Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ducato L2H2
Autor Wiadomość
Maciej S. 
stary wyga

Twój sprzęt: Ducato III w budowie
Otrzymał 50 piw(a)
Wysłany: 2019-07-16, 11:49   

Siał magnesu podawana jest w przypadku pełnego kontaktu kotwicy z powierzchnią elektromagnesu, Nawet niewielka szczelina powietrzna bardzo mocno ogranicza siłę przyciągania. Zależność jest silnie nieliniowa (wykładnicza) i z twoich 100kg siły przy szczelnie 1cm może być co najwyżej 10kg lub jeszcze mniej.
Postaw piwo autorowi tego posta

Maciej S. 
stary wyga

Otrzymał 50 piw(a)
Wysłany: 2019-07-16, 22:39   

Wyrko dostało otapicerowane materace. Fajnie wyszło, kolorystyka też, niestety ten mój telefono-aparat jakoś kiepsko odwzorowuje kolory.
Szerokość 123cm, długość 193cm, a jak dłuższy klient to najwyżej nogi mu będą zwisać. JA już nie rosnę. W najwęższym miejscu 103 cm.
Dzisiaj bawiłem się klameczką do zamykania drzwi przesuwanych. No cieszę się jak dziecko bateryjką, że takie proste małe cuś a tak ułatwia zamykanie i nie będę budził całej okolicy o poranku wychodząc po bułki na kempingu.

20190716_200014.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 289,09 KB

Wyświetl szczegóły
PadaVan 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Trafic+
Piwa: 14/2
Wysłany: 2019-07-18, 12:58   

Bardzo mi się podoba Twój rozkład. Łóżko po długości auta w L2 to dosyć odważne. Do rozłożenia łóżka musisz złożyć oparcia siedzeń przy stole, czy stół też?

Miałem bardzo podobny pomysł na kibelek, niestety umiejscowienie nadkola w moim aucie zweryfikowało to. :-/

Oczywiście piwko za dobry projekt. :spoko

Maciej S. 
stary wyga

Otrzymał 50 piw(a)
Wysłany: 2019-07-18, 15:04   

Składają się tylko oparcia siedzisk, stół jest na swoim miejscu i całkowicie dostępny od strony kabiny kierowcy, tak więc 2 osoby nadal mogą pić kawkę i wąchać stopy śpiochów.

Maciej S. 
stary wyga

Otrzymał 50 piw(a)
Wysłany: 2019-07-29, 23:52   

Pierwszy dziewiczy wyjazd zaliczony.
Weekend w Pogorzelicy, z wycieczkami rowerowymi w kierunku Pobierowa i Mrzeżyna.

Auto "prawie" gotowe, zosytały drobiazgi, najważniejsze elementy działają.

Rozkładanie łóżka: szybkie, proste i wymiary 123x190 dla nas super.
Lodówka kompresorowa 12V dometic, sprawdzona w poprzednim kamperze, super, pstryk i działa, bez jakiejkolwiek kontroli.
Bojler własnej roboty 5l na grzałkach (świece żarowe), pobierają 15A, 2 prysznice dziennie i to nawet pod rząd, ale z oszczędzaniem wody, dla mnie super rozwiązanie, pstryk i woda gotowa, a jest praktycznie cały czas dostępna, włączyłem startując w domu i nie wyłączałem przez cały czas pobytu.
Aku 2x100Ah dawał razie radę, najniższe napięcie zarejestrowane to 12,5V w trakcie pracy bojlera, solary 2x100W, ale stojąc w lesie największy prąd ładowania jaki widziałem to 3A.

Ogólnie przyjęta koncepcja się sprawdziła.

20190729_084615.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 647,46 KB

20190729_084650.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 635,6 KB

TomekM 
stary wyga

Twój sprzęt: Chausson Welcome 17
Piwa: 19/23
Wysłany: 2019-08-13, 21:47   

Możesz coś napisać o tym twoim bojlerze? Albo nie doczytałem albo nie wspomniałeś o nim wcześniej. Z opisu wygląda ciekawie.

