Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód, Skuter, Rower, Hulajnoga czy Wrotki ?
Autor Wiadomość
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-07-19, 17:19   

Pojazdy elektryczne ( nie ważne jakie czy to rowery czy skutery czy auta osobowe) to zdecydowanie nieuchronna przyszłość . Ale na dzień dzisiejszy w naszym kraju jest ok 50 punktów ładowania . A u Niemców ponad 500. Bałkany to też zadupie w tej materii.
Osobiście podziwiam JAKO . Jego spojrzenie i wiedza z punktu widzenia elektronika wynalazcy praktykującego jest wielka . Sprzyja mu jeszcze pomysłowość .Byłem pod wrażeniem zapalarki do Hondy SZACUN.
Ale większośc z Nas posiada mierne doświadczenia z tymi wynalazkami. A co za tym idzie i serwisowanie w standartowych ( spalinowych) pojazdach jest prostsze. Kowal naprawi. Dostępnośc części zamiennych jak i eksploatacyjnych jest większa. .
Mając tą wiedzę i doświadczenie co Kuba ,też bym wybierał elektryki :spoko . póki co benzyna :-/
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-07-19, 19:13   

Jeste w Łebie i lata Motolotnia
Może coś takiego :haha:
Ile to ma kg ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2018-07-20, 12:05   

andi at napisał/a:
Jeste w Łebie i lata Motolotnia
Może coś takiego :haha:
Ile to ma kg ?


Mamy na forum kolegę »»» bluebit od takiego sprzętu.
»»» to jego wozidło: http://vanlife.pl/?page_id=280

Cytat:
Nasza rampa służy do przewożenia napędu paralotni o wadzę <30kg + ew. 2 rowery po 15kg. I przy załadowaniu 30kg nie widać żadnych ruchów przodu.
Ile waży rampa - nie mam pojęcia - konstrukcja stalowa ale myślę że nie wazy więcej jak 10-15kg.


_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2018-07-20, 19:54   

Fajne to :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 450/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-07-21, 01:27   

MAWI napisał/a:
Pojazdy elektryczne ( nie ważne jakie czy to rowery czy skutery czy auta osobowe) to zdecydowanie nieuchronna przyszłość . Ale na dzień dzisiejszy w naszym kraju jest ok 50 punktów ładowania . A u Niemców ponad 500. Bałkany to też zadupie w tej materii.
Osobiście podziwiam JAKO . Jego spojrzenie i wiedza z punktu widzenia elektronika wynalazcy praktykującego jest wielka . Sprzyja mu jeszcze pomysłowość .Byłem pod wrażeniem zapalarki do Hondy SZACUN.
Ale większośc z Nas posiada mierne doświadczenia z tymi wynalazkami. A co za tym idzie i serwisowanie w standartowych ( spalinowych) pojazdach jest prostsze. Kowal naprawi. Dostępnośc części zamiennych jak i eksploatacyjnych jest większa. .
Mając tą wiedzę i doświadczenie co Kuba ,też bym wybierał elektryki :spoko . póki co benzyna :-/


Na elektryki jesteśmy skazani tak czy owak. Odpowiedź , czy to dobrze czy źle, będzie pewnie dla każdego inna.
Oczywiście każdy wybiera to co lubi i co mu z takich czy innych powodów bardziej pasuje ...... i to dobrze, że tak jest.
Ja w żadnym wypadku ani nie namawiam na elektryki, ani nie odradzam skuterów spalinowych. Jak napisałem na wstępnie tematu i potem chyba jeszcze ze dwa razy, bardziej zależało mi na tym abyście to Wy przekonali mnie do skuterów, jakimiś mocnymi argumentami. Powiem szczerze, że tak mnie ostatnio coś tłukło, aby może sobie sprawić jakiegoś Burgmana (bo mi się podobają) i szukałem mocnej motywacji, a ponieważ z wielu powodów (choćby wagowych) nie mogę sobie pozwolić aby wozić i skuter i elektryki, dlatego ta motywacja musiała by być naprawdę silna :wyszczerzony:
Ponieważ , żaden z zacytowanych argumentów nie zrobił przełomu, póki co pozostaję przy elektrykach , uważając je za najbardziej uniwersalny i praktyczny środek lokomocji dookoła kamperowej , jak przy moim sposobie podróżowania i spędzania czasu , jest dostępny.

