Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Specjalna strefa dla Polaków w Grecji
Autor Wiadomość
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
  Wysłany: 2018-07-11, 08:21   Specjalna strefa dla Polaków w Grecji

Dziś od rana się uśmiałem...

Cytat:
A potem zasypiam. Śni mi się Claude Lévi-Strauss. Pije z nami wino w polskiej strefie i mówi, żebym zachowywał się cicho i ostrożnie, bo przebywa tu właśnie na obserwacji antropologicznej. W końcu zamienia się w wychudzonego kota w ciapki, a ja się budzę.




»»» Specjalna strefa dla Polaków w Grecji. Czy Niemcy też mają strefy? «««
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-07-11, 10:11   

Byliśmy raz w Kokino,faktycznie dużo Polaków,ale my sobie osobno nad brzegiem morza.Najwiecej młodych było w barach z laptopami.Faktycznie część napisów było po polsku. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-19, 19:47   

ja też byłem kilka razy w Kokkino Nero. miejscowość całkiem sympatyczna. Nie zauważyłem jakichś szczególnych problemów " z "polską strefą" Myslę, ze na niektórych wyspach Jońskich jest kilkakrotnie więcej Polaków niż tam. Ale to fakr z Polski jest tam zawsze dużo A lokalni Grecy chyba już do tego przywykli i się po prostu dostosowali do specyfiki turystów z naszego kraju:). My zwykle dojeżdzaliśmy tam na skalistą pależ ze Stomio, kilka kilometrów na Pólnoc - jest tam tani camping przy plaży, ale okupowany przez rezydentów z Macedonii więc wieczorami czasem bywa bardzo głośno Poza tym miejscowość całkiem sympatyczna. Za tydzień też tam zrobimy pierwszy "pit stop" w drodze na Peloponez, Elafonissos, Mani i zobaczymy co jeszcze. ehhhh - jeszcze tylko tydzień z małym hakiem:)nasze wnuki już tam zresztą są z rodzicami - a potem kilka dni w domu i spowrotem do Grecji - to już ktróyś raz z kolei spędzają niemal dwa letnie miesiące w Grecji - czują się tam jak w domu. A najbardziej mnie cieszy, że kilkuletnie dzieci rozpoznają wcześniej odwiedzane miejsca. podróże kształcą:)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-07-19, 20:06   

Polskie dziadostwo rozlewa sie po całym swiecie. Ostatnio w pracy rumun stwierdzil ze chyba nie jestem polakiem bo nie mowie co 2 słowo qrwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2018-07-19, 23:40   

Pablo_krak napisał/a:
Za tydzień też tam zrobimy pierwszy "pit stop" w drodze na Peloponez, Elafonissos, Mani i zobaczymy co jeszcze.


Na półwyspie Mani w Gerolimenas, chyba 13.08 jest fiesta związana z odzyskaniem niepodległości przez Grecję. Trafiliśmy tam przypadkowo w tamtym roku i było super - staliśmy tam 2 noce. Przyjechało stado włochów i trzeba było uciekać :) Polecam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romgol 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Jumper blaszak
Dołączył: 30 Wrz 2009
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 2018-07-20, 20:58   

Wróciłem właśnie z Veliki (13 km od Kokkino Nero) , dla kogoś kto szuka spokoju
to właśnie tam go znajdzie .
Plaża o długości 14 km niemal pusta , zaludnia się jedynie w weekend , niemal na całej
długości wzdłuż drogi miejsca postojowe . Kamperów i infrastruktury niewiele ,kilka
ogólnie dostępnych kranów.
Niestety rozrywki ,zabytków i atrakcji chyba nie uświadczysz.
W rejonie plażują niemal wyłącznie Grecy i Polacy .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2018-07-20, 21:53   

Tia fundujcie sobie jeszcze kompleksy i podniecajcie sie artykulikami wyssanymi z palca. Strefa Polska większej bzdury dawno nie słyszałem. Widać nie słyszeliście bandy Niemców spitych hektolitrami piwska ,jak drą ryje nad basenikami hotelowymi. Mało widzieliście ,jak karawany Włochów w swych starych połatanych kamperach i z rozwrzeszczanymi bachorami okupują całe połacie plaż,zostawiając po sobie syf ,papiery,pudełka i stosy butelek. Zwróćcie uwagę na samych Greków jaki bałagan zostawiają na plażach przez nich odwiedzanych. To Nas Polaków bardzo często rażą takie zachowania i zanim rozłożymy koce na plaży to sprzątamy do worów syf jaki zostawili miejscowi. Grecy od lat tworzą enklawy z hotelami i pensjonatami dla turystów. Tam Grecy tylko przyjeżdżają do pracy. Właśnie z takich wyjazdów z biurami podróży powstało marzenie i zakup kampera. Żeby zobaczyć wszystkie zwiedzane kraje od tzw. podszewki. Zjeść gyrosa pitta w prawdziwej greckiej tawernie gdzie placek (pitta) najpierw smażony jest na gorącej blasze pieca i kropiony wodą ,żeby zmiękł ,a potem zawijany w stożek papierem (szarym takim jak do pakowania paczek) i nakładane do środka ćwiartki pomidora,ogórek , szaszłyk jagnięcy,i sos dzadzyki . Obłędny smak ,ale to oryginał dla Greka ,a nie turysty. Jak smakuje w Chorwacji prawdziwa Rakija ,sprzedawana po cichu spod lady na przydrożnych straganach ,itd. My Polacy należymy do mniejszości w liczbie turystów w ciepłych krajach. Nas miejscowi lubią. Jesteśmy miłym,wesołym i towarzyskim narodem.Czasem zrobimy troche bydła,ale to mieści sie w średniej i zbytnio nie zniechęca miejscowych do nas. Nie miejmy więc kompleksów, nie trzeba psuć sobie odpoczynku.NAS LUBIĄ inne nacje już nie tak bardzo. I tego sie trzymajmy. :spoko
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2018-07-20, 23:03   

