Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
MICROCAR autko ponoć ok 350kg do lawetki 750kgDMC
Autor Wiadomość
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
  Wysłany: 2018-09-02, 07:34   MICROCAR autko ponoć ok 350kg do lawetki 750kgDMC

Drążę temat wozidełka na dwie osoby z psami. Kat B czyli lekka lawetka/przyczepka z np Microcarem
To autko do jeżdzenia bez prawka itd...
Czy w ogóle warto o tym myśleć jako zabawce do kampera a la rowery, skutery, hulajnogi itd.?
Ktoś to widział, jechał, ma,?
Taka zajawka, ale u mnie... nic nie wiadomo :mrgreen:


Ja widziałem niemców z czymś takim na czepce.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slawwoj 
Kombatant

Twój sprzęt: Laika x695 Ford
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Sie 2012
Piwa: 141/299
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2018-09-02, 08:03   

Taki?

DSC_1035-800x450.JPG
Plik ściągnięto 24 raz(y) 122,69 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dziwaczek 
Kombatant


Twój sprzęt: Fiat Ducato EuraMobil 625 1995r.
Nazwa załogi: dziwaczki
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 30 Sie 2010
Piwa: 58/18
Skąd: Osowiec/Mazowieckie
Wysłany: 2018-09-02, 08:18   

Widziałem i oglądałem Microcara a nawet się im przejechałem. Takie pierdzidełko nie za bardzo wygodne i bezpieczne, plastikowe ale porusza się dość sprawnie i sprytnie - tylko drogie jak do swojej wartości.

W czasie tegorocznej podroży zaskoczył mnie ilość kamperków z przyczepami (Holandia, Francja), większość to takie pudła na kółkach w których są najróżniejsze rzeczy, rowery motory i sprzęt kempingowy. Ale też były min lawety właśnie z motocyklami i samochodami, były Microcary i podobne, ktoś miał mini-samochód (dużo takich w Holandii widziałam) był też Smart.
Widziałem też ciągnięty mały samochód za kamperem na sztywnym "krótkim holu", laweta to nie była napewno - bo jechało toto na kołach???
Ja to bym chyba Holenderski mini samochód zamontował:
http://nrdblog.cmosnet.eu.../#axzz5PvWDh5zK
Kamper na kempingu a wozidełkiem w drogę - sprawdza się a dupa rośnie :wyszczerzony:
_________________
Dziwaczek II oraz Dziwaczek I
Ostatnio zmieniony przez dziwaczek 2018-09-02, 08:26, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-09-02, 08:23   

slawwoj napisał/a:
Taki?

to jest smart a nie motorower na czterech kółkach,
u mnie na wsi dyrektorka przedszkola śmiga elektrycznym microsamochodem. :spoko
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-09-02, 09:50   

