Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe wymagania we Włoszech
Autor Wiadomość
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-03, 20:59   Nowe wymagania we Włoszech

mało z nas jeździ z małymi dziećmi, ale może komuś się przydać:

Włochy są pierwszym państwem, które wprowadziło obowiązek wyposażania auta w podkładkę pod siedzeniem w foteliku dziecka, które po zamknięciu auta, gdy podkładka nie zostanie odciążona - dziecko zostanie w aucie, powiadamia nas telefonicznie.

ma to zapobiec pozostawianiu dziecka w aucie w czasie upałów.
fachowo nazywa się to anti-abandon, czasem b on board.

https://www.sklep-tosia.eu/pl/products/ ... 69233.html
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2022-11-04, 07:07   

Czytałem o tym latem. Z tego co pamiętam dotyczy samochodów zarejestrowanych we Włoszech. Kto wypożyczy auto na miejscu automatycznie podlega temu przepisowi.
Cyryl, twój link nie działa, przynajmniej u mnie.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-04, 09:55   

Chyba coś spaprałem, ale takie podkładki są dostępne w sprzedaży.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-11-04, 10:40   

teraz czas na obowiązkowe "okulary" które będą pilnowały "kierujących" by wzroku w czasie jazdy używali...
bo debilne wykwity współczesności mogą o tym, że patrzymy, zapomnieć :mrgreen:
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-04, 12:48   

Nie znalazłem danych z Europy , ale w USA w 2020 zginęło 21 dzieci pozostawionych a samochodach w upalne, więc chyba warto.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-11-04, 13:18   

mam rozumieć, że Twoim zdaniem warto/należy "budować" świat pod kątem "zdolności" idiotów kosztem całej reszty?
Cóż...
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-04, 14:45   

No nie wiem,
rówie dobrze można zanegować pasy bezpieczeństwa czy izolację przewodów elektrycznych, bo tylko idiota ma wypadki lub dotyka przewodów pod napięciem.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-11-04, 20:54   

Prostując, ten przepis wyłącza z tego obowiązku Konwencja Wiedeńska wszystkie auta zarejestrowane poza Italią.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-11-04, 21:17   

Cyryl napisał/a:
No nie wiem,
rówie dobrze można zanegować pasy bezpieczeństwa czy izolację przewodów elektrycznych, bo tylko idiota ma wypadki lub dotyka przewodów pod napięciem.


taaaa...
to co napisałeś wiele wyjaśnia w kwestii współczesności :mrgreen:
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-05, 09:20   

nie wiem czy to współczesność, ale gdy wprowadzano obowiązek jazdy w pasach wiele było podobnych protestów.

"Nigdy sam nie zapominam, ale też nie pozwalam pasażerom na niezapięcie pasów. Każdy kierowca powinien zadbać nie tylko o siebie, ale też o inne osoby w samochodzie, bo to przecież w pewnym sensie on jest za nich odpowiedzialny."

"Ja uciekłem z palącego się auta dzięki niezapiętym pasom – tylko dlatego teraz tu piszę. Wymóg zapinania pasów to taki sam absurd jak światła mijania w mieście i posiadanie gaśnicy."


Po stronie przeciwników pasów bezpieczeństwa opowiada się także wielokrotny kandydat na prezydenta RP oraz europoseł Janusz Korwin-Mikke. Tłumaczy on swoje stanowisko wolnością uczestników ruchu drogowego, która ograniczona jest przymusem zapinania pasów.

to tylko parę współczesnych wypowiedzi z naszego kraju, ale jakby poczytać wypowiedzi antypasowców ze Stanó byłoby tego znacznie więcej, a i argumentacji pewnie jest ciekawsza.
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-05, 09:37   

Socale napisał/a:
Prostując, ten przepis wyłącza z tego obowiązku Konwencja Wiedeńska wszystkie auta zarejestrowane poza Italią.


dokładnie nie znam tego przepisu, nie zgłębiałem, bo mnie on nie dotyczy.

nie wiem czy to dotyczy również pojazdów z poza Włoch.
mata taka nie jest wposażeniem pojazdu, tylko czymś dodatkowym, jak np. gaśnica, łańcuchy czy trójkąt.
kolejna sprawa: mieć i czy to rzeczywiście działa.

bo można mieć, ale czy to jest włączone, zkonfigurowane z telefonem.
poza tym czy telefon mamy naładowany, czy nie wyciszony, czy telefonu nie zostawimy w aucie razem z ową nieszczęsną matą i dzieckiem.

ale natknąłem się na ten przepis, więc informuję.

jeżeli kogoś to rzeczywiście może dotyczyć, to musi zgłębić temat na własną rękę.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-11-05, 10:55   

Cyryl napisał/a:
nie wiem czy to współczesność, ale gdy wprowadzano obowiązek jazdy w pasach wiele było podobnych protestów.

"Nigdy sam nie zapominam, ale też nie pozwalam pasażerom na niezapięcie pasów. Każdy kierowca powinien zadbać nie tylko o siebie, ale też o inne osoby w samochodzie, bo to przecież w pewnym sensie on jest za nich odpowiedzialny."

