Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepełne dane, a może by tak GPS?
Autor Wiadomość
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2008-10-07, 21:15   Niepełne dane, a może by tak GPS?

Z naszych wędrówek wakacyjnych, ale nie tylko, opisujemy odwiedzane miejsca bez podania dokładnych "namiarów".
Wielu z nas posiada już GPS, a ci co nie mają, napewno będą wkrótce mieli. GPS jest bardzo przydatny w lokalizowaniu ciekawych miejsc pod względem architektonicznym, przyrodniczym, krajobrazowym i można jeszcze wymieniac wiele innych powodów do odwiedzenia, ale i np. postojowych (pola biwakowe, kempingi itp.).
Czy nie uważacie, że w naszych opisach wypraw dobrze było by podawać współrzędne GPS. Dane te pozwoliły by racjonalnie planować trasy wakacyjne, ale i weekendowe wypady. Wiele miejsc w Polsce wartych odwiedzenia nie znajduje się w przewodnikach i mapach, a muśmy je "odkryli".
A może by tak utworzyć "bank" takich danych - krótki opis, miejscowość lub okolica i współrzędne GPS.
Podam przykład: Znalezienie wieczorem np. kempingu w Cieszynie jest bardzo trudne, bo i miejscowi nie wiedza o jego istnieniu - brak informacji na drogach dojazdowych i w samym mieście, a podane współrzędne doprowadzą na miejsce.
Czy zrobić to i jak pozostaje sprawą do dyskusji. Ja zacząłem zbierać takie dane.
Pozdrawiam 8-)
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2008-10-07, 21:26   

Ułatwiam sobie takie zapisywanie współrzędnych robiąc zdjęcia GPS-owi. Po serii zdjęć obiektów turystycznych robię zdjęcie ekranu GPS z wyświetlonymi współrzędnymi.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tadeusz 
Administrator
CamperPapa


Twój sprzęt: Fiat Talento Hymercamp
Nazwa załogi: Kucyki
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 06 Lis 2007
Piwa: 1568/2198
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-10-07, 21:30   

Z moich tegorocznych eskapad mam wiele takich namiarów. Podam je w moich relacjach, ale to już po sezonie, bo teraz jako emeryt zupełnie nie mam czasu. :-D
_________________
W życiu najlepiej jest, gdy jest nam dobrze i źle. Kiedy jest tylko dobrze - to niedobrze.
Ks. Jan Twardowski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sasquatch 
weteran
CamperPark.pl


Twój sprzęt: Riva Mobil City540 Ducato 1,9td
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2007
Piwa: 5/1
Skąd: Przedzeń
Wysłany: 2008-10-08, 09:10   

baja02 napisał/a:
A może by tak utworzyć "bank" takich danych - krótki opis, miejscowość lub okolica i współrzędne GPS.


Czy taki bank w postaci strony www.camperpark.pl kłóci sie jakoś z Twoja ideą i pomysłem? Czy to jest cos innego? Można dodać kategorie <miejsca turystyczne> (zreszta była taka ale została zawieszona tymczasowo). Może być jeszcze jakakolwiek inna kategoria. Ja to poprowadzę i chce to prowadzić. Napisanie "A może by tak utworzyć "bank" takich danych" to znaczy co dokładniej?

Masz miejsce i możesz wpisywać - a jeśli czegoś innego oczekujesz to sprecyzuj - można zrobić poprawki do strony. A jeśli myslisz, że do innej bazy nagle wszyscy zaczną wpisywać te miejsca to możesz się mylić - skoro mają dziś mozliwość i nie robią tego to dlaczego do innej bazy będą chcieli to robić? Bo to będzie inna baza???
_________________
"Jeśli chcesz - szukasz sposobów. Jeśli nie chcesz - szukasz powodów"
www.CamperPark.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2008-10-09, 20:23   

Witaj Sasqatch! Dokładnie myślałerm o tym o czym piszesz. Jeżeli można u Ciebie jakoś to wkomponować, to było by bardzo fajnie. Napewno masz już pomysł jak to zrobić. A że koledzy nie piszą to już inna sprawa, ale możan się do tego przyzwyczaić i pisać. Napisz jaki masz pomysł "techniczny" w tej sprawie, a napewno po zakończeniu sezonu turystycznego i grzybowego chętni przekazania danych znajdą się. Pozdrawiam.
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sasquatch 
weteran
CamperPark.pl


Twój sprzęt: Riva Mobil City540 Ducato 1,9td
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2007
Piwa: 5/1
Skąd: Przedzeń
Wysłany: 2008-10-09, 22:24   

Pomysł techniczny jest taki:

http://camperpark.pl/add_...ountry=1&type=1

tutaj można wpisać

a ja nadam ikonkę kamperka w innym kolorze - i będzie wiadomo że to miejsce jest polecane przez CT
_________________
"Jeśli chcesz - szukasz sposobów. Jeśli nie chcesz - szukasz powodów"
www.CamperPark.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
baja02 
weteran
"Mała Karawana" CT-Pomorze


Twój sprzęt: Fiat Ducato LMC
Nazwa załogi: baja
Dołączył: 05 Mar 2007
Piwa: 38/4
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2008-10-10, 20:26   

Witaj! I tyo jest rozwiązanie! Pozdrawiam. Jacek
_________________
O wiele lepiej spotkać się na szczycie niż nad brzegiem przepaści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andi at 
Kombatant