Darku, też jakiś czas temu drążyłem ten temat , bo ograniczona mobilność przy postoju kamperem na kempingu (i w sumie nie tylko na kempingu) jest pewnym problemem.
Rozważałem różne opcje transportu takiego wozidła od sztywnego holu po przyczepki i ostatecznie doszedłem do wniosku , że temat jest totalnie bez sensu.
Znasz mnie Darku i wiesz , że gdyby to było cokolwiek warte to dawno bym już to miał, choćby dla samego mania.
Powodów jest wiele, ale główny jest taki, że jak mam jechać kamperem i ciągnąć za sobą przyczepę, a na niej drugi samochód, to na logikę prościej i lepiej jest jechać normalnym samochodem i ciągnąć za nim cepkę kempingową. Wtedy mam taką samą przestrzeń życiową i normalny samochód do dyspozycji. Kamper z przyczepą jest zaprzeczeniem idei kampera i w takiej formie traci swoje zalety (głównie mobilność i manewrowość) przejmując jednocześnie wady cepki.
Poza tym takie autko ma bardzo ograniczony zakres zastosowania, jeszcze bardziej ograniczony jak motocykl , czy skuter (jeszcze mniej miejsc gdzie możesz nim pojechać).
Wiem , że jestem nudny, ale nadal stoję na stanowisku, że najlepszym środkiem lokomocji do kampera jest rower elektryczny. Nie będę tego tematu rozwijał bo niedawno było o tym sporo w innym wątku.
Jest to dla mnie rozwiązanie najlepsze z aktualnie dostępnych, aczkolwiek też idealne nie jest i w związku z tym cały czas myślę o czymś jeszcze lepszym.
Już od dawna mam sprecyzowaną koncepcję i na chwilę obecną mocno zaawansowany projekt konstrukcyjny takiej hybrydy kampera z przyczepą kempingową. Tak w skrócie chodzi o rozwiązanie podobne do tych nakładek na pickupy, czyli do jazdy kamper, a na postoju zdejmowana zabudowa i samochód do dyspozycji. Dodatkowo zabudowa będzie rozkładana na zasadzie podobnej do slide'ów (ale trochę inaczej) co da finalnie domek o pow 15m2.
Planuję budowę tego czegość jak już wszystko będę miał projektowo opanowane i jak ogarnę sprawy od strony przepisowo - papierowej.
Jak uda mi się to kiedyś zbudować to będzie to rozwiązanie najbardziej optymalne z punktu widzenia mojego sposobu kamperowania, ale i tak będę z tym woził rowerki elektryczne :spoko

Jestem od 6-ciu dni w Chorwacji i już zdołałem nabić na rowerach po 380km. Stoję na trzecim kempingu i nigdzie nie miałem problemu z dostaniem się w miejsca , w które chciałem, a dotarłem w miejsca gdzie samochodem, motocyklem, skuterem, czy hulajnogą można zapomnieć.
Jak zgram zdjęcia to zamieszczę kilka, dla zobrazowania o czym mówię, aby nie było że rzucam słowa na wiatr :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2018-09-02, 10:47   

Bronek napisał/a:
To autko do jeżdżenia bez prawka itd...
Czy w ogóle warto o tym myśleć jako zabawce do kampera a la rowery

Moim zdaniem nie. Bo to nie jeździ tylko toczy się i bardzo wkurza innych użytkowników drogi. Nie jest tolerowane przez innych kierowców i notorycznie zajeżdżają mu drogę.
Że bez prawka to żaden argument bo jakieś prawko trzeba mieć żeby nim jeździć, a zresztą jeśli jeździ się kamperem to raczej prawko się ma.
Chyba fajnym rozwiązaniem jest zadbany maluch.
joko napisał/a:
główny jest taki, że jak mam jechać kamperem i ciągnąć za sobą przyczepę, a na niej drugi samochód, to na logikę prościej i lepiej jest jechać normalnym samochodem i ciągnąć za nim cepkę kempingową.

Tu bym się nie zgodził. Co innego ciągać dwu tonową przyczepę długości 7 metrów (żeby przestrzeń życiowa była gabarytowo podobna do kampera) a co innego małą lawetkę 750 kilogramów całkowicie schowaną za obrysem kampera.
Dla mnie podczas kamperowania codziennie w innym miejscu, nie potrzebny a wręcz przeszkadzający gadżet ale do stacjonarnego kamperowania przydatny.
Sprawdził mi się na kilku zlotach i na kamperowym grzybobraniu.
Mam Smarta i przyczepkę pod niego, widać na zdjęciu które umieścił Sławoj. Gdybym teraz kupował samochodzik do kampera to kupiłbym malucha. Jest lżejszy od Smarta.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-09-02, 11:24   

Może taki wynalazek od Renault...

_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-02, 11:27   

Andrzej 73 napisał/a:
Może taki wynalazek od Renault...


