Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PIERWSZA (w ogóle) wyprawa Camperem - GRECJA 15.09-30.09
Autor Wiadomość
broneq 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymermobil 544 na Ducato 1993-4
Nazwa załogi: Radek-tata i Kamil-syn, z żonami
Dołączył: 04 Sty 2011
Piwa: 39/11
Skąd: WIELICZKA
Wysłany: 2018-08-09, 10:07   PIERWSZA (w ogóle) wyprawa Camperem - GRECJA 15.09-30.09

Witajcie!
Nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat, więc jak nie to proszę moderatora o przeniesienie.

Jak już w kilku tematach wspomniałem, wybieram się z rodzinką do Grecji w dniach wskazanych w temacie.

Doświadczenie mam z campingami pod namiotem (Portugalia, Hiszpania, Włochy, Bułgaria) i apartamentami (Bułgaria, Węgry, Albania, Rumunia), ale to wszystko osobówką. Camper to będzie dla mnie nowość.

Sprzęt to Hymer 544 na Ducato z 1993 roku moich rodziców.

W ostatnich dniach poczytałem trochę Waszych przygód i relacji i wiem już, że nie zamierzam po prostu jechać na camping i siedzieć sobie na nim 2 tygodnie. Chcę pozwiedzać. Powoli ogarniam szukanie miejscówek (zainstalowałem apkę "park4night") i chciałbym pozwiedzać coś więcej, przy tym sypiając na miejscówkach typu osławiona "Tawerna di Lulu" lub na dziko, a tylko w razie potrzeby jakiś zabytków (Meteory) zawitać na campingi.

Ale po co to piszę?
A no po to, że chciałem zapytać, czy w tym czasie ktoś z Was wybiera się lub będzie w Grecji?

Jechać będę z Krakowa przez Słowację-Węgry-Serbię-Macedonię i wracać raczej tak samo. Sama trasa to nie problem - stanąć na stacji przy autostradzie, żeby się przespać i dalej :) ale już po Grecji chętnie przytuliłbym się do kogoś doświadczonego w caravaningu.

Nasza ekipa to dwoje dorosłych i dwoje dzieci (chłopiec 5 lat i dziewczynka 2 miesiące), więc nie nastawiam się na jakieś imprezowania, dyskoteki itd. Zdecydowanie preferujemy wakacje spokojne i powolne. Nasz Hymerek ma pod maską 1.9TD więc spokojna jazda do 90-95km/h, autostradami 100. Przy 110 spalanie szaleje na poziom 14/100.

Zatem reasumując - szukamy towarzystwa do pozwiedzania Grecji na 2 lub więcej aut. Choć to nasza pierwsza wyprawa do Grecji to nie upieramy się przy sztandarowych zabytkach typu Meteory, Ateny, Olimp :) , ale i nie mówimy im nie ;)

To co? Ktoś coś? :)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
broneq 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Hymermobil 544 na Ducato 1993-4
Nazwa załogi: Radek-tata i Kamil-syn, z żonami
Dołączył: 04 Sty 2011
Piwa: 39/11
Skąd: WIELICZKA
Wysłany: 2018-08-20, 08:59   

Czy mogę prosić Moderatora o przeniesienie tego tematu do podforum "Grecja"?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***