Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Turcja pachnąca ziołami / sierpień - wrzesień 2018
Autor Wiadomość
gagula12 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato - Burstner
Nazwa załogi: Grażyna i Janusz
Dołączyła: 09 Gru 2011
Piwa: 25/10
Skąd: Nowy Sącz- okolice
Wysłany: 2018-11-04, 12:34   

Nasza bajeczna podróż się kończy , nadszedł czas powrotu , o 6.00 rano przejeżdżamy bezproblemowo przez Istambuł ,kierujemy się na Edirne , a potem do granicy ,nadal omijamy autostrady ,tankujemy ON ,cena 5,85TL/l ,w takich cenach tankujemy wcześniej na większości stacji .Granica . Tak w jedną jak i w drugą stronę bezproblemowo.

Wjazd na Bułgarię , wineta 8 euro,odkażanie kampera 3 euro .

Serbia - 1.bramka od granicy do NIS 2.5 euro
2.bramka Nis-Belgrad 10,50 euro
3.bramka Belgrad -Subotnica 7,50 euro

W Serbi zatrzymujemy się na ogrodzonym parkingu z kamerami ,wodą, toaletami przy CPN
GPS . N 43.530111 E 21.708127
Rano jedziemy na Węgry , meldujemy się na kempingu Castrum w Hajduboszormeny , moczymy się w ciepłych wodach termalnych ale temperatura tak się obniżyła , pada deszcz i wieje zimny wiatr , że po kilku dniach postanawiamy wracać do domu . I to już koniec naszej wyprawy do Turcji .


Przejechaliśmy około 7tyś.km w 6 tygodni , oprócz Rumuni nigdzie nic złego nam się nie przydarzyło, przeżyliśmy cudowne chwile wśród wspaniałych ,gościnnych Turków .
Mam nadzieję ,że relacjonując nasz wyjazd zachęcę Was koledzy i koleżanki do odwiedzenia tego przepięknego kraju . Gdyby ktoś miał jakieś pytania to z miłą chęcią na nie odpowiem .
Pozdrawiamy wszystkich gorąco . Grażyna i Janusz
Ostatnio zmieniony przez gagula12 2018-11-04, 20:56, w całości zmieniany 2 razy  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
jedrek49 
weteran
badz zawsze usmiechniety

Twój sprzęt: sprinter CDI 2,7 316
Nazwa załogi: jedrek49
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Piwa: 52/3
Skąd: Rzeszow
Wysłany: 2018-11-04, 15:48   

Witam
Gratuluje Wam wspanialego wyjazdu do Turcji i jeszcze raz przepraszam ,ze zawiedlismy Was z wyjazdem ,Niestety sa rozne sprawy w rodzinie i one niszcza czlowieka,Stalo sie bardzo zle,zwyciezyla glupota i zawzietosc .Jezeli woz ciagna konie w jednym kierunku ,to mozna daleko zajechac ,jezeli kazdy w inna strone to tylko katastrofa.Zostalem sam z dwoma moimi Leonami .Zazdroszcze Wam tego wyjazdu,moze w przyszlym roku wiosna pojade do Turcji Waszym szlakiem
jedrek49
:roza:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jsaluga 
zaawansowany


Twój sprzęt: Mc Louis mc2
Nazwa załogi: WZDuzeiMale
Dołączył: 07 Wrz 2016
Piwa: 20/69
Skąd: Slask
Wysłany: 2018-11-04, 17:09   

Witam. Dziekuje za wspaniałą relację którą przeczytałem od deski do deski. W Turcji byliśmy dwukrotnie (z biurem podróży) i jesteśmy nią oczarowani. Po zakupie kampera w bieżącym roku wyprawa tam to nasz duży priorytet. Ale obecnie załoga sklada sie z kierowcy i trzech dziewczyn: żony, owczarka i kici. W pelnym składzie byliśmy miesiąc w cudownych Włoszech, było przepięknie. Niestety nie potrafię znaleźć jakie wymagania trzeba spełnić, żeby zabrać zwierzęta do Turcji. Bardzo proszę o informację na ten temat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Perrovski 
trochę już popisał

Twój sprzęt: Pillos MobileTraveler
Nazwa załogi: Amadea
Dołączył: 20 Cze 2010
Piwa: 2/3
Skąd: Halmstad-Wroclaw
Wysłany: 2018-11-04, 18:42   

Witam.

