Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatność kartą za granicą
Autor Wiadomość
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2021-04-24, 12:36   

Witam
ja mam karte PKO pod zubrem i korzystam z tej karty w UE ,Turcji ,Macedoni, i pobieraja mi z konta Euro lub z konta zlotowkowego i przelicznik jest super i nie pobieraja oplat za przeliczenia ,jestem zadowolony.W Grecji pobierali mi z konta Euro ,a w krajach z inna waluta pobierali z konta zlotowkowego ,bardzo dobry przelicznik,po co mam kombinowac z innymi kartami ,chyba ,ze ktos mnie przekona.Przelicznik PKO byl duzo lepszy niz w kantorach danego kraju.pozdrawiam
jedrek49
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-24, 12:45   

jedrek49 napisał/a:
bardzo dobry przelicznik,po co mam kombinowac z innymi kartami

Jak jesteś zadowolony, to faktycznie nic nie kombinuj. Przy okazji podaj przelicznik, to zobaczymy, czy rzeczywiście jest "super". Oczywiście jest dużo lepszy niż w kantorach zagranicznych. Ciekaw jestem, po jakim kursie można wymienić złotówki np. w greckim kantorze. :spoko
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 195/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-24, 16:38   

To nie jest tylko kwestia chwilowego kursu jaki jest w danym momencie bo śledząc kursy walut i mając zaplanowany wyjazd możesz kupić potrzebną walutę w dobrym momencie i przetrzymać ją w Revolucie do wyjazdu.
Też muszę poczytać o Curve bo chyba jest bardzo ciekawa. Więc i podziękowanie dla kolegi Brodacz77.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-24, 17:32   

andrzej627 napisał/a:
Przy okazji podaj przelicznik, to zobaczymy, czy rzeczywiście jest "super".

No właśnie, niech konkretnie poda jedrek49. Ja nie wierzę, że jakikolwiek polski bank ma lepszy przelicznik od Revoluta. To jest całkiem niemożliwe nawet. Też kiedyś płaciłem kartą z r-kiem w PLN za granicą. To było nawet wygodne, ale i drogie. Zawsze byłem podwójnie bity. :shock:
Każdy bank musi zarobić. Każdy kantor, też musi zarobić, tyle, że jeszcze więcej.
Cudów nie ma.
A ten PKP z żubrem to jeden z większych zdzierców na polskim rynku bankowym. Nie są to altruiści zapewne.
Revolut górą. :mrgreen:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-24, 17:35   

rakro1 napisał/a:
bo śledząc kursy walut i mając zaplanowany wyjazd możesz kupić potrzebną walutę w dobrym momencie i przetrzymać ją w Revolucie do wyjazdu.

Święta prawda. A co prawda to prawda. :spoko
_________________
Andrzej
Ostatnio zmieniony przez samotny wilk 2021-04-24, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
antwad 
stary wyga

Twój sprzęt: Dethleffs Advantage T5801
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Sty 2007
Piwa: 17/63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-24, 17:36   

jedrek49 napisał/a:
ja mam karte PKO pod zubrem i korzystam z tej karty w UE ,Turcji ,Macedoni, i pobieraja mi z konta Euro lub z konta zlotowkowego i przelicznik jest super i nie pobieraja oplat za przeliczenia ,jestem zadowolony.

I dzięki takim klientom jak Ty kadra tego banku ma na premie. Dobre premie. :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
samotny wilk 
weteran
W podróży jesteśmy zawsze.


Nazwa załogi: Wędrowniczek
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Wrz 2013
Piwa: 70/62
Skąd: Stolica
Wysłany: 2021-04-24, 17:40   

antwad napisał/a:
I dzięki takim klientom jak Ty kadra tego banku ma na premie. Dobre premie.

W punkt na 10/10. :haha:
_________________
Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2021-04-24, 18:01   

witam
Ja bedac w strefie euro place karta i karta mi sciaga euro z mojego konta euro w tym banku ,i nie ma przelicznika owszem jest 1 do 1 bez kosztow
Inne waluty w Turcji ,czy Macedonii, to w tych krajach malo wydaje ,no chyba ,ze jestem tam dluzej ,zreszta turcja dla Polakow jest tania
Kazdy z nas ma swoje priorytety i kazdy mysli po swojemu i ja nie neguje to co inni robia
dzieki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-24, 18:56   

antwad napisał/a:
kadra tego banku ma na premie

Ja co miesiąc daję im z mojej emerytury ok. 5€. :mrgreen:
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 195/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-24, 22:14   

