Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno nowego kampera ze stocku - szybka akcja, dużo pytań
Autor Wiadomość
soolek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Kwi 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-01, 22:19   Kupno nowego kampera ze stocku - szybka akcja, dużo pytań

Koledzy i Koleżanki,
Jestem tu świeżakiem, kamper to też dla mnie nowość, ale ... lubię te klimaty, a z kamperem polubię jeszcze bardziej (nie wnikając w szczegóły).
Temat padł na podatny grunt i zaczynam szukać nowego kampera, więc będę miał pewnie dużo pytań.

Będę szukał czegoś ze stocku, bo muszę kuć żelazo póki gorące. Temat chciałbym zamknąć w 3 tygodnie (z kredytem,leasingiem), żeby na ostatni tydzień czerwca kamper mógł pojechać na mazury zamiast namiotu - luksusy jeszcze nie potrzebne. Potem mam jeszcze 3 tygodnie na ewentualne doposażenie golasa w najpotrzebniejsze "gadżety" przed 2-3 tygodniowym wyjazdem w Europę.

Zadam kilka pytań, ale wszelkie inne podpowiedzi mile widziane, bo pewnie sporo rzeczy jeszcze nie wiem.

Przejrzałem na razie allegro itp. Wykonałem ze dwa telefony. Ciąg dalszy nastąpi w poniedziałek, w miarę możliwości, więc pewnie pojawi się kolejna wiedza lub pytania.

Założenia + co zlecić na pierwszy montaż a co zostawić na kolejny czas:
1. Dostępność natychmiast
2. Kwota ok. 230 brutto (kredyt, leasing na firmę)
3. 6 osób - pasy, spanie mniej ważne. Najczęściej auto będzie bywało na Mazurach, gdzie można sobie rozłożyć namiot. Inne wyjazdy w Polskę/Europę w 4 osoby zapewne.
4. Najchętniej nie-alkowa, ale przy 6 osobach jestem na to skazany?
5. Gdzie, kto? Jakieś rabaty? Dobra obsługa?
6. Dodatkowo ok. 30 tyś. na dzień dobry na gadżety typu:
a) kamera cofania
b) klima stacjonarna - dometic 2200 jest OK?
c) bagażnik na 4 rowery
d) radio z android, karta sim, bluetooth, nawi, z widokiem z kamery albo kamer bocznych/przód ??? itd. - kombajn do wszystkiego
e) solary - wszelkie info, bo jestem zielony
f) GPS i inne namierzanie w razie kradzieży
g) czujki gazu i innych niepożądanych gazów usypiających
h) wyjścia/wejścia na gaz/wodę/prąd do grilla/zew. prysznica/zasilania laptopów i innych
7. Wszelkie inne, o których jeszcze nie mam pojęcia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kaimar 
weteran
kaimar


Twój sprzęt: MOBILVETTA LAIKA CARADO RT GiottiLine
Nazwa załogi: MTM Campery
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Piwa: 89/3
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2018-06-01, 23:03   

Zadzwoń do mnie jutro tzn w sobotę W przyszłym tygodniu z fabryki ściągam na stock kampera dla 6 osób we wspomnianym budżecie.
_________________
www.camperymtm.pl
www.kamperownia.pl
Ostatnio zmieniony przez kaimar 2018-06-02, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2018-06-02, 05:14   

Stock :haha:

:chory :chory
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2018-06-02, 20:02   

3. 6 osób - pasy, spanie mniej ważne. Najczęściej auto będzie bywało na Mazurach, gdzie można sobie rozłożyć namiot. Inne wyjazdy w Polskę/Europę w 4 osoby zapewne.

np.półintegra z opuszczanym łóżkiem (niższy,mniejsze spalanie, naprawdę wygodny, fajnie sie prowadzi)

4. Najchętniej nie-alkowa, ale przy 6 osobach jestem na to skazany?

jak wyżej

5. Gdzie, kto? Jakieś rabaty? Dobra obsługa?

np mtm, zadzwoń zobaczysz

6. Dodatkowo ok. 30 tyś. na dzień dobry na gadżety typu:
a) kamera cofania- zazwyczaj jest na wyposazeniu
b) klima stacjonarna - dometic 2200 jest OK? - chlodzi :)
c) bagażnik na 4 rowery -dobra opcja
d) radio z android, karta sim, bluetooth, nawi, z widokiem z kamery albo kamer bocznych/przód ??? itd. - kombajn do wszystkiego - jeśli jest taka możliwość to jak najbardziej masz jeden monitor a nie kilka

e) solary - wszelkie info, bo jestem zielony - IMO min 100/150W z regulatorem 20A aby można było w razie czego rozbudować do 350 bez ponownej ingerencji tylko łączenie na dachu

f) GPS i inne namierzanie w razie kradzieży - firma która oferuje monitoring, zastanów się czy pozycjoner ci wystarczy czy chcesz się podpiąć pod szynę can i mieć wgląd we wszystkie parametry pracy, jazdy, przebytej drogi, zużytego paliwa etc

g) czujki gazu i innych niepożądanych gazów usypiających - warto a koszt nie wielki

h) wyjścia/wejścia na gaz/wodę/prąd do grilla/zew. prysznica/zasilania laptopów i innych
- gniazdek nigdy dosyć zazwyczaj i tak dokładasz jakieś extra a gdzie i jakie to wyjdzie w trakcie eksploatacji czy przy stoliku, blacie kuchennym, szoferce czy łóżku


