Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Vivaro Westfalia? Transit Euroline? a może coś innego
Autor Wiadomość
Arcadio 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Wrz 2018
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-09-06, 09:01   Vivaro Westfalia? Transit Euroline? a może coś innego

Koleżanki i Koledzy,

potrzebuję porady.

Po zwiedzeniu kawałka europy z namiotem w bagażniku nadszedł czas na drobny upgrade.
Przez ostatni czas myśleliśmy, podglądaliśmy, rozważaliśmy i porównywaliśmy kampery, przyczepy i busy w wielu możliwych kombinacjach i wyszło nam, że w tym momencie najodpowiedniejszy będzie dla nas stalowy namiot na kołach wyposażony w ogrzewanie.
Po przejrzeniu dostępnych ofert natrafiliśmy na 2 samochody spełniające nasze wymagania. Opla Vivaro w wersji Westfalia L2H1 i Forda Transita Euroline.

I tu pojawia się pytanie do osób bardziej obeznanych z tematem:

Czy inni producenci oferowali coś podobnego? Jeśli tak to pod jaką nazwą szukać?

Założenia:
- samochód o wysokości około 2 metrów (garaże w okolicy nie wpuszczą nic wyższego),
- prędkość przelotowa około 130 km/h przy rozsądnym spalaniu,
- 7 miejsc (2+2+3) przy czym drugi rząd będzie przez 90% czasu zdemontowany,
- kanapa przesuwna i rozkładana do funkcji łóżka,
- ogrzewanie postojowe,
- nie starszy niż 2006/7

Mile widziane obrotowe fotele w 1 i 2 rzędzie.

Budżet na zakup, sprowadzenie, rejestrację, opłaty i pierwszy przegląd (paski, filtry, płyny i co tam jeszcze trzeba) - najlepiej do 60 tys (z ew. możliwością zwiększenia o kolejne 10-15 tys).

Podane założenia idealnie spełniają 2 wymienione wyżej samochody ale być może nieświadomie zawężam sobie wybór nie znając innych propozycji.


VW T5 odrzuciłem ze względu na zamocowaną na stałe tylną kanapę.
Szukałem Ducato Panoramy, ale znalazłem jedynie wersje 8 i 9 miejscowe z nieskładanymi kanapami montowanymi na stałe.

Samochody typu Viano Marco Polo czy turystyczne zabudowy Trafica/Vivaro też odrzucamy. Nie przekonuje nas gotowanie w tak małej przestrzeni a mikroskopijna umywalka/zlew zamiast ułatwić życie będzie źródłem wody wychlapanej na podłogę.

Ew. druga możliwość to zakup busa w wersji osobowej i dołożenie do niego systemu szyn w podłodze, przesuwnych i obrotowych foteli oraz rozkładanej kanapy. Niestety również w tej opcji nie znam producenta tego typu wyposażenia żeby ew. przeróbka miała ręce i nogi.

z góry dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-09-06, 17:29   

Widzę to jakąś nieścisłość:
Arcadio napisał/a:
Po przejrzeniu dostępnych ofert natrafiliśmy na 2 samochody spełniające nasze wymagania. Opla Vivaro w wersji Westfalia L2H1 i Forda Transita Euroline.


Arcadio napisał/a:
Samochody typu Viano Marco Polo czy turystyczne zabudowy Trafica/Vivaro też odrzucamy. Nie przekonuje nas gotowanie w tak małej przestrzeni a mikroskopijna umywalka/zlew zamiast ułatwić życie będzie źródłem wody wychlapanej na podłogę.


to jak to w końcu jest, spełniają oczekiwania czy odrzucacie?
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2018-09-06, 17:52   

xbartman napisał/a:
jak to w końcu jest, spełniają oczekiwania
Z tego co zrozumiałem chce auto do jazdy i spania z ogrzewaniem ,
bez dodatkowych udogodnień typu kuchnia łazienka itp.
Takie to można prawie z każdego zrobić , jeśli gotowe to trzeba iść na kompromis .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-09-06, 20:27   

No jeśli tak to faktycznie każdy model. Ale jako użytkownik turystycznego primastara (vivaro) zapewniam, że można w nim gotować bez żadnej traumy. Umywalka nie jest mikroskopijna i nigdy nie miałem problemów z rozchlapywaniem itp. Ze swojej strony szczerze polecam, jeśli ktoś szuka niewielkiego, turystycznego auta. Trzeba jednak dodać, że tej wielkości samochody to rozwiązanie dla dwóch osób. Nie wyobrażam sobie podróżować nim, na dłuższą metę, w większym gronie.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arcadio 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Wrz 2018
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-09-06, 21:01   

Jest dokładnie tak jak pisze Amples.

Szukamy czegoś co przez 90% czasu będziemy używać do 2 osobowych dłuższych i krótszych podróży. Przez 7% do przewiezienia teściów i rodziców w jakieś ciekawe turystycznie miejsce (z noclegiem w hotelu). 3% czasu zostanie na przewiezienie czasem czegoś większego (po wymontowaniu foteli i kanapy).

Na początku byliśmy napaleni na to co zrobił Xbartman (zresztą to po przejrzeniu relacji z tej budowy i późniejszych wyjazdów odpuściliśmy sobie duże samochody:))

Rozważaliśmy albo samodzielną budowę albo zakup samochodu i oddanie go w ręce firm z Poznania lub Mosiny zajmujących się tego typu przeróbkami.

