Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grecja z Bałkanami 2018
Autor Wiadomość
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-08-09, 20:24   Grecja z Bałkanami 2018

My również zaczynamy plany wyjazdu,oraz przygotowywanie kampera. :oops: Mechanik Z.M.wymieił klocki oleje filtry,słysze trzeba kupić rurę,tłumiki są nowe.Klejenie brodzika,do Chorzowa trzeba by było jeszcze raz jechać.Ja po pracach w ogrodzie i robieniu przetworów,siedze nad mapami,forami i przewodnikami/zamiast oglądać TV/.Myślę jak tu jechać,czasowo dokąd wytrzymamy,bo sa anomalie pogodowe :!: Już my nie takie młodziaki,ile uda nam się zgromadzić leków które zażywamy :?: Pocieszam się tym,że wyjazdy troche nam służą :haha:
Jak się uda to początek września :lol: myslę ,że 2 kampery,a trzeci i jeszcze inny spotkanie w Grecji :?:
Mysle o takiej trasie w okresie do pół października,a potem prom Kreta,raczej z Githio,chociaż jest droższy.Dlaczego,bo krócej płynie myslę,że dalej za dnia.Z Pireusu,płyną nocą,jak w kamperze to po proszeczku spałam,a na górze dla mnie męka.Osoby nie lubiące promów pocieszam -ja też nie lubie promu. :wyszczerzony: Wydaje mi się,że pogodowo najlepsza na pózną jesień będzie Kreta,jeszcze tyle nie widzieliśmy,a drugie tyle chcemy zobaczyć jeszcze raz :chytry
Ostatnio zmieniony przez Barbara i Zbigniew Muzyk 2018-08-09, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-08-09, 21:02   

Trasa oczywiście ruchoma.
1.Kraków-Jurgów- Preszów-Koszyce-Nyiregyhaza-Oradea-Arad/omonięcie/-Timisoara/zwiedzanie/,-Caransebes/tu zakupy w kauflandzie i lidlu/.czas jak wyjdzie.
2.Dunaj most z elektrownią,a teraz jak Serbia,czy Bułgaria :?: /co z tym kontrolowaniem, my wieziemy dużo jedzenia/.Po drugie koledzy jechali i droga nr 1 jest dalej w przebudowie.Belogradcik znamy,można by zobaczyć Sofie,bo monastyr pod unesco św.Zofii nas nie powalił,nie bardzo znamy się na starych freskach.Potem kolega uprzem opisal gorące wody w Rupite.Przebicie się do Macedoni.
Druga wersja,Serbia,jeszcze nie wiem jak i Macedonia.
3.Wjazd do Grecji i Edessa,potem Kastoria/tez nie trafiliśmy na stare miasto,chociaż spaliśmy przy jeziorze./,Konitsa,i wjazd do Albanii na Gjirokaster,powrót do Grecji przez Ksamil.Postój na plazy Drepano w Igoumenitsie.Druga wersja jak radzicie :?: bo były tamtędy jazdy,przez Ochryd,Korce,przebicie do Sarandy :?: Od Konitsy z Grecji znamy droge bo byliśmy na termach rzeki Lan....nie wiem jak się pisze.
to na razie tyle,upał w domu niesamowity,chociaz robimy przeciągi.upały większe jak w krajach południa.Barbara
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-08-10, 12:24   

4.Od Igoumenitsy,brzegiem morza,zagladajac do fajnych plaż.
5.Od Prewezy,może być Lekada/jak będzie chciał Robert/,może uda się chociaż zejść na plażę Egremi,jak jechaliśmy to ja bałam się,jaki tam zjazd,a trzeba było,bo teraz nie wiadomo czy usunęli kamienie po trzęsieniu ziemi.Bywalcy mówia,ze to najpiekniejsza plaża na Lefkadzie.
6.Zat.Koryncka strona płn.Antikiara,przez jezioro Vouliagmeni,Loutraki,do Koryntu.
7.Jeden kamper jedzie do Aten,my się jeszcze zastanowimy :?: najwyżej poczekamy w Kiveri albo ulubionej Sambatiki.
8.Wschodni Peloponez,penetracja,czy jest czynna nowa droga i dokad prowadzi,bo jak nie to trzeba od Plaki robić różnorakie objazdy,urokliwe,ale czasami pustkowia.Miejsca plaża Fokiano,Kiparisia,Richea z plażą Vychlada,Limni Geraki,i rejon Githio.
9.Kreta bez planu,tak by ewentualnie być na św.kasztana w Elos.

Proszę o podpowiedzi i różne sugestie na temat tej trasy.O powrocie nie pisze,ale może by się udało wreszcie wracac przez Ukraine i miasto Stryj,zobaczyć dawnych przyjaciół. :spoko :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2018-08-10, 14:09   

Macie jeszcze dużo czasu - roboty drogowe i korki mogą się zmienić. Kontrole też.
Jechałbym na waszym miejscu przez most/elektrownię na Dunaju i dalej już do Macedonii na Bitolę.

