Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ściana zachodnia
Autor Wiadomość
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-01, 19:54   Ściana zachodnia

Dość dokładnie "przeorałem" kamperem wschodnią ścianę Polski. Teraz chciałbym poznać naszą zachodnią stronę. I tu prośba - każda informacja co do miejscówek, obiektów i generalnie miejsc wartych odwiedzenia będzie bardzo pomocna. Liczde na pomoc braci forumowj!
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
onionskin 
stary wyga

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2013
Piwa: 46/138
Skąd: FMI
Wysłany: 2018-06-01, 20:35   

Co do obiektów: a to masz mapkę wszystkich obiektów Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU)- może gdzie po drodze który będzie :spoko

http://share.mapbbcode.org/nvmss

MRU.png
Plik ściągnięto 32 raz(y) 307,62 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kubryk1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit 2,3 D
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Piwa: 40/8
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-06-27, 12:01   

Hmmm… Czyżby MRU to wszystko czym może się pochwalić ściana zachodnia?
_________________
andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-06-27, 15:24   

Ja obskoczyłem zachodnią granicę w ten sposób, że do granicy jechałem kamperem a samą granicę już rowerem. Ponieważ bardziej byłem zainteresowany pokonywaną trasą niż obiektami obok to z pewnością nie widziałem wszystkiego co powinienem.

Z tej perspektywy patrząc od południa to w koło Bogatyni warto zobaczyć kopalnię odkrywkową. W Bogatyni kimałem przy stacji paliw zaraz na wjeździe do miasta ale nie polecam bo prowadzą nocną sprzedaż alkoholu i nie pośpisz. Dość blisko jest Leśna z zamkiem Czocha( kręcili tam film: 'Gdzie jest generał'). W Lubomierzu kręcili 'Samych swoich'.

Zgorzelec zwiedzić też warto zwłaszcza jego niemiecką część

Nocowałem też w miejscowości Przewóz przy stacji paliw. Sympatyczni pracownicy nic nie chcieli za postojowe.

Na południe od Łęknicy jest park geologiczny związany z wydobyciem węgla, fajna wieża widokowa. Ładna okolica

Mużaków był opisywany zdaje się na forum

Dalej na północ jest wioska Brożek z pozostałościami fabryki prochu Forst.
Dużo obiektów ja pojeździłem rowerem po okolicy i żałuje że bez przewodnika
Nie pal tam papierosów bo podobno ziemia jest ciągle" nasiąknięta" chemikaliami i może wywalić.

Dalej na północ to nocowałem koło miejscowości Kosarzyn nad jeziorem Borek kemping w lesie nic ciekawego w sumie stoi się jak popadnie między drzewami.

Na północ od Kostrzyna to nocowałem przy przeprawie promowej w Gozdowicach. Obok są dwa muzea związane z forsowaniem Odry przez LWP Pierwsze w Gozdowicach drugie nieco dalej w stronę Siekierek. Po drodze cmentarz żołnierzy poległych przy przeprawie oraz punkt widokowy (zrekonstruowany bunkier dowodzenia z widokiem na Szkopów)

Wyżej na północ jest Cedynia znana z bitwy w 972 r. Jest muzeum ale ja nie byłem

Dalej na północ to mogę polecić kemping w Nowym Warpnie.

Hm ....teraz się zastanowiłem jak mało się zwiedza jadąc rowerem :haha: :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-27, 17:18   

kubryk1 napisał/a:
Hmmm… Czyżby MRU to wszystko czym może się pochwalić ściana zachodnia?