Andrzej 73 
Kombatant
lawendowy

Twój sprzęt: LAIKA KREOS 4009 - 50 EDITION
Nazwa załogi: SŁONECZKA Renata i Andrzej + Patii i Matii
Piwa: 165/45

Wysłany: 2019-08-14, 00:14   

Maciej S. napisał/a:
Wyrko dostało otapicerowane materace.

Nie rozumiem czemu zdecydowałeś się na kilka części zamiast jednej.
Czym więcej elementów tym gorzej. Teraz jest już po fakcie , ale tak na przyszłość należy unikać łączeń.
Jedna całość daje lepszy komfort spania.
:spoko

Maciej S. 
stary wyga

Otrzymał 50 piw(a)
Wysłany: 2019-08-14, 06:24   

Bojler opisywany był w innym wątku.
Zbudowany jest z rury PCV 160mm, mufy i 2 dekielków. W dolnym deklu zainstalowane 3 świece żarowe każda 10A ale połączone szeregowo-równolegle i łącznie prad 15A. Niestety świeca zasilana bezpośrednio ma zbyt dużą moc jednostkową i cała nagrzewa się zbyt mocno, a nie tylko końcówka. Dodatkowo w dolnej części zamontowany termik na 60 st C pilnujący, aby nie przegrzała się woda w przypadku awarii termostatu i czujnik poziomu wody, aby nie dało się uruchomić bojlera przy zbyt niskim stanie wody.
Górny dekiel to odprowadzenie ciepłej wody i rurka dla kapilary termostatu takiego zwykłego bojlerowego domowego.
Całość ma wysokość około 45 cm, pojemność realną 5L (zmierzona a nie przeliczona). Temperaturę mam ustawioną tak aby nie trzeba było mieszać z zimną do brania prysznica.
Dodatkowo spięte jest to taśmą stalową perforowaną, ponieważ ciśnieie zwykłej pompki zanurzeniowej jest tak duże, że zbiornik ten zaczyna się otwierać od ciśnienia (po prostu dekielki się wysuwają na uszczelkach.
Czas grzania 5 L trwa max 45 min jeżeli zaleję go zimna wodą.
Praktycznie wypróbowane dla żony i mnie 5 L wody wystarczy na prysznic. Ważne, że wylewka ma przycisk otwierający zawór co pozwala bardzo oszczędzać wodę.

Wyrko jest dzielone to i gąbki muszą być dzielone. W czasie bytowania główny materac ma długość 150 cm, te 2 dodatkowe układa się jak idziemy spać w części nożenej i mają wymiary około 50x50. Nie zrobiłem jednej 100x50 tylko dla tego, że jeżeli jedna osoba się zbudzi to może złożyć swoją część i odzyskać fotel drugiego rzędu siedzeń.

KASZUB 
weteran

Twój sprzęt: Home made master by KASZUB
Nazwa załogi: Piotr i Aleksandra i psy Lolek i Lola. :)
Piwa: 42/59
Wysłany: 2019-08-14, 06:34   

Maciej S., gratulacje. Nie ma to jak satysfakcja z własnej roboty :spoko

TomekM 
stary wyga

Wysłany: 2019-08-14, 07:58   

Maciej S., dzięki za odpowiedź. Te 5 l trochę mało jak na moje potrzeby ale pomysł świetny.

Maciej S. 
stary wyga

Otrzymał 50 piw(a)
Wysłany: 2019-08-14, 08:22   

No właśnie czy 5L to za mało? Jak się okazuje, zbadane na własnej skórze, do kapieli nie potrzeba wcale aż tak dużo wody. Poza tym w kamper uczy oszczędności, nie targamy ze sobą cysterny.