Ja rowniez dziekuje za mila, ciekawa i oparta ladnymi zdjeciami, relacje.

Prosilbym o poparcie tej relacji trasa Waszej podrozy ale nie konicznie przez pozostale kraje tylko Turcji.

Planuje wyjazd ale czy w tym okresie ; mysle za okolo miesiaca czasu jest to odpowiednia pora czy juz za pozno ?

Pozdrawiam

Perrovski
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gagula12 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato - Burstner
Nazwa załogi: Grażyna i Janusz
Dołączyła: 09 Gru 2011
Piwa: 25/10
Skąd: Nowy Sącz- okolice
Wysłany: 2018-11-04, 19:35   

jedrek49 napisał/a:
Witam
Gratuluje Wam wspanialego wyjazdu do Turcji i jeszcze raz przepraszam ,ze zawiedlismy Was z wyjazdem ,Niestety sa rozne sprawy w rodzinie i one niszcza czlowieka,Stalo sie bardzo zle,zwyciezyla glupota i zawzietosc .Jezeli woz ciagna konie w jednym kierunku ,to mozna daleko zajechac ,jezeli kazdy w inna strone to tylko katastrofa.Zostalem sam z dwoma moimi Leonami .Zazdroszcze Wam tego wyjazdu,moze w przyszlym roku wiosna pojade do Turcji Waszym szlakiem
jedrek49
:roza:


Witaj ! Cieszymy się bardzo ,że nasza relacja Ci się podobała , pozdrawiamy i życzymy zdrówka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Pawko 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Citroen Jumper
Nazwa załogi: ElPako
Dołączył: 17 Wrz 2010
Piwa: 52/23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-11-04, 19:46   

Witam,
Świetna relacja, przeczytałem z zainteresowaniem ponieważ ten kierunek jeszcze przed nami.
W tym roku chcieliśmy zahaczyć o Istambuł ale skończyło się tylko na Grecji.
Pozdrawiamy :roza:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Comsio 
Kombatant
weteran cepek

Twój sprzęt: Ducato II 2,5 tdi 670 Eura Mobil
Nazwa załogi: COMSIOWIE
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Lut 2013
Piwa: 85/405
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-11-04, 19:51   

Perrovski napisał/a:
Witam.

Ja rowniez dziekuje za mila, ciekawa i oparta ladnymi zdjeciami, relacje.

Prosilbym o poparcie tej relacji trasa Waszej podrozy ale nie konicznie przez pozostale kraje tylko Turcji.

Planuje wyjazd ale czy w tym okresie ; mysle za okolo miesiaca czasu jest to odpowiednia pora czy juz za pozno ?

Pozdrawiam

Perrovski


W Grudniu mogą się pojawić anomalie pogodowe, jak sypnie to już na bogato.

Jak trafisz na opady to przeczekaj.Unikaj nocnej jazdy.
Monitoruj pogodę.

Poczekaj do Marca, już będzie :ok
_________________
Całe życie mówię , że do flaszki trza dwojga.
Asia i Wiesław pozdrawiają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ahmed 
Kombatant
Burak


Twój sprzęt: Bezdomny
Nazwa załogi: Buraki
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lut 2009
Piwa: 207/306
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-11-04, 19:54   

Uwielbiam Turcję , będę tam już za miesiąc , tylko wybieram ten szybszy środek transportu a wakacje zaczynam już na lotnisku :mrgreen:

45342191_283416315614326_4756216310797434880_n.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 80,21 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gagula12 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato - Burstner
Nazwa załogi: Grażyna i Janusz
Dołączyła: 09 Gru 2011
Piwa: 25/10
Skąd: Nowy Sącz- okolice
Wysłany: 2018-11-04, 20:01   

jsaluga napisał/a:
Witam. Dziekuje za wspaniałą relację którą przeczytałem od deski do deski. W Turcji byliśmy dwukrotnie (z biurem podróży) i jesteśmy nią oczarowani. Po zakupie kampera w bieżącym roku wyprawa tam to nasz duży priorytet. Ale obecnie załoga sklada sie z kierowcy i trzech dziewczyn: żony, owczarka i kici. W pelnym składzie byliśmy miesiąc w cudownych Włoszech, było przepięknie. Niestety nie potrafię znaleźć jakie wymagania trzeba spełnić, żeby zabrać zwierzęta do Turcji. Bardzo proszę o informację na ten temat.


