Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
El Ducato czyli jest puszka do zrobienia :-)
Autor Wiadomość
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
  Wysłany: 2018-08-02, 23:57   El Ducato czyli jest puszka do zrobienia :-)

Witam wszystkich, po godzinach czytania przyszedł czas na napisanie własnej historii.
Więcej wiedzy to większa świadomość konsekwencji wyboru różnych rozwiązań przy budowie kampera, ale niestety im więcej wiedzy tym trudniejszy wybór. Jeśli byłoby inaczej pewnie wystarczyłoby samo czytanie :-).
Dlatego zwracam się z propozycją do miłośników wypoczynku i /lub życia na kółkach - zbudujmy kolejnego kampera :-)
Wstępnie wiem czego chcę, ale liczę na Wasze podpowiedzi i z góry dziękuję za wsparcie.
Baza zakupiona Fiat Ducato 2,3 2009 r L3H3 wersja brygadowa z przodu 1+2 z tyłu trzy osobne fotele takie jak kierowcy.

1)Model - zakładam kamperowanie w 3 osoby 2+1 sporadycznie 4- 2+2.
2)Spanie- w związku z powyższym planuję następujące rozmieszczenie: spanie z tyłu w poprzek blaszanki piętrowo, dół stałe łóżko o szerokości 140 cm góra też 140 ale złożona z dwóch części po 70 cm. Przy podróżowaniu w 3 osoby połówkę górnego łóżka wyjmuję.
3)Łazienka - między łóżkiem a drugim rzędem foteli łazienka. Zależy mi na "cywilnej" kabinie prysznicowej, brodzik 70x90, wysoki 5 cm. Zawór termostatyczny mieszający, do prysznica trafia już "gotowa" woda. Kran z dwoma zaworami w szeregu. Toaleta chemiczna "wolnostojąca" w brodziku - taką już posiadam, na czas brania prysznica toaletę wystawiam. Tu nastąpiła zmiana - kibelek wyjeżdża z bagażnika przez drzwiczki w ściance prysznica. Co do umywalki mam taki dziki plan, żeby korzystać z kuchennej :szeroki_usmiech co o tym sądzicie?
4)Drugi rząd foteli - rozsądek podpowiada dwuosobowa ławeczka, ale chciałbym zostawić dwa pojedyncze fotele - są wygodniejsze i mają regulację oparcia, podłokietniki oraz są przesuwane przód tył.Poza tym przy podróżowaniu w trójkę można zbędny zdemontować. Dwa są szersze o 20 cm od ławeczki będzie ciasno - ktoś próbował takiego rozwiązania?
5)Kuchnia- standardowe rozwiązanie szafka po prawej stronie zlew, kuchenka i lodówka. Lodówka - model "Toskański" ;-) czyli kompresorowa na 230v z przetwornicy lub 12v. W którymś wątku jeden z kolegów "reklamował", że czaruje takie lodówki na 12v - jeśli to aktualne i można zamówić takie cudo to jestem chętny:-). Jęśli 230v to czy tego typu lodówka to dobry wybór? Lodówka
6)Elektryka - akumulatory, panele, przetwornica - sporo informacji znalazłem w innych wątkach, ale proszę wskażcie mi jaką konkretnie przetwornicę i panele jakie najlepiej kupić
7)Ogrzewanie i ciepła woda- tutaj również przypadł mi do gustu model "Toskański" ;-) czyli mokre webasto + nagrzewnice (bez podłogówki) i bojler z naczynia wyrównawczego grzany z tego samego webasto. I tu mam dwa pytania: 1 - czy macie namiary na jakąś rzetelną firmę handlującą używkami webasto? 2 - czy można zrobić bojler z takiego zbiornika? Ma fajne gabaryty, czy może lepiej tradycyjny walec? Zbiornik
8)Izolacja- chciałbym zaizolować puszkę taką matą Mata
Wystarczy czy dać może jeszcze na to alufoxa?

Może wystarczy na pierwszy post, dzięki za wszystkie życzliwe rady :-)
Jutro wymiana sworznia wahacza i przedniej szyby - jest pęknięta.

