Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
metamorfoza Dukaciaka
Autor Wiadomość
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-12-06, 22:55   metamorfoza Dukaciaka

Witam szanowne grono forumowiczów , jakiś czas temu zamarzyłem sobie aby mieć własnego kampera. Od samego początku wiedziałem że będę go sam budował, nie brałem pod uwagę zakupu już gotowego gdyż lubię coś tam dłubać a gdy jeszcze nie ma presji czasu to już sama przyjemność.
Bazy szukałem ponad 3 mc aż w końcu udało się:

Fiat Ducato 2008 rok, silnik 2.3 , przebieg 290tys. Auto jest kupione z małej firmy - pierwszy właściciel - polski salon.

Poniżej zdjęcia aby się trochę pochwalić: [/center]

IMG_3107 (2).jpg
Plik ściągnięto 6780 raz(y) 62,13 KB

IMG_3099 (2).jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 546,5 KB

IMG_3106 (2).jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 534,06 KB

IMG_3103 (2).jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 593,18 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-12-06, 23:03   

Na dzień dobry muszę trochę w auto zainwestować gdyż wolałem kupić busa niepicowanego którego żaden handlarz nie miał w opiece i sam go doprowadzić do porządnego stanu.

W sobotę idzie do mechanika - trzeba zrobić rozrząd, ręczny hamulec, poduszkę po skrzynią biegów, pospawać zawiasy przy tylnych drzwiach, wymienić tłumik + co tam się jeszcze wynajdzie. Do wymiany są też rolki na drzwiach bocznych ale to już sam zrobię. Poprawki lakiernicze zrobię sobie wiosną.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-12-06, 23:14   

Zabudowę planuje zrobić taką jak większość na tej budzie - z tyłu łózko w poprzek, łazienka z prysznicem, fotele obracane - cóż dodać klasyka.

Pewnie podczas mojej budowy będę miał trochę pytań - z góry dziękuje za wyrozumiałość i pomoc.

Budę planuje ocieplić pianką polynor - szczególnie że ona potaniała teraz. Zastanawiam się tylko co wcisnąć w profile zamknięte aby nie porozpychało - doczytałem gdzieś że najlepiej pianki dwuskładnikowe ale może ma ktoś doświadczenie z jakąś konkretną niskoprężną??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KACPERKI 2 
weteran
Dawniej nick: Agat ;-)


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: Palma na boku ;-)
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2016
Piwa: 60/59
Skąd: z nad morza ;-)
Wysłany: 2018-12-07, 06:06   

necvip napisał/a:
Od samego początku wiedziałem że będę go sam budował, nie brałem pod uwagę zakupu już gotowego gdyż lubię coś tam dłubać a gdy jeszcze nie ma presji czasu to już sama przyjemność.


No i pięknie! No to działaj i dołączaj do "blaszako-budowniczych" :spoko
_________________
Po prostu od dawna lubię Mercedesy... ;-) osobowe i takie... z "Palmą na boku" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jb 
stary wyga


Twój sprzęt: Globe - Traveller Active Z
Dołączył: 18 Sty 2016
Piwa: 128/20
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2018-12-07, 13:49   

[quote="necvip"]Zabudowę planuje zrobić taką jak większość na tej budzie - z tyłu łózko w poprzek, łazienka z prysznicem, fotele obracane - cóż dodać klasyka.

Nie wiem jaka masz długość bo dlaczego nie łóżko wzdłuż, jest dużo wygodniejsze. A w nim spędzasz przecież najwięcej czasu.
_________________
jb
https://www.znamiotemikamperem.pl/
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-12-07, 16:51   

necvip, Siemka! Witam na forum. Dobrze, że coś się dzieje. Pamiętaj o dużej ilości zdjęć. I pytaj ile wlezie. Nawet o banały. Po to jest forum żeby sobie pomagać.

W ile osób będziecie śmigać? Masz już jakieś zabawki kupione?
Niski ten busik ale jak masz poniżej 180 powinno być ok.
Łóżko wzdłuż to bdb pomysł myślę. Byłem w kamperze kolegi Agat. Co prawda jego mesio to monstrum... Ale optycznie wydaje się, że jest jeszcze więcej. Jak jest was więcej niż 2ka to można tam zrobi fajne piętrowe wyrko składane.

No to czekam na następny odcinek... :kawka:
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-12-07, 22:55   

KASZUB napisał/a:
necvip, Siemka! Witam na forum. Dobrze, że coś się dzieje. Pamiętaj o dużej ilości zdjęć. I pytaj ile wlezie. Nawet o banały. Po to jest forum żeby sobie pomagać.

W ile osób będziecie śmigać? Masz już jakieś zabawki kupione?
Niski ten busik ale jak masz poniżej 180 powinno być ok.
Łóżko wzdłuż to bdb pomysł myślę. Byłem w kamperze kolegi Agat. Co prawda jego mesio to monstrum... Ale optycznie wydaje się, że jest jeszcze więcej. Jak jest was więcej niż 2ka to można tam zrobi fajne piętrowe wyrko składane.

