Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
metamorfoza Dukaciaka
Autor Wiadomość
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-07-25, 16:49   

4212 - ja gilotyne wyciąłem. Producent dopuszcza. Przestrzeń nad przednimi fotelami jest bezcenna.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl szczegóły
Mavv 
weteran


Twój sprzęt: Mercedes Sprinter
Nazwa załogi: MadMobile II
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Lut 2014
Piwa: 68/48
Skąd: Ballina, Irlandia
Wysłany: 2019-07-25, 20:43   

decumanus, ja u siebie zrobiłem tam sporą szafkę. Wchodzą cztery krzesła składane jak parasole, wentylator stołowy, hamak, koce, mały bezprzewodowy odkurzacz i kilka innych pierdół :)
_________________
Kamperek 1
Kamperek 2
Moje minipodróże po Irlandii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2019-07-25, 21:42   

decumanus napisał/a:
4212 - ja gilotyne wyciąłem.
R

Myślałem nad tym intensywnie ale zwyciężyła kwestia dodatkowej podręcznej półki oraz to że łatwiej oraz stabilniej jest zabudować szafki górne z podparciem na gilotynie.

Mavv napisał/a:


Wnęki na ścianach sypialni - piana, na to alufox i sklejka. Jaka grubośc izolacji Ci wyszła od blachy do tapicerki? Ładnie wyszła ta wnęka na zdjęęciu 4259. Po drugiej stronie (fotka 4260) jest jeszcze sklejka we wnęce i na belce alufox. Czy tapicerkę naklejałeś na alufox czy masz tam też sklejkę?
I finalnie jaka jest szerokość od ściany do ściany już z tapicerką i sklejką?


Tapicerka jest naklejana na sklejkę, na ścianie gdzie widać alufox będzie około 10mm sklejka oklejona laminatem w kolorze blatu. Miedzy ścianami jest dokładnie 190 cm.
Belki są zapianowane i oklejone alufoxem na to przyklejony i przybity jest zszywkami powiedzmy techniczny pas wykładziny a na koniec przyklejona ostateczna tapicerka. Polecam do tego klej Mosa - pięknie się tym pracuje.
Moje listwy montażowe mają 2x3 cm wiec minimum piankowej izolacji to 3 cm (są miejsca gdzie jest dużo więcej)

Tyle że ja bym już pianki nie użył w kolejnym projekcie a na pewno nie piany Koelner. Ta pianka po czasie puchnie i to naprawdę znacząco. Pianowanie robiłem wczesną wiosną , potem było z 2 mc przerwy, ogarniałem auto mechanicznie i lakierniczo. Sklejki które były już wcześniej zamontowane trochę powypychało i musiałem je zdemontować aby całe auto przeszlifować jeszcze raz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-25, 21:52   

decumanus napisał/a:
4212 - ja gilotyne wyciąłem. Producent dopuszcza. Przestrzeń nad przednimi fotelami jest bezcenna.
R

Pełna zgoda :!:
Wiem... nie buduję, ale korzystam z blaszaka, który ma tam półkę. To makabra, nienawidzę jej. Bez przenośni łeb mnie od niej boli.
Gdybym wiedział to przez tą półę, wybrałbym model tańszy i bez niej.
Nie da się nie przywalić, przynajmniej raz dziennie :shock:

Nie wiem? Może gdybym codziennie tym jeździł? I w kakakasku?

PhotoPictureResizer_190725_225100785_crop_657x506.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 73,73 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2019-07-25, 22:04   

Bronek napisał/a:
... nie buduję, ale korzystam z blaszaka, który ma tam półkę. To makabra, nienawidzę jej. Bez przenośni łeb mnie od nie boli. Gdybym wiedział to przez tą półę, wybrałbym model tańszy i bez niej.


Bronek Ty to tylko w cabrio czujesz wiatr we wlosach :haha:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-25, 22:15   

No.. Kakakasku nawet w cabrio..

v55 to ten model z boleśnie pojemną półką
D55 to tańszy, "oczko niżej" klasyfikowany niby, ale w ciasnym wnętrzu dający w/w przestrzeń.

Oczywiście każdy ma prawo wyboru.. Ja bym poświęcił tą faktycznie pojemną półkę dla przestrzeni i nawet bez okna, które jest psu na budę i tylko grzeje wnętrze.
Dla mnie to poważna wada tego blaszaka, ale nim jeździ jedna lub dwie osoby i raczej na krótkie wypady, to "ładunek" mniejszy.
Poruszając się we dwójkę w okolicach kuchni /salonu zawsze ktoś może przywalić, lekko ale niechybnie. Nawet siadając na fotelach trzeba uważać. Dzieci i ludzi o "nikczmnym" wzroście, to nie dotyczy.
Potem nabiera się nawyku podobnego jak gdy ma się zwierzęta w domu, gdzie zaczynamy patrzeć pod nogi, atu kulimy się odruchowo.
Nie do przyjęcia dla mnie ta poddańcza pozycja. :spoko

PhotoPictureResizer_190725_231158893_crop_1638x1229.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 274,03 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-07-26, 08:45   