Aktualne korki i roboty drogowe »»» https://goo.gl/maps/YvEAtTmDvVQ2
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-08-10, 15:01   

Barbara i Zbigniew Muzyk napisał/a:
Jak się uda to początek września


Macie bardziej sprecyzowany termin ?

Pewnie sie gdzieś miniemy my wyruszamy 2 września .

Odpuść sobie drogę na Korce z Ochrydu widokowo bardzo ładna ale nawierzchnia bylejaka i sporo szutrów :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-08-10, 16:42   

Spax napisał/a:
Jechałbym na waszym miejscu przez most/elektrownię na Dunaju i dalej już do Macedonii na Bitolę.
ale do Macedoni Serbia czy Bułgaria :?:
Bim napisał/a:
Pewnie sie gdzieś miniemy my wyruszamy 2 września
my trochę później ale czy będziesz odbierał w romingu telefony,oczywiscie w Rumuni lub potem w Grecji,musimy się teraz w Serbii,Macedonii,Albani pilnować i mieć wyłączone telefony :chytry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2018-08-10, 18:08   

No raczej przez Serbię. Ale jeżeli chcecie zwiedzić w Rumunii tylko Timisoarę, to możecie stamtąd od razu na Smederevo/Serbia polecieć.

EDIT
Tu możecie sobie przycupnąć na nockę nad jeziorkiem koło Edessy:
»»» https://goo.gl/maps/CGuUhPKjuZH2

40.721674, 21.751138
40°43'18.0"N 21°45'04.1"E

A tu za Kastorio:
»»» Nestorio nad rzeką

40.404686, 21.057897
40°24'16.9"N 21°03'28.4"E
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-08-10, 19:51   

Wszystko to musze przenieś do zeszytu,lub może uda się na mape-me.ale jak włączyć w Serbii i Macedoni tel.by nie pobrało internetu :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tom-cio 
weteran


Twój sprzęt: samoróbka kamper na blaszaczku
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Sty 2014
Piwa: 68/144
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-10, 20:26   

Wylaczasz Basiu przed wjazdem "dane komorkowe"i internetu nie pobierze.telefon moze byc wlaczony.Najczesciej robi sie to w ustawieniach i tam mozna ustawic zeby nie pobieral danych w roamingu.
_________________
moja budowa http://www.camperteam.pl/...hlight=bud%BFet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-08-10, 22:37   

O ile sobie przypominam to miałam włączona tylko lokalizacje,chyba,że nie pamiętam :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Spax 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato i Hobby 495
Nazwa załogi: Spax
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 08 Mar 2016
Piwa: 193/346
Skąd: Kolumna
Wysłany: 2018-08-10, 22:58   

Basiu. Będziesz chciała w razie konieczności zadzwonić lub zaesemować to włączysz na ten czas telefon i po bólu. Inne opcje nie zawsze zdają egzamin. Wiem to z własnego doświadczenia. Również Bronek tego doświadczył. Po jakiego czorta kusić los. Biorąc pod uwagę czas przejazdu przez Serbię i Macedonię gra nie warta świeczki. Przypominam, że miałem tel. bez internetu a i tak naliczono mi ponad pięć dych euraków za przejechane kilkaset km przez Serbię !!!
_________________
Moje miescówki w Grecji »»» https://bonvoyage-travel.eu/maps/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-08-11, 05:15   

tom-cio napisał/a:
Wylaczasz Basiu przed wjazdem "dane komorkowe"i internetu nie pobierze.telefon moze byc wlaczony.Najczesciej robi sie to w ustawieniach i tam mozna ustawic zeby nie pobieral danych w roamingu.


Miałem wszystko wyłączone... Darki dobrze radzą. Wyłączyć całkowicie. :spoko

To co prawda nie nagminny fakt typowej kradzieży ale? Były tylko logowania i powitalny sms z info, jak to bywa przy przekraczaniu granic.
Dlatego Plus oddał kasę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majmarek 
weteran

Twój sprzęt: camper knaus fiat ducato
Nazwa załogi: alibaba
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Piwa: 23/50
Skąd: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2018-08-11, 07:25   

Najprościej jednym kliknięciem włącz madame Basia tryb samolot
Mm
_________________
wino
kobiety i śpiew
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-08-11, 20:47   

Dziś nie popisze bo duży laptop nawalił,a mały chodzi jak mały,nie mam do niego cierpliwości,a po drugie stale wołają o zabezpieczenia,na forum grupa biwakowa odkryłam fajne termy powyżej Bajde Herkulane w Rumuni,fajniejsze .To tyle,czytam ,czytam.Śliwek będzie zatrzęsienie,kto ma do Krakowa niedaleko a chce robić powidła niech da znać,tel.nasz jest dostepny :haha:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-08-11, 22:14   

Cytat:
odkryłam fajne termy powyżej Bajde Herkulane w Rumuni,fajniejsze


Czy te klimaty upadającej perły Rumunii będą atrakcyjne w porównaniu do Wegierskich?

Byliśmy tam dawno temu teraz to wygląda inaczej tak na szybko
https://m.youtube.com/watch?v=IR3zszF-GmM

Może inne termy odkrylas?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***