No to czekam na następny odcinek... :kawka:


Załoga głównie dwuosobowa oraz pies widoczny na moim avatarze. Chociaż może czasami syn z nami wyjedzie wiec muszę coś wymyślić do spania z przodu. Byłem ostatnio na targach w Nadarzynie - pooglądałem sobie trochę kamperków i myślę że pomysł z łóżkiem w poprzek przy mojej wersji auta jest najlepszy.

Zabawek jak narazie brak - szukam , mam zaklepane fotele - pojadę po nie w przyszłym tygodniu.
Ostatnio zmieniony przez necvip 2018-12-07, 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
  Wysłany: 2018-12-07, 23:02   

Dziś po pracy wywaliłem całą starą zabudowę, trochę się z podłogą pomęczyłem gdyż sklejka poprzyklejana była na jakiegoś mamuta.
Na szczęście środek a szczególnie podłoga wygląda lepiej niż sobie wyobrażałem - rudej nie widać. Tylko do lekkiej kosmetyki.
Jak pogoda pozwoli to go jutro karcherem po pace potraktuje.

IMG_3122.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 607,59 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-12-07, 23:15   

Tak patrzę sobie... Jaki on jest prosty do zabudowy w środku. Pudełko poprostu. Jak następnej zimy zachce mi się znowu budować to kupię Ducato. Petarda. Tu by się wszytsko samo robiło. O ile szybciej...
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rakro1 
weteran

Twój sprzęt: Dethleffs Trend I 7057
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Sty 2012
Piwa: 194/154
Skąd: Dębica
Wysłany: 2018-12-08, 00:08   

KASZUB napisał/a:
Tak patrzę sobie... Jaki on jest prosty do zabudowy w środku. Pudełko poprostu. Jak następnej zimy zachce mi się znowu budować to kupię Ducato. Petarda. Tu by się wszytsko samo robiło. O ile szybciej...
..Tak a zabudowa powinna być gotowym modułem do włożenia do auta i rozwinięcia przy pomocy kompresora.Można by kupować różne moduły z różnym układem wnętrza.Dwie godz, maksymalnie na zrobienie,wliczając rozłożenie krzesełka,stolika i otworzenie piwa.Pomarzyć!!! Dużo pracy przed nim,niestety pracy bardzo przyjemnej ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-12-08, 12:47   

rakro1, wiem wiem... Dużo zabawy przed kolega. :haha:
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-12-13, 23:37   

Auto stoi u mechanika wiec wykorzystuje czas na planowaniu i szukaniu wyposażenia.

W planie miałem w drugim rzędzie wstawić ławkę podwójną ale jak sobie trochę na niej posiedziałam to stwierdziłem że jest ortopedyczna...

Kupiłem wiec 2 fotele od espace IV które rozwiązują mi na dzień dobry problem z pasami gdyż mają swoje, można je rozkładać- składać oraz wydaje mi się że gdybym zastosował oryginalne szyny od nich to poza tym że można by je przesuwać, demontować ale i też obrócić o 180' a to już mi trochę ułatwi zbudowanie dodatkowego łóżka w tym miejscu.
Oczywiście fotele postaram się przetapicerować, poza tym są one całkiem wygodne.


Wady: trochę ciężkie kloce

IMG_3146 (2).jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 486,61 KB

IMG_3145 (2).jpg
szerokość 950 mm
Plik ściągnięto 19 raz(y) 563,77 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
  Wysłany: 2018-12-19, 22:48   

Auto nadal stoi w warsztacie, miało być w dwa dni zrobione a już 9 dzień stoi... tak to jest jak się mechanikowi powie że mi się nie spieszy - ręce opadają...

Kupiłem miedzy czasie fotele obrotowe od sharana/galaxy oraz pojedynczą podstawę dla pasażera od Ducato.

IMG_3164 (2).jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 435,52 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2018-12-19, 23:15   

Zastanawiam się nad kupnem okien dachowych - plan mam taki że z przodu będzie Fiamma vent 40x40 z wentylatorem, z tyłu nad łóżkiem takie same ale bez wentylatora.

Dylemat to czy kupować do łazienki okno fiamma 28x28 (z wentylatorem lub ewentualnie samo okno) czy też zamontować w łazience jakiś grzybek/wyciąg??

Drugi dylemat to czy kupić białe pokrywy czy też crystal ?? Na trzech oknach to prawie 300 zł różnicy - można powiedzieć że zbiornik na wodę będzie gratis.

Będę wdzięczny za sugestie czy warto dopłacać z Waszego doświadczenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KASZUB 
weteran


Twój sprzęt: Samojebka ducato by KASZUB
Nazwa załogi: My
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Sie 2014
Piwa: 60/63
Skąd: Celbowo koło Pucka
Wysłany: 2018-12-20, 06:28   

necvip, Jak jest możliwość do kibelka wpakowac okno z wentylem ja bym włożył. Tam bywa naprawdę gorąco... I smierdzaco! :ochyda [/quote] ochyda
Grzybek nie wiele daje...

I jak już chcesz dwa okna w dachu to jak możesz zainwestować to też wstaw z wentylatorami. Więcej możliwości i fajnie będzie mieszać powietrze.
_________________
Jak zbudowałem http://tiny.pl/g47tw
I jak próbuję budowac https://tiny.pl/gzg7j
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***