Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Płatność kartą za granicą
Autor Wiadomość
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-25, 16:19   

Tutaj moje info o płatnościach kartami w tym Revolutem na świecie:
https://www.camperteam.pl...p=764826#764826

Jeśli moderator chce, to może to tutaj przepiąć, bo chyba lepiej pasuje.
Generalnie Revolut jest OK, ale nie trzymałbym na nim dużych pieniędzy, nie jest to bank, tylko brytyjski fintech.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2019-05-25, 20:51   

Tamtam napisał/a:

Generalnie Revolut jest OK, ale nie trzymałbym na nim dużych pieniędzy

Oczywiście nie ma sensu trzymać tam dużych pieniędzy. Osobiście przed wyjazdem wpłacam na kartę tyle pieniędzy, ile będę potrzebował w czasie podróży. W razie czego można zrobić w drodze dodatkowy przelew. Po powrocie, jak mi zostaną na karcie pieniądze, mogę zrobić przelew w drugą stronę. Te operacje robi się na smartfonie bez żadnych kosztów.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 351/397
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-05-25, 21:14   

Pojde po niedzieli do banku jak pisze Bronek RF.Dowiem się o karty kredytowe,reklama taraz była,ze można płacić w 60 krajach,ale po jakim kursie :?:
Tak jak koledzy pisza,nie mając już euro na karcie eurowej, z normalnej karty zapłaciliśmy wstep do basenów w Vrbowie. :kwiatek2 Była to równa kwota i sprawdziłam na wyciągu, kurs był bardzo wysoki euro po 4,65.Jeszcze pójde do NBP bo oni mają karty Pay Pal/nie wiem czy dobrze napisałam/.Ile wynosi opłata roczna za Revolt,moja eurowa 10euro rocznie.Dzieki za inormacje :!: Barbara Muzyk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2019-05-25, 21:36   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Ile wynosi opłata roczna za Revolt

Podstawowa karta, która w zupełności jest wystarczająca, jest bezpłatna.
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-26, 17:50   

andrzej627 napisał/a:
Tamtam napisał/a:

Generalnie Revolut jest OK, ale nie trzymałbym na nim dużych pieniędzy

Oczywiście nie ma sensu trzymać tam dużych pieniędzy. Osobiście przed wyjazdem wpłacam na kartę tyle pieniędzy, ile będę potrzebował w czasie podróży. W razie czego można zrobić w drodze dodatkowy przelew. Po powrocie, jak mi zostaną na karcie pieniądze, mogę zrobić przelew w drugą stronę. Te operacje robi się na smartfonie bez żadnych kosztów.


Jeśli robisz przelew inny niż SEPA czyli w € to płacisz koszty.
Za PLN zapłacisz bankom pośredniczącym, bo idzie jako SWIFT.
Koszty zależą od Twojego banku i/lub banków pośredniczących.
Lepszym rozwiązaniem jest CURVE w takim przypadku lub KK Getin Banku. Nie ponosisz kosztów ponownego przelewu PLN na swoje konto.
Możesz też w Polsce płacić kartą Revoluta, działa, używam czasem.
Są też różnice w cenie waluty m-dzy Revolutem i Curve, opisałem to w postach z linka powyżej.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-26, 17:54   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jeszcze pójde do NBP bo oni mają karty Pay Pal/nie wiem czy dobrze napisałam/.Ile wynosi opłata roczna za Revolt,moja eurowa 10euro rocznie.Dzieki za inormacje :!: Barbara Muzyk


Paypal to wirtualny portfel, to nie karta.
Nie wydaje jej NBP, to Amerykańska firma płatnicza - to do niej podpinasz swoją kartę kredytową, albo wpłacasz na nią pieniądze przelewem. Generalnie służy do zakupów w Internecie. Słabo przydatne w przypadku podróży kamperem.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2019-05-26, 19:28   

Ja robię w moim francuskim banku przelewy SEPA, które są darmowe. Jeżeli mam zrobić przelew w innej walucie niż euro, np. w złotówkach, robię to z karty Revolut też bez żadnych kosztów.

Ciekaw jestem, jak w Polsce można przekazać pieniądze na kartę Revolut, aby było najtaniej.

Na stronie Czy zostaną pobrane opłaty za zasilenie mojego konta Revolut za pomocą przelewu bankowego? wyczytałem:

"Jeśli dodajesz środki w GBP, PLN lub NOK z banku z siedzibą odpowiednio w Wielkiej Brytanii, Polsce lub Norwegii przy użyciu lokalnych danych, oczekiwany koszt będzie równy stawce Twojego banku za przelewy krajowe."
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-05-26, 19:59   

andrzej627 napisał/a:
Ciekaw jestem, jak w Polsce można przekazać pieniądze na kartę Revolut, aby było najtaniej.


