Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: janusz
2009-10-26, 13:49
Kamper do 6m dł.
Autor Wiadomość
Arturo 
stary wyga


Twój sprzęt: caravana ;)
Dołączył: 05 Sie 2008
Piwa: 2/1
Skąd: niedaleko W-wy
Wysłany: 2008-10-06, 22:24   Kamper do 6m dł.

Myślałem kiedyś o zakupie dużego kampera ale po radach na forum i analizie ofert na mobile.de coraz bardziej skłaniam się ku temu aby nabyć coś do 6m długości a ew. potem (za 2-3 lata) wymienić na dłuższy 7-8m. W związku z tym interesuje mnie w jakich krajach warto wykorzystać przewagę krótszego autka. Z tego co zauważyłem to opłaca się krótkim jechać do Norwegii (koszty promu), czy gdzieś jeszcze?
_________________
Arturo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 215/481
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2008-10-06, 22:31   

Arturo napisał/a:
koszty promu), czy gdzieś jeszcze?

Chorwacja
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stefan 
weteran


Twój sprzęt: Peugeot Tabbert 510
Nazwa załogi: Majka i Stefan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Wrz 2007
Piwa: 2/4
Skąd: okolice Duesseldorfu
Wysłany: 2008-10-06, 22:38   

Witam!
Arturo napisał/a:
interesuje mnie w jakich krajach warto wykorzystać przewagę krótszego autka.
-wszedzie! Slyszalem z kilku zrodel ze nawet w strefie miejskiej za parkowanie dluzszym(pomijajac trudnosci)placi sie wiecej. :ok Pozdrawiam.Stefan.
_________________
Psy szczekaja karawana idzie dalej. majkaistefan@googlemail.com
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arturo 
stary wyga


Twój sprzęt: caravana ;)
Dołączył: 05 Sie 2008
Piwa: 2/1
Skąd: niedaleko W-wy
Wysłany: 2008-10-06, 22:44   

stefan napisał/a:
wszedzie! Slyszalem z kilku zrodel ze nawet w strefie miejskiej za parkowanie dluzszym(pomijajac trudnosci)placi sie wiecej
to się domyślam, ale chodzi mi o te największe różnice bo to zawsze będzie coś za coś, albo trochę luźniej w środku i trochę drożej :( albo ciaśniej i taniej
_________________
Arturo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2199
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-10-07, 02:02   

stefan napisał/a:
Witam! Ja mam okolo 6 metrow.Parkuje wszedzie tam gdzie osobowe.To duzy komfort.Faktem jest ze auto jest na dwie osoby kota i psa...A! I dwa rowery z tylu!


A mój kamperek ma 462 cm i jest na dwie nieduże osoby, pieska ( malutkiego) i bez kota. :-D
Wypróbowałem go nawet na wąskich uliczkach starówek miast angielskich, walijskich, belgijskich, holenderskich duńskich, francuskich i niemieckich. Prawie jak osobówka. :-D
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
eler1 
Kombatant


Twój sprzęt: kamper
Nazwa załogi: elerki
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Sty 2007
Piwa: 52/129
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2008-10-07, 14:56   

Arturo na początek kamperek do 6m w składzie 2+1 wystarczy (wiem to z własnego doświadczenia) a jak pojeździsz będziesz miał rozeznanie czego chcesz a jak kupisz 3 kamperka to będzie to :haha: :haha:
_________________
Pierwsza MAŁA KARAWANA na CT :)

Życie jest jak pudełko czekoladek nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2008-10-08, 02:15   

Wracając do pierwszego Twego pytania. Wszędzie, gdzie masz promy. Nie tylko Norwegia czy Chorwacja. A do Anglii, Irlandii to już się nie wybierasz... a warto. No i przede wszystkim parkowanie w miastach. Parkingi dla osobowych to przeważnie miejsca o długości ok. 5 m. Jak podjeżdżasz kołami to krawężnika to się prawie mieścisz.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
takisobie 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Transit CI 210 Riviera Rok 94
Nazwa załogi: Ela i Jan
Dołączył: 01 Gru 2008
Skąd: Monachium
Wysłany: 2008-12-09, 21:43   

wbobowski napisał/a:
Wracając do pierwszego Twego pytania. Wszędzie, gdzie masz promy. Nie tylko Norwegia czy Chorwacja. A do Anglii, Irlandii to już się nie wybierasz... a warto. No i przede wszystkim parkowanie w miastach. Parkingi dla osobowych to przeważnie miejsca o długości ok. 5 m. Jak podjeżdżasz kołami to krawężnika to się prawie mieścisz.