Ostatecznie ze względu na większą uniwersalność skierowaliśmy wzrok w kierunku gotowych projektów typu Westfalia. Opinie o małych umywalkach wyrobiłem sobie wyłącznie na podstawie oględzin jednego Viano Marco Polo więc faktycznie inne rozwiązania mogą sprawdzić się lepiej.

W sobotę ruszamy na krótki urlop północą Czech i południem Saksonii. Po drodze zamierzamy wstąpić do kilku niemieckich komisów żeby w końcu "na żywo" przymierzyć się do któregoś samochodu.

Z namiotowego doświadczenia wiemy że toaleta nie jest nam niezbędna w samochodzie. Temat prysznica doskonale rozwiązuje 8 litrowy prysznic z decathlona.

Czy ktoś poza fordem, vw i oplem robił coś podobnego?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
izola 
Kombatant


Twój sprzęt: MB Marco Polo
Nazwa załogi: Izolownia
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 20 Sty 2015
Piwa: 224/153
Skąd: Westfalia
Wysłany: 2018-09-06, 21:31   

Cytat:
Opinie o małych umywalkach wyrobiłem sobie wyłącznie na podstawie oględzin jednego Viano Marco Polo więc faktycznie inne rozwiązania mogą sprawdzić się lepiej.

... małe sprostowanie, w Marco Polo, to male w kuchennym bloku - to nie jest umywalka! to służy do mycia naczeń ,,,
albo dla chętnego do "kociej toalety" :mrgreen:
_________________
http://vanactiv.blogspot.de/
https://www.facebook.com/...100019297335640
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2018-09-06, 21:35   

To raczej na tych modelach się kończy.
Najpopularniejsze tego typu samochody to VW i Mercedes. Potem Trafic/Vivaro.
Zabudowy to Westfalia, Marco Polo i California.
Widziałem jakieś pojedyncze egzemplarze chyba Peugeot Expert i Fiat Scudo ale te już są mniejsze. Tez jakiegoś japończyka kiedyś widziałem ale też z mniejszych.
Ewentualnie Ducato L2H1 ale do własnej aranżacji bo chyba modeli typu Westfalia nie było.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Darek Szczecin 
Kombatant

Twój sprzęt: JUMPER BLACK 205PS, VW T5 4Motion Seikel
Nazwa załogi: Darek&Anita&Maja
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Piwa: 113/163
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-09-07, 08:24   

Arcadio, z twojego opisu szukasz VW T4 , T5, T6 w wersji Multivan, Tylna kanapa trzy osobowa jest demontowalna, Miałem i byłem bardzo zadowolony, Multivan jest autem bardzo uniwersalnym i modyfikowalnym , Jest stolik, obracane fotel pierwszego mi drugiego rzędu, dodatkowy akumulator, (opcjonalnie lodówka kompresorowa dedykowana). Możesz jak masz potrzebę usunąć z zaczepów i szyn fotele drugiego rzędu oraz kanapę (ciut ciężka, samemu można ale trzeba mieć parę :szeroki_usmiech ). Do multivana T4 spokojnie dawałem radę zapakować Duży motocykl HD Road Glide :spoko

images (1).jpg
Plik ściągnięto 4312 raz(y) 6,27 KB

images (2).jpg
Plik ściągnięto 4312 raz(y) 8,63 KB

images (3).jpg
Plik ściągnięto 4312 raz(y) 3,45 KB

images (4).jpg
Plik ściągnięto 4311 raz(y) 6,43 KB

images.jpg
Plik ściągnięto 4311 raz(y) 6,81 KB

volkswagen-transporter-t-7e47fa1.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 43,38 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegorz fest leniwy 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Viano Marcopolo VW California Ocean
Dołączył: 10 Cze 2018
Piwa: 14/3
Skąd: Rybnik
  Wysłany: 2018-09-09, 23:31   

Skąd pomysł z rozchlapywaniem wody?
Użytkuję Marcopolo od 5 lat a T6 Californie od pół roku i zlew to chyba ostatnie czego mógłbym się w tym aucie czepiać.
Dobrze przemyśl tę decyzję, mogę Ci wynająć auto na parę dni żebyś sobie sprawdził wszelkie za i przeciw.
_________________
mam tak małego kamperka że nie mieści się w nim toytoy i upierdliwość, poza tym jest wszystko czego potrzebuję ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Arcadio 
początkujący forumowicz

Dołączył: 05 Wrz 2018
Skąd: Leszno
Wysłany: 2018-09-23, 07:51   

Dzięki za wszystkie sugestie.

W czasie urlopu raz jeszcze przemyśleliśmy całą koncepcję i... wciąż nic nie wiemy.
Wymóg przesuwania kanapy odrzuciliśmy i po sugestii Darka zacząłem wertować serwisy w poszukiwaniu VW.
Czy każdy multivany miały składaną kanapę?

Pomysł z rozchlapywaniem wody wziął się z mojej jednej! krótkiej wizyty w marco polo. Po uruchomieniu kranu ochlapałem się:) z tego co mówił właściciel była tam założona nieoryginalna instalacja ciśnieniowa z bojlerem wiec najprawdopodobniej to moje szybkie otworzenie zaworu spowodowało wychlapanie wody na podłogę. I dopóki nie uświadomiliście mnie że można z tego normalnie korzystać myślałem że ten typ tak ma.

Marco polo podoba się żonie ale znalezione egzemplarze w odpowiadającym nam stanie są poza zasięgiem.

Coraz śmielej patrzę w kierunku własnoręcznego wykonania zabudowy. Zimę planowaliśmy wykorzystać na remont Barkasa b-1000 ale nauka robienia mebli też jest kusząca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***