Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Projekt Kapelusz
Autor Wiadomość
ipy 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rogalik Ducato 2.3 150 2013
Nazwa załogi: 3 Kapelusze
Dołączył: 18 Sie 2016
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-22, 08:44   Projekt Kapelusz

Witajcie.

Rozpoczynam wątek budowy mojego kampera. Jestem na etapie wyboru samochodu- bazy i związanej z nim koncepcji układu wnętrza.

Na początku opowiem o tym, jakiego sprzętu karawaningowego używam obecnie. Jest to własnoręcznie zbudowana przyczepka, którą określam jako biwakową, jako że jest znacznie mniejsza od kempingówki. Powstała na bazie fabrycznej, towarowej przyczepy o wymiarach skrzyni 236 x 129 cm. Na tej powierzchni upchnąłem duże łóżko dla mnie i żony, zamieniane w kanapę, pokój dla 6-letniej córki, dostępną z zewnątrz kuchenkę oraz montowaną z tyłu łazienkę. Takim śmiesznym pojazdem zjeździliśmy w 2 sezony Polskę, Czechy i Słowację i było super.

Spodobał nam się karawaning i chcielibyśmy nieco więcej wygody- marzy nam się kamper, który pozwoli w dyskretny sposób przenocować tam, gdzie niekoniecznie jest to mile widziane, da więcej miejsca wewnątrz i pozwoli mieć bagaże pod ręką, bez konieczności wychodzenia z przyczepy i grzebania w bagażniku auta.

Jako że w kopalni złota w Złotoryi nic nie wykopaliśmy, zakup nowego kampera odpada. A ponieważ lubię raz po raz coś zbudować, postanowiłem zabrać się za projekt „Kapelusz”. To od naszych wakacyjnych nakryć głowy.

Założenie jest takie: nie musi być poczucia przestrzeni w środku, za to ma być wszystko łatwo i natychmiast dostępne. Główne łóżko ma mieć 200 x 120 cm, z normalnym, „domowym” materacem. W związku z tym nie będzie składane. Łóżko dziecięce 180 x 90 cm, również standardowy materac. Łazienka na tyle duża, aby biorąc prysznic nie zmoczyć toalety. Kuchnia z kolei symboliczna- mały blat do postawienia kuchenki gazowej i do przygotowania kanapek wystarczy.

Takie założenia wymagają albo dużego auta, albo zabudowy piętrowej. Wybieram raczej to drugie, choć niezwykle kusi mnie opcja przeróbki meblowozu.

Odnośnie auta- bazy: ma być dyskretne, w miarę możliwości niewielkie, łatwe do wsiadania i wysiadania.

Poza Renault Masterem z niskim kontenerem, który mieści się mniej więcej na normalnym miejscu parkingowym, biorę pod uwagę blaszaki: Ducato/ Jumper/ Boxer, wersja max.

Jeśli moje plany są kompletnie głupie, sprowadźcie mnie Koleżanki i Koledzy na ziemię. Jeśli mają trochę sensu, pomóżcie je udoskonalić. Póki co proszę o pomoc w wyborze typu auta. Zaznaczam, że nasze podróżowanie wygląda tak: wstajemy rano, szybkie śniadanko i ruszamy pieszo szukać przygód. Wracamy wieczorem, najedzeni, oglądamy komedię i idziemy spać. Tak więc nie zależy nam na wygodnym jeżdżącym mieszkanku do przesiadywania całymi dniami.

Pozdrawiam,
Ipy.

Przod.jpg
Plik ściągnięto 6752 raz(y) 69,54 KB

Wnetrze.jpg
Plik ściągnięto 6752 raz(y) 61,05 KB

Kapelusze.jpg
Plik ściągnięto 6752 raz(y) 135,09 KB

Tyl.jpg
Plik ściągnięto 45 raz(y) 53,38 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2016-08-22, 10:23   Re: Projekt Kapelusz

Genialna jest ta Twoja przyczepka :)
.
ipy napisał/a:
...
Główne łóżko ma mieć 200 x 120 cm, z normalnym, „domowym” materacem....

Zdecydowanie za małe na dwie osoby.
Dla porównania, w mojej alkowie jest powierzchnia 210x 160cm = lotnisko.
.
Bus każdy dobry, markę traktuj drugorzędnie.
Powodzenia w budowie, temat masz już liźnięty.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ipy 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rogalik Ducato 2.3 150 2013
Nazwa załogi: 3 Kapelusze
Dołączył: 18 Sie 2016
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-22, 11:26   

Jedno pytanie: w jaki sposób wygląda montaż kontenera na samochodzie? Dźwig podnosi kontener, stawia na ramie, następnie kontener jest przykręcany? Czy montaż kontenera musi zostać zatwierdzony przez diagnostę i uzyskać jakiś wpis w dowód rejestracyjny?

