Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup kampera do 60 tyś. zł
Autor Wiadomość
moskit
weteran


Twój sprzęt: CARTHAGO CHIC-C LINE
Nazwa załogi: moskit
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2014
Piwa: 117/43
Skąd: Ożarów Maz.
Wysłany: 2018-09-08, 09:09   

wirefree napisał/a:
W polsce cieżko znalezc cos sensownego, wiekszosc to zaniedbane zajezdzone strare parchy. W Niemczech lepiej nie jest w wiekszosci komisow i handlarzy to stare wychechłane szroty po wypozyczalniach.Meble powycierane podrapane plastiki rozpadaja sie okna do wymiany. Czasem zdażają sie okazje ale jesli juz to tylko od prywatnego wlasciciela ale one szybko znikaja.


Czyli tylko zostają dwa wyjścia
Kupić nowego i niech gwarant się martwi minus kupa kasy
kupić używanego o zbliżonej do potrzeb zabudowie i zdolne rączki które coś naprawią , coś zmodernizują - taniej i trzeba pokochać jak wymarzonego tego jedynego i dążyć do zakupu tego nowego skonfigurowanego , wykończonego naj, naj, naj który i tak co parę lat będzie zmieniał status na naj, naj, tylko naj, piękny i wspaniały , tylko wspaniały, a może by tak coś zmodernizować , a może by coś zmienić , a może kupić coś nowszego bo jest już za ............ .
No chyba że miłość będzie tak wielka że będziecie razem "do śmierci jego lub swojej " cytując klasykę filmu Polskiego
_________________
Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość
Vincent Van Gogh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-09-08, 09:14   

wirefree napisał/a:
W polsce cieżko znalezc cos sensownego, wiekszosc to zaniedbane zajezdzone strare parchy. W Niemczech lepiej nie jest w wiekszosci komisow i handlarzy to stare wychechłane szroty po wypozyczalniach.Meble powycierane podrapane plastiki rozpadaja sie okna do wymiany. Czasem zdażają sie okazje ale jesli juz to tylko od prywatnego wlasciciela ale one szybko znikaja.


i to dlatego Niemcy jeżdżą tylko wychechłanymi szrotami po wypożyczalniach :roll: ... jak będziesz omijał szroty to znajdziesz normalne a co za tym idzie droższe komisy dające gwarancję na sprzedawane pojazdy (również używane)...
Jak kto mądry nie będzie słuchał porad takich jak wyżej. Niemcy, mała Holandia i Francja to ogromny rynek kamperów i przyczep.
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
majsterus 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ahorn 610, T5, Hymer S700
Dołączył: 04 Sie 2008
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2018-09-08, 12:16   

drzevo napisał/a:

Nawiązując jeszcze do Twojej pierwszej odpowiedzi - jak wielu z nas twierdzi, kamper rzadko jest naprawde sześcioosobowy - komfortowo w 6 osób raczej nim nie pojeździsz.
Tak naprawdę taki kamper jest mega wygodny dla 3-4 osób.
Ja użytkuję podobny model, tyle że bez garażu i piętrowych łóżek. Jest super, ale brakuje w nim trochę miejsca na klamoty. W modelu z ogłoszenia masz wszystko - miejsce do siedzenia przy stoliku, spanie dla dorosłych w alkowie i spanie dla młodzieży na piętrowym łóżku. Dolne łóżko składasz i masz wielką przestrzeń bagażową.
Dla mnie jedyną wadą tego układu wnętrza jest ciasna łazienka, ale nie każdy ma taki obwód w pasie, jak ja i może to być zupełnie akceptowalne.

Dla mnie, kamper jest dwuosobowy, 3 osoby to ścisk, 4 to tłum. Więc zastanów się czy tego oczekujesz.
Mało miejsca na graty...
Plus taki, że ma pojazd z mieszkaniem w jednym.
Przyczepa to zestaw, ale....zdecydowanie więcej tam przewiozę, dlatego mam przyczepę i busa , koszty są większe, bo i złdziejski viatoll, i prawo jazdy. Ale jeżeli uprawia się urlopowanie stacjonarne to przyczepa jest lepsza. Według mnie, kamper bez urażania osób starszych jest dla emerytów, łatwiejszy w prowadzeniu, można się przemieszczać w miastach, ale jak się już rozłożysz, to aby pojechać po wodę do miasta nie mając skutera, to jest wyprawa....
Takie są plusy i minusy....
Rodzina z dziećmi to auto + przyczepa
Sami rodzice to kamper.
Za 60 tys spokojnie znajdziesz już budę na ducato 2, z 2,5TD.
Moim marzeniem jest niesmann bischoff flair nawet w wersji ducato I, ale na podwójnej osi...lub carthago..
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-09-08, 19:10   

mischka napisał/a:
wirefree napisał/a:
W polsce cieżko znalezc cos sensownego, wiekszosc to zaniedbane zajezdzone strare parchy. W Niemczech lepiej nie jest w wiekszosci komisow i handlarzy to stare wychechłane szroty po wypozyczalniach.Meble powycierane podrapane plastiki rozpadaja sie okna do wymiany. Czasem zdażają sie okazje ale jesli juz to tylko od prywatnego wlasciciela ale one szybko znikaja.


i to dlatego Niemcy jeżdżą tylko wychechłanymi szrotami po wypożyczalniach :roll: ... jak będziesz omijał szroty to znajdziesz normalne a co za tym idzie droższe komisy dające gwarancję na sprzedawane pojazdy (również używane)...
Jak kto mądry nie będzie słuchał porad takich jak wyżej. Niemcy, mała Holandia i Francja to ogromny rynek kamperów i przyczep.