Dziennik

30.07.2018 - Zakup bazy, przegląd
01.08.2018 - Wymiana przedniej szyby NordGlass , sworznia przód prawy, geometria kół
10.08.2018 - Usunięcie zabudowy, podłogi i czyszczenie części towarowej
11.08.2018 - Demontaż części "brygadowej", usunięcie starej podłogi i czyszczenie
15.08.2018 - Wycięcie otworów na okna dachowe
18.08.2018 - Wykonanie ram i montaż okien dachowych Heki Mini 40x40 Sika Lastomer 710, ramy klejone Sika 252
01.09.2018 - Oklejenie sufitu matą butylową AB-1 Bitmat, wykonanie konstrukcji pod sklejkę sufitową
17.10.2018 - Przyklejona plexa 3 mm na lewe boczne okno od wewnątrz
20.10.2018 - Wykonana rama wokół lewego bocznego okna oraz podpora szafki nad pierwszym rzędem foteli

Ostateczne rozwiązania

1) Woda

Uproszczony schemat instalacji wody czystej:




- Zbiorniki czystej wody 2x 74 l wymiary 104x55x13, przyłącza fabrycznie zaślepione mają gwint wewnętrzny ,rozmieszczenie na zdjęciu poniżej, przyłącze nr 4 ma rozmiar 5/4 a nie 6/4 jak na zdjęciu, ma cienkie ścianki, po wkręceniu króćca połączenie jest niepewne. Zbiorniki zamontowane pod podłogą, pod tylnym rzędem siedzeń.
Kupione w Klaja



- Króćce do napełniania wody wkręcone w górną część zbiornika przy rewizji, kątowe, gwint 5/4, na wąż fi32.
Kupione w Raksa



- Króćce na wyjściu ze zbiorników - wykorzystałem oryginalne gwinty 3/8 na dole zbiorników, w nie wkręciłem mosiężne kolanka z wlutowaną miękką rurką fi 10, żeby obniżyć punkt poboru wody ze zbiornika.




- Króćce odpowietrzające kątowe, gwint 1/2, króciec 10mm, obcięta wewnętrzna część gwintu i nawiercone dodatkowe otwory.
Kupione w Duni



Króćce odpowietrzające połączone wężykiem fi 10 z odpowietrznikiem we wlewie i przez trójnik do gumowej końcówki w podłodze. Końcówka to odpływ skroplin z tylnej nagrzewnicy z Audi Q7.






- Zbiorniki wody szarej - taki sam zestaw zbiorników jak czystej, zamontowany pod podłogą częściowo pod kuchnią a drugi pod brodzikiem.
Ostatnio zmieniony przez drFeelGood 2019-05-30, 14:24, w całości zmieniany 12 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-08-03, 09:11   

Loguje się do tematu :) i czekam na relacje.

drFeelGood napisał/a:
3)Łazienka

Przejście jest dość ciasne i wystawienie kibelka w przejście będzie uciążliwe na dłuższa metę. Takie jest przynajmniej moje zdanie.


drFeelGood napisał/a:
4)Drugi rząd foteli

przy podwójnej ławeczce jest możliwość zabudowania zbiornika na wodę czysta pod ławeczkę.
Też kombinowałem z 2 fotelami, ale wyszło mi że są za szerokie i robi się mało miejsca na szafki kuchenne :)


drFeelGood napisał/a:
7)Ogrzewanie i ciepła woda

Mam boilerek wy spawany z KEG-a 20l zmniejszony do 7l. Wystarcza bez problemu na prysznic. Ale robiąc obecnie robił bym na wymienniku płytowym i ogrzewaniu przepływowym. Rozwiązanie z wymiennikiem szybciej się nagrzewa i ma sporo mniejszą masę. A ciepłej wody używamy w zasadzie tylko do prysznica.
Kosztu w zasadzie podobne, wymiennik 30 płyt nowy można kupić za 300pln, używki czasem taniej.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-03, 16:55   

2. na górze chyba wyjdzie mniej, bo skos

3. umywalka to umywalka, wg mnie zlew bez sensu, bo golisz się a tu gary, ale w kolejnym, który właśnie buduję Złomek van Dakar – najważniejsze wyposażenie prawdziwego kampera nie ma miejsca na umywalkę. No i trzeba będzie myć gary najpierw :haha:

4. w moim kolejnym będzie ławka 2 osobowa.

5. U mnie na 230V śmiga ponad 4 lata. Teraz kupiłem lodówkę z osobnym zamrażalnikiem, bo w pierwszej jest słaby. Sprzedawca mnie okłamał, że będzie trzymał temperaturę, a nie trzyma. Trudno. Teraz już nie wierzę ani sprzedawcom. W drugim będzie taka:

I też na 230V. Już testowana i jest rewelacja. Prądu mam zawsze nadmiar. Nawet zimą. Ba nawet w tym, którego buduję na słoneczko będzie klima pracować. :)

6. Aku ja polecam rozruchowe. Wg mnie nie ma sensu przepłacać za "głębokiego" a żelowe to nieporozumienie na upały. O panelach tu masz więcej: panele do kampera, elastyczne czy szklane?