TomekM 
stary wyga

Wysłany: 2019-08-14, 10:55   

Nie neguję, może masz rację. Piszę ze swojego doświadczenia. Ja mam normalną trumę z 10l zbiornikiem i jeszcze wody nie zabrakło ale w sumie nie wiem ile zostało.
W trumie od temperatury pokojowej do gorącej grzeje się kilkanaście minut u ciebie dłużej co może byc problemem przy dwóch prysznicach jeden po drugim. Może ale nie musi.
Nie pisze tego by cokolwiek udowodnić tylko sam przymierzam się do budowy kampera, w którym z założenia gaz będzie tylko do kuchenki i szukam innych dróg. Twój pomysł jest "inny" i może wart przemyślenia. Ja myślę jeszcze nad mokrym webasto i grzaniem wody podczas jazdy płynem z silnika. Ale to o wiele bardziej skomplikowany i droższy układ niż ten twój.
Pisałeś (jak zrozumiałem), że załączyłeś grzanie wody w chwili wyjazdu z domu i przez cały wyjazd nie wyłączyłeś. Czyli na solarach (200W jak pamiętam) i ładowaniu z alternatora prądu ci wystarczyło? Nie wpinałeś się nigdzie do "słupka"?

Maciej S. 
stary wyga

Otrzymał 50 piw(a)
Wysłany: 2019-08-14, 11:17   

Zgadza sie, przed wyjazdęm włączam bojler, w czasie podróży wygrzeje wodę, później już nie wyłączałem, solary 200W dawały radę. ostatni wyjazd był 1 osobowy, stacjonowałem 5 dni, 4 razy prysznic, ładowanie baterii rowera elektrycznego 4x poprzez przetwornicę 230V, ładowanie laptopa, światełko, 3x webasto suche, lodówka kompresorowa 12V, i najnizsze napięcie 12,5V, ale stałem na kempingu w otwartej przestrzeni, bez drzew tak więc dostęp słoneczka do baterii solarnej bez problemu. Na panelu regulatora największa dobowa produkcja energii to 50Ah.
Gdyby mieć lifepo4 to dałbym więcej świec żarowych tak aby pompować około 500W ciepła, czas ładowania skróciłby się o połowę, teraz jednak dla aku Pb nie chciałem ich przeciążać stąd tylko 15A czyli około 180..200W.
Dla mnie prostota tej instalacji jest absolutną zaletą
Do 230V się nie podpinam i taki jest zamysł całej tej instalacji, nie mniej jednak planuję dołożyć dodatkowe 100W na dach. Jest miejsce i od przybytku głowa nie boli.
Gaz tylko do kuchenki na kartridźach, żadnych butli stalowych itp.

Docelowo, będę jednak szukał wykonawcy aby zbiornik do bojlerka wyspawał z nierdzewki, będzie pewniej i bezpieczniej, nawet jakbym puścil na sucho instalację. Obecnie, co prawda, jest dobrze zabezpieczona (suchobieg, dodatkowy termik) to jednak wolałbym ze stali.

TomekM 
stary wyga

Wysłany: 2019-08-14, 11:22   

Dzięki za odpowiedzi.

wlodo 
weteran

Nazwa załogi: wlodo
Piwa: 44/45
Wysłany: 2019-08-14, 22:33   

Cytat:
wyspawał z nierdzewki,

Zrobisz na wymiar, ale... spawacz zapewne zrobi z blachy 1mm, i tu policz wagę ! Możesz upolować taki jak na foto, zbiornik od hydroforu, ogólnie dostępny, ma nóżki, przykręcasz gdzie chcesz, np.pod podwoziem. wymiary 260x400 mm z kołnierzem, blaszka ok 0.5 mm, waży 2,8 kg, do kołnierza przykręcasz co chcesz :bigok

IMG_20190814_162629.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 154,75 KB

IMG_20190814_162638.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 147,36 KB

Odpowiedz do tematu