Najwygodniejsza opcja gdybym miał iść w meblówkę, to kupić sam kontener, postawić go gdzieś i dłubać wnętrze, a następnie dopiero kupić auto i złożyć w całość...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Socale 
Kombatant


Twój sprzęt: W szwagrowej stoi stodole.
Nazwa załogi: Sokale
Pomógł: 72 razy
Dołączył: 07 Sty 2012
Piwa: 524/637
Skąd: Gubin
Wysłany: 2016-08-22, 12:15   

Najpierw buda na ramę.
Zawsze znajdzie się potem jakiś powód do demolki, szkoda pracy.
_________________
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale.
Do zobaczenia Wojtek i Ewa / Sokale
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JaroW 
stary wyga
JaroW


Twój sprzęt: FIAT Ducato CI Riviera 500
Nazwa załogi: JaroW+BaWa
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sie 2008
Piwa: 22/17
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2016-08-23, 17:15   

ipy napisał/a:

Odnośnie auta- bazy: ma być dyskretne, w miarę możliwości niewielkie, łatwe do wsiadania i wysiadania.


Witaj
zbuduj sobie takie coś jak na podanym linku
kamperek z allegro

to auto przypomina z zewnątrz busa bo nim jest :lol:
a wewnątrz rasowy kamperek..

:spoko
:spoko
_________________
Nowy CamperoManiak -> to ja.

Nie piszę poprawnie po polsku
.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
toscaner 
Kombatant
vanlife na pełny etat www.toscaner.com


Twój sprzęt: ToscaVan - Black Panther
Nazwa załogi: Toscaner & VanElla
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Lis 2013
Piwa: 238/267
Skąd: Honolulu, Prypeć
Wysłany: 2016-08-24, 00:24   Re: Projekt Kapelusz

ipy napisał/a:
Tak więc nie zależy nam na wygodnym jeżdżącym mieszkanku do przesiadywania całymi dniami.


To po co w takim razie piętrowe?
Wzorek campervanów z UK. Kamperek służy do spania. Mały nawet nie max, często VW T5 albo nawet T4. Do kanapek i spania wystarcza i wjedzie wszędzie. Ja już nie.
Jeśli jeszcze ma być łazienka, to coś w wysokości, żeby można było stanąć. Już wszędzie nie wjedzie. Łóżka na stałe, skoro tylko spanie po powrocie. Nic składanego i bez podkowy czy sofy. Przednie fotele obracane i kanapki można zjeść.

Mi meblówkę kilka osób z CT wybiło z głowy, a rozważałem w moim temacie "złomek 2 - kamper idealny" czy jakoś tak. Poszukaj na forum.
Wychodzi na to, że sporo ważą i zostaje dużo mniej kg na zabudowę.

W powyższym temacie rozważam (jako kolejny mój projekt) budowę kampera całorocznego na bazie L3H3 albo L4H3 z głównym wyrkiem podnoszonym pod sufit. Wymiary łóżeczka ok. 210-220 x 150cm.
Na dzień znika, a na dole salon z opcją kolejnego spania (po rozłożeniu). Łazienka z tyłu i kuchnia w kształcie L też z tyłu. Przy długości "paki" ok. 407cm i łazience nawet 1,5m da mi to z kabiną ponad 3 (około 3,2-3,3m) na prawie 2 (no 1,9) metry salonu. Noo około 6m2. Jak na blaszaka to mało nie jest :-P
Ale spoooro więcej niż teraz, bo teraz cały kamper to ok. 8m2.
Szafa będzie też znikać na dzień ...w kabinie prysznicowej :)
No ale L4H3 to już nie jest mały vanik. Mały to mam akurat teraz i żal się z nim rozstać. :mrgreen:
Zawsze możesz zerknąć do mojej budowy coby jakieś pomysły wziąć (link w stopce). :spoko

BTW przyczepka fajniusia :ok
_________________
Toscaner
Blog: Toscaner.com
Youtube: Toscaner Vanlife
Budowa domka ze złomka
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
CORONAVIRUS 
Kombatant
fan SAN ESCOBAR


Twój sprzęt: IVECO DAILY III
Nazwa załogi: BRAK
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Piwa: 566/755
Skąd: z Rumi przez jedno i
Wysłany: 2016-08-24, 00:42   

zastanawiałeś się nad waga końcową auta i.... jak chcesz go zarejestrować ??? Od lipca 2016 już nie tak łatwo legalnie zbudować kampera :gwm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ipy 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rogalik Ducato 2.3 150 2013
Nazwa załogi: 3 Kapelusze
Dołączył: 18 Sie 2016
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-24, 08:06   

Plan zabudowy, w przypadku blaszaka o pace długości około 320cm, jest taki:

- zaraz za grodzią jest łazienka, na całą szerokość auta, ze ścięciem przy drzwiach bocznych. Po długości auta łazienka zajmuje około 80-90cm;

- przy tylnych drzwiach na wysokości około 60 cm zamontowane jest duże łóżko, dotykające bocznej lewej ściany auta. Łóżko ma szerokość 120cm i długość 200cm;

- również przy tylnych drzwiach, o poziom wyżej jest łóżko dziecięce, umieszczone w poprzek auta- ma więc długość około 160 cm i szerokość 80 cm. Drabinka do tego łóżka ma podstawę przed nadkolem, w wolnej przestrzeni obok dużego łóżka;

- pomiędzy łazienką a dużym łóżkiem jest około 50 cm wolnego miejsca- tu znajduje się szafka kuchenna;

- pod dużym łóżkiem jest bakista na ubrania. Ponieważ łóżko jest duże i nie jest rozkładane, część przestrzeni pod nim dostępna jest od tyłu auta, po otwarciu drzwi- tam są rzeczy techniczne, woda i to, czego używa się rzadziej.