7. dokładnie ten zbiornik planuję kupić do #zlomekvandakar, czyli drugiego kamperka. Co z tego wyjdzie, nie wiem. Pewnie też bojler 20l :ok

8. ta mata już ma alu, więc kolejna mata a z alu wg mnie bez sensu. jednak 19mm to wg mnie za mało na izolację.

Sworznie to sam wymieniam na parkingu, trzeba podnośnik i jakieś klucze :)
Szybę to już lepiej brać firmę. :diabelski_usmiech

Więcej info w pigułce znajdziesz w linkach w stopce. Pozdrowienia, szybkości w budowaniu i wolności w podróżowaniu. :spoko

Złomek i Złomek van Dakar:

zlomki-dwa.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 36,56 KB

_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-08-03, 19:36   

Chętnie popatrzę na następną walkę z zabudowa bo wieje nuda...
Łóżko dajesz 140cm to wg mnie dużo. Napewno fajnie jest mieć tyle miejsca do spania ale po co? Ja mam 120cm i wysypiam się z żoną jak nigdzie...
Fotele zabiorą ci sporo miejsca. Ja mam dwa osobne ale bez pod lokietnikow i jest ciasno w przejściu. Musiałem szafkę z blatem lekko dorobić. Znajdziesz na zdjęciach w mojej budowie. Ramę i mocowanie do foteli można dorobić i będziesz miał pudło na... Na co tam chcesz :lol:
Kibel gdybym teraz budował zrobiłbym chyba eko jak Spax. Nie ma biegania z kotem. Zawijasz worek i sru... Ponoć nie śmierdzi po zasypaniu wiorkami :roll: . Kabinę zrobiłbym dłuższą o parę cm. Miałem zapas ale zamulilem. Tak bywa jak budujesz po raz pierwszy. Ale dzięki temu mam za fotelami przestrzeń na leżaki, stolik i krzesełka. To akurat jest fajne.
Kolega od czarów to MarcinPK. Zamawiać należy z dużym wyprzedzeniem. Bardzo zajęta osoba ale z dużą wiedzą techniczna.
Co do lodówki i solarów to ja mam domowa za 500zl nowke sztukę na 230V plus solar 270W plus tracer 40A plus aku zabudowy 185Ah. I jakoś to działa od kilku miesięcy. Nie sprawdzone na dalekim południu jeszcze. Ale pod domem często w cieniu dział jak należy. Do tego separator Cyrix-ct który wspomaga system podczas jazdy. Ale to już nawet za dużo na moje potrzeby. Do ogrzewania mam tzw webasto suche chińskie. Działa jak bozia przykazała. Gorąco jak w ulu. Jest nisko i bije w podłogę więc ma się wrażenie jakby była grzania. A że jest jej może z metr kwadratowy :haha: więc webasto się nudzi.
Do ciepłej wody używam bojlera carver na gaz. Pojemność 9l. Koszt jakieś 7 stowek. Grzeje wodę w 10 min i nie ma potrzeby budowania od podstaw. Można zostawić włączony i podtrzymuje elegancko temp nonstop.
Izolacje zrób jak najlepiej. To się opłaci. Nie koniecznie mega drogimi materiałami. Ja mam styropian osadzony na piane. Fajnie wygluszylo i nic nie skrzypi. Pewnie by chalasowal gdyby stykal się z blacha. Fajnie i chłodno w środku pomimo wysokich temp na zewnątrz. Kabiny nie ruszalem. Auto nie jest jakoś specjalnie głośne a na szyby mam pokrowiec.
Radzę robić ładnie i dobrze jeśli nie chcesz się żenić z tym autem. Będzie mniejszy problem ze sprzedażą.
To chyba tyle odemnie.
Będę zaglądał i podziwial.
Pozdrawiam. :kawka:
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-08-04, 21:13   

Dzięki Panowie za odzew.

Toscaner
2) Górne łóżko będzie krótsze ale dla młodzieży wystarczy :-)
3) Z umywalką jeszcze knuję
5) Możesz podać jaki to model lodówki?poproszę
6) Jakie masz akumulatory - producent/model?
7) Myślisz, że działałby na płasko ten zbiornik jako bojler?
8) Czyli lepiej dać np. 2x16 mm?
Co do sworzni to pewnie też bym wymienił ale chciałem zrobić jeszcze geometrię bo jedna opona była ścięta.

