Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana Oyster Caro ( Kathrein BAS ) na SelfSAT H50 ???
Autor Wiadomość
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2017-08-11, 14:38   Wymiana Oyster Caro ( Kathrein BAS ) na SelfSAT H50 ???

Witam
Czy ktoś z szanownych kolegów zamienił płaską antenę SAT ( Kathrein BAS, Oyster Caro ... ) na SelfSAT H50? Czy ktoś używa taką antenę? Jakie efekty?
Mam w pełni sprawną automatyczną antenę Oyster Caro lecz niestety po przejściu przez polskich nadawców na DVB-S2 mam problemy z odbiorem, wystarczy małe zachmurzenie i już mam za niski poziom sygnału.
Robiłem próby z pożyczonym panelem SelfSAT D30 ( podobno zamiennik 60 cm ) niestety na tej było gorzej niż na Caro.
Zastanawiam się nad wymianą Caro na większy panel - SelfSAT H50D1 - sprzedawcy zachwalają tą natenę jako odpowiednik 80 cm parabolicznej - czy to prawda? Jej cena to od około 500,- / 900,- zł szkoda byłoby wyrzucić taką kwotę w błoto.
Nigdzie nie mogę znaleźć niezależnej opinii o tej antenie, czy sprawdzi się na północy Polski i na południu Europy?
Z góry dziękuję za opinie kolegów.
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Robold 
zaawansowany


Twój sprzęt: Samodzielnie zbudowany Jumper
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Piwa: 17/17
Skąd: Giżycko
Wysłany: 2018-08-13, 15:46   

Gdyby kogoś to interesowało, to dzisiaj robiłem próbę z SelfSat H50.
Próba przeprowadzona na antenach: offsetowa 80 cm i panelowa H50 ( próby przeprowadziłem na tym samym kablu antenowym, dekoderze i TV )
Przy prawie bezchmurnym niebie:
antena offsetowa - siła sygnału 90%, jakość sygnału 76%
antena panelowa - siła sygnału 90% jakość sygnału 56%
Przy lekkim zachmurzeniu:
antena offsetowa - siła sygnału 90%, jakość sygnału 72%
antena panelowa - siła sygnału 90% jakość sygnału 49% ( na TVN24BiS zaczęły się pokazywać "piksele" )
Konkluzja: antena SelfSat H50 nie jest równoważna offsetowej 80 cm. Anteną tą można, śmiało, zastąpić Oyster Caro ( jest od niej zdecydowanie lepsza ) jeżeli planuje się podróże po centralnej Europie. Przy dobrej i lekko zachmurzonej pogodzie, w północno-wschodniej Polsce, możliwy jest odbiór wszystkich polskich programów ( NC+) lecz jednak nie zapewni prawidłowego odbioru przy dużym zachmurzeniu.
Przy podróżach po Norwegi i Peloponezie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie anteny offsetowej 80 cm.
_________________
Na wschód i nie tylko... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***