Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Certyfikat zabudowy
Autor Wiadomość
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2018-07-15, 09:06   Certyfikat zabudowy

Zauważyłem że dosyć często pojawia się temat legalności zabudowy itp. W wielu przypadkach sprzedający nie posiada odpowiednich dokumentów.

Ja np. jak kupowałem pierwszego kampera dostałem tylko DR i książkę pojazdu. Z napisu na zabudowie dowiedziałem się że to Fendt. Z napisu na kluczyku że typ A695. Później się domyśłem że to oznacza alkowę i długość 6,95 m.

Przy zakupie drugiego kampera, tym razem z dobrym rą,k dostałem multum papierów. Na każde urządzenie typu lodówka była gwarancja i instrukcja, oprócze tego inne instrukcje w tym do zabudowy, były też schematy elektryczne. Ale co najważniejsze dostałe CERTYFIKAT zabudowy.

Sprzedający traktował go wręcz jak relikwie. Są tam wszelkie informacje odnośnie zabudowy jak i samochodu.

Pisze o tym aby kupujący wiedzieli że coś takiego wogóle powinno być.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
ferguson 
zaawansowany


Twój sprzęt: Nissan Urvan 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-07-15, 10:09   

Przy używanym może być, ale nie musi być.
_________________
Pozdrawia Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2018-07-19, 06:54   

To jak z nowym autem z salonu, kupujesz dostajesz homologacje, fv, instrukcje obsługi, kartę gwarancyjna itd, jeden to trzyma a drugi zapomni przekazać przy sprzedaży i zostaje D.rej, i karta pojazdu i tyle.

Ciesz sie ze miałeś napis na kluczyku :ok
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-07-19, 09:24   

Jesli kupujesz z pewnych rąk to masz komplet papierow ja miałem nawet od kibelka thetford.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-07-19, 18:51   

Ja też staram się zbierac i potem z pojazdem oddawać.
Ostatnio kupiec nawet nie chciał zabrać z sobą tak skrzętnie przeze mnie zbierane. Zaśmiał się mówiąc ,że zachowuję się jak bym chciał coś udowodnić i to może byc podejrzane. W związku z prowadzoną działalnością ( nie handlową ). ale dosyć często coś zmieniam. Teraz nie wyskakuję z nadmiarem papierów ,tylko DR i niektóre instrukcje. Tylko to co muszę . Jak ktoś prosi ,wtedy jak mam to daję.
Ale nie chomikuję. Ludzie uczą.
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-07-19, 19:00   

Mawi, podzielam Twoje zdanie.
W nowym z fabryki dostaniesz torbę makulatury. Co ważne: po niemiecku lub angielsku. :gwm Przy używanym po co Ci to ? Będzie czy nie będzie, co za różnica? Nikt tego nie czyta bo nie jest po polsku...
Mam taką torbę to wiem. Jak będę sprzedawał to kupujący pewnie się tym nawet nie zainteresuje :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2018-07-19, 21:49   

Temat dotyczy jednego dokumentu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-07-20, 09:44   

LukF napisał/a:
Mawi, podzielam Twoje zdanie.
W nowym z fabryki dostaniesz torbę makulatury. Co ważne: po niemiecku lub angielsku. :gwm Przy używanym po co Ci to ? Będzie czy nie będzie, co za różnica? Nikt tego nie czyta bo nie jest po polsku...
Mam taką torbę to wiem. Jak będę sprzedawał to kupujący pewnie się tym nawet nie zainteresuje :spoko


Obyś miał racje bo poziom swiadomosci w narodzie rosnie i za kilka lat nikt kota w worku nie kupi na słowo prawdziwego polaka . A ta makulatura czasem sie przydaje jak coś ci sie popsuje, wtedy przypominasz sobie że przecież wywaliłeś na smietnik instrukcje obslugi z kodami serwisowymi.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/43
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2018-07-20, 10:49   

LukF napisał/a:
W nowym z fabryki dostaniesz torbę makulatury.


No nie całkiem :-/
Teraz przeważnie dostajesz grubą książkę,która dotyczy....... obsługi radia.
Nawet książka serwisowa to już tylko zapis w komputerze
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-07-20, 15:12   

wirefree napisał/a:
Obyś miał racje bo poziom swiadomosci w narodzie rosnie i za kilka lat nikt kota w worku nie kupi na słowo prawdziwego polaka . A ta makulatura czasem sie przydaje jak coś ci sie popsuje, wtedy przypominasz sobie że przecież wywaliłeś na smietnik instrukcje obslugi z kodami serwisowymi.

