Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno nowego kampera ze stocku - szybka akcja, dużo pytań
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-06-16, 14:22   

Bajaga napisał/a:
...................... (...).... (I do tego integry mające seryjną deskę np ducato mają dorobione te kawałki boczne i do przodu. Przeważnie wygląda to jakby pijany pan Kazio coś wystrugał z nudów. Kurcze, przy tych cenach mogliby się Porządnie postarać...)


A i, zgadzam się z Bajagą w 100% :idea .
Integra z zewnątrz jest niepowtarzalna, charakterystyczna maska dla danen marki zabudowy... A w środku, mamy DHL, z mniej lub więcej udaną, dorobiną kabiną. :banan :gwm

O ile w półintegrze, to jest logiczne, to integrach wstyd i prawie obciach .
................

Siedziałem kilka razy w Carthago, zawsze mi się podobało wykończenie i "nobliwość" /prestiż marki. :idea: :roza:
Mój trzeci taki będzie o ile spełnią się warunki :
" Salon" panoramique,
3,5 DMC,
kibel oddzielny i...........jeśli dożyję, to odstąpię nawet od kryterium 7m długości.
no i, o ile, znajdę w końcu ten drugi słoik, co go kiedyś zakopałem. :-/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-06-16, 15:11   

Simbus napisał/a:
nie musimy się już wstydzić przed niemiaszkami. Coraz częściej to oni się wstydzą😜

Akurat Niemcom zwisa czym jeżdżą, tak że nie bardzo wiem czego mieliby się wstydzić.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-16, 15:34   

Bronek napisał/a:

no i, o ile, znajdę w końcu ten drugi słoik, co go kiedyś zakopałem. :-/


Ja jeżeli pierwszy znajdę ten Twój słoik :mrgreen: to niestety ale podziękuję europejskiej myśli kamperowej. Będzie amerykańska alkowa, max do 9 metrów, lepiej do 8,5m i dwa slajdy. Generator Onan (hmmm kontrowersyjna nazwa :lol: ), wielka lodówka, silnik v10 z gazem, wielkie zbiorniki wody i szarej, wydajne klimy (oni robią porządne, wiedzą że w Arizonie i Teksasie bywa "ciepło") i do tego podpory hydrauliczne do poziomowania. Fronty szafek a'la Ludwik XV pewnie bym wywalił ale to w sumie grosze. Do tego satelita, tv 40 cali i sobie stoję na greckiej plaży 20m od morza i oglądam Mistrzostwa Świata 2022 no albo 2026, mniam. Taki jest plan.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-06-16, 16:19   

Plan zacny... Brakuje nam w Europie tego luzu, by móc go zrealizować i cieszyć się namiastką wolności.

Całkowitej wolności nie ma i być nie może, a tylko niektórzy mają takie poczucie, ale oni najczęściej biorą prochy lub leki. Generalnie to "ciasno" na kontynencie.

Prawka, drogi, zakazy itp... Już pisałem, że takie np. Morelo i tym podobne europejskie luksusy są dla mnie pomyłką. W tej lidze tylko amerykańskie kampery. :idea
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-16, 20:06   

Bronek napisał/a:
Plan zacny... Brakuje nam w Europie tego luzu, by móc go zrealizować i cieszyć się namiastką wolności.


Zapewne za kierownicą "amerykana" będę klął nie raz z powodu braku miejsca. Ale z drugiej strony jeżeli generator da mi tv, oświetlenie i klimę to mam kemping w nosie i staję gdzie mi pasuje. Zobaczymy. Raz już takiego Forda oglądałem intensywnie, bardzo fajny i wcale nie taki drogi. (miał już gaz i instalację dopasowaną do 230v)
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-06-16, 20:41   

Amerykany sa Fajowe tylko brakuje u nas amerykanskich cen paliwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-16, 21:09   

wirefree napisał/a:
Amerykany sa Fajowe tylko brakuje u nas amerykanskich cen paliwa.


E tam, bez przesady jak pali 20-25 litrów gazu to wychodzi mniej więcej jak zwykły kamper z niedużym dieslem.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-06-16, 21:40   

E tam. :spoko

U mnie w ostatnim amerykańcu, chwilowe spalanie dochodziło do 80l-90l/100km, ale to były "strachy na lachy" :mrgreen:

Niepotrzebnie się przejmowałem... :bajer ...... średnia rzadko dochodziła do dwudziestu. :mrgreen:

Zresztą, skoro wątek dotyczy stockowego kampera to mówimy setkach tyś złotówek a nie o wdowim groszu.

