Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cztery kampery do oceny
Autor Wiadomość
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-03, 12:29   

wirefree napisał/a:
Specjalista nie potrzebuje (...) miernika wilgotnosci do sprawdzenia stanu zabudowy.


To faktycznie błysnąłeś :) A z tej check-listy też się trochę uśmiałem, ale gość wyjaśnił, że takie mieli w DE procedury i tak się przyzwyczaił. Dzięki temu nie umknie mu żaden szczegół.
A Ty możesz darować sobie to szyderstwo, bo osobiście znam "specjalistów" zajmujących się zawodowo naprawami kamperów, którzy - właśnie bez chceck-listy coś naprawiali, a później trzeba było poprawiać.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wirefree 
stary wyga

Twój sprzęt: EuraMobil
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Lis 2016
Otrzymał 11 piw(a)
Skąd: internet
Wysłany: 2018-11-03, 14:34   

Ja ci powiem dobry specjalista nie potrzebuje ani check listy ani miernikow wilgotnosci zeby ocenic stan zabudowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2018-11-03, 14:40   

wirefree napisał/a:

Tutaj stare ogloszenie z przebiegiem 135533 km
....
a to terazniejsze juz z mniejszym o kilka tysiecy bo tylko 133 766 km.


Czepiasz się. Ostatni sezon pewnie jeździł na wstecznym.

A na poważnie to z mojego punktu widzenia minusem jest silnik 2.2 PUMA (i ledwie 100KM), mała lodówka i mały prysznic z tapetami na ścianach (mocno ogranicza funkcjonalność). Do kompletu min. 3 właściciel (+ pierwszy zapewne wypożyczalnia) + prawdopodobna wypadkowość pojazdu (nie wiem jaka, ale sprzedający nigdy się nie zadeklarował, że auto nie klepane).

Wolałbym dorzucić te 20-30 dyszki i poszukać czegoś innego (spokojnie da się znaleźć coś i młodszego i w lepszej zabudowie).
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotr.sto 
zaawansowany


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Gru 2011
Piwa: 5/27
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-03, 14:47   

wirefree napisał/a:
Ja ci powiem dobry specjalista nie potrzebuje ani check listy ani miernikow wilgotnosci zeby ocenic stan zabudowy.


Nie wiem, czemu tak się uczepiłeś tej check-listy. Jeden np. pakuje się na wyjazd z listą, drugi bez. Czy któryś jest lepszy albo gorszy? Nie - po prostu w różny sposób organizują swoją robotę. Tak samo jest ze sprawdzeniem kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset rzeczy, elementów, miejsc, urządzeń itd.
A co do miernika wilgotności - na "oko" i opukiwanie to możesz sobie zdiagnozować już przegniłe ściany zabudowy. Ale np. ja, jak kupuję kampera chciałbym wiedzieć dokładnie jaka jest ich wilgotność - czy np. nie zbliża się do granicy normy. I raczej nie zaufałbym komuś, kto popatrzy i z mądrą miną pokiwa głową i powie: "tak, tak, wszystko jest ok".

Cóż, szkoda dyskusji z Tobą. Nie byłeś przy sprawdzeniu, nie widziałeś, co ów człowiek robił i jak, ale wiesz lepiej. Tak więc niech każdy z nas zostanie przy swoim zdaniu.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wadziu 
początkujący forumowicz

Twój sprzęt: Goldie - Burstner Elegance I686
Dołączył: 22 Gru 2008
Skąd: Tychy
Wysłany: 2018-11-04, 09:31   

Witam
Po reaktywacji i długiej nieobecności.
Pracuje w firmach które zyją tylko dzięki standardyzacji i potwierdzam ze to co napisane pomaga i wyklucza podejście - " bo tak" i " to jest moje doświadczenie i tyle".

Mocno popieram podejście sprawdzenia wraz z listą któa to wspiera.
pozdrawiam
mw
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***