Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turoka kapitalny remont kuchni i pewnie nie tylko:)
Autor Wiadomość
LukF 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO MALIBU I 440 QB
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 31 Sty 2017
Piwa: 436/317
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2019-03-16, 15:10   

Fajnie. A napisz czemu użyłeś taką baterię? Bo podczas kręcenia jednak jest strata wody? Przy bateri z dzwignią chyba jednak jest oszczedniej i łatwiej obsłużyć nawet bokiem dłoni kiedy mamy ręce brudne...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-16, 15:30   

MECENAS napisał/a:
Obawiam sie ,że taki mały przekrój w kuchni sie nie sprawdzi a do tego 90 stopni kolanko ... resztki jedzenia załatwia sprawę . W łazience by było ok ale nie w kuchni. Ale trzymam kciuki :)


W oryginale był chyba nawet mniejszy przekrój i odpływ również 90 stopni - inaczej by szuflada się nie zamykała, więc będzie dobrze :wyszczerzony:

LukF napisał/a:
Fajnie. A napisz czemu użyłeś taką baterię? Bo podczas kręcenia jednak jest strata wody? Przy bateri z dzwignią chyba jednak jest oszczedniej i łatwiej obsłużyć nawet bokiem dłoni kiedy mamy ręce brudne...


Taka bateria była oryginalnie, a że mi się podobała to została:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-16, 18:57   

MECENAS napisał/a:
Obawiam sie ,że taki mały przekrój w kuchni sie nie sprawdzi a do tego 90 stopni kolanko ... resztki jedzenia załatwia sprawę . W łazience by było ok ale nie w kuchni. Ale trzymam kciuki :)


Tak mnie naszło, że resztki jedzenia to faktycznie może być problem, więc szybko poleciałem do sklepu i z tym już nie powinno być kłopotu :ok

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-03-17, 08:47   

A to siteczko tam wejdzie?
A tak z praktyki to ten syfon daje radę i warto mieć taki przepychacz do zlewu (stosowałem działa) taki za 5-10zł wystarczy. Te rurki od odpływu mają mała średnicę (w obecnym jest podobnie) i przepychacz się przydaje, można też położyć taką kratkę na dno zlewu, zatrzymuje większe kawałki i chroni przed uszkodzeniami zlew :idea
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-17, 15:02   

dziwaczek napisał/a:
A to siteczko tam wejdzie?
A tak z praktyki to ten syfon daje radę i warto mieć taki przepychacz do zlewu (stosowałem działa) taki za 5-10zł wystarczy. Te rurki od odpływu mają mała średnicę (w obecnym jest podobnie) i przepychacz się przydaje, można też położyć taką kratkę na dno zlewu, zatrzymuje większe kawałki i chroni przed uszkodzeniami zlew :idea


Sitko pasuje:) W domu mam identyczne i sprawdza się bardzo dobrze:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-23, 13:06   

Kolejny tydzień, kolejne prace.
Wszystko podłączone i skręcone. Jeszcze po lewej stronie muszę dorobić ładną blachę z nierdzewki + zamaskować przewody + dokupić listwę do szuflady, która obecnie jest odlepiona i niekompletna i będzie wszystko gotowe.


Pewnie zastanawiacie się, gdzie jest płyta gazowa? :idea Otóż nie ma i nie będzie:)
Wiem, że zaraz się rozpęta burza, że jak to, że musi być, ale przedstawię swój pomysł i argumenty za i przeciw:)

Zamiast wmontowanej na stałe płyty gazowej zdecydowałem się na dwie przenośne kuchenki na kartusze. Dodatkowo woziłem dwie butle 11kg z gazem, a teraz z jednej rezygnuję.


Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania:

- brak zamontowanej płyty gazowej i wykorzystanie tego, że i tak wozimy butle z gazem do ogrzewania
- przy ewentualnej odprzedaży kiedyś kampera nie wiadomo, jak na to będą patrzyli potencjalni kupcy
- narażenie się na krytykę na forum :diabelski_usmiech

+ zwiększenie powierzchni roboczej w kamperze, której zawsze brakuje
+ możliwość użycia jednej kuchenki i wciąż mam pół blatu
+ odchudzenie kampera o ok 20kg (rezygnuję z pełnej dodatkowej butli z gazem, która napełniona waży ok 22kg - zamiast tego wożę ok 10 kartuszy po 300gr, które powinny wystarczyć na 2 tygodnie)
+ możliwość użycia kuchenki na zewnątrz, żeby np zrobić sobie poranną kawę i nie budzić domowników
+ dokładne wyliczenie ilości potrzebnych kartuszy na wyprawę i brak ryzyka skończenia się gazu i szukanie na gwałt gdzieś za granicą możliwości wymiany butli

Nic innego nie przychodzi mi do głowy co do plusów i minusów. Bardzo jestem ciekawy Waszego zdania:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-03-23, 16:30   

Z kuchenkami fajny pomysł - mozna je podpinac tez do butli, są takie przejsciówki, mozesz jedna miec na stalę a duga mobilną.
A ogrzewanie i ciepla woda - nadal na gaz - trochę ryzykowne przy jednej butli - mozna zawsze wozic 5kg z adapterem :idea
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-06, 16:15   

Przez ostatnie 2 tygodnie dzięki pomocy kolegi udało się bardzo dużo zrobić, no to po kolei:

Demontaż starego panelu i przygotowanie mocowań na nowy:



Montaż nowego panelu (zmiana z 50W na 180W):



Montaż skrzynki z przekaźnikiem i bezpiecznikami. Tamten przekaźnik z poprzednich postów (PK-2P) nie nadaję się do kamperów, zostało zrobione inne rozwiązanie.



Przyszedł czas na montaż nowych zabawek:)



Montaż zabawek:)



Wymiana bocznego blatu:



Wymiana gałki zmiany biegów - piękny detal:)



Na deser delikatne mycie kamperka, zrywanie starych zniszczonych naklejek i wymiana na nowe + jest wreszcie logo turoka:)



Sporo pracy i jeszcze więcej satysfakcji:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-12, 13:52   

Na koniec wszystko zebrane do kupy w formie materiału video:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2019-05-12, 15:58   

Piękne piękne - pogratulował, czułem że idzie w dobre ręce :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Turok 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Obecnie brak
Dołączył: 03 Wrz 2017
Piwa: 22/20
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-12, 16:25   

dziwaczek napisał/a:
Piękne piękne - pogratulował, czułem że idzie w dobre ręce :szeroki_usmiech :szeroki_usmiech


Dzięki:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***