MAWI, zgadzam sie, że do tego aby swobodnie korzystać z jakiegoś urządzenia dobrze jest mieć pewien zakres wiedzy na jego temat, jednak tematu pojazdów elektrycznych bym nie demonizował. Wbrew pozorom jest to technologia sporo prostsza i bardziej niezawodna od napędów spalinowych. Patrząc choćby na konstrukcję silnika elektryczne a na nawet najprostszy silnik spalinowy to prostota tego pierwszego aż razi.
Silniki elektryczne są praktycznie bezobsługowe , a z racji minimalnej liczby elementów ruchomych praktycznie bezawaryjne, czego o spalinowych (zwłaszcza tych nowych z wyszukanym osprzętem) powiedzieć się nie da.
To jest myślę tak, że to co jest znane i do czego jesteśmy przyzwyczajeni , zawsze będzie lepiej odbierane , od nowości , ale jestem pewien, że za czas jakiś będziemy na napęd spalinowy spoglądać tak , jak dzisiaj na napęd parowy ...... na pewno z pewnym sentymentem, ale jak na coś co już było i przeminęło i nie jak na coś z czego moglibyśmy aktualnie korzystać :spoko
Życzę Wszystkim, aby wozidełka jakie posiadacie sprawdzały się w tych zastosowaniach do jakich je nabyliście i aby dawały sporo radości :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-21, 04:46   

JOKO Kuba... czy dostałeś breloczek? http://elektrowoz.pl/auta...ist-i-kluczyki/

:mrgreen:

Nie ma odwrotu, ale i nie ma przymusu. Cła na chińskie rowery ogłoszono, nasi chcą testować za pieniądze ładowarki domowe. U nas tylko propaganda, bez poparcia tzw. elektromobilności
Jest paranoja. Idioci zajmują się postępem. Róbmy jednak swoje.

Póki co wstałem rano i jadę obejrzeć paskudnego diesla w styropianie a na pocieszenie w przyszłym tygodniu odbieram japońską pralkę na kołach.

Lobby spalinowe będzie walczyć. Każdy wypadek i potknięcie nagłaśniać. Zobaczymy, byleby tylko nie spaprali idei walki ze smródem i rupciami, na tyle aby się ludziom odechciało :roza:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2018-07-21, 09:37   

Bronek napisał/a:
paskudnego diesla w styropianie
:haha:
Darek, piknij jakieś zdjęcia. Se popatrzymy hm... :kawka:
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-21, 09:53   

Spax napisał/a:
Bronek napisał/a:
paskudnego diesla w styropianie
:haha:
Darek, piknij jakieś zdjęcia. Se popatrzymy hm... :kawka:

Jestem na Mopie za30 min dojadę do celu
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J.Leboski 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Piwa: 32/27
Skąd: Drome
Wysłany: 2018-08-02, 18:39   

Pamiętajcie by nie przeładowywać baterii... :mrgreen:

https://gfycat.com/ArcticInconsequentialErin
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2018-11-04, 11:28   