Fajne, tylko... jednoosobowe :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SlawekEwa 
Kombatant
Slawek Dehler


Twój sprzęt: Blaszka Ducato L4H2 3.0 JTD
Nazwa załogi: Fendziaszki
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 10 Lut 2007
Piwa: 212/477
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2018-09-02, 12:23   

Ktoś tam z tyłu wsiadał :bajer
_________________
Nie chcem, ale muszem :-{
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J.Leboski 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Piwa: 32/27
Skąd: Drome
Wysłany: 2018-09-02, 12:47   

Nr.1 w Europie Aixam, we Francji jeździ tego bardzo dużo, widzę wersje full wypas, alu felgi, skóry, drewno... elektryczne, benzynowe, dla lubiących piekielny hałas są wersje z dieslem.

https://www.aixam.com/


ceny używek

https://www.leboncoin.fr/...ry=2&text=aixam
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-09-02, 14:03   

Tak. Joko wiem.. I wszystko też analusowałem. Nawet bagażnik na rowery uważam za zbędny przy optymaluzqcji założeń dotyczących wyboru kampera.
Zwarta zabudowa, to kwintesencja itd...

Ale! Zawsze jest to "ale" .
U mnie ważne DMC, jako PiPKi gdzie Prawo i Sprawiedliwość na pierwszym miejscu po drugiej stronie tego, co pierwsze rano stoi , a wagę powyżej DMC z rowerami, supami itd z 200kg lekko więcej.
Dlatego czepka, ale też uważam, że tylko sporadycznie.
Gdyby Smart miał mniejszą wagę? Dlatego te pierdzki


Dyskusja akademicka, póki co, ale.... autko, agregacik na lawetce itd. na duższy dziki postój. Pakujemy się i czekamy jak nam pies wydobrzeje.. kierunek też Chorwacja, tylko czy dojedziemy? Te kampery tak mają nic nie trzeba.
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-09-02, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-09-02, 14:04   

piotr.sto napisał/a:
Andrzej 73 napisał/a:
Może taki wynalazek od Renault...


Fajne, tylko... jednoosobowe :(

dwuosobowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
J.Leboski 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2017
Piwa: 32/27
Skąd: Drome
Wysłany: 2018-09-02, 14:24   

Bronek, dziękuje za piwo...ale ten numer "mojego" piwa :shock: przypadek? :diabelski_usmiech
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
joko 
Kombatant


Twój sprzęt: Niesmann & Bischoff Ismove
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Piwa: 434/24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2018-09-02, 14:36   

Ja Darku właśnie ze względu na te wszystkie ograniczenia i kompromisy, zdecydowałem o budowie takiego dziwoląga, bo kamperka mieć lubię, a gotowego takiego jaki mi pasuje nie kupię.
Poza tym to jakieś wyzwanie, które samo w sobie da kupę zabawy.
Nie napalam się i nie poganiam tematów, bo póki co mam czym jeździć, a poza tym wolę 10 razy przemyśleć i dobrze zaprojektować, niż potem trzy razy poprawiać.
Na jesień założę o tym wątek i przedstawię projekt, bo liczę na to, że przy burzy mózgów całość się doprecyzuje.
Na pewno będzie kamperek z odczepianą budą , rozkładaną na dwie strony i na pewno zabudowa będzie na tej sztywnej naczepie z unoszoną osią systemu Clixtar, tak aby na B+E mieć wybór pomiędzy 3,5 a 5t.
W ten sposób załatwię temat mobilności, przestrzeni życiowej, dostępności do samochodu na postoju, problemów z Dmc i kilku pomniejszych, czyli większości bolączką kamperów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wlodo 
weteran


Nazwa załogi: wlodo
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 20 Sie 2014
Piwa: 67/68
Skąd: Witaszyce
Wysłany: 2018-09-02, 15:01   

Cytat:
a jesień założę o tym wątek
20 dni czekania, damy radę :-P z tych paru słów już mi się podoba.
_________________
Moja budowa: http://www.camperteam.pl/...der=asc&start=0
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***