę "Pet on board" i koniec.
Jeśli więc chodzi o Skandynawię to żadnego problemu nie ma.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2022-12-12, 09:59   

Powyższe posty są sprzed ponad czterech lat więc chciałbym odświeżyć temat .
Jakie obecnie panują obostrzenia w podróży z psem do Skandynawii ? :-P
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
yamah 
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-S plus
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Sty 2019
Piwa: 258/104
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2022-12-12, 17:22   

MILUŚ napisał/a:

Jakie obecnie panują obostrzenia w podróży z psem do Skandynawii ? :-P

Miluś, byliśmy w lipcu, przez Danie do Norwegi i nasz "strażnik texasu" miał standardowe badania,szczepienia,paszport. Ale.. :( na powrocie promem Unity podczas rezerwacji nie chcieli przyjąć psa na pokład z braku miejsca kabiny,klatki itp. (niezrozumiałe)..więc szelme przemyciliśmy zostawiając na czas rejsu w kamperze :bajer pomimo dopytywania się o psa na bramce przez kasjera (miał cynk) :chytry

IMG20220719152445.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 1,94 MB

_________________
Ten kto żyje widzi dużo..ten kto podróżuje widzi więcej
-------------------------------------------------------------------------------
był Ducato 2,5 Burstner na próbę.. Pilote Explorateur715...zostało Carthago Chic-S plus
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2022-12-12, 20:30   

yamah dzięki za info . Uspokoiłeś mnie . Nasz"Strażnik Teksasu" co prawda czarny ale da radę :spoko
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Alfi 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: jeszcze nie wiem czego szukam
Dołączył: 03 Lip 2014
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2023-05-21, 07:46   

Mam pytanie odnośnie promu Talinn - Helsinki, naturalnie z psem. Prom jaki jest wskazany dla psa to VikingLine. W warunkach korzystania z promu napisane jest że pies musi pozostać w aucie. Tu pytanie, czy rzeczywiście musi :?: jezdzimy z Borderem, wiec ani mały, ani specjalnie duży. Będę wdzięczny za sprawdzone informacje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2023-05-21, 07:55   

Szczerze powiedziawszy to ( zaraz rzucą mi się do gardła obrońcy zwierząt i zagorzali psiarze :-P ) naszą poprzednią jamniczkę zostawiliśmy w kamperze . Przed wjazdem na prom dostała słabe środki usypiające i jak dobiliśmy do Helsinek po naszym wejściu do kampera czekała wyspana u drzwi gotowa do dalszego psocenia :mrgreen:
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***