Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup VW California Beach
Autor Wiadomość
J4no 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW California Beach
Dołączył: 07 Cze 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-07, 20:53   Zakup VW California Beach

Dobry wieczór!

Na wstępie zaznaczę, że to mój pierwszy post i chciałbym wszystkim powiedzieć cześć!

Tak jak w temacie rozglądam się za kupnem VW California. Moje wymagania są takie: Stosunkowo świeży, w wersji Beach i z polskiego salonu. Dużego wyboru w Polsce nie ma. Zainteresowałem się taką ofertą na OtoMoto:

https://www.otomoto.pl/of...a-ID6zcAHG.html

Oczywiście na pierwszy rzut oka wszystko wygląda wspaniale, ale po głębszej analizie niepokoi mnie jedna rzecz i postanowiłem zapytać osób które mają większe doświadczenie. Mianowicie jak widać samochód jest stylizowany na Czarno-Białą wersję California Edition. Dużo rzeczy się zgadza, ale np. brak czarnego paska na wysokości przednich reflektorów, brak okleiny na tylnej klapie i zderzaku, oraz (przede wszystkim) brak czarnego lakieru na słupku B budzi pewne wątpliwości. Oczywiście jutro zamierzam zadzwonić do właściciela, oraz salonu z którego został zakupiony i zapytać o co chodzi, ale może jest tutaj ktoś kto może wytłumaczyć takie combo?

Przy okazji może macie jakieś porady dla osoby przymierzającej się do kupna Californi?

Dzięki i pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-06-07, 21:08   

Witam Cie na forum.

Możesz mi powiedzieć czym sie kierujesz przy kupnie takiego samochodu ?
i do czego to ma Ci służyć

Dostałem klaustrifibi oglądając zdjęcia i patrząc na górny prawy róg cena. czy ta markiza i schowek w klapie na dwa fotele są tego warte?

Wiem ,że nie merytorycznie bo pytasz o szczegółu dotyczące tego modelu, a nie jego użytkowania w przyszłości :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2018-06-07, 22:22   

Przecież to nie jest kamper a to forum kamperowe :) nawet temat jest w dziale "kupujemy kampera" a w ogłoszeniu nie ma kampera :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J4no 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW California Beach
Dołączył: 07 Cze 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2018-06-07, 23:08   

@Bim - Taki samochód, bo potrzebuję go do pracy. Nie mogę mieć samochodu starego - stąd cena, oraz dużego - stąd klaustrofobia. Muszę też móc zabrać czasem więcej osób niż 4 stąd wersja Beach bez kuchni. Jak założysz temat "Kto w ogóle kupuje VW California" to chętnie się wypowiem. :aniolek

@MECENAS - próbowałem Ci odpowiedzieć merytorycznie, ale nie umiem... :kawka:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bajaga 
Kombatant

Nazwa załogi: FiveStars
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2012
Piwa: 108/7
Wysłany: 2018-06-08, 12:50   

J4no napisał/a:

@MECENAS - próbowałem Ci odpowiedzieć merytorycznie, ale nie umiem... :kawka:


Bez napinki... Po prostu tu na forum kamperowym takie auto to taka świnka morska. Ani świnka ani morska :lol: To się w zasadzie niczym nie różni od kombi w którym można złożyć kanapę i sobie pospać na materacu dmuchanym.
_________________
Pozdrawiam,

Bajaga&Instruktori
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J4no 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: VW California Beach
Dołączył: 07 Cze 2018
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-08, 13:34   

Już mam odpowiedź na swoje pytanie. :spoko

Admin - temat do zamknięcia chyba, że przeniesiesz go do działu "posłodźmy sobie jakie mamy duże...". Chłopcy sobie chętnie podyskutują.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
KamperManiak 
zaawansowany


Twój sprzęt: vwt4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2017
Piwa: 180/22
Skąd: Z youtuba
Wysłany: 2018-06-08, 19:29   

Cześć,

Nie przejmuj się, taka infantylność forów to teraz normalna rzecz w internecie;) Żeby się coś dowiedzieć to albo było, albo nie na temat. Swoją drogą temat z mierzeniem to nie taki zły pomysł :lol:

Samochody, o które pytasz nie są popularne ani na CamperTeamie, ani na drogach w Polsce. Poszukaj na forum ktoś ostatnio liczył ile jest autek z podnoszonym dachem, może się ktoś zgłosił z takim autem.

Więcej praktycznych porad jest na anglojęzycznych stronach. Na YT oglądam parę, która jeździ takim samochodem, ich kanał CaliforniaCamping , może u nich coś znajdziesz.