Witaj,
uwazam, ze bilans wychodzi na korzysc dluzszego kampera, nawet jak bede musial parkowac 100-200 m dalej. Chcialbym jednak zwrocic uwage na pewna sprawe, a mianowicie na to, ze kamper spelnia/spelniac ma role malego domu na kolach. Wszelkie ograniczenia wielkosci czy dlugosci bardzo mocno ograniczaja jego podstawowa funkcje...
I to tyle, na co chcialbym zwrocic uwage. Wydaje mi sie, ze parkowanie kampera nie mozna odnosic do aut osobowych. Co do kosztu za prom to roznica w klasie oplat za przejazd nie powinna zepsuc urlopu a juz zupelnienie nie jest w stanie konkurowac z komfortem wiekszego kampera.
Pozdrawiam i zycze tylko dobrych decyzji!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2008-12-09, 21:58   

Oczywiście, każdy wybiera, co mu pasuje. My w tej chwili jesteśmy już prawie 2 tygodnie w Irlandii, a zostaniemy do Świąt Bożego Narodzenia. Jesteśmy kamperem i codziennie w nim nocujemy. Kamper ma 5,5 m i nam z psem wystarcza. Mało tego, większym nie mielibyśmy gdzie parkować w Macroom, gdzie jesteśmy.
To wszystko zależy od sposobu w jaki chcemy wykorzystywać naszego kamperka i co komu pasuje, jak wcześniej wspomniałem.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dziabong 
weteran


Twój sprzęt: Dziabong
Nazwa załogi: Dziabongi
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Piwa: 16/89
Skąd: Dziabongowo
Wysłany: 2008-12-09, 22:23   

Wszystko rozbija sie o 50 - 60 cm i 3 moze 4 razy w roku droższe opłaty za prom lub parkowanie, a reszta roku ciasnota - pomyśl o tym jak bedzie padać deszcz. Wybór należy do Ciebie.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Witold Cherubin 
weteran


Twój sprzęt: SEA/ELNAGH - Fiat Ducato 2,3 TD
Nazwa załogi: włóczykije
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Piwa: 81/48
Skąd: Warszawa-Międzylesie
Wysłany: 2009-09-24, 15:46   

Moje skromne doświadczenia kamperowe i wieloletnie żeglarskie wykazują, że każda łódka kabinowa i każdy kamper, prędzej czy później stają się dwuosobowe. Dzieci dorastają i nie chcą jeździć ze "starymi", przynajmniej tak było u mnie. Organizują sobie własne wyjazdy, wypożyczają jachty lub kampery, albo pożyczają od znajomych, ale chcą być samodzielni. Wydaje mi się, że dla małzeństwa z jednym dzieckiem (ewentualnie dwojgiem, ale nie wymagającym wózka) wystarczy kamperek do 6m, bo przecież kamper służy głównie do spania i jazdy, reszta może i powinna się dokonywać na świeżym powietrzu. Nawet jak pada mozna się urządzić pod markizą/przedsionkiem lub przy stoliku w środku i pograć w karty, obejrzeć TV lub coś poczytać.
Ja specjalnie szukałem krótkiego kampera (5,4 m) do 3,5 ton, żeby móc parkować w każdym miejscu i nie przepłacać na przejazdach (promy, autostrady itd). Trzeba też pamiętać o ograniczeniach tonażu - ciężkie pojazdy nie wszędzie mogą wjechać.
Dla dwóch osób jest moim zdaniem wystarczająco komfortowo, a jedno dziecko też nie tworzy tłoku (jeździliśmy z wnukiem), jeśli nie siedzi w kamperze, tylko bawi się z rówieśnikami, lub idziemy z nim na wycieczkę, popływać itd.
Zgadzam się z opiniami, że wielkość kampera powinna być dostosowana nie tylko do ilości osób, ale także sposobu wykorzystania tego domku na kołach. Wydaje mi się, że częste zmiany mp i aktywna turystyka nie wymagają dużego kampera, natomiast wielkie kampery służą jako domki o bardziej stacjonarnym charakterze.
Pozdrawiam dużych i małych kamperowców
Witek
_________________
Witek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wbobowski 
Kombatant
moder