Pytanie zasadnicze: czy jeśli kupię blaszaka rejestrowanego na 3 osoby i przerobię go w środku na kampera, to muszę coś zmieniać w dokumentach? Auto w dalszym ciągu będzie na 3 osoby, masa nie będzie przekroczona, a nie zależy mi na tym, aby przerejestrować na specjalny- kempingowy. Muszę to zrobić?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mz3545 
doświadczony pisarz
Wiesław Iwonka

Twój sprzęt: Horon
Nazwa załogi: Wieslaw Iwona
Dołączył: 18 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2016-08-24, 12:10   

Jeśli będziesz chciał aby było specjalne kempingowe to faktura o przeróbce i żaden problem . Jeśli chcesz przerejestrować na osobowy i zdemontować sciane grodziowa to mamy problem gdyż aby było osobowe musi być drugi rząd siedzeń .
Jeżeli samochod nie jest na firme i nie ma wbitego VAT-1 to po prostu trzeba zdemontować scianę grodziowa i jeździć jako ciężarowy .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mz3545 
doświadczony pisarz
Wiesław Iwonka

Twój sprzęt: Horon
Nazwa załogi: Wieslaw Iwona
Dołączył: 18 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2016-08-24, 12:13   

Ja właśnie jestem w tracie projektu H2L2
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ipy 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Rogalik Ducato 2.3 150 2013
Nazwa załogi: 3 Kapelusze
Dołączył: 18 Sie 2016
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-08-24, 14:56   

Auto będzie rejestrowane na osobę fizyczną. Konkretnie na mnie. Mam prawko B. Czy mogę prowadzić samochód rejestrowany jako ciężarówka, jeśli ma DMC poniżej 3500?

Czy na przeglądach nie będą płakali, że zdemontowałem gródź i zrobiłem sobie zabudowę paki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZEUS 
Kombatant


Twój sprzęt: Weinsberg CC600 MG 120 kW 2019
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Paź 2014
Piwa: 62/63
Skąd: Olimp ?
Wysłany: 2016-08-24, 16:34   

ipy napisał/a:
Mam prawko B. Czy mogę prowadzić samochód rejestrowany jako ciężarówka, jeśli ma DMC poniżej 3500?

tak... :)
_________________
--------------------------------------------------
Uśmiech to magia-powstaje z niczego a cuda zdziała
---
moje kampery:
- campervan Peugeot Boxer - 2011 r.
- Chausson Flash 02 - 2011 r.
- CI Elliot 84 XT - 2017 r.
- Weinsberg 600MG - 2019 r.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
mz3545 
doświadczony pisarz
Wiesław Iwonka

Twój sprzęt: Horon
Nazwa załogi: Wieslaw Iwona
Dołączył: 18 Maj 2010
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Gąbin
Wysłany: 2016-08-24, 17:26   

Pytałem czy na firmę dlatego gdyż przy kontroli jeśli jest stempelek w dowodzie VAT1 krokodyle musza zrobić notatke i wyslac do urzędu skarbowego chodzi o odliczenia VAT. Co do ściany grodziowej czy będą problemy przy następnym przeglądzie odpowiem w piątek jestem w trakcie rozmów z kolegą w diagnostyce
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MAWI 
Kombatant


Twój sprzęt: HYMER E 700 INTEGRA
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 19 Sty 2010
Piwa: 99/17
Skąd: Kutno
Wysłany: 2016-08-24, 17:26   

ipy napisał/a:
Czy na przeglądach nie będą płakali, że zdemontowałem gródź i zrobiłem sobie zabudowę paki?

Było o tym obszernie. Poczytaj na ten temat. :spoko
_________________
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy.
MARZENKA i WIESIEK
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
maszakow 
Kombatant
JAFO? No way ...


Twój sprzęt: jak wygram w totka...
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2009
Piwa: 78/63
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-10-01, 20:23   Re: Projekt Kapelusz

ipy napisał/a:
...
Główne łóżko ma mieć 200 x 120 cm, z normalnym, „domowym” materacem....

Cytat:
Zdecydowanie za małe na dwie osoby.
Dla porównania, w mojej alkowie jest powierzchnia 210x 160cm = lotnisko.


Co ty wygadujesz socale...200x120 za mało ? 200x110 w zupełności wystarczy dla 2 osób na takiej szerokości wersalce śpimy od kilku lat z żoną. Takiej szerokości łoże jest tez w mojej przeróbce. Stwierdzam że 200x120 będzie DLA NICH BARDZO OK - a patrząc na ich cienie - nawet ZA DUŻO :) . Musieliby mieć oboje po 150 w obwodzie by się nie zmieścić na tej szerokości.
każde cm po długości auta mogą zrobić różnicę więc 120...110...do rozważenia.
_________________
Pozdrawiam, maszakow
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***