7. Wszelkie inne, o których jeszcze nie mam pojęcia.-- GARAŻ najlepiej przelotowy jak już bierzesz kampera to bierz z garażem każdy kamperowiec ci to powie

I układ wnętrza, co najmniej jedno wielkie łózko (małżeńskie, francuskie, królewskie jak zwal tak zwał)

to tyle z mojej strony na co ja bym zwrócił uwagę

Powodzenia
_________________
Pozdrawiam
Mirek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
soolek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Kwi 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-06, 14:37   

kaimar napisał/a:
Zadzwoń do mnie jutro tzn w sobotę W przyszłym tygodniu z fabryki ściągam na stock kampera dla 6 osób we wspomnianym budżecie.

Rozmawiałem chwilę temu z miłą Panią. Wysłałem maila z prośbą o Happy 440 i czekam na ofertę zwalającą z nóg :wyszczerzony:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-06, 16:56   

soolek napisał/a:
kaimar napisał/a:
Zadzwoń do mnie jutro tzn w sobotę W przyszłym tygodniu z fabryki ściągam na stock kampera dla 6 osób we wspomnianym budżecie.

Rozmawiałem chwilę temu z miłą Panią. Wysłałem maila z prośbą o Happy 440 i czekam na ofertę zwalającą z nóg :wyszczerzony:


Ponad 200 tys to nie są drobniaki (no dla niektórych może są, nie wiem) i jeżeli jesteś tzw "świeżak" to radziłbym z raz czy dwa wynająć kampera i popróbować. To wg mnie całkiem ważne i potem kupisz coś dokładnie pasującego do potrzeb...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-06-06, 19:49   

Hmm pierwsze co rzuciło się w oczy to słownictwo rodem z wielkiego miacha i co dalej wsio co za tym idzie. Dam ci dobra rade podobnie jak przedpiscia nie jaraj sie jak murzyn blaszka mozliwoscia kredytu na firme bo twoi murzyni sie wkurza ze szef kupuje nowe auto a wyplaty od lat nie wzrosły . O tym że na kredyt nie wspomne bo na firme to sie chyba raczej liżing bierze coby sobie koszta zamortyzowac (nie jestem ksiegowym nie znam się mogE się mylić).

Idz do wypożyczalni wypożycz sobie alkowe, pozniej integre albo polintegre albo takiego z pietrowymi łózkami np KNAUS Sky Traveller 600 DKG .Sprawdz co jest dla ciebie dobre organoleptycznie bo kupno kampera to nie jest to samo co kupno jajek na jajecznice tego nie wywalisz do kosza jak sie okaze ze jest be. Badz poważny tym bardziej że nie kupujesz za gotówke. Przemysl sprawe ja swojego kupowałem rok, teraz jak sprzedałem szukam "nowego" już kilka miesiecy i nie moge sie jakos zdecydowac a budżet mam niewielki bo raptem 25 tysiecy euro a wymagania duże. :) :):)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stander 
zaawansowany

Twój sprzęt: LMC LIBERTY EXPLORER I 720 G
Nazwa załogi: STANDER
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2015
Otrzymał 24 piw(a)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2018-06-06, 21:43   

wirefree napisał/a:

Idz do wypożyczalni wypożycz sobie alkowe, pozniej integre albo polintegre albo takiego z pietrowymi łózkami np KNAUS Sky Traveller 600 DKG .Sprawdz co jest dla ciebie dobre organoleptycznie bo kupno kampera to nie jest to samo co kupno jajek na jajecznice tego nie wywalisz do kosza jak sie okaze ze jest be. Badz poważny tym bardziej że nie kupujesz za gotówke. Przemysl sprawe ja swojego kupowałem rok, teraz jak sprzedałem szukam "nowego" już kilka miesiecy i nie moge sie jakos zdecydowac a budżet mam niewielki bo raptem 25 tysiecy euro a wymagania duże.

No przecie nie o to nie o to :shock:
Ma chłop taki kaprys :shock:bo akurat na imperzie ktoś coś i trzeba zeby było czym imponowc :haha:
To sobie wymyślił że jak firma idzie to trzeba lesing bo to podatki i coś tam jeszcze może nawet nie do kończ wie co.
Dajcie pokój niech się zabije o futrynę .Może kiedyś zacznie rozsądnie pisać na tym forum.
Niezależnie pwodzenia życzę i przepraszam ,że jestem taki nietolerancyjny :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-06, 21:56   

wirefree napisał/a:
Hmm pierwsze co rzuciło się w oczy to słownictwo rodem z wielkiego miacha i co dalej wsio co za tym idzie. Dam ci dobra rade podobnie jak przedpiscia nie jaraj sie jak murzyn blaszka mozliwoscia kredytu na firme bo twoi murzyni sie wkurza ze szef kupuje nowe auto a wyplaty od lat nie wzrosły . O tym że na kredyt nie wspomne bo na firme to sie chyba raczej liżing bierze coby sobie koszta zamortyzowac (nie jestem ksiegowym nie znam się mogE się mylić)