Oszczędzając kasę kupując amerykańca, wydajemy ją na paliwo ale mamy za to kawał budy i kampera a nie marne LKW jako karton (integra) lub z kartonem na pace (półintegra) plus pudło na szoferce (alkowa)

"Slajdów" w Europie chyba nie dożyję. Adria SLS, ma co prawda wysuwaną :dupa ę ale kibel jak ToyToy. Coś tam w Wielkiej Brytanii robią? i tyle.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-06-16, 22:33   

Tylko to trochę głupio wygląda facet ma extra kampera na gaz, ostatnio smialismy sie z kumplami z czeskiego mafioza co to jezdzil porsche na gaz. Bo niby stac go na porsche ale juz na benzyne nie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-16, 22:42   

wirefree napisał/a:
Tylko to trochę głupio wygląda facet ma extra kampera na gaz, ostatnio smialismy sie z kumplami z czeskiego mafioza co to jezdzil porsche na gaz. Bo niby stac go na porsche ale juz na benzyne nie.


Porsche na gaz przyznaję że wygląda idiotycznie. Ale kamper? Czy ja wiem? Osobiście nie posiadam żadnego auta na gaz i jest mi to temat obcy. Ale myślę, że przy kamperze 6.8 v10 bym się przełamał i tankował gaz :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-06-16, 23:57   

Jeszcze tylko agregat na gaz i niemal jedno medium...

Moim zdaniem w amerykańskm kamperze zaletą jest nie luksus i szpan- nie mówimy tu o kamperach za milion dolarów, ale o zbliżonych cenowo do europejskiego poziomu. Zaleta to przestrzeń i...... każdy znajdzie coś przyjaznego i normalnego.
Fotele w tych "naszych" lipa. Te europejskie siedzisko dla dwojga pasażerów... Tylko dzieci, bo małe i wyjścia nie mają, lub Teściowa zniesie podróż. Ale kto lubi tam siedzieć? Nawet na postoju ?
Itd.

W kamperze nie widzę problemu zasilania gazem, prądem czy dieslem. Ma tylko jechać w miarę dobrze. A spalanie? Nie komentuję... niektórym tylko wybicie szyby, dyszel i koń przyniesie ukojenie.

I tu dygresja ad integra i jej prowadzenie... Miałem Syrenkę itp. więc o czym tu gadamy., po niej wszystko to limuzyna.
Automat, tempomat, przymykam oko i jadę, bo czego wymagać od domu na kołach?

Blaszak, to inna sprawa, on powinien być sprytny ., bo jego zaletą ponoć jest mobilność.

Na marginesie marginesu wg. mnie to nie kamper a ostatecznie kamperek , podobnie jak przyczepa. Podobnie pewnie amerykański autobus ze slajdami ma się do naszego 7/8 m styropianowca.
Ale to kwestia tylko nazwy a nie oceny co lepsze a co gorsze :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-06-18, 07:08   

Ja też lubię duże Tylko: struktura infrastruktury campingowo parkingowej o dojazdach nie mówiąc
w Europie nie pasuje do tych USA
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
RadekNet 
weteran


Twój sprzęt: Opel Vivaro
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Piwa: 25/72
Skąd: Sligo IE
Wysłany: 2018-06-18, 11:22   

wirefree napisał/a:
Tylko to trochę głupio wygląda facet ma extra kampera na gaz, ostatnio smialismy sie z kumplami z czeskiego mafioza co to jezdzil porsche na gaz. Bo niby stac go na porsche ale juz na benzyne nie.


Kilka lat temu mój szwagier śmiał się z człowieka, który miał LPG w sportowym klasycznym Jaguarze. Mój szwagier nadal tankuje BENZYNĘ do Pandy...kto biednemu zabroni nie oszczędzać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2018-06-18, 11:55   

RadekNet napisał/a:
wirefree napisał/a:
Tylko to trochę głupio wygląda facet ma extra kampera na gaz, ostatnio smialismy sie z kumplami z czeskiego mafioza co to jezdzil porsche na gaz. Bo niby stac go na porsche ale juz na benzyne nie.


Kilka lat temu mój szwagier śmiał się z człowieka, który miał LPG w sportowym klasycznym Jaguarze. Mój szwagier nadal tankuje BENZYNĘ do Pandy...kto biednemu zabroni nie oszczędzać.


Dokładnie, tylko głupcy i biedni nie oszczędzają. Oczywiście mam na myśli oszczędzanie bez zmniejszenia komfortu życia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-18, 12:46   

koko napisał/a:
Ja też lubię duże Tylko: struktura infrastruktury campingowo parkingowej o dojazdach nie mówiąc
w Europie nie pasuje do tych USA

To prawda, to znacznie ważniejszy czynnik niż spalanie. Kamperem powyżej 8m bardzo ciężko zmieścić się na kempingu. Niestety.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***