Ja temat też usiłowałem badać i szukać informacji. I prawdę mówiąc bieda jest niestety...
Do Wrocławia chcę jechać a tam nawet kempingu sensownego nie ma. A potem jadąc w górę niewiele jest czegokolwiek. Nie wiem czemu tak jest.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lwojtek 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Dethleffs T6501 Advantage Elegance
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Kwi 2017
Piwa: 7/2
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2018-06-27, 18:30   

Warto zwiedzić Dolinę Pałaców i Ogrodów, która leży u podnóża Śnieżki.
http://www.dolinapalacow.pl/
http://podroze.se.pl/pols...alace-i-z/4246/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-06-27, 19:31   

Wiesz to zalezy co kto lubi, jeden zwiedza muzea i palace drugi bary i kawiarnie. W moich rodzinnych okolicach polecam stadion zuzlowy, palmiarnie port w cigacicach muzeum w ochli. Jezioro w niesulicach. O typowy kemping bedzie ciezko ale jest duzo pol namiotowych i domkow letniskowych tam mozna kota zrzucic i zaopatrzyc sie w wode. W zielonej gorze mozna na dziko kolo kapieliska na ochli albo na kapielisku obok domkow.
Jak chcesz zobaczyc dziure w ziemi to po niemieckiej stronie zaraz za guben jest wieza widokowa z widokiem na kopalnie kolo chociebuża. Za kilka lat ta dziura bedzie zalana podobnie jak ta w bogatyni i nastepna dziura bedzie drazona w kierunku guben i po polskiej stronie w okolicy gubina. W sumie po niemieckiej stronie od morza po gory to jest jedna wielka kopalnia wegla brunatnego i elektrownie. W okolicach cottbus polecam zwiedzic muzeum serbow łużyckich.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zbiegusek 
zaawansowany

Twój sprzęt: Lublin 3324
Nazwa załogi: zbYchEwka
Dołączył: 06 Lis 2016
Piwa: 10/7
Skąd: Bełchatów i okolice
Wysłany: 2018-06-27, 21:37   

Bajaga napisał/a:
kubryk1 napisał/a:
Hmmm… Czyżby MRU to wszystko czym może się pochwalić ściana zachodnia?


Ja temat też usiłowałem badać i szukać informacji. I prawdę mówiąc bieda jest niestety...

Bieda?! Bosch! Toć same zamki i zameczki (no i ruiny i ruineczki), że o klimacie zapadłych dziur khm... małych miejscowości ;) nie wspomnę...
Przy MRU masz Łagów z zamkiem Joannitów i dwoma rynnowymi jeziorami. Przy Przewozie ruiny zamku (chyba pozostała tylko baszta). Zamek Czocha w Leśnej to typowy "kurort" - po przeciwnej stronie zalewu są ciekawe ruiny zamku, w których za Hitlera była stanica Hitlerjugend. Problemem może być dojazd - droga tam była nieciekawa.
Bogatynia, to nie tylko dziura w ziemi ale też ruiny zamku na górze zamkowej. Kurde. Im bliżej Sudetów, kotliny jeleniodziurskiej i gór Sowich, tym więcej klymatu i ciekawostek. Im bardziej na północ, tym więcej przestrzeni i większe odludzia.
Ziemie wyzyskane są rewelacyjne! :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-27, 22:26   

[quote="zbiegusek"
Bieda?! Bosch! Toć same zamki i zameczki (no i ruiny i ruineczki), że o klimacie zapadłych dziur khm... małych miejscowości ;) nie wspomnę...]

Przy MRU masz Łagów z zamkiem Joannitów i dwoma rynnowymi jeziorami. Przy Przewozie ruiny zamku (chyba pozostała tylko baszta). Zamek Czocha w Leśnej[/quote]


Zgadzam się, że Chocha to jest Coś. Ale jakiś MRU czy ruineczki to sytuacje dla zapalonych hobbystów. Co tam kto lubi.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grzegorz_wol 
weteran

Twój sprzęt: Knaus 595 '98
Nazwa załogi: powolniaki
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2015
Piwa: 79/64
Skąd: Piła
Wysłany: 2018-12-27, 22:04   

Taka ciekawostka historyczna o której dowiedziałem się przypadkiem. Ponieważ większość obiektów jest w pobliżu Odry więc to chyba dobry wątek.

Pradawne dzieje:

https://www.youtube.com/watch?v=FsnmM6cg_Yc

Dość blisko granicy:

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,9989
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***