"Ja uciekłem z palącego się auta dzięki niezapiętym pasom – tylko dlatego teraz tu piszę. Wymóg zapinania pasów to taki sam absurd jak światła mijania w mieście i posiadanie gaśnicy."


Po stronie przeciwników pasów bezpieczeństwa opowiada się także wielokrotny kandydat na prezydenta RP oraz europoseł Janusz Korwin-Mikke. Tłumaczy on swoje stanowisko wolnością uczestników ruchu drogowego, która ograniczona jest przymusem zapinania pasów.

to tylko parę współczesnych wypowiedzi z naszego kraju, ale jakby poczytać wypowiedzi antypasowców ze Stanó byłoby tego znacznie więcej, a i argumentacji pewnie jest ciekawsza.


wiesz... (znaczy nie wiesz) ale ja o czymś innym :mrgreen:
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bert 
weteran


Twój sprzęt: Iveco 4010 (4x4) Iveco 9016 (4x4) STAR (4x4)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2014
Piwa: 126/2
Skąd: ZDR
Wysłany: 2022-11-05, 11:00   

Cyryl napisał/a:
Socale napisał/a:
Prostując, ten przepis wyłącza z tego obowiązku Konwencja Wiedeńska wszystkie auta zarejestrowane poza Italią.


dokładnie nie znam tego przepisu, nie zgłębiałem, bo mnie on nie dotyczy.

nie wiem czy to dotyczy również pojazdów z poza Włoch.
mata taka nie jest wposażeniem pojazdu, tylko czymś dodatkowym, jak np. gaśnica, łańcuchy czy trójkąt.
kolejna sprawa: mieć i czy to rzeczywiście działa.

bo można mieć, ale czy to jest włączone, zkonfigurowane z telefonem.
poza tym czy telefon mamy naładowany, czy nie wyciszony, czy telefonu nie zostawimy w aucie razem z ową nieszczęsną matą i dzieckiem.

ale natknąłem się na ten przepis, więc informuję.

jeżeli kogoś to rzeczywiście może dotyczyć, to musi zgłębić temat na własną rękę.


skutecznie będzie skuwać rodziców z dzięckiem kajdankami, na 24 h ;)
Jak debil nie pamięta, że se zrobił dziecko to niech go targa na łańcuchu całą dobę (takie rozwiązanie niebawem zapewne dostrzeże biurwokracja).
Idealny świat biurwokratów to świat przepisów i nakazów, że w praktyce nie działa, a cóż tam, ważne, że można mnożyć kolejne nakazy/zakazy :spoko

ułudna proteza rozumu
_________________
Norbert J. Zbróg

świat w odsłonach różnych
https://jasawa.flog.pl/
Maraton wszystkich odcinków "Sąsiadów" nie jest tak wyniszczający dla mózgu jak to co się od...erdala w tym kraju. Karol Zbróg
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cyryl 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato Rimor
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Piwa: 300/13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-05, 18:39   

bert napisał/a:
...Jak debil nie pamięta, że se zrobił dziecko to niech go targa na łańcuchu całą dobę...


nie jestem ani supermenem, ani Mesjaszem, ale też wydaje mi się, że nie idiotą, ale w życiu parę rzeczy zapomniałem.
co prawda nie dziecka w samochodzie, bo jak mój dzieciak był mały to samochodem jeździło się rzadko, a zakupy polegały na staniu w kolejkach.

czy uważesz, że te osoby, którym się zdarzyło zapomnieć, są totalnymi idiotami?
czy zrobili to specjalnie?
czy słusznie jest, aby za ich niefrasobliwość, Twoim zdaniem głupotę płaciły dzieci życiem?


w innym temacie poinformowałem kolegę jeżdżacego po Francji, że od tego roku w niektórych regionach będzie wymagane w zimie posiadanie łańcuchów lub rękawów przeciw śnieżnych.
sam rzadko jeżdżę do Francji, a szczególnie zimą, więc ten przepis mnie nie dotyczy i w szczegóły się nie zgłębiałem.

kiedyś również informowałem o progach granicznych alkoholu w niektórych krajach, również to mnie nie doyczy, bo nie jeżdżę po alkoholu.
tak samo nie zgłębiałem się w temat, co w wypadku gdy złapią Cię w innym kraju, jakie są procedury w razie zatrzymiana.

więc według Ciebie wiem i nie wiem.
pytanie: czy o takich nowościach w przepisach mam informować, czy zachować to dla siebie?
_________________

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2022-11-05, 20:43   

Krzyśku, dzielisz się a nie narzucasz. Więc dziel się nadal, nikomu to nie zaszkodzi.
Co do absurdalnych w odbiorze przepisów...
Społeczeństwo się idiotyzuje, bez srajfonika nie funkcjonuje, ze srajfonikiem nie koncentruje się nad wykonywaną czynnością, myślenie ma wyłączone nawet o własnym dziecku, a zabierz srajfonika mamusi to ta dostanie histerii.
I myślę że jest to jedna z przyczyn wprowadzania takich uregulowań, nikt normalny nie weźmie ich na serio i wyśmieje, ale na drugim końcu "normalności" ludzi, w ich głowach dzieje się zupełnie coś innego.
Tam po prostu "pożeracz mózgu z głodu przymiera".
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***