Podpinasz pod kartę Revolut jakąkolwiek kartę debetową lub kredytową polskiego banku , jeden ,, klik " i złotówki są na karcie Revolut w 1/1000 części sekundy :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2019-05-26, 21:49   

ja doładowuje Revoluta Apple payem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-26, 21:55   

Ahmed napisał/a:
andrzej627 napisał/a:
Ciekaw jestem, jak w Polsce można przekazać pieniądze na kartę Revolut, aby było najtaniej.


Podpinasz pod kartę Revolut jakąkolwiek kartę debetową lub kredytową polskiego banku , jeden ,, klik " i złotówki są na karcie Revolut w 1/1000 części sekundy :spoko


Podpiąć możesz, ale na niektórych kartach kredytowych zje cię opłata za takie doładowanie.
Z tego co wiem to KK Citibanku ma koszmarne opłaty za doładowanie Revoluta.
Najlepszym rozwiązaniem jest podpięcie karty debetowej, wtedy nie ma opłat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tamtam
zaawansowany

Twój sprzęt: Rimor Brig Super 628
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2015
Piwa: 20/5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-26, 22:10   

andrzej627 napisał/a:
Ja robię w moim francuskim banku przelewy SEPA, które są darmowe. Jeżeli mam zrobić przelew w innej walucie niż euro, np. w złotówkach, robię to z karty Revolut też bez żadnych kosztów.

Ciekaw jestem, jak w Polsce można przekazać pieniądze na kartę Revolut, aby było najtaniej.

Na stronie Czy zostaną pobrane opłaty za zasilenie mojego konta Revolut za pomocą przelewu bankowego? wyczytałem:

"Jeśli dodajesz środki w GBP, PLN lub NOK z banku z siedzibą odpowiednio w Wielkiej Brytanii, Polsce lub Norwegii przy użyciu lokalnych danych, oczekiwany koszt będzie równy stawce Twojego banku za przelewy krajowe."


I tutaj jest pies pogrzebany :)
"Oczekiwany koszt" :)
Podaje przykład: przelew z Revoluta PLN do Nest banku na konto też w PLN. Nest bank nie pobrał kosztów przelewu, ale bank pośredniczący je pobrał i cała kwota przelewu dotarła na konto pomniejszona o opłatę banku pośredniczącego.
Revolut nie jest bankiem, ma konta w bankowe w Wielkiej Brytanii w Lloyds TSB oraz Barclays i pracuje na ich infrastrukturze.
Licencję bankową Revolut dostał niedawno na Litwie, ale ma z nią problemy - oskarżenia o powiązania z Rosyjskimi służbami itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-05-26, 22:35   

Cytat:

I tutaj jest pies pogrzebany
"Oczekiwany koszt"
Podaje przykład: przelew z Revoluta PLN do Nest banku na konto też w PLN. Nest bank nie pobrał kosztów przelewu, ale bank pośredniczący je pobrał i cała kwota przelewu dotarła na konto pomniejszona o opłatę banku pośredniczącego.
Revolut nie jest bankiem,


Może jestem człowiekiem starej daty choć tak staro się nie czuję, ale widzę często minę osób którym karta odmawia posłuszeństwa przy płaceniu , i co wtedy począć plastik nie zastąpi waluty w problemach płatniczych w danym kraju .

Podstawową karta z gwarancją banku na wyjazdy zagraniczne wystarcza jako dodatek do sytuacji awaryjnych + gotowka :lol:

Tu opłata od przewalutowania , tu opłata za wybranie z bankomatu , opłata za kartę w innej walucie ,a ludzie wszędzie lubią casch w postaci szeleszczącego papieru bo nie wchodzi w system fiskalny.

Dla jednych jest to tylko kliknięcie a dla innych wirtualna droga przez system z kiepskim działający internetem gdzie akurat nam potrzeba na piwo :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej627 
Kombatant


Twój sprzęt: VW T6 204KM DSG7 4MOTION Stylevan Equinox II
Nazwa załogi: Stylevanek
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Piwa: 336/144
Skąd: Francja
Wysłany: 2019-05-26, 23:00   

"Ludzie starej daty" lubią czuć w palcach "szeleszczący papier", a ja najbardziej lubię płacić bezdotykowo. :lol:
_________________
Andrzej
Filmy z moich podróży
Mój profil na Facebooku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 124/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-05-26, 23:05   

Cytat:
, a ja najbardziej lubię płacić bezdotykowo.


Bo żyjesz w innym systemie płatniczymi masz inną emeryturę :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-05-26, 23:14   

Największą zaletą Revoluta jest możliwość zabezpieczenia sobie danej waluty po kursie przez nas założonym , czytaj , wcześniejsza wymiana i brak ryzyka kursowego :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***