To jest wszystko po Polsku? Cholera, mam już trochę siwych włosów ale nie bardzo rozumiem...
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janus 
weteran


Twój sprzęt: Pössl 4F 2,8 idTD "BILA DODAVKA"
Nazwa załogi: DorJanki
Dołączył: 25 Lis 2010
Piwa: 42/47
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-06-07, 09:58   

A dajcież chłopakowi spokój :evil:

Ma ochotę na kampera to kupuje i nikogo nie powinno obchodzić po co, za co i dla kogo,a tym bardziej kto go bedzie za to rozliczał :shock:

@soolek
Powodzenia w zakupie :spoko
_________________
Pozdrawiamy:
Dorota i Janusz
www.pozadomem.y0.pl
Jeszcze sporo możemy, ale nic nie musimy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
soolek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Kwi 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-08, 13:23   

Ale, że co "stock" Was tak oburzył? Pracuję w logistyce, głównie w języku obcym i tego słowa używam aż nadto, fakt. Jednak do typowego korpoludka co to się fokusuje, trzyma lidtajmów i zap... na kejpijaje to mi raczej daleko.

Ale Wy wiecie lepiej po jednym słowie.

Rozczaruję Was panowie mocno, bo nie z wielkiego miasta, a z 13 tysięcznego (fakt, aktualnie mieszkam i pracuję w stolicy, ale kompletnie nie czuję się tutejszy). W każdy weekend wyjeżdżam po słoiki i bardzo dobrze mi z tym.
Nie pracują dla mnie murzyni. Wręcz przeciwnie, pracuję dla murzynów.
I nie, kaprys nie mój, tylko kogo innego, a ja ogarniam temat.
Pieniądze zarobione, nie kradzione i nie leasing.

Boli Was, że ktoś ma taki kaprys (jak to nazywacie)? To macie problem. Wy. A nie ja, bo mnie to zwisa i powiewa. A głównemu "inwesterowi" jeszcze bardziej.
Nie wasz interes (delikatnie ujmując), kto i na co wywala swoje, banku czy "tatusia" pieniądze.
A jak pupa boli, to gdzieś w necie podobno jest dostępna jakaś maść. Ale dokładnie nie wiem, bo nie używałem.

Zadałem konkretne pytania, ale widzę, że tutaj też można spotkać hejtującą gimbazę a nie tylko poważnych ludzi, którzy potrafią czytać ze zrozumieniem i udzielić konstruktywnej odpowiedzi.

wirefree, stander - bądźcie tak mili i idźcie sobie trollować gdzie indziej, bo ja nie mam czasu gadać z dzieciakami.

Muszę "sobie" skonfigurować kampera na "dzień dobry".
A jak mi ten pierwszy raz nie wyjdzie, to w przyszłym roku zrobię drugie podejście, a ten pójdzie na wynajem, bo chyba można na tym zarobić.
Mam nadzieję, że Wam żyłka nie pęknie. Ale nie informujcie o tym. Będę żył bez tej wiedzy nadal dobrze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sweetek
doświadczony pisarz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Wysłany: 2018-06-08, 13:52   

Gościu.... następnym razem jak tu będziesz coś chciał napisać to przemyśl to, nie raz, nie dwa, ale pięć razy.
Udanego zakupu, pierwszego, drugiego, piatego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-06-08, 14:08   

Kur... a, przez Ciebie wróciły mi niemiłe wspomnienia, bo na stocku, to se gire raz złamałem :-/

Ps. Daj kasę to Ci kupię, bedzie szybciej :bajer

Tu taka tradycja :bigok Same Trole i tylko jeden Prawdziwy Kamperowiec się onedgdaj przewinął
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
soolek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 14 Kwi 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-08, 15:01   

Bronek napisał/a:
Kur... a, przez Ciebie wróciły mi niemiłe wspomnienia, bo na stocku, to se gire raz złamałem :-/

Ps. Daj kasę to Ci kupię, bedzie szybciej :bajer

Tu taka tradycja :bigok Same Trole i tylko jeden Prawdziwy Kamperowiec się onedgdaj przewinął

Z takimi drobniakami, to byś nie wiedział co robić, czy łóżko z Ikei wstawić do Dacii Logan MPV, czy może szarpnąć się na Octavię.
Kasy jeszcze nie mam w skarbonce. Wujki dopiero przegłosowali 10 groszy na litrze (niby na electromobilność), więc Tata jeszcze musi chwilę poczekać aż skapnie :mrgreen:

Miłego weekendu Wszystkim a ja ruszam pomacać okazy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie

Wysłany: 2018-06-08, 15:28   

soolek........wybacz im :mrgreen: .........oni moga tylko pomarzyć .....i dlatego się ślinią :diabelski_usmiech
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***