Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niekamperowa wyprawa do Berlina
Autor Wiadomość
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2018-09-07, 06:48   Niekamperowa wyprawa do Berlina

Nie zawsze i nie wszędzie można kamperem, z różnych powodów. Na przykład ekologia nie pozwala. Ja co prawda mam zieloną nalepkę, ale z pewnością nie wszyscy ją uzyskają. Dla tych co mogą polecam przepiękną miejscówkę w samym centrum - 52.520842, 13.360929. Dla tych bez zielonej naklejki np tutaj - 52.479080, 13.340650 tuz poza strefą. Do metra 100 kroków.
A że Berlin zawsze warto pozwiedzać może ta relacja się przyda:

http://www.znamiotemikamp...amperem-berlin/
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Brat 
Kombatant


Twój sprzęt: Merc310D/1995, Europa560
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Piwa: 185/875
Skąd: San Escobar
Wysłany: 2018-09-07, 08:52   

Berlin ... w przyszłym roku :)
_________________
Marian
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2018-09-07, 09:09   

Dzięki z piwko. Berlin jest fajny, luz, swoboda, dużo zieleni, doskonała komunikacja i niskie, w porównaniu z innymi miastami niemieckimi ceny. I nie wygląda jak inne niemieckie miasta.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mischka 
Kombatant


Twój sprzęt: Dethleffs
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Lut 2016
Piwa: 113/117
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2018-09-07, 11:45   

jb napisał/a:
Dzięki z piwko. Berlin jest fajny, luz, swoboda, dużo zieleni, doskonała komunikacja i niskie, w porównaniu z innymi miastami niemieckimi ceny. I nie wygląda jak inne niemieckie miasta.

Zgadzam sie Berlin jest fajny i dobrze zorganizowany, nie bardzo wiem co miałeś na myśli pisząc że nie wygląda jak inne niemieckie miasta. Ja widziałem ich sporo i każde było inne.... :bajer
_________________
W życiu piękne są tylko chwile...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2018-09-10, 05:59   

Właśnie nie takie sztywne, nie takie czyste, nie takie ukwiecone ...
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wezuwiusz3
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Kwi 2015
Piwa: 1/3
Wysłany: 2019-03-17, 20:15   

Panowie mam pytanie.Czy w okolicach Berlinalub w samym Berlinie są jakieś miejscówki gdzie można biwakować na dziko?
Chodzi mi o takie miejsce ,żeby bez opłat można było postawić busa i w nim przez parę dni przekimać,szykując posiłki w środku w samochodzie bez rozkładania klamociarni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-03-18, 10:28   

wezuwiusz3 napisał/a:
Czy w okolicach Berlina lub w samym Berlinie



Masz zieloną nalepkę ?

Centrum Brama Brandemburska parking 52.516155, 13.373879 wzdłuż ulicy Bundesstrasse.

Lub

Przy centrum wystawienniczym 52.499314,13.259710 (dzień i noc)

Korty tenisowe 52.500500,13.262400
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-03-18, 10:37   

Cytat:
Wystarczy wysłać maila do Krajowego Urzędu Spraw Obywatelskich i Porządkowych w Berlinie (Landesamt für Bürger- und Ordnungsangelegenheiten – LABO) pod adresem kfz-zulassung@labo.verwalt-berlin.de, gdzie należy wysłać kopie odpowiednich dokumentów w formie skanu. Opłatę w wysokości 6 euro należy przelać na konto bankowe IBAN: DE89 1001 0010 0000 7701 00, BIC/SWIFT: PBNKDEFF (przy przelewach z Polski) lub na nr konta 770100, BLZ 10010010 Postbank Berlin (przy przelewach dokonywanych z Niemiec).

W rubryce „tytuł płatności”/”Verwendungszweck” należy wpisać „Umweltplakette” oraz numer rej. pojazdu. Plakietka będzie przesłana pocztą na adres zamawiającego po wpłynięciu przelanej kwoty na konto bankowe LABO.


itd itp https://www.nalepkaekolog...oUaApxaEALw_wcB


Oczywiście m można taniej ,
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-03-18, 10:46   

Nie wiadomo czy bus wezuwiusza spełnia normy spalin. To wyjdzie po nr vin. Nalepkę może otrzymać żółtą lub nawet czerwoną.

Można to sprawdzić w niemal każdym warsztacie samochodowym w Niemczech lub na przejściach granicznych.
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Agostini 
weteran


Twój sprzęt: Hymer ML-T 580
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Sty 2011
Piwa: 245/112
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-03-18, 22:20   

wezuwiusz3 napisał/a:
Panowie mam pytanie.Czy w okolicach Berlinalub w samym Berlinie są jakieś miejscówki gdzie można biwakować na dziko?
Chodzi mi o takie miejsce ,żeby bez opłat można było postawić busa i w nim przez parę dni przekimać,szykując posiłki w środku w samochodzie bez rozkładania klamociarni.