Kolego ,Większość instrukcji i tak dostajesz na dysku ,a jak go zgubisz ,to na stonie producentów masz wszystko.
Pamiętam lata 90- te. Wtedy handlarze ( szczególnie ci mniej uczciwi mieli całe stosy książeczek i instrukcji .nieraz od innych modeli ,ale kto by to sprawdzał jak to i tak w obcych językach.
W póżniejszych latach kupowaki książeczki serwisowe ( czyste lub podbite ) w internecie ze stanem kilometrów jakim chciałeś. Co wy na to??? Czy pamietacie to ??
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-07-21, 08:16   

Nie wiem jak wy ja ze swoim kamperem dostałem gruby skoroszyt z instrukcjami i gwarancjami do ogrzewania i bojlera truma, kuchenki gazowej, lodowki, kibelka, pompy wody. Rachunki za wymiane okna, klockow paska rozrzadu i kilka innych ważnych papiurow. Można podrobić ale to już podpada pod paragraf.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MirekKliny 
zaawansowany
https://www.facebook.com/mg.campers


Twój sprzęt: To co wolne :)
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Piwa: 20/5
Skąd: Kliny / k.Lublina
Wysłany: 2018-07-21, 09:59   

Większość napraw i przeglądów robię sam i ma wystawiać kwit? bez sensu. W garażu lezy makulatura książek instr.obsługi ogrzewań piecyków lodówek kuchenek i wc solarow itd, nie wożę tego w kamperze jak kupujący będzie chciał to do niektórych kamperów ma i mu dam o ile przy okazji porządków nie wywalę.

Panowie i Panie i tak liczy się stan kampera a nie papiery i instrukcje obsługi.
Tak jak pisali wcześniej możesz sobie kupić podbić i przebieg ustalić jaki chcesz wiec to jest pic na wodę fotomontaż, większość z nas wie jak obsługiwać urządzenia pokładowe.
_________________
Pozdrawiam
Mirek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2018-07-22, 13:21   

....A jak nie wie to pyta tu na forum.
A kody serwisowe do lodówki Dometica nie były w serwisie potrzebne zarówno przy zamawianiu głównej płytki z elektroniką jak i do czyszczenia palnika u mnie...
Różnimy się od siebie i tyle. Jeden zbiera drugi wywala. A ja i jedno i drugie :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-07-22, 14:00   

Cytat:

Panowie i Panie i tak liczy się stan kampera a nie papiery i instrukcje obsługi.

Nie bardzo się zgadzam. Np. w czepce naprawiłem prostownik, bo był schemat.
Dowiedziałem się wiele o obsłudze, bo był instrukcje. Podobnie w kamperze. Kwity napraw i przeglądów są miłym dodatkiem.
Dla nowicjusza to duży plus.

Oczywiście mogą być podrabiane jak kamper kradzionyn.

Generalnie lepiej jak są z bo to, co by tu nie gadać jest pewnym świadectwem o właścicielu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 97/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2018-07-22, 18:27   

Bronek ja nie raz kupiłem nówkę. Nigdy kampera ,ale inne osobowe .Bmw od lat ma bite przeglądy w kluczyku. A papiery jakie dostajesz to dla mnie śmieci. Opisy gdzie są serwisy BMW. Po co mi to potrzebne ? i tak ZAWSZE szukam pomocy w necie. Do do instrukcji obsługi auta ,to albo intelekt albo net.
Kamper .Może coś tam się z tego dowiesz ale to co dostałem z ostatnim .Nie wnosi do mojej wiedzy o pojeździe totalnie nic. Ale są tacy co to uważają ,że im więcej papierków ( nawet z ubezpieczalni od kilku lat noszą w dowodzie) tym lepiej o nich świadczy. Mają do tego prawo. Ale co tym udowadniają????
Ja po zakupie każdej używanej maszyny ,czy pojazdu .Pierwsze co robie ,to porządny pełny przegląd .I wtedy wiem od kiedy liczyć i robić kolejny. Zawieszki na silniku mnie nie przekonują :bukiet:
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***