Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ładowarka LiFePo4
Autor Wiadomość
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-18, 10:44   

2.0 to deep cycle - sporo skracasz użycie baterii - użyteczne napiecie jest tak naprawde 2.4 do 3.6 pozostałe dadzą ci 10-15% extra pojenosci i 1/3 zycia (popatrz na krzywe ładowania/rozładowania dla lifepo4)

wole miec delikatnie mniej pojemne baterie i użytkowac je forever bez utrsaty pojemnosci niz miec troche wiecej i a pare lat wyrzucic je do kosza po drodze doswiadczajac coraz mniej czasu pracy
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VirMan 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Custom na bazie Peugeot J5
Nazwa załogi: CamperDiem
Dołączył: 26 Sie 2017
Piwa: 12/15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-18, 17:15   

może - tak for the record powiedziałem :)

taki używałem obecnie :
https://www.aliexpress.co...2796672729.html

z tym że z nieco węższymi parametrami.

taki zamawima :
https://www.aliexpress.co...2851385094.html

szt 2 do dwóch sekcji bateryjek :)

z takiego czegoś mam 12v

https://www.aliexpress.co...2409790191.html

przetwornice i mocne odbiorniki (jak led bar / automatyka ogrzewania / ładowarka do elektronarzedzi) mam 24v :)
_________________
Kamperkuję, podróżuję, zdalnie pracuję, chętnie się spotkam lub przygarnę ciekawą osobę na jakiś wypad :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-10-21, 11:50   

Jak najłatwiej monitorować stan naładowania takiej baterii?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-10-21, 12:32   

Ja swoje kwasiaki monitoruje np takim prostym wskaznikiem.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-10-21, 12:45   

wirefree napisał/a:
Ja swoje kwasiaki monitoruje np takim prostym wskaznikiem.

Obrazek


:haha: :haha: :haha: a ja temp na zewnątrz kontroluje termometrem :) ale to nic nie wnosi do tematu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-10-21, 12:52   

Wnosi jak najbardziej bo do monitorowania stanu baterii sluzy wlasnie miernik napiecia. Tutaj nie ma znaczenia jaka to bateria. Dla Milosnikow Mediamarkt mozna tez dorobic taki wskaznik z 3 kontrolkami 1 czerwona źle 1 zólta tak se i jedna zielona super.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-10-21, 12:53   

wirefree napisał/a:
Wnosi jak najbardziej bo do monitorowania stanu baterii sluzy wlasnie miernik napiecia. Tutaj nie ma znaczenia jaka to bateria. Dla Milosnikow Mediamarkt mozna tez dorobic taki wskaznik z 3 kontrolkami 1 czerwona źle 1 zólta tak se i jedna zielona super.


Jesteśmy CI wdzięczni za twoje teorie :) ale jednak byłbym wdzięczny za nie zaśmiecanie tematu. Z góry dziękuję.

Może ten obrazek coś Ci rozjaśni :)

lifepo4-akkumulyatori-harakteristiki-osobennosti-vidi_3.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 44,07 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-10-21, 13:02   

To nie teoria kolego to praktyka, do monitorowania stanu baterii sluzy miernik, mozemy zmierzyc napiecie ale rownierz i natezenie. Mierzac spadek natezenia i napiecia w funkcji obciazenia mozna tez monitorowac stan akumulatora ale miernik do takiej zabawy jest troche za drogi na zabawkowe pomiary laikow. Stan akumulatora kwasowego mozna tez monitorowac przez pomiar gestosci elektrolitu a w przypadku Lifepo4 mozna prosic tez o rade kolego piekarza. :) :):)

Bez urazy ale nie zabardzo wiem czego ty oczekujesz od miernika stanu baterii?

Dla laika maja byc 3 diody ktore mu pokazuja jaki jest stan i to dla niego koniec.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-10-21, 13:03   

wirefree napisał/a:
To nie teoria kolego to praktyka, do monitorowania stanu baterii sluzy miernik, mozemy zmierzyc napiecie ale rownierz i natezenie. Mierzac spadek natezenia i napiecia w funkcji obciazenia mozna tez monitorowac stan akumulatora ale miernik do takiej zabawy jest troche za drogi na zabawkowe pomiary laikow. Stan akumulatora kwasowego mozna tez monitorowac przez pomiar gestosci elektrolitu a w przypadku Lifepo4 mozna prosic tez o rade kolego piekarza. :) :):)

Bez urazy ale nie zabardzo wiem czego ty oczekujesz od miernika stanu baterii?


bardzo Cie prosze o niewypowiadania się w temacie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-10-21, 13:14   

Ostatnio wklejalem podobny obrazek, i dla mnie jest jasne ze wraz ze spadkiem pojemnosci spada napiecie na celach. Kazdy miernik to pokaze. Dla laikow masz dostepne np mierniki victron . Mierzy toto energie pobrana i zmagazynowana .

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-10-21, 13:41   

Ale po co mi to tutaj wystawiasz, poczytaj najpierw, ten miernik jest do wszelkiego typu baterii kwasowych. Ta firma ma odpowiednik do lifepo4 ale kosztuje więcej niż cały akumulator.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-10-21, 17:02   

Jesli cie nie stac do wstaw ogolniedostepne mierniki z pomiarem mocy napiecia i pradu na wejsciu i wyjsciu i bedziesz mial bilans ile weszlo i ile wyszlo. Kosztuja grosze.

https://www.ebay.de/itm/5...675.c100623.m-1






https://www.ev-power.eu/b...n-Real-Use.htmlhttps://www.ebay.com/bhp/watts-up-meter
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paszczak 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Transit Custom
Dołączył: 27 Gru 2017
Piwa: 7/10
Skąd: Sopot
Wysłany: 2018-10-22, 02:03   

Flag napisał/a:
Ale po co mi to tutaj wystawiasz, poczytaj najpierw, ten miernik jest do wszelkiego typu baterii kwasowych. Ta firma ma odpowiednik do lifepo4 ale kosztuje więcej niż cały akumulator.


BMV Victrona jak najbardziej nadaje się do LiFePO4 w zestawie masz bocznik i przez niego mierzony jest prąd pobierany i ładowany. A nie jedynie napięcie.
_________________
Kakaryka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
reaven22 
weteran

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 19 Mar 2018
Piwa: 117/14
Skąd: WGM
Wysłany: 2018-10-22, 09:24   

Czy są jakieś przeciwwskazania aby LiFePo4 z BMS-em ładować z alternatora poprzez separator, tak jak to miało miejsce w przypadku kwasiaka ?
Alternator w ducato ma napięcie max 14,2V więc nie przeładuje akumulatora. A lekkie niedoładowanie raczej tylko pozytywnie wpłynie na trwałość. Chyba że coś źle rozumiem ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Flag
weteran


Twój sprzęt: Transit jumbo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Lis 2016
Piwa: 33/10
Wysłany: 2018-10-22, 09:48   

Paszczak napisał/a:
Flag napisał/a:
Ale po co mi to tutaj wystawiasz, poczytaj najpierw, ten miernik jest do wszelkiego typu baterii kwasowych. Ta firma ma odpowiednik do lifepo4 ale kosztuje więcej niż cały akumulator.


BMV Victrona jak najbardziej nadaje się do LiFePO4 w zestawie masz bocznik i przez niego mierzony jest prąd pobierany i ładowany. A nie jedynie napięcie.


Widzisz producent pisze inaczej, twierdzą że bezie działać ale nie do końca bedzie pokazywac prawdę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***