Kaszub
1) Przetestuję dzisiaj czy 120cm będzie ok :-)
2) Możesz podać model lodówki?
3) Gdzie kupowałeś solary i osprzęt?

reaven22
1) Pod fotelami planuję aku

Panowie naszła mnie taka myśl, żeby wzorem GlobeTraveller zrobić podwójną podłogę.
Mógłbym tam władować takie zbiorniki Zbiornik
Ekstremalnie to nawet 4 szt 2 na czystą i 2 na brudną, łatwo można by też dzięki temu rozprowadzić wszelkie instalacje. W tej chwili od podłogi do wzmocnienia dachu mam 2,2m więc jest z czego odejmować. Co sądzicie o takim rozwiązaniu i tych zbiornikach?

Postępy
1) Wymieniona szyba, sworzeń i zrobiona geometria
2) Usunięte regały i sklejki z paki

Panowie co sądzicie o tych panelach? Panele
Ostatnio zmieniony przez drFeelGood 2018-08-04, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
robba 
weteran


Twój sprzęt: Zabudowa nie wiem jaka na 508D do remontu
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Piwa: 90/172
Skąd: Nicelea
Wysłany: 2018-08-04, 22:30   

drFeelGood napisał/a:

5)Kuchnia- .... to czy tego typu lodówka to dobry wybór?

najważniejsze w zakupowanej lodówce to żeby nie miała skraplacza w bocznych
ścianach, tylko na plecach. Ponadto dobrze jakby miała skraplacz z miedzi,
ale takich już kupę lat nie produkują... żeby za długo nie trzymało to skraplacz jest stalowy
i łączony z miedzią, gdzie to najczęściej puszcza.
Najlepiej jakbyś miał dorabianą lodówkę, (z MarcinPK rozmawiaj) to nie dość, żę dałoby się
na 12V zrobić od razu to może jeszcze skraplacz jako bryła pod samochodem i
nie musiałbyś dziur do chłodzenia robić... gorzej jak się zdarzy awaria... :(

drFeelGood napisał/a:

Panowie naszła mnie taka myśl, żeby wzorem GlobeTraveller zrobić podwójną podłogę.
Mógłbym tam władować takie zbiorniki Zbiornik
Ekstremalnie to nawet 4 szt 2 na czystą i 2 na brudną, łatwo można by też dzięki temu rozprowadzić wszelkie instalacje. W tej chwili od podłogi do wzmocnienia dachu mam 2,2m więc jest z czego odejmować. Co sądzicie o takim rozwiązaniu i tych zbiornikach?

fajne rozwiązanie, bo od razu masz kampera zimowego i woda nie zamarznie...
Ale... w tych zbiornikach nie widzę żadnych właściwie dodatkowych otworów, tylko
ten duży... miałby on obsłużyć wlew, pobór, odpowietrzenie, pomiar i inspekcję?
czy jest może jakiś dobry sposób na wykonanie dodatkowych otworów gwintowanych?
Poza tym przy takiej małej wysokości zbiornika musiałby być on pochylony, aby
wybrać z niego wodę do zera. Przy prostym zamontowaniu nawet niewielkie
pochylenie kampera w "złą" stronę mogłoby spowodować że połowy wody
nie wybierzesz... chyba że i na to masz jakiś pomysł..
Ale przy pochylonym zbiorniku to pomiar ilości wody bardziej metodą słupa wody, jak zaproponował Janusz.
No i jeszcze jaki pomysł na połączenie zbiorników?
_________________
.
"człowiek uczy się całe życie i głupi umiera" B.K.
.
"Życie jest zbyt poważne, aby traktować je serio" O.W.
.
***Niech kawa Cię obudzi zanim zrobi to rzeczywistość***
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-08-05, 05:41   

Lodówka każda na alledrogo. Pogadaj z MarcinPK. To zrobi Ci lodówkę na 12V lub 230V z jego patentami. Nie miałem okazji spróbować bo ma odległe terminy a mi się spieszylo. Solary i regulatory też ma i mógłby ci to zgrać. Ma o tym pojęcie.
Ja solary kupię w firmie ASAT. Nie chciałem używanych bo się na tym nie znam. Regulator mam tracer. Poskładalem to wg wskazówek Świstaka. I działa.
Zbiorniki w środku to dobry pomysł ale musiałbys to przemyśleć. Masz dużo przestrzeni w środku. Ja mam jeden w środku 64 litry a drugi 74 litry na zewnątrz. Przełącza sobie zaworami. Pompę mam jedną ciśnieniowa. I też działa to dobrze.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ken-wywietrznik 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Crafter
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sty 2018
Otrzymał 5 piw(a)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-10, 10:37   

KASZUB napisał/a:
Lodówka każda na alledrogo. Pogadaj z MarcinPK. To zrobi Ci lodówkę na 12V lub 230V z jego patentami. Nie miałem okazji spróbować bo ma odległe terminy a mi się spieszylo.


