Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Renault Master - wymiana obudowy kluczyka
Autor Wiadomość
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2018-08-17, 18:09   Renault Master - wymiana obudowy kluczyka

Nie wiem, czy jest nas dużo na forum - osoby jeżdżące Renault Masterami / Oplami Movano / Nissanami Interstarami. Podejrzewam, że dotyczy to też mniejszych kuzynów tych trojaczków, czyli renault Trafic, Opel Vivaro i Nissan Primastar.

Chodzi o obudowę pilota z kluczykiem. Po czasie guziczki wycierają się i wypadają odsłaniając mikroswitch na płytce elektroniki. W ekstremalnych przypadkach, czyli gdy już jest dziura w pilocie, następny leci mikrowyłącznik, bo trzeba mocniej naciskać. Ja do tego etapu nie dopuściłem.

Na wakacjach u mnie zrobiła się dziura w pilocie, a w drugim już zaczynało pękać. Niestety nie ma dostępnych tych pilotów dla roczników od 2004 do 2010 i na pierwszy rzut oka płytka elektroniki nie pasuje. Pewnie ASO ma :) I sobie słono za to liczy. Ale Po porównaniu zdjęć z moim pilotem stwierdziłem, że da się lekko płytkę elektroniki przerobić, żeby ją dopasować do nowej obudowy. Zamówiłem więc z ebaya za kilka euro (niecała dycha z wysyłką) dwie obudowy wraz z kluczykiem, który można sobie dorobić. Mnie interesowała tylko obudowa.

Wyjąłem płytkę z mojego, dopasowałem kołeczek z nowej obudowy do starej płytki i oznaczyłem, gdzie mam nawiercić. Drugi kołeczek wychodzi na małym rezystorku na płytce i trzeba go wyciąć (kołeczek, nie rezytorek!!! :) ). Następnie lekko podpiłować krawędź płytki i ściąć jej róg. Przełożenie samego kluczyka też jest proste.

Kluczyk jest zatrzaskiwany w obudowie i trzyma go plastikowy zatrzask. Podważamy go lekko i wysuwamy klucz. Wsadzamy do nowej obudowy i gotowe. Płytkę po wywierceniu otworka, ścięciu rogu i podpiłowaniu krawędzi wkładamy pasownie do nowej obudowy i zamykamy ją. I gotowe. Mnie cała operacja na dwóch kluczykach zajęła 20 minut.

Niestety nie robiłem zdjęć z prac. Jedno moje, jedno z netu.

IMG_20180817_124319.jpg
I po robocie
Plik ściągnięto 16 raz(y) 264,65 KB

Obudowa otwarta.jpg
Nowa obudowa
Plik ściągnięto 9 raz(y) 404,94 KB

_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***