Z tym biwakowaniem na dziko w Berlinie to ostrożnie. ;)


W ubiegłym roku jechaliśmy sobie powoli i wieczorową porą przez miasto kiedy w którymś momencie zauważyłem, że mam za sobą radiowóz. Jechaliśmy w dwa kampery więc szybciutko poinformowałem jadącego z przodu, żeby jechał ostrożnie bo mamy ogon. A oni, jechali za nami tak kilka, kilkanaście minut, następnie zmienili pas na lewy i nie wyprzedzając kolejne kilka minut. Dopiero jak kolega ominął jakąś dziurę na drodze, wyprzedzili nas i zatrzymali. Mało przyjaznym tonem, zapytali dlaczego kolega jedzie wężykiem, :haha: co tu robimy i jakie mamy dalsze zamiary. Jechaliśmy do Bergera i tam mieliśmy gdzieś stanąć na noc. Wtedy poinformowali nas, że poza miejscami wyznaczonymi, na terenie Berlina jest zakaz nocowania w kamerze.

Oczywiście, tej nocy przenocowaliśmy poza miejscem wyznaczonym, ale przestrzegam, trzeba być ostrożnym.
_________________
Basia i Andrzej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wezuwiusz3
początkujący forumowicz

Dołączył: 04 Kwi 2015
Piwa: 1/3
Wysłany: 2019-03-18, 22:31   

No raczej z tą normą spalin,to będzie kiepsko na jaką kolwiek nalepkę sie załapać,no chyba że czarną.Mam pod maską potężnyą jednostkę 1,6 TD.Taki sam jak w golfie 2
O tych plakietkach nie miałem bladego pojęcia.Jeżeli są jeszcze jakieś niespodzianki,to bardzo proszę o każdą sugestię. Będzie to mój pierwszy wypad do krainy Merkel ,więc nie chciał bym po powrocie od razu maszerować do banku po kredyt ,aby pospłacać mandaty.A właśnie apropo mandatów.Płaci się na miejscu,czy można zapłacić np.po powrocie do kraju??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-03-18, 23:15   

wezuwiusz3 napisał/a:
Jeżeli są jeszcze jakieś niespodzianki,to bardzo proszę o każdą sugestię.


Teraz będzie miła niespodzianka :) ....parkingi które podałem:

- Przy centrum wystawienniczym 52.499314,13.259710 (dzień i noc)

- Korty tenisowe 52.500500,13.262400

W tej strefie - NIE obejmuje zielona nalepka - możesz parkować !! pasi ?? :mikolaj

Do tych miejsc możesz dotrzeć omijając tę "zieloną (czarną) dziurę " ;)
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-03-18, 23:51   

wezuwiusz3 napisał/a:
... Będzie to mój pierwszy wypad do krainy Merkel ,więc nie chciał bym po powrocie od razu maszerować do banku po kredyt ,aby pospłacać mandaty.A właśnie apropo mandatów.Płaci się na miejscu,czy można zapłacić np.po powrocie do kraju??


Najlepiej gotówką , przelewy zagraniczne powiększają tylko koszta :) ale nie myśl o tym , jedż i baw się dobrze.

Szczęśliwej oraz bez stresowej podróży życzę.

I weż pod uwagę, mimo wszystko ;) to co napisał Agostini, trzeba być ostrożnym :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2019-03-19, 04:51   

I nie bój się "Krainy Merkel" i samych Niemców. To że są straszni to - tylko ostatnio chętnie rozpowszechniane zabobony ( mimo że oczywiście historia jest przykra, jasna i oczywista ). Z resztą... Gdzie Ty w Berlinie Niemca znajdziesz ? :szeroki_usmiech

Mandaty? Bądź rozsądny a nimi martwić się nie musisz. To u nas policja wyskakuje zza krzaka aby Cię upolować - tam gdzie "jest tak źle" już tak źle nie jest ;-) :spoko

Spałem w kamperze kilka razy w "zielonej strefie" kilkaset metrów od budynku reichstagu ( o ile dobrze to napisałem ) i nigdy nie miałem problemu choć nie wiedziałem że obowiązuje zakaz. Mało tego było to pod samym budynkiem Policji :szeroki_usmiech

https://www.google.pl/map...12!4d13.3660859

Jednocześnie qrde polecam to miejsce bo:
1. bezpiecznie ( hehhe policja, kamery itp )
2. bezpłatnie ( w tygodniu za dnia płatne ale weekend i nocki free)
3. doskonałe miejsce wypadowe
4. parkowanie "wzdłuż" więc nigdzie się nie wystaje ani nie zajmuje 2 miejsc

Wada ( dla mnie trochę bo nie dramat ) parkujesz przy ulicy ( pomiędzy pasami ruchu ) więc trochę hałasu ale nocą bardzo mały ruch...
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Endi 
Kombatant


Twój sprzęt: LaLunia II / Mobilvetta K-yacht MH 85
Nazwa załogi: PaPi Team
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 05 Paź 2008
Piwa: 315/481
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2019-03-19, 07:34   

Agat napisał/a:
od budynku reichstagu ( o ile dobrze to napisałem )


Dobrze tylko z dużej litery :mrgreen:

Twój Merolek Agat, jak sądzę ma zieloną naklejkę a więc bez obaw. Natomiast poruszanie się czy postój w strefie bez naklejki lub innej niż zielona jest wysoce ryzykowny. Niemcy się na takich autach się znają. Z ich wrodzoną nadgorliwością :mrgreen: z miejsca cię zakapują ;) a więc ...to co napisał Agostini, trzeba być ostrożnym :spoko
_________________
Najpiękniejsze hobby świata !
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***