Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Reklamacja zawyżonej opłaty na autostradzie Chorwackiej
Autor Wiadomość
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-05-23, 20:54   

W Serbii też swego czasu naliczali wyższą stawkę za kampera niż obowiązywała. Oni się tym nic a nic nie przejmują. Odpowie że to jest jego kraj i takie są stawki i nic nie wskurasz.
Guzik jest na bramkach i przeważnie ktoś przychodzi za chwilę. Testowałem w kilku krajach. :-P
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-05-23, 21:18   

Może macie rację. Ale jak już wcześniej napisałem w Austri się udało po odwołaniu obniżyć pokutę. Zobaczymy czy to dziki kraj i dzikie obyczaje. Czy do normalności zmierzają :bukiet:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-05-23, 21:32   

A pewnie próbuj , choćby dla zasady. Też mnie to wk...ja jak robią z człowieka debila.
:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KamperManiak 
zaawansowany


Twój sprzęt: vwt4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2017
Piwa: 172/22
Skąd: Z youtuba
Wysłany: 2018-05-31, 19:29   

Na chorwackich autostradach panuje takie know-how - jak Cię Pani w okienku nie oszuka na kilka Kun to automat nadrobi z nawiązką :lol:

Jak jesteś pewien wagi to reklamuj, to może jakiś informatyk podpowie algorytmowi, żeby zmienił się i kampery traktował odpowiednio :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Donat 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot J5 i Citroen Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2010
Piwa: 71/57
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-05-31, 19:40   

W Chorwacji wszystkie ceny są zawyżone :-) Wiec nie dziwi mnie zawyżanie oplat rownież na autostradach.
_________________
Donat - Radom
Mój poprzedni sprzęt:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-05-31, 20:44   

Nie przesadzajmy, ceny w Chorwacji są jakie są. Lubię ten kraj i będę nadal.tam jeździł. I nie zmieni tego nawet cena na autostradzie.
Mam już przetłumaczone moje odwołanie na angielski, jutro wyślę z załącznikami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
orys 
stary wyga


Twój sprzęt: Baza już jest ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Sty 2017
Piwa: 58/13
Skąd: Glasgow
Wysłany: 2018-05-31, 20:58   

Bim napisał/a:
Nie dramatyzuj rozumiem presje autostrady :lol: napewno przyjedzie chopek co ci pomoże się uporać z problemem jak będziesz miał problemy z dogadaniem to odstawią na bok i przyjedzie ktoś kto ci albo dowali za utrudnianie ruchu albo .... :haha:


...albo po prostu otworzą szlaban i puszczą za darmo. Dobrych kilka razy mi się to zdarzyło. Jeździłem kiedyś po europie dostawczakiem z nietypowo wysoką zabudową (woziliśmy serwery), bardzo często chciało kasować za ciężarówkę, ja wtedy wciskałem przycisk kontaktu z obsługą a oni, jak się nie potrafili po angielsku dogadać to po prostu otwierali szlaban :-)

Raz mnie tylko sciągnęli na bok na Dartford Crossing na obwodnicy Londynu (ale już nie ma tam bramek, teraz jest automagiczne pobieranie opłat z kamerek). Okazało się, że nie miałem przy sobie gotówki a nie można było płacić kartą. Kazali zjechać na bok, podszedł facet, mówię, że mogę kartą zapłacić albo do bankomatu skoczyć, on mi na to, że nie mają banklomatu, kiedyś mieli, ale nie chcą, żeby ludzie po placu się szwędali, więc tylko ze mną 5 minut postoi, żeby inni nie widzieli, że mnie za darmo puszczają, albo żebym sobie nie pomyślał, że mi to się opłaci w przyszłości. Pogawędziliśmy, życzył miłego dnia i tyle ;-)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-06-07, 10:54   

SUKCES PANIE I PANOWIE.
Oto treść odpowiedzi którą dostałem teraz na maila:

Tłumaczenie z angielskiego

Droga Pani,

Sprzęt do klasyfikacji pojazdów zainstalowanych na pasach płatnych na autostradzie Istrian Y należy do nowej generacji systemów i chociaż jest droższy od standardowego wyposażenia, został wybrany w celu zapewnienia większej niezawodności i wysokiej precyzji w przeciwnym razie złożony proces klasyfikacji pojazdów na autostradach.

Mianowicie, proces klasyfikacji pojazdów silnikowych na autostradach wymaga pomiaru i analizy dużej liczby parametrów pojazdu, a wszystko to podczas ruchu pojazdu, a jednocześnie musi znosić działanie akcesoriów montowanych na pojazdach (bagaż, rowery, różne ładunki), a także skutki późniejszych niestandardowych modernizacji pojazdów (niewystarczające wymiary opon i / lub felg wpływające na wysokość pojazdu, ulepszenia "kampera").

Sprawdzając przedmiotową transakcję, nasze służby ustaliły, że w dniu 6 maja 2018 roku Państwa pojazd został zaklasyfikowany do Grupy III, chociaż należy do Grupy II.

Przepraszamy za tę niedogodność i informujemy, że bank został poinstruowany w dniu 6 czerwca 2018 r. O zwrot łącznej kwoty 40,00 kun na konto karty kredytowej.

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy dzwonić pod bezpłatny numer telefonu 0800 600 601 (dla połączeń międzynarodowych: 00385 52 219 302), od poniedziałku do soboty od 7:00 do 19:00


:bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2018-06-07, 12:11   

BRAWO TY :brawo: :brawo: :brawo: :gratulacje
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2018-06-07, 21:08   

Brawo Chorwaci!
:idea
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2018-06-07, 21:17   

Fajnie że Ci się udało :ok , ale z drugiej strony trochę martwi mnie, że na takie błędy mogą mieć wpływ jakieś odstające gadżety np. antena satelitarna na dachu czy wystające poza obrys koło roweru... :(
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JJarek 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Bürstner Delfin
Nazwa załogi: Baaaj
Dołączył: 22 Sie 2015
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2018-06-18, 20:28   

Brawo.
Myślę, że takie pomyłki automatycznego identyfikowania pojazdów zdarzać się będą nadal. Ja - na początku czerwca - na drodze (bo to chyba nie autostrada?) z Rijeki do Rovinja zapłaciłem również za dużo w drodze tam. W drodze powrotnej człowiek obsługujący punkt poboru opłat policzył prawie połowę.
Nadpłaciłem ok 60 kun.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-06-19, 17:32   

Z tak zawyżonych opłat można fajnie żyć. A mało kto zwraca się o zwrot. I interes się kręci. Szkoda bo kraj fajny a autostrady wygodne, ale zdecydowanie za drogie :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-06-19, 17:50   

I jeszcze informacja statystyczna: zwrot dostałem na konto 16 czerwca. Czyli 9 dni po uznaniu reklamacji. Udało się :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***