Do zobaczenia w trasie. I jak kupisz to pochwał się jak możesz. :spoko
_________________
-K-A-M-P-E-R-M-A-N-I-A-K-
Youtube: http://www.youtube.com/kampermaniak
Patronite: http://patronite.pl/kampermaniak
Instagram: http://www.instagram.com/kampermaniak/
Facebook: http://www.facebook.com/pg/KamperManiakOfficial
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2018-06-09, 00:19   

Cześć J4no. Temat jest jak najbardziej aktualny i to właśnie tu, na tym forum. Jest wśród nas kilka osób, które uprawiają turystykę kamperową właśnie takim gabarytem. Przykładem jest MAWI , który ma taki pojazd jako drugi, na krótkie wyjazdy. Kolejna to Izola , która przejechała kawał świata. To że nie posiada kibelka i co z tego, wszystko jest do ogarnięcia, tylko odpowiednie nastawienie i wiedza co to wszystko jest "kaman". Skontaktuj się z nimi i powodzenia. ;)
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 230/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-06-09, 07:26   

[quote="prof-os Kolejna to Izola , która przejechała kawał świata. To że nie posiada kibelka i co z tego, wszystko jest do ogarnięcia, tylko odpowiednie nastawienie i wiedza co to wszystko jest "kaman". Skontaktuj się z nimi i powodzenia. ;) [/quote]
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 230/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-06-09, 07:58   

Dokładnie jest jak pisze prof-os...
tylko co do kibelka stawiam veto, mam to ustrojswo w użyciu w mojej "świece morskiej" w użytkowaniu czego nie zawsze praktykują podróżnicy w " dużych kartonikach" :-P

Californiami, Markami i Polami i im podobnymi można zwinne i bez problemów parkowania podróżować. :)

Coś wiem w tym kierunku bo przeniosłem się z dużej cepki do malego zwinnego auta turystycznego mającego w dowodzie rejestracyjnym wpis " "Wohnmobil"

Tym się daje jeździć i żyć!

Obecnie jesteśmy / dwie osoby i pies/ już 3 miesiąc w drodze: D, Pl,SK ,H.
Powiem jeszcze, tym autem mam więcej chęci do odwiedzania miejsc nawet takich które jeszcze dorosłego kampera nie widziały.
To są świetne auta dla ludzi którzy lubią być mobilni.

Jeszcze pytania? to bez skrępowania :spoko
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-09, 08:35   

W Polsce faktycznie bardzo rzadko spotyka się takie auta, natomiast szczególnie wielu niemców upodobało sobie ten rodzaj pojazdów, dużo tego widać na trasach wakacyjny. Jak ktoś da radę ogarnąć się na małej przestrzeni w podróży, to dodatkowo takie auto można używać przez cały rok. Jeśli uda nam się w tym roku wygospodarować tydzień wolnego to na wyjazd do Sorrento żona nakazała zabrać Nuggeta (bo szybki, łatwo zaparkować, łatwo wciąć się na w każdą dziurę) duży kamper pozostanie w garażu. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-06-09, 09:17   

Ciekawy temat, można by było pomyśleć o nowej zakładce w dziale: Technika/Nadwozia kempingowe i zabudowy, czy jest z tym jakiś problem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Viper 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Master 2,8 TD
Nazwa załogi: Viper
Dołączył: 18 Maj 2011
Piwa: 2/10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-06-09, 09:51   

Kuba L. napisał/a:
Ciekawy temat, można by było pomyśleć o nowej zakładce w dziale: Technika/Nadwozia kempingowe i zabudowy, czy jest z tym jakiś problem?


Witam, bardzo ciekawa propozycja. :bigok
_________________
Pozdrawiamy
Iwonka & Tadeusz

Noclegi w Polsce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-09, 09:54   

Kuba L. napisał/a:
Ciekawy temat, można by było pomyśleć o nowej zakładce w dziale: Technika/Nadwozia kempingowe i zabudowy, czy jest z tym jakiś problem?


Chyba bez sensu, bo temat niszowy, ci co mają duże nie dadzą przekonać się do małego i odwrotnie :spoko . Ilu człowieków tyle sposobów eksploatacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kuba L. 
stary wyga


Twój sprzęt: Dethleffs Nomad 490BLF/Audi A4 Allroad
Nazwa załogi: 2kubusie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Piwa: 19/42
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-06-09, 15:35   

Ale tu nie chodzi o to żeby kogoś do czegoś przekonywać - tak jak napisałeś, tylko o to żeby wyłoniła nam się na forum w "bezpiecznym" miejscu grupa posiadaczy vanów/busów z podnoszonym dachem i żeby nikt z właścicieli takiego samochodu nie musiał wysłuchiwać takich wywodów jak ten w poście nr 2 i 3 powyżej..
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***