To nie sa brednie ieszkam w Niemczech i od kilku lat regularnie przegladam lokalne komisy i ogloszenia stad te wnioski. A niemcy nie jezdza starymi klamotami te ktore jezdza to sa OK dlatego nikt ich nie sprzedaje. Sprzedawane sa te po wypozyczalniach albo zajechane zaniedbane klamory wybacz ale ciezko znalezc u Handlarza zadbany model nawet czasem nie chce im sie sprzatac w tych złomach ktore sprzedaja. Juz nie wspone o smrodzie stechlizny. Komisy ogolnie równaja z cenami w strone tych zadbanych i serwisowanych kamperow ale tylko z cenami reszta to prawie to samo co u nas. Zajrzyj kiedys do slynnego komisu wohnobil paradis kolo Hilpolsteinu to zrozumiesz o czym ja tutaj napisalem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-09-09, 09:29   

wirefree napisał/a:
To nie sa brednie ieszkam w Niemczech
i to dlatego piszesz że nie możesz zapłacić polską kartą w aldiku i kauflandzie, wspominałeś też coś o spaniu w kamperze w Monachium tygodniami. Kamper naturalnie był na polskich tablicach, a pod polskim blokiem w jednym z polskich miast straż miejska zaproponowała ci przeparkowanie kampera bo przeszkadza na parkingu. Nie miałeś pojęcia o handlowych niedzielach w Bawarii. Nie wątpię w to że możesz pracować gdzieś w niemczech ale nie pisz o mieszkaniu w tym kraju.
Ostatnie moje skojarzenie to pytanie o naprawę rozbitego kampera. Jak ktoś szuka takich kamperów nigdy nie będzie miał pojęcia o normalnych komisach. Nie gniewaj się za mój wpis ale twoje wypowiedzi nie trzymają się kupy...
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-09-09, 09:47   

Trzymaja sie kupy tylko ze ty nie chcesz ich zrozumiec no bo jak tu mozna jednoczesnie mieszkac w niemczech i w polsce prawda? I do tego jeszcze w kamperze to sie tak nie da, a jednak widzisz mozna.


Tak wiec z regensburga daleko nie masz do http://www.wohnmobilparad...hnmobilparadies zajrzyj a bedziesz wiedzial o czym napisałem. Te luksusowe to może i są ale wiesz nie dla tych co szukaja kampera za 60 tysiecy zlotych. Przykladow mozna by podac kilkanascie np obserwowalem jednego kampera cena 19 tysiecy euro z dopiskiem ze szkoda po zalaniu i zagrzybiony. Ale już po kilku tygodniach ten sam zaczyna kosztowac 24,700 EUR i jest całkiem sprawny. Ja jezdze po całych niemczech i odwiedzam komisy w okolicy przegladam ogloszenia ogladam te auta z ogloszen i mam jako takie rozeznanie. Specem nie jestem ale cos wiem na ten temat dlatego postanowilem sie podzielic swoja wiedza.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-09-09, 10:14   

wirefree napisał/a:
Te luksusowe to może i są ale wiesz nie dla tych co szukaja kampera za 60 tysiecy zlotych.

Z Twoich wypowiedzi wynika , że w Niemczech nie znajdziemy niczego suchego do 13-14 tyś. Euro
Popraw mnie jeśli źle to rozumiem...
Czyli co , trzeba szukać u nas , bo jest większa oferta? To chyba żart. :haha:
I jak to się dzieje , że handlarze ściągają kampy do Polski na sprzedaż i na tym zarabiają?

Miłej niedzieli... :spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-09-09, 10:47   

Zle mnie zrozumiałeś, w Niemczech jest bardzo duuży wybór kamperów można by nawet napisać że olbrzymi ale jak się zacznie szukać to ciężko znależć coś na gotowo w dobrej cenie. Te naprawde zadbane z pełnym wyposażeniem nawet z lat 1998 i starsze potrafia kosztować 17-20 tysiecy EUR. Te które stoją w komisach to w 90% powypadkowe zaniedbane albo zgniłe złomy w które trzeba włożyć dużo pieniedzy żeby przywrocić im używalność. Oczywisćie wiekszosc wad jest doskonale zamaskowana i ktoś kto nie miał kampera tego nie zauważy. Pewnie można i kupić takiego tanio ale nakład pracy i gotówki bedzie bardzo duży. Ja wiem gospodarskim sposobem sie da, dlatego w polsce to co jest w ofercie to porażka można na palcach jednej reki policzyć te godne uwagi. Te po 13 tysiecy to naprawde ciezko kupic zadbanego bez zniszczonych porysowanych mebli i zniszczonej tapicerki, jesli sa to znikaja w ciagu 2 tygodni max. Sprzedałem swojego i szukam czegos na gotowo za 20-22 tysiace i napreawde to co ludzie sprzedaja nie jest warte tej ceny. Miałem jedna okazje naprawde auto w super stanie 1 szy wlasciciel zadbane w srodku jak nowe ale nie dałem zaliczki i odjechało z innym włascicielem. Tak że są okazje można je znależć ale naprawde cięzko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawcio 
Kombatant


