Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sierpniowa Chorwacja
Autor Wiadomość
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-12, 11:56   Sierpniowa Chorwacja

W zeszłym roku po raz pierwszy odważyliśmy się na wakacje z kamperem i po wizycie na Bałkanach od razu wsiąkliśmy na amen...
W tym roku chcemy jechać do Chorwacji i mamy wielką prośbę o poradę co do trasy i kempingów. Po lekturze wychodzi że będzie nam najlepiej i najszybciej jechać trasą Gdańsk-Katowice(okolice)-Bratysława-Szekesfehervar-Zagrzeb-Rovinj bo tam chcielibyśmy zacząć podróż po Chorwacji. Potem wzdłuż Adriatyku do Dubrownika plus jeziora Plitwickie.
Jako że jedziemy z Gdańska w sobotę 4 sierpnia to pierwszy dzień poświęcimy na drogę po naszym pięknym kraju. Chcielibyśmy zatrzymać się gdzieś w okolicy Katowic lub dalej w stronę granicy z Czechami i tutaj pierwsze pytanie o jakieś fajne kempingi w okolicy. Potem jak najlepiej rozplanować dalej trasę? Gdzie zrobić kolejny przystanek tak żeby na spokojnie kolejnego dnia w poniedziałek dotrzeć do Rovinj? No i jak potem najlepiej rozplanować kolejne etapy? Co polecacie na trasie miedzy Rovinj a Dubrownikiem? Ze względu na dzieciaki zależy nam żeby kempingi były jak najbliżej wody. Jako ze uwielbiamy zwiedzać to co po drodze warto zobaczyć nie zbaczając zbytnio z obranej trasy? Czas mamy do 19 sierpnia więc i dużo i mało...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bartxt1 
trochę już popisał


Dołączył: 11 Wrz 2017
Piwa: 3/1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-07-30, 09:36   

Kolega poczatkujacy to może umkneło uwadze :spoko

https://www.camperteam.pl...pic.php?t=30758

na chwile obecna też domawiamy sobie temat wyjazdu z kolegą Pilipek1

Nie wiem czy kolega sie porusza wiec jesli nasze dziadki nie przerażaja to zapraszam :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-07-30, 14:08   

Tyle już razy było to chwalone ,ściągnij to sobie i pobaw się w domu

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.tramb.park4night

A tu ściągaj co chcesz :spoko

https://play.google.com/store/search?q=nawigacje%20i%20stellplatz&c=apps

A o tym wiesz

https://www.camperteam.pl...&highlight=acsi
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tusiaczek 
początkujący forumowicz

Dołączył: 21 Mar 2017
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-07-30, 14:27   

Z nawigacją to ja raczej problemu nie mam bo mam Auto Mapę EU i jak na razie sprawdza się super. Bardziej mi zależało na namiarach na konkretne miejsca gdzie już "byli nasi" 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marcincin 
zaawansowany


Twój sprzęt: Benimar Tessoro 442 NK - 2019
Nazwa załogi: MIK
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Sty 2013
Piwa: 45/34
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-30, 14:51   

Jeśli nie przeraża Cię jazda przez Austrię (niektórzy obawiają się ważenia) to ja bym pojechał z okolic Katowic A1 do Ostrawy, następnie Brno, Wiedeń, Graz, Mariboir, Lublana, Koper - wjeżdżasz na Pulę od północnej strony. W tym sezonie jechałem tą trasą dwa razy. Za Lublaną warto zatrzymać się w Postojnej i zwiedzić jaskinię - fajna atrakcja dla dzieci i dorosłych - ja i moje dziewczyny byliśmy pod wrażeniem. Ostatnim razem do Postojnej dojechaliśmy o północy, przed pójściem spać (na parkingu w strefie marketowej) zabookowaliśmy przez internet bilety dla znajomych, którzy z nami podróżowali (były wolne miejsca na 9:00). O 7 rano przejechałem na parking jaskinii, znajomi zwiedzili jaskinię w ciągu 2h (my zwiedzaliśmy ją miesiąc wcześniej) i ruszyliśmy dalej do CRO (koszt parkingu 5 eur - wg cennika dla kameperów powinno być 10, ale automat zaproponował 5 więc nie oponowałem). Można także wjechać na stellplatz przy parkingu - cena 20 EUR za dobę (w cenie prąd), ale jak się planuje zwiedzać tylko jaskinię to moim zdaniem szkoda kasy. Kosztowo (jeśli chodzi o autostrady) ta opcja wyjdzie podobnie jak jazda przez Zagrzeb.
W Słowenii trzeba kupić winetkę na pierwszej stacji benzynowej za granicą (15 EUR). Za pierwszą stacją jest stary punkt poboru opłat, gdzie ostatnio kontrolowali posiadanie winet.
_________________
Marcincin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***