Twój sprzęt: Dethleffs Globetrotter I-645 DB Ducato 2,5TDI
Nazwa załogi: Bobosie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Lut 2008
Piwa: 353/133
Skąd: Lublin - Dąbrowica
Wysłany: 2009-09-24, 19:00   

Jak wcześniej już wspomniałem, wszystko zależy od tego, co komu pasuje.
Są tu zwolennicy zarówno jednych jak i drugich. I dyskutowanie o tym jak widać, to to samo co udowadniać wyższość świąt... itd.
_________________
Włodek i Ela

Nasze kamperki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KOCZORKA 
Kombatant


Twój sprzęt: Adria
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Wrz 2008
Piwa: 21/22
Wysłany: 2009-09-26, 19:05   

wbobowski napisał/a:
Są tu zwolennicy zarówno jednych jak i drugich. I dyskutowanie o tym jak widać, to to samo co udowadniać wyższość świąt... itd.

Masz Wboboś całkowitą rację.
Witold Cherubin napisał/a:
Wydaje mi się, że dla małzeństwa z jednym dzieckiem (ewentualnie dwojgiem, ale nie wymagającym wózka) wystarczy kamperek do 6m, bo przecież kamper służy głównie do spania i jazdy, reszta może i powinna się dokonywać na świeżym powietrzu.

No widzisz Witoldzie, a z Tobą nie mogę się w żadnym wypadku zgodzić.
Ja chciałam dużego kamperka 7,20m, bo najbardziej zależało mi na bardzo wygodnym łóżeczku. :bigok
I jeżeli jest zimno i przeraźliwie leje, wybacz, ale ja wolę wylegiwać się w kamperku czytając dobrą książkę.
Witold Cherubin napisał/a:
Wydaje mi się, że częste zmiany mp i aktywna turystyka nie wymagają dużego kampera, natomiast wielkie kampery służą jako domki o bardziej stacjonarnym charakterze.


Stacjonarne!!! :shock:
Wybacz Witoldzie, ale tutaj już grubo przesadziłeś. :-/
Austradami nie jeździmy - bo nie lubimy.
A co lubimy - najbardziej odludne miejsca, do których trzeba dojechać po polnych drogach. Od czerwca 2008 - do wrzesień 2009 przejechaliśmy 27000 km. :bigok
A dlaczego tak mało, bo niestety musimy też czasem popracować.

Maleństwo na polnych drogach..jpg
Plik ściągnięto 8858 raz(y) 34,91 KB

Maleństwo dzielnie się spisuje i na takich dróżkach..jpg
Plik ściągnięto 8858 raz(y) 44,58 KB

_________________
"Żyj tak, abyś po latach mogła powiedzieć-przynajmniej się nie nudziłam".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Waldek 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Knaus Sun Liner LQ
Nazwa załogi: Małgosia Waldek
Dołączył: 18 Kwi 2009
Postawił 1 piw(a)
Wysłany: 2009-11-15, 12:46   

takisobie napisał/a:
wbobowski napisał/a:
Wracając do pierwszego Twego pytania. Wszędzie, gdzie masz promy. Nie tylko Norwegia czy Chorwacja. A do Anglii, Irlandii to już się nie wybierasz... a warto. No i przede wszystkim parkowanie w miastach. Parkingi dla osobowych to przeważnie miejsca o długości ok. 5 m. Jak podjeżdżasz kołami to krawężnika to się prawie mieścisz.