WINNICZKI napisał/a:
Widać nie słyszeliście bandy Niemców spitych hektolitrami piwska ,jak drą ryje nad basenikami hotelowymi. Mało widzieliście ,jak karawany Włochów w swych starych połatanych kamperach i z rozwrzeszczanymi bachorami okupują całe połacie plaż,zostawiając po sobie syf ,papiery,pudełka i stosy butelek. Zwróćcie uwagę na samych Greków jaki bałagan zostawiają na plażach przez nich odwiedzanych.


WINNICZKI napisał/a:
Nie miejmy więc kompleksów,


WINNICZKI napisał/a:
NAS LUBIĄ inne nacje już nie tak bardzo


ooh la la
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TJL 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: VW T3 Westfalia
Dołączył: 02 Wrz 2016
Skąd: pod Opolem
Wysłany: 2018-07-21, 09:06   

No to wychodzi, że w turystyce też wstajemy z kolan...w końcu PAN prezes zarządził.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-07-21, 12:46   

WINNICZKI, toś pojechał. Każdy naród ma swoich lepszych i mniej lepszych turystów. Są miejsca gdzie polaków wcale nie kochają. Reklamówki pełne puszek piwa a co za tym idzie pijaństwo na plaży. Ogólny syf, przekleństwa, kłótnie i bijatyki. Oczywiście takiemu się wszystko należy bo jest na urlopie. Czy to Niemiec we Włoszech, czy Anglik w Krakowie, czy Polak w Chorwacji nie ma najmniejszego znaczenia. Cham to cham bez względu na narodowość.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-21, 19:28   

wirefree napisał/a:
Polskie dziadostwo rozlewa sie po całym swiecie. Ostatnio w pracy rumun stwierdzil ze chyba nie jestem polakiem bo nie mowie co 2 słowo qrwa.
nie żebym się czepiał...ale możesz powiedzieć skąd pochodzisz skoro używasz określenia "polskie dziadostwo"? bo nie rozumiem....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-21, 19:32   

rjas napisał/a:
Pablo_krak napisał/a:
Za tydzień też tam zrobimy pierwszy "pit stop" w drodze na Peloponez, Elafonissos, Mani i zobaczymy co jeszcze.


Na półwyspie Mani w Gerolimenas, chyba 13.08 jest fiesta związana z odzyskaniem niepodległości przez Grecję. Trafiliśmy tam przypadkowo w tamtym roku i było super - staliśmy tam 2 noce. Przyjechało stado włochów i trzeba było uciekać :) Polecam :spoko


W ubiegłym roku BYliśmy na Mani i zjeździliśmy cały półwysep - ale na ten destiwal nie trafiliśmy:) w tym roku prawdopodobnie w tym czasie tam będziemy ( jeśli nie na Elafonissos) więc zajrzę do Gerolimenas. Nas bardzo urzekła wioska Kotronas. ubuegłym roku byl tam wielki pożar spaliły się plantacje oliwek i domy, na szczęscie nikt nie zginął - byliśmy tam po nim, i widok gór wokół zatoki był przygnębiający. Generalnie Mani....to jest to..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rjas 
stary wyga


Twój sprzęt: Chausson 720 Titanium
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Paź 2013
Piwa: 21/12
Skąd: Przybysławice/Kraków
Wysłany: 2018-07-24, 22:41   

Jakbyście planowali wizytę to planuj dojazd w ciągu dnia, bo po południu zamykają ulice dla ruchu i nie wjedziecie.
Aaaa i nie zostawiajcie kluczyków w Belgradzie :diabelski_usmiech :spoko :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pablo_krak 
trochę już popisał

Twój sprzęt: VW T5 Camp Van
Dołączył: 31 Maj 2015
Piwa: 2/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-28, 06:08   

rjas napisał/a:
Jakbyście planowali wizytę to planuj dojazd w ciągu dnia, bo po południu zamykają ulice dla ruchu i nie wjedziecie.
Aaaa i nie zostawiajcie kluczyków w Belgradzie :diabelski_usmiech :spoko :spoko :spoko


:) Hej - nie zapomnimy, ale w tamtym roku to z kolei ja zostwiłem kartę płątniczą w Mac Donaldzie w Serbii przy autostradze:):) wracałem po nią porawie 100 km - ale czekałą u kierownika restauracji. pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
WINNICZKI 
Kombatant

Twój sprzęt: przyczepka n-126d
Nazwa załogi: Ania i Tomasz
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Piwa: 76/84
Skąd: Krakow
Wysłany: 2018-08-04, 20:39   

ooh la la[/quote] Ale się wysiliłeś,faktycznie wiele to wnosi...... :gwm
_________________
Sympatyk. Nie musisz mieć w życiu wszystkiego. Wystarczy , że masz osobę , która jest dla Ciebie wszystkim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***