Twój sprzęt: Pojazd obozowy Wacek McLouis I
Nazwa załogi: PabemanaTeam
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Wrz 2008
Piwa: 141/471
Skąd: z Nienacka
Wysłany: 2018-09-09, 11:41   

wirefree napisał/a:
w Niemczech jest bardzo duuży wybór kamperów można by nawet napisać że olbrzymi ale jak się zacznie szukać to ciężko znależć coś na gotowo w dobrej cenie.


I trafiłeś w sedno :haha: Jak się chce kupić coś dobrego to po prostu nie da się tego kupić tanio. A na okazję to raczej nie ma co liczyć. Ona nie przychodzi do człowieka jak się jej szuka :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy


Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Pomógł: 34 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Piwa: 257/70
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-09-09, 12:06   

wirefree, O widzisz , teraz napisałeś bardziej obrazowo. :ok
Zgadza się , wśród tej dużej ilości kamperów jest duży procent zgniłków czy mocno zdewastowanych , ale nie piszmy że nie ma rodzynków.
Porównujemy cały czas rynek krajowy z zagranicznym.
Jeździłem nie raz oglądać kampery po kraju. Nie ma ich wiele i w dodatku same przypadki po przejściach lub po naprawach. Do kwoty 60 tyś złotych każdy kamper sprzedawany w Polsce będzie miał coś do zrobienia.
Trzeba prawdzie spojrzeć w oczy. Wśród dużym wyborze egzemplarzy łatwiej znaleźć coś sensownego aniżeli w kilkunastu sztukach.
A nadrzędną sprawą jest co napisał Pawcio...
Pawcio napisał/a:
Jak się chce kupić coś dobrego to po prostu nie da się tego kupić tanio.


:spoko
_________________
Polub nas na facebooku https://www.facebook.com/MebleRenee
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/120
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-09-09, 12:22   

wirefree napisał/a:
Te które stoją w komisach to w 90% powypadkowe zaniedbane albo zgniłe złomy w które trzeba włożyć dużo pieniedzy żeby przywrocić im używalność.

Zacznij omijać szrotplace a okaże się że oprócz ofert szóstej kategorii są również dobre używane. Rozpiętość w cenach na pozór takich samych wozideł jest ogromna. Jak sam zauważyłeś samochody z 1998roku potrafią kosztować 20000€, te same modele i roczniki można kupić 50% taniej.
Mój kamper też będzie sprzedawany w komisie co wg twojej logiki oznacza że na 90% jest zajechany, mokry, wypadkowy i w ogóle katastrofa na czterech kołach. Prawda jest taka że używane nigdy nie będzie nowe, nawet najbardziej zadbany pojazd się starzeje. Porysowany stół nie jest wg mnie kryterium przy zakupie. Oczywiste jest że kupując używany sprzęt trzeba być bardzo czujnym (zresztą przy nowym też) natomiast nie zgadzam się ze stwierdzeniem że 90% używanych komisowych kamperów to ruiny. Jako osoba mieszkająca w Niemczech doskonale wiesz o tym że handlarze mają obowiązek naprawy sprzętu który sprzedali (nawet używanego) Dlatego wolą trefny towar oddać handlarzom z Polski, Rumunii, Węgier itp...
Kombinatorzy i oszuści zdarzają się wszędzie ale 90%???
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mmbu 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Transit Riviera120 '93
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lip 2014
Piwa: 2/4
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2018-09-09, 16:11   

Przy poszukiwaniu campera z budżetem 60tyś , to szukałbym w przedziale 40-45tyś + reszta na doposażenie i naprawy. W takim założeniu można mieć naprawdę fajnego campera. Ideału się nie kupi. Zawsze będzie coś do zrobienia. Albo trafi się maniak kontaktów natynkowych w każdym możliwym boczku szafy i przewodami przybitymi na ich zewnętrznej stronie, albo idealna zabudowa z pourywanymi frontami, ale bez przeróbek. W tym drugim przypadku zazwyczaj mechanika w samochodzie pozostawia wiele do życzenia.
Z moich poszukiwań i obserwacji, to w Polsce przyzwoite campery często służą jako spłata nowego campera. Ktoś kto dbał i ma fajny samochód kupuje sobie nowego, a stary trafia na wypożyczenie, aż starczy mu sił. Jak już ma dosyć , ale jeszcze trzyma się kupy , to jest sprzedawany. Z wypożyczenia spłacana jest rata za nowego. Coś podobnego jak wynajem starej kawalerki, po kupnie większego mieszkania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***