+1. Mam lodówkę od Marcina i jakbym mógł się cofnąć w czasie, to bym więcej rzeczy u niego pozamawiał ;)

Solary ma fajne (dobry stosunek wielkości/mocy), ale tylko twarde/szklane - nie robi elastycznych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-08-11, 11:06   

Po urlopie musiałem ogarnąć kilka tematów więc na prace przy kamperze dużo czasu nie miałem.
Paka po zakupie

Paka po sprzątaniu.

Po ilości łatek, wentyli a nawet narzędzi znalezionych pod podłogą i w zakamarkach można się domyślać do czego auto było wykorzystywane przez pierwszego właściciela :-) Zostawiłem kilka szt na pamiątkę :-)

Pierwsze zakupy zrobione:
- mata butylowa na pierwszą warstwę izolacji Bitmat AB-1 - 1,5mm grubości alu - 0,1mm
- okna Mini Heki 40x40 - 2 szt
Zamówiona SikaLastomer 710 do montażu okien

Lakier na podłodze miejscami jest poprzecierany - czym najlepiej ją zabezpieczyć przed położeniem maty butylowej? Podkład epoksydowy będzie ok?
Dzisiaj zbieram się za demontaż gratów z doki.

Do pierwszego postu w wątku dołączam na końcu dziennik prac. Będę wpisywał tam postęp robót a także materiały użyte do budowy, dla łatwiejszego ogarnięcia przez kolejnych śmiałków przerabiających puszki ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-08-11, 12:11   

Maluj tym co masz. Z pędzla polozysz koło 100 mikronów i w górę. Mata ci farby nie oderwie a ruda będzie miała problem na lata. Nie szaleje z wydawaniem fortuny na jakieś cudne farby. Fajnie, że już działasz. Będzie co poczytać i oglądać.... Duuuuzo zdjęć poproszę. Nawet takich które tobie wydawać by się mogły bez sensu. Pzdr.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2018-08-11, 15:05   

Loguje się do tematu, z przyjemnością popatrzę na kolejną zabudowę.
Masz auto o takiej samej dł. jak moje, a ja mam łóżko 130, łazienkę 80, szafę 63, kanapkę plecami do ściany! 90. Rezygnując z szafy na tym boku masz super wygodną łazienkę z osobnym prysznicem i stacjonarną kasetą, uwierz, że taki układ jest najbardziej praktyczny. Bierzesz prysznic a reszta łazienki sucha, mała umywalka do umycia zębów się zmieści a dźwigasz tylko kasetę 20 kg a nie cały kibelek z wodą w środku. Przy 4 osobach na pokładzie, po urlopie- wizyta u kręglarza pewna :-P
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2018-08-12, 07:39   

Szlifierka listwkowa, druciana, na to epoksyd. Ewentualnie jeszcze jakiś lakier na to, coby lepiej zabezpieczyć mechanicznie.
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-08-12, 12:23   

Pracowity dzień.
"Brygadówka" zdemontowana.
Jest plan zobaczymy jak rzeczywistość ;-).

Podłoga i ściana wyczyszczona, nie zdążyłem zdemontować podsufitki (ciekawe jaka jest izolacja? :-) ) i części tapicerki.


Na podłogę blaszaną podkład epoksydowy, mata butylowa AB-1 i styrodur 3cm będzie ok?
Ostatnio zmieniony przez drFeelGood 2020-05-23, 13:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-08-15, 10:32   

Pojawiły się pierwsze znaki klubowe :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-08-15, 16:17   

Kilka godzin po pracy i usunięta stara podsufitka i wycięte otwory na okna dachowe.
Dotarł Sika 710 czekam jeszcze na Sika 252 żeby przykleić ramy okien i zamontować okna.
Tak wygląda izolacja zrobiona przez "profesjonalną" firmę robiącą zabudowy brygadowe.
8 warstw folii "aluminizowanej" między nimi cienkie warstwy białej waty plastikowej całość sklejona papierową taśmą malarską.


Otwory gotowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***