Pozazdrościłem Bronkowi hulajnogi :)
Fakt że moja to jednak ubogi brat tej Bronkowej, ale i tak się cieszę hehe
Sprzęt kupiłem jako typowy pojazd kempingowy. W większości jeździmy na kempingi molochy, bo na pokładzie dwójka dzieci która domaga się atrakcji..
A na olbrzymach typu Zaton, Union Lido, Lanterna itp taki sprzęt jednak się przydaje.
Przez ostatnie lata napatrzyłem się ile ile tego jest na kempingach i uznałem że muszę to mieć :)
Rano po bułeczki, kota na podest i zamiast dźwigać, koszyk z naczyniami do mycia postawić i parę jeszcze innych zastosowań wymyśliłem sobie aby usprawiedliwić zakup :)
Hulajnoga w wersji najtańszej, z kwasiakami. Silnik 1000w w kole tylnym, 48volt.
Zasięg hmmm...dziś od pełnego do rozładowania przejechałem 25 km. Myślę że wstępnie mi to wystarczy. Cena 3590 zł.
Jest tempomat który załącza się automatycznie po 8 sekundach stałej prędkości.
Co fajne - hulajnoga ma homologację i według dystrybutora bez problemu można ją zarejestrować jako motorower elektryczny a następnie ubezpieczyć co zamierzam zrobić.
Tym samym sprzedam rower elektryczny EcoBike Prox, stan idealny, jednak to nie mój temat. Jeśli już rower to chętniej wsiadam na tradycyjny. Może ktoś zainteresowany - cena 3500 zł.
Rower taki : http://www.bikeovo.pl/skl...cobike-prox-275




  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-04, 12:12   

Jeśli masz serwis, to może i słuszna decyzja.
Moja padła, ale tylko elektronicznie. Przy wymianie dętki koła z silnikiem (to niezła zabawa) "trafiłem chyba jakiś kabelek
Mieszkam na zadupiu i serwis elektryków jest problemem. Akumulator lion i ładowarkę, zawsze dokupisz..
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2018-11-04, 20:02   

Bronek napisał/a:
Jeśli masz serwis, to może i słuszna decyzja.


Kupiłem w kraju, więc teoretycznie dwa lata gwarancji...Jednak do serwisu mam 350 km :mrgreen: Pakować to, wysyłać w razie awarii..ehhh będę szukał kogoś na miejscu jak zajdzie potrzeba lub sam rzeźbił.
Na szczęście model tej hulajnogi, choć pod różnymi nazwami jest dość popularny na allegro/olx.
Części jest sporo więc jakoś będę sobie musiał radzić.
Ciekawy jestem czy faktycznie rejestracja pójdzie gładko :) W zestawie aby spełnić wymogi homologacji są lusterka, klakson, oświetlenie, mocowanie tablicy rejestracyjnej z podświetleniem, wypas że hej :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-11-04, 20:10   

Po pobycie na Krecie hulajnogą za żadne pieniądze Rowerem wybiórczo, po mieście minimum skuter
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-11-04, 20:21   

Konrad... każdemu wg... itd :lol:
Obecnie my też fatbikami, ale jedno do tego, inne do innego...


Simbus!

Zarejestrowanie jako motorower może wykluczyć jazdę po chodnikach. itd
Po kiego Ci to.?
Trzeba jeździć z.głową . Hulajnoga pozwala lepiej niż rower korzystać z chodnika. Spokojnie i mądrze użytkowania nie wadzi nikomu. Lekko się prowadzi, złożenie kierownicy (manetek) i nawet na Jarmarku Gdańskim w tłumie nisko nie potrącaliśmy...

Na szosę się nie wybierasz, to po kiego rejestrujesz?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Simbus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Eura Mobil Activia 690 VB
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2013
Piwa: 9/14
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2018-11-04, 20:47   

Bronek napisał/a:


Po kiego Ci to.?

Na szosę się nie wybierasz, to po kiego rejestrujesz?


W tym roku będąc na kempingu Straśko w Cro widziałem jak pewien młodzieniec zagapił się i uderzył w kampera pewnego Niemca..kamper dość świeży. Oj działo się tam dość ostro przez pewną chwilę...
Wtedy sobie wyobraziłem że to ja jadę np. na plażę takim sprzętem po kempingu i zapatrzony w na jakąś ślicznotkę walę..walę w Morelo :) Jenak chciałbym w tej chwili mieć ubezpieczenie oc i rejestrację :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***