Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejny Mercedes Sprinter - EXTRA LONG + wysoki dach
Autor Wiadomość
Camp77 
zaawansowany


Twój sprzęt: PILOTE Fiat Ducato 1,9 TD, 2000r.
Dołączył: 31 Paź 2010
Piwa: 6/1
Skąd: Warszawa i Białystok
Wysłany: 2018-09-15, 23:54   

Taki camper bardzo mi się podoba. 8-)
_________________
Jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy że jesteśmy jeszcze coś warci. (Paulo Coelho)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-09-16, 17:26   

Dziś wreszcie trochę czasu i chęci co zaowocowało wykonaniem zdjęć.

































Bardzo mnie cieszy że auto udało się doprowadzić do idealnego stanu technicznego.
Z mechaniki dużo nie było - jedna końcówka kierownicza i nic więcej ( auto kupione sporo drożej niż podobne oferty na rynku i "z dobrych rąk" co zaprocentowało ). Dodatkowo wymieniłem tarcze i klocki z przodu na Brembo, przewody hamulcowe elastyczne i do tego płyn. Oczywiście oleje ale to przecież norma...

Udało się blacharsko uzyskać stan bardzo dobry co w sprinterach jak wiadomo łatwe nie jest. Na chwilę obecną nie znajduję na nim ani jednego ogniska korozji.

Poniższe zdjęcia newralgicznych dla korozji miejsc przedstawiają jak sprinterek ma się blacharsko.























Trochę suchych danych:

Ogrzewanie - webasto suche z rozprowadzeniem ciepłego powietrza po całym aucie i do bagażnika dla ogrzania części gdzie są zbiorniki wody

Woda - instalacja ciśnieniowa z pompą i naczyniem przeponowym 5L. Zbiornik wody czystej - 150 L. Zbiornik wody szarej - 95L. Podgrzewanie CWU za pomocą pieca gazowego przepływowego.

Łazienka - wymiar 120 x 70 cm. Toaleta z kasetą do której podłączona jest na stałe pompa z maceratorem. Opróżnianie kota bez wyciągania kasety. Do kasety dorobione odpowietrzenie i działa... Prysznic zewnętrzny dostępny od tyłu auta - przekonałem się że to rewelacyjna sprawa

Sypialnia - łóżko francuskie o wymiarach 116 x 200 cm. Łóżko z przodu rozkładane na podbudowie fotela kierowcy i ławki drugiego rzędu o wymiarze 190x90 cm.

Kuchnia - wyszła jak dla mnie rewelacyjnie - świetnie się tam pracuje. Kuchenka gazowa z zapalarką i zabezpieczeniem przeciwypływowym gazu. Lodówka domowa na 230 v.

Przechowywanie- szafki wiszące 7 szt. Szafki dolne jak na zdjęciu. Super wyszła szafa z wieszakami ( pomiędzy kuchnią a ławką 2 rzędu siedzeń) która pełni również funkcję barku/pomocnika bo jest niska. Szafa ogrzewana aby zima schła odzież. W szafie uchwyt na parasole. Dodatkowo ogromny schowek pod ławką drugiego rzędu siedzeń.

Markiza - domowa z Castoramy. Markiza w półkasecie z napędem elektrycznym. Wymiary dł. 380 cm. Wysuw 300 cm. Bez problemu funkcjonuje bez podpórek ale dla spokoju i na wiatry dorobiłem podpory z podstawą mocowaną na dole auta ( po trójkącie ).

Izolacja cieplna - ściany i sufit ocieplony wełną mineralną 5cm. Podobnie wszystkie przestrzenie zamknięte ( słupki itp ). Podłoga ocieplona styropianem twardym 3cm.

Elektryka - solar 270W + tracer 40A + aku 150 Ah głębokiego rozładowania. Przetwornica Techtron z miękkim startem 300W/600W którą doradził mi Koder i obsługa Techtron - co ciekawe mimo niskich parametrów teoretycznych startuje większość elektronarzędzi.

Waga i spalanie, prędkości - spakowani na wyjazd w dwie osoby mieścimy się na styk w limicie ale z minimalną ilością wody (powiedzmy 50L). Spalanie minimalne to 10L ( jazda miejska, powolna, po górach, widokowa ). Spalanie maksymalne to 12,5L zapakowani na full w 3 osoby z max wodą i pełny gwizdek na autostradzie. Prędkości - w trasie najprzyjemniej jest około 110 - 115 km/h. Bez większego problemu można jechać 130 km/h. Raz szedłem około 150 ale krótko bo mimo iż prowadzi się doskonale to jakoś aż tak mi się nie spieszyło.

Ocena generalna - jestem ( nieskromnie ) bardzo zadowolony z popełnionego pojazdu. Minusem jest wąskie łóżko ale da się do tego w miarę przyzwyczaić. Natomiast przestrzeń wewnątrz jest doskonała. Kolejne auto będzie budowane na takim samym podwoziu.

Wady lub może raczej "Co bym zmienił?" -
- Bardzo żałuję że nie udało mi się założyć poszerzaczy od DarekSzczecin mimo, że zrobiłem do tego ze 2 lub 3 podejścia. Przerosło mnie to może tym bardziej dlatego, że jednak do mnie trzeba było trochę je porzeźbić... Nie mniej jednak miałem ten produkt w rękach i potwierdzam świetną jakość wykonania.
- bardzo żałuję że nie mam silnika 3,0L z automatem. Zamierzam jednak podnieść moc ze 130 KM na 160 KM bo się da.
- klima silnikowa.... bardzo mi jej brakuje... Jeśli będę miał to auto za rok to na bank będzie założona.