Twój sprzęt: szukam H1L2
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Piwa: 80/38
Skąd: wieden
Wysłany: 2008-12-15, 21:53   

fajny pomysl z tym gps--ja mam mio c720b (nawigacja gps) i to cos ma w sobie aparat foto ,robi zdjecia z pozycja gps,a od 2 tygodni posiadam tel sony erixon c 905.najnowsze dziecko tej firmy z obiektywem 8,1 mp i to cos tez robi zdjecia z pozycja gps+ kamera+wbudowany gps.co wiecej szukac
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ReginaZW 
zaawansowany


Twój sprzęt: Fiat Ducato Niesmann+Bischoff ARTO
Dołączyła: 31 Sty 2007
Piwa: 3/7
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2008-12-15, 22:12   

Myślę, że to trafiony pomysł na stworzenie bazy miejsc przyjaznych kamperowaniu. napewno wiele osób skorzysta. Super :logo:
_________________
Gdy wieje wiatr przemian, jedni budują schrony , inni - elektrownie wiatrowe...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2008-12-16, 17:27   

sasquatch napisał/a:
Czy taki bank w postaci strony www.camperpark.pl kłóci sie jakoś z Twoja ideą i pomysłem? Czy to jest cos innego? Można dodać kategorie <miejsca turystyczne> (zreszta była taka ale została zawieszona tymczasowo). Może być jeszcze jakakolwiek inna kategoria. Ja to poprowadzę i chce to prowadzić. Napisanie "A może by tak utworzyć "bank" takich danych" to znaczy co dokładniej?

Sas - popieram całkowicie. Mam wrażenie, że nie wszyscy znają stronę camperparków, a baza danych zawartych w niej jest już dość solidna.
Myślę, że powinieneś jakoś bardziej rozpropagować tą stronę (tylko nie pytaj jak, bo sam nie wiem), ale dane zebrane przez moją załogę na pewno będę przesyłał.
Najważniejsze - żeby tego typu kronikarstwo weszło w krew....

Pozdrawiam :smokedevil
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAREKH 
weteran


Twój sprzęt: LMC na DUKATO
Dołączył: 28 Wrz 2007
Piwa: 249/71
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-12-16, 21:29   

Jak najbardziej ZA. Żeby tylko pamiętać o zapisywaniu lub fotografowaniu(jak Janusz)namiarów GPS.Upaja się człowiek ,pięknymi widokami lub wspaniałymi miejscami
do odpoczynku,i zapomina o przy ziemskich sprawach.No ale nic to, trzeba będzie sobie
karteczkę przykleić.
_________________
Marzenia-podróże-uśmiech
https://www.youtube.com/watch?v=LJoQJV1HsRE
https://www.youtube.com/watch?v=RR91HBlRqKg
https://www.youtube.com/watch?v=gat7m3z_BVk
https://www.youtube.com/watch?v=11BlqFL8t2c
https://www.youtube.com/watch?v=xV91EI-M1tk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slajd 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato-Eriba 2,8l i P.L.A. Citroen 2017
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Gru 2008
Piwa: 105/80
Skąd: Bolesławiec Śl.
Wysłany: 2009-03-14, 22:07   

Już nie musicie przyklejać karteczek, fotografować GPS-ów, itp. firma ATP wprowadziła na rynek urządzenie GPS Photo Finder http://www.atpinc.com/p6-2.php, jest w Polsce ich przedstawiciel, jak dowiem się więcej dam znać
_________________
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze - Prawo Philipa
Pozdrowienia
Lucyna i Jerzy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
sasquatch 
weteran
CamperPark.pl


Twój sprzęt: Riva Mobil City540 Ducato 1,9td
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2007
Piwa: 5/1
Skąd: Przedzeń
Wysłany: 2009-03-20, 00:09   

Czy ktoś zrozumiał coś z tego? Chyba za mały jestem by zrozumieć coś z tego. Czy może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z tą firmą ATP?
_________________
"Jeśli chcesz - szukasz sposobów. Jeśli nie chcesz - szukasz powodów"
www.CamperPark.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KOCZOR 
weteran

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Lis 2008
Piwa: 17/5
Wysłany: 2009-03-20, 00:48   

sasquatch napisał/a:
Czy ktoś zrozumiał coś z tego? Chyba za mały jestem by zrozumieć coś z tego. Czy może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z tą firmą ATP?

Sprawa (jeśli dobrze zrozumiałem) polega na tym, że masz przenośnego GPS, w którym synchronizujesz czas z czasem aparatu fotograficznego.
GPS tworzy ścieżkę z parą danych "czas+pozycja", a aparat zawsze wśród danych podaje parę "czas+fotka" zapisaną na karcie pamięci. Po włożeniu karty do czytnika ATP, urządzenie składa razem te dane i do danych zdjęcia dopisuje ówczesną pozycję ze ścieżki - tzw. geotag, którą przebył w tym czasie GPS. Warunek - urządzenie GPS musi być noszone wraz z aparatem.
Jeśli niczego nie pochrzaniłem, to chyba tak wygląda :bigok
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
slajd 
stary wyga


Twój sprzęt: Fiat Ducato-Eriba 2,8l i P.L.A. Citroen 2017
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Gru 2008
Piwa: 105/80
Skąd: Bolesławiec Śl.
Wysłany: 2009-03-20, 09:37   

Natrafiłem w internecie na coś takiego http://www.fotografuj.pl/...fotografa/id/97
Na tej stronie jest wyjaśnione działanie urządzenia do rejestracji pozycji wykonania zdjęcia
kosztuje podobno ok.460zł.
_________________
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze - Prawo Philipa
Pozdrowienia
Lucyna i Jerzy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***