Witaj jsaluga ! My byliśmy z 8-letnim yorkiem , z dokumentów ,które wozimy to : paszport,książeczka zdrowia ,zwierzę musi mieć czipa ,który jest zarejestrowany w międzynarodowej bazie zwierząt , muszą być aktualne szczepienia przeciw wściekliznie , muszą być wpisy weterynarza o odrobaczaniu, 3-5 dni przed wyjazdem weterynarz potwierdza w paszporcie ,że zwierze jest zdrowe i zdolne do przewozu. W naszym przypadku celniczka wogóle się psem nie interesowała ani w jedną ani w drugą stronę , ale czytałam ,że zawsze powinno się mieć jakiś suwenir , nie wiadomo co się celnikowi może nie spodobać - my mieliśmy małe buteleczki różnych wódek- pomysł poddał nam Roberto , ale nie były potrzebne .Pozdrawiamy i życzymy szerokości ,na pewno nie pożałujecie tej decyzji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gagula12 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato - Burstner
Nazwa załogi: Grażyna i Janusz
Dołączyła: 09 Gru 2011
Piwa: 25/10
Skąd: Nowy Sącz- okolice
Wysłany: 2018-11-04, 20:21   

Pawko napisał/a:
Witam,
Świetna relacja, przeczytałem z zainteresowaniem ponieważ ten kierunek jeszcze przed nami.
W tym roku chcieliśmy zahaczyć o Istambuł ale skończyło się tylko na Grecji.
Pozdrawiamy :roza:


Pawko planuj trasę , kupuj wizę i śmigajcie do Turcji , jest pięknie , bezpiecznie , tubylcy bardzo serdeczni a wyjazd niskobudżetowy jak na ten kierunek . Pozdrawiamy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gagula12 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato - Burstner
Nazwa załogi: Grażyna i Janusz
Dołączyła: 09 Gru 2011
Piwa: 25/10
Skąd: Nowy Sącz- okolice
Wysłany: 2018-11-04, 20:48   

Witaj Perrovski ! Wrzucam mapę a jeśli chodzi o termin Twojego wyjazdu to nie jestem w stanie Ci powiedzieć jaka będzie pogoda , my byliśmy po połowie sierpnia i wrzesień - było super . Pozdrawiam!!!

Mapa 001.jpg
Plik ściągnięto 79 raz(y) 682,56 KB

Ostatnio zmieniony przez gagula12 2018-11-04, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
WODNIK 
weteran


Twój sprzęt: HOBBY 600
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Gru 2009
Piwa: 53/197
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2018-11-04, 21:11   

Fajna relacja. Świetnie się ją czyta i ogląda. Dzięki koordynatom i googlom byłem z Wami na trasie. Dzięki. Oczywiście :pifko zasłużone poleciało.
Pozdrawiam :spoko
_________________
--- B E S K I D N I K ---

Pozdrawiamy Bronia i Janek
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magda P 
doświadczony pisarz

Nazwa załogi: Campingowo
Dołączyła: 18 Gru 2017
Piwa: 41/14
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2018-11-04, 21:38   

Świetna relacja, miło było sobie z Wami pojeździć i pozwiedzać nie wstając z fotela :) Nie wiem czy się odważę na wyprawę w tym kierunku ze względu na temperatury, a kilka miejsc chętnie bym tam zobaczyła....Pozdrawiam serdecznie i daję piwko :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gagula12 
doświadczony pisarz

Twój sprzęt: Fiat Ducato - Burstner
Nazwa załogi: Grażyna i Janusz
Dołączyła: 09 Gru 2011
Piwa: 25/10
Skąd: Nowy Sącz- okolice
Wysłany: 2018-11-04, 22:04   

Dziękuję Magda P i Wodnik za wirtualne piwka - moje ulubione :lol: Pozdrawiam!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Fordek 
stary wyga

Twój sprzęt: Eura Mobil PT 696 EB
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Piwa: 12/5
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2018-11-04, 22:41   

Na taką relacje czekałem - już kilka razy namawiałem żonę na wyjazd do Turcji - lecz zawsze słyszałem - nie bo tam jest niebezpiecznie ! . Teraz czytam jej obszerne fragmenty relacji - może zmięknie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***