andrzej627 - czy oni muszą przeliczać Ci pln-y na euro i wysyłać do Francji?? Nie mogliby przesyłać na jakieś konto w Polsce a Ty sam przelewałbyś sobie ??
jedrek49 - a skąd biorą się euro na Twoim koncie w Twoim banku? Kupujesz w kantorze? Myślisz, że taniej?? Niemożliwe. To nie lincz nad Tobą, wybacz, ale my wszyscy liczymy grosiki. Dla większości nie ma to znaczenia. Nie wydają dużo na wyjazdach a koszty wrzucają do jednego wora jakim jest koszt wyjazdu.
Odrobina wysiłku umysłowego a satysfakcja murowana.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 195/156
Skąd: Dębica
Wysłany: 2021-04-24, 22:19   

Lira turecka straciła w ostatnich trzech miesiącach ponad 11% - naprawdę nie wiecie, gdzie trzeba jechać na wakacje w tym roku :kamp :hura
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-04-24, 23:25   

rakro1 napisał/a:
andrzej627 - czy oni muszą przeliczać Ci pln-y na euro i wysyłać do Francji?? Nie mogliby przesyłać na jakieś konto w Polsce a Ty sam przelewałbyś sobie ??

Na początku trzeba było ZUSowi podać konto, na który ma przesyłać emeryturę. W Polsce nie mam konta. Najprościej jest, jak przelew przychodzi na moje konto we Francji. Teraz dzięki tej dyskusji widzę, że korzystniej byłoby, aby emerytura szła w złotówkach na konto Revoluta.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2021-04-25, 01:15   

Dołączę do piewców zalet Revoluta. Korzystam od 2018, przepuszczam przez niego cala wyplate z innego kraju. Na poczatku podalem im skany dowodu, po pewnym czasie musialem doslac odcinki z wyplaty zeby mi zmienili limity i teraz mam rocznie chyba 150 tys euro... to ja tyle nie zarabiam :shock: .

Mam premium. Przez rok mialem metal ale jak nazbieralem cashback za ledwie 30 koron norweskich przez caly rok, to zrezygnowalem. Karta metalowa zostala, tylko juz bez cashback.
Jesli chodzi platnosci karta polska to oprócz gorszego kursu dochodzi spred. Czesto widnieje na rachunku jako osobna pozycja i latwo pominac. W norweskim koncie mam 30 nok oplaty za ta taka transakcje, wiec konto sluzy mi jedynie do oodbierania wyplaty i zasilania revoluta - przez karte.

Jesli chodzi o revoluta to trzeba pamietac zeby nie wymieniac pieniedzy w weekend. W zeszlym roku jak wracalem do polski w przeddzień pierwszego lockdownu, zatankowalem w szwecji. Bardzo sie potem zdziwilem, bo covidowa panika zatrzesla rynkiem walut i w strachu revolut obnizyl weekendowy kurs BARDZO. Moja nieuwaga
Mam tez curva, ale jeszcze nie mialem okazji skorzystac, bo revolut mam premium. Ale pewnie w wakacje potestuje. Mam nadzieje.

Nie czytalem watku od poczatku, wiec moze sie przewinelo, ale bardzo waznym aspektem placenia karta za granica jest ryzyko DCC. Dynamic Currency Conversion. Zlodziejstwo pierwszej krwi, potrafia ukraść nawet 9 % kwoty. Większości z was to nie dotyczy, ale Polska wiedzie prym w tym chaniebnym procederze. Razem chyba z grecja. Sprzedawcy bezczelnie wybieraja za klienta, twierdzac ze terminal jest tak ustawiony.
Dlatego warto wozic troche gotowki i jak widzisz ze terminal w restauracji nie wyswietla ci kwoty i waluty, a tylko zadanie pinu, nalezy byc czujnym i dopytac.
Bo przelicza wam euro za kolacje i wino na zlotowki po kursie wystawcy terminal - gorszym o nawet 5 % - i dowala do tego 3 % spred. I robi sie drogo.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kompi 
zaawansowany

Dołączył: 06 Lut 2016
Piwa: 7/11
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2021-04-25, 10:20   

wiadomo że jak się chce zaoszczędzić kase to trzeba poświęcić czas w tym wypadku na przeanalizowanie jak nas kroją.
Ostatnio zmieniony przez Kompi 2021-04-25, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2021-04-25, 12:53   

witam
w Hiszpanii placilem karta PKO zubra i sciognieto mi z mojego konta euro,nic nie przeliczajac i zadnej prowizji nie bylo.Owszem na koncie PKO zubr mam zlotowki i euro
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***