Witaj,
uwazam, ze bilans wychodzi na korzysc dluzszego kampera, nawet jak bede musial parkowac 100-200 m dalej. Chcialbym jednak zwrocic uwage na pewna sprawe, a mianowicie na to, ze kamper spelnia/spelniac ma role malego domu na kolach. Wszelkie ograniczenia wielkosci czy dlugosci bardzo mocno ograniczaja jego podstawowa funkcje...
I to tyle, na co chcialbym zwrocic uwage. Wydaje mi sie, ze parkowanie kampera nie mozna odnosic do aut osobowych. Co do kosztu za prom to roznica w klasie oplat za przejazd nie powinna zepsuc urlopu a juz zupelnienie nie jest w stanie konkurowac z komfortem wiekszego kampera.
Pozdrawiam i zycze tylko dobrych decyzji!
Zgadzam sie w zupełnosci ja zdecydowalem sie na 8 75m i wiem ze zrobilem dobrze wygoda ze palce lizac Waldek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jacek M 
weteran


Twój sprzęt: Dethleffs na J5 2,5D '89 - ciągle jeździ :)
Dołączył: 20 Sty 2007
Piwa: 15/46
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2009-11-15, 14:19   

Tak jest - długość kamperka to zdecydowanie kwestia naszych priorytetów co do organizacji życia w czasie wyjazdu.

Duży:
    Lubimy spędzać czas w kamperze
    Będziemy często użytkować go także w zimie lub w czasie jesiennych szarug i będziemy zmuszeni przez okoliczności przyrody więcej przebywać we wnętrzu niż na zewnątrz.
    Jest nas więcej niż 2-3
    Nie denerwuje nas dłuższe poszukiwanie miejsca dla zaparkowania pojazdu - ew. stacja benzynowa lub parking dla ciężarówek.
    Jesteśmy sprawni i "wybiegani" - nie stresuje nas dłuższe dojście do interesujących obiektów - lubimy długie spacery albo mamy rowery i lubimy z nich korzystać.
    Nie stresują nas zwiększone koszty przepraw promowych, paliwa (tu różnica nie jest taka wielka)

Mały:
    Nie jesteśmy szczególnie liczni (2, 2+1, max 2+2 - jeśli zgrana ekipa)
    Kamperka z założenia traktujemy głownie jak sypialnię.
    Jeździmy najczęściej latem i/lub w ciepłe miejsca i przestrzeń życiową chętnie przynajmniej w części organizujemy na zewnątrz - tak, że np. gotowanie strawy i jedzenie odbywa się na zewnątrz, na postojach paląca część wycieczki wychodzi na dyma, kontemplująca - wystawia leżaczek, dzieciarnia myszkuje po zaroślach itp
    Lubimy np krajoznawczo zjechać z obwodnicy i przejechać przez środek mijanego miasteczka, wjeżdżać w ciasne starówki albo sprawia nam satysfakcję znalezienie wolnego parkometru w centrum jakiegoś miasteczka i ustawienie pojazdu na dość ciasnym miejscu dla osobówki gdzie nikt-by-nie-zaparkował :spoko
    Nie lubimy (choćby we Włoszech) być wykierowywani przez odpowiednie znaki na przedmieścia, na specjalne parkingi dla kamperów i przyczep, z których do centum jest np 2 km, bo np nie wszyscy kochamy rowery, albo wolimy podjechać bliżej i dojść z mniejszej odległości - bo serce, rozrusznik, wózek albo coś tam.

Po pierwszym wyjeździe się na ogół wie, jaki powinien być nasz kamper.

Myśmy trafili ale może warto na pierwszy raz np. wypożyczyć?

Pozdrawiam
Jacek M
_________________
"Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę.
Bierzesz sobie winko, siadasz nad Wisłą, rozpinasz kołnierzyk.
Najlepsze są amerykańskie koszule w kratę"
M. Piwowski vel A. Krost
Ostatnio zmieniony przez Jacek M 2009-11-15, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***