Nie bez przyczyny jesteśmy homo erectus. W zeszłym roku wynajmowalem burstnera bez gilotyny i wtedy podjąłem decyzję że dumnie stać lepszym jest niż czołgać się. Innymi słowy lepsze gwiazdy przez okno widziane niż pourazowe ;)
A tak serio to w warunkach blaszanki ta przestrzeń jest naprawdę cenna. Przywraca szoferce walory użytkowe.
W kamperze jest dość miejsca żeby leżaki zmieścić, oczywiście trzeba zaplanować... nie warto moim zdaniem wstrząsać mózgiem dla tej półeczki.
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2019-07-26, 13:48   

decumanus - walory wizualne i użytkowe zdecydowanie lepsze ale mnie jakoś nie przekonuje do końca wycinanie gilotyny pomimo że producent to dopuszcza. Może jak parę razy walnę się w głowę to zmienię zdanie :oko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-07-26, 15:22   

Niektorzy walną raz i pomaga inni walą non stop i nic 😁
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2019-07-26, 17:36   

Dlatego nie powinno się wpuszczać mnie do takiego vana bez kakakasku. :lol:

Standardzik się robi: :mrgreen: https://youtu.be/IG8yYXaamdY
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
necvip 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: Ducato 2,3 campervan
Dołączył: 25 Lip 2018
Piwa: 9/2
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: 2019-07-29, 08:57   

Pospawałem sobie stelaż pod fotele - w jaki sposób zamocować to dobrze do podłogi??
Jakieś nitonakrętki w podłogę czy też śrubami to skręcić (może dodatkowy profil jakiś pod podłogą dać) czy też może dospawać to do podłogi i po temacie??

IMG_4292.jpg
Plik ściągnięto 2164 raz(y) 103,69 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-07-29, 09:15   

necvip napisał/a:
Pospawałem sobie stelaż pod fotele - w jaki sposób zamocować to dobrze do podłogi??
Jakieś nitonakrętki w podłogę czy też śrubami to skręcić (może dodatkowy profil jakiś pod podłogą dać) czy też może dospawać to do podłogi i po temacie??

Pod tylnią częścią stelaża przechodzi belka poprzeczna. Wygnij płaskownik 50x5 i owiń go pod podłogą dookoła belki, śruby 8,8 M10 i będzie dobrze. W zasadzie nie masz innej opcji, bo blachy 100x100 jako wzmocnienie podłogi pod nią nie wciśniesz ze względu na ta belkę.
R
imho
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-08-01, 08:06   

necvip napisał/a:
Pospawałem sobie stelaż pod fotele - w jaki sposób zamocować to dobrze do podłogi??
Jakieś nitonakrętki w podłogę czy też śrubami to skręcić (może dodatkowy profil jakiś pod podłogą dać) czy też może dospawać to do podłogi i po temacie??


polecam aby jak jeszcze masz to rozkopane podjechać do firmy która klepnie Ci montaż foteli.
za parę stówek zrobią kwita i diagnosta wbije ci później że to osobowy lub jak będzie szczęście że to Camper.

Jak to wszystko zabudujesz to będzie problem bo nie dojdą jak konstrukcja jakie wzmocnienia jakie śruby i nakrętki itp. samemu szkoda roboty bo nikt pod tym się nie podpisze a wierz mi przerabiałem już to 3 razy. Czasy budowania SAM już się skończyły a nasza władza zmusiła wiele firm przebudowujących busy do zmiany branży. Wydział komunikacji też nie klepnie wpisu że pojazd specjalny jak nie będzie FV z firmy zabudowującej busa która w KRS ma wpis.
koledze drogówka zabrała Dowód bo miał zdemontowana ścianę grodziową i nie miał na to kwita.
Też biorę się za zabudowę kolejnego Ducato i już wiem że min 3500zł zezwolenia na fotele i przemianowanie na pojazd specjalny będą mnie kosztowały.
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-08-01, 08:52   

Ducaciak napisał/a:
Wydział komunikacji też nie klepnie wpisu że pojazd specjalny jak nie będzie FV z firmy zabudowującej busa która w KRS ma wpis.
Tu się nie zgodzę ,
do zmiany na kempingowy w zasadzie wystarcza : oświadczenie o przebudowie od kogoś kto ma działalność i wpis PKD 45.20 Z (aktualny odpis z krs)
dodatkowe badania z OSKP o zmianach konstrukcyjnych (ci zazwyczaj chcą opinii rzeczoznawcy , jako podkładkę do swej pieczątki) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-08-01, 09:28   

amples napisał/a:
Ducaciak napisał/a:
Wydział komunikacji też nie klepnie wpisu że pojazd specjalny jak nie będzie FV z firmy zabudowującej busa która w KRS ma wpis.
Tu się nie zgodzę ,
do zmiany na kempingowy w zasadzie wystarcza : oświadczenie o przebudowie od kogoś kto ma działalność i wpis PKD 45.20 Z (aktualny odpis z krs)
dodatkowe badania z OSKP o zmianach konstrukcyjnych (ci zazwyczaj chcą opinii rzeczoznawcy , jako podkładkę do swej pieczątki) .


Przepisy się zmieniły nie masz zaświadczenia o homologacji nie zarejestrują.
zadzwoń na kilka stacji diagnostycznych i do WK każdy Ci to potwierdzi.
po tych wypadkach z busami z przed 2 lat pozmieniali przepisy nie ma szans na rejestracje samochodu bez kwitów z firmy mającej homologacje , kwitu od diagnosty który potwierdzi kwit o homologacji i WK który będzie chciał wszystkie poprzednie kwity + FV.
Nie chcę się kłócić bo co kraj to obyczaj ale przerobiłem to już w Katowicach i w Warszawie.
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***