No i to byłoby na tyle. Pozdrawiam. :spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-09-16, 17:31   

Wojtuś, weź te cygańskie akcenty tylko zlikwiduj, tombak Ci wybaczam :mrgreen:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-09-16, 17:42   

Bronek napisał/a:
Wojtuś, weź te
:bigok :hello :pifko

Parę dni temu wróciłem z Rumunii - może dlatego :wyszczerzony:
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-09-16, 18:48   

I Bronus znowu pojechał z tematem... :haha: ale lubię to poczucie humoru!

Agat well done :pifko
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MILUŚ 
Kombatant
CT"Silesia"NIEPOPRAWNY KAMPERZYSTA


Twój sprzęt: Fiat Ducato Burstner T607 2,8JTD
Nazwa załogi: Milusie
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 02 Gru 2007
Piwa: 179/131
Skąd: Gliwice w przelocie
Wysłany: 2018-10-01, 14:04   

:?: :?: :?: :?: :?:

https://allegro.pl/ogloszenie/kamper-mercedes-sprinter-zabudowa-2018r-zimowy-7567281671
_________________
Norwegofil z wielbłąda tylnogarbnego

Remember to explore . I don't know the way ,but I'll be there soon !!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-10-01, 15:22   

Z opisu aukcji wynika, że niby ciśnienia Wojtuś nie ma, ale jest jak gdyby pewien inperatyw... :mrgreen:

To sobie podywagujmy, zamiast dzwonić i zawracać mu :dupa ę :mrgreen:

Drugi kamper zbudowany.
Jest zmiana na lepsze.
Ale nie na tyle by była satysfakcjonująca.
Po prostu, to już było i nie cieszy, tak jak powinno. Kotlecik odgrzany, większy i smaczniejszy ale kotlecik był już wczoraj. :(
...........
...........

Ale jako, że wiem co w "osobach decyzyjnych" siedzi i jakie to przynosi skutki, to może to być też to? :mrgreen:
Opcja ta najlepsza, bo wszystkie konsekwencje ponosi zleceniodawca :roza:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-10-02, 21:15   

Piszę z daleka z komórki i w kamperze :spoko wiec krótko...

Jestem zadowolony z popelnionego pojazdu i z zadowoleniem go użytkuje.
Wystawilem na sprzedaż bo pojawiła się niespodziewanie opcja dołożenia sporej kwoty do bazy... moze nawet na takiego 3-5 latka i stąd aukcja. Jeśli będzie zmiana to na taki sam rozmiar i uklad tylko silnik 3litry z automatem...
Osobiście uważam że autko nie znajdzie nabywc w tej cenie co naprawdę mnie nie martwi.
Za to martwi mnie jak przebrnąć kwestię wagi bo mi się skutera na rampie zachciewa co raz bardziej :mikolaj
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-10-02, 21:57   

Skutera na rampę mówisz??? :chytry :chytry bdb pomysł!
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/483
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2018-10-03, 00:31   

Wojtku włożyłeś mnóstwo pracy. I nie wchodząc w szczegóły , wynik naprawdę jest imponujący, super to wygląda !!

Mogę tylko powiedzieć ... idź dalej tą drogą :spoko

:pifko

Agat napisał/a:

Za to martwi mnie jak przebrnąć kwestię wagi bo mi się skutera na rampie zachciewa co raz bardziej :mikolaj


W obecnej dobie ecobike, skuter w kamperowaniu wdaje się przeżytkiem :mrgreen:
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-10-03, 08:16   

Za szybko zbudował i nie zdązył się nacieszyć robotą. :mrgreen:
Typowy Facet, zawsze jak po seksie żałuje że to już koniec :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2018-10-03, 18:07   

Agat napisał/a:
uklad tylko silnik 3litry z automatem...


Kiedyś widziałęm tu w Irlandii podobną bazę. Sprinter, 3 litry, automat. Kuszący, bo juz miał blacharkę zrobioną. Dobra baza, też był XLWB, ale nie najwyższy.
Natomiast zastanawia mnie skrzynia. Nie wyglądało to na automat, ale na zautomatyzowny manual. Nie słyszałem dobrych opinii o tego typu skrzyniach (nie koniecznie o tej w Mercedesie). Zarówno znajomi, którzy takimi autami jeździli narzekali na nie, jak i mój mechanik, który automatami też się zajmuje.
A Ty nie jesteś uprzedzony do zautomatyzowanych manuali?
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-10-03, 18:10   

Nie chciałbym takiej jak piszesz. Mialem przyjemność jechać 3L z automatem tiptronic i to była klasyczna skrzynia automatyczna. Sama jazda to bajka. Od lat zawsze gdy mogę to wybieram automaty.
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2018-10-03, 18:16   

To dobrze, że tiptronic. Ja też automatami jeżdżę i jestem zadowlony. Terez mam e-CVT, poprzednio 3+O/D hydraulik. Kamper klasyczny manual.

Powodzenia w szukaniu bazy :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-10-03, 18:20   

Mavv, a co jest nie tak ze skrzynia i edc? Pytam bo mi po głowie chodzi master z taką skrzynia. :chytry
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***