Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wkurzające ogłoszenia - sprzedam kampera
Autor Wiadomość
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2018-12-07, 09:40   Wkurzające ogłoszenia - sprzedam kampera

Mam widocznie takie zezowate szczęście, że jak już coś interesującego znajdę, to okazuje się, że cena kampera to netto, że kamper do opłat, niezarejestrowany, nie można doprosić się dodatkowych zdjęć,.........
Po wykonaniu telefonu, najbardziej irytuje mnie wiadomość, że kamper jest do opłat.
Może bym to przełknął, ale niestety żona, niezależnie od tego co to miałoby być, mówi stanowczo - nie! I pewnie ma rację.
Czy udało się komuś z Was zmusić kupującego, aby to on pozałatwiał wszelkie sprawy celno-skarbowe?

No dobrze, mówię do gościa. Ile ta akcyza wyniesie?
5, max.8 tysięcy. Silnik ponad 2litry, wg moich wyliczeń wychodzi, że będzie to ok.20 tysiaków.
Czyli sprzedający z góry zakłada, że w umowie kupna będzie zaniżona cena. Nie chcę bawić się w takie kanciarstwo.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DI STEFANO 
weteran

Twój sprzęt: Camper z lekkim samochodzikiem
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Piwa: 72/70
Skąd: tam gdzie lepiej
Wysłany: 2018-12-07, 09:54   

Niestety, tak to u nas jest....

"nic nie boli tak jak życie"

Nie załamuj się ten Twój upragniony i wyśniony jedzie do Ciebie, tylko....
Proszę Cie nie denerwuj się.
W nerwach głupot można sobie narobić a na to tylko cwaniaki- sprzedawczyki czekają. :szeroki_usmiech
Trzymam kciuki :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2018-12-07, 09:58   

Masz Stefanie dużo racji.
Mam problem z żoną. Strasznie naciska, żeby w końcu coś kupić.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2018-12-07, 10:09   

Każdy kto choć trochę się orientuję wie, że cena do akcyzy może odbiegać od cen notowanych w kraju. A o ile? Punktem odniesienia są auta zarejestrowane, a więc z oplaconą akcyzą i Vatem. Na starcie więc można cenę do opłat ustalić jako pomniejszoną o te wartości (23% oraz 18,6%). Poza powyższym urzędy biorą poprawkę korekty do 25% z tytułu zużycia pojazdu.

Z uwagi na powyższe, każdy handlarz na starcie bierze jako podstawę nieco inną wartość, aniżeli osoba kupująca, odnosząca się do cen pojazdów "z allegro".
Pomijam już kwestię skorzystania z wyceny rzeczoznawcy oraz to za ile kupisz i jaką wartość będziesz miał na umowie.

Oczywiście moim zaleceniem jest zakup od handlarza wyłącznie opłacone pojazdu. Jeśli do opłat, to wyłącznie w przypadku importu prywatnego.
_________________
Byle do przodu
Ostatnio zmieniony przez Rav 2018-12-07, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2018-12-07, 10:23   

Nie chcę w to wchodzić. Chciałbym, aby sprzedający to wszystko pozałatwiał.
Swego czasu kupiłem w autokomisie ciężarówkę. Autokomis pozyskał ją z Urzędu Celnego.
Ile ja miałem kłopotów z rejestracją. Rzeczoznawca, technik policyjny, bo któraś cyfra w nr ramy była podejrzana.
Dlatego pytam. Czy macie jakieś sposoby, aby namówić sprzedającego da załatwiania tych wszystkich formalności?

Handlarz wystawia auto na allegro za 100.000zł. To chyba w umowie piszemy 100.000. I od tych 100.000 płacimy akcyzę, czy pomniejszamy te 100.000 o Vat i 18% akcyzy?
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Ostatnio zmieniony przez Janusszr 2018-12-07, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2018-12-07, 10:23   

Janusszr napisał/a:
...żona, niezależnie od tego co to miałoby być, mówi stanowczo - nie! I pewnie ma rację.
Janusszr napisał/a:
Strasznie naciska, żeby w końcu coś kupić.

Wychodzi na to, że nie masz problemu z kupnem kampera albo nierzetelnymi ogłoszeniami ale masz problem z żoną. :hide:
Co Ci poradzić? Sam nie wiem. :haha: :haha: :haha:
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rav 
weteran

Twój sprzęt: Mobilvetta Kea
Nazwa załogi: Chmielki4
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Maj 2014
Piwa: 145/22
Skąd: z prawilnego kraju
Wysłany: 2018-12-07, 10:26   

Nie wiem z kim gadasz, ale nigdy mi się nie zdarzyło, aby osoba sprzedająca odmówiła dokonania opłat
_________________
Byle do przodu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2018-12-07, 10:29   

Rav napisał/a:
Nie wiem z kim gadasz, ale nigdy mi się nie zdarzyło, aby osoba sprzedająca odmówiła dokonania opłat

Cena uwaga.
Dzięki :roza:
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
janusz 
Kombatant
Szeryf


Twój sprzęt: Motochata Rimor
Nazwa załogi: TiTi
Pomógł: 25 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Piwa: 411/147
Skąd: Pajęczno, łódzkie
Wysłany: 2018-12-07, 10:36   

Sprowadzający samochody, nie opłacają od razu akcyzy i podatków i nie robią "pierwszego" przeglądu w kraju z prostego powodu. Auta nie sprzedają się na pniu. Opłacenie podatków zamraża na jakiś czas kapitał. Czasami trafi się, że auto kupi ktoś z zagranicy i opłata wtedy przepada.
_________________
Nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2018-12-07, 10:57   

Wszystko polega na tym, że..... szukasz okazji. Chciałbyś kupić kampera po jak najnizszej cenie. Wyszukujesz fajny samochód w "okazyjnej" cenie i okazuje się, że cena jest normalna a nie okazyjna gdy doliczy się opłaty. Ot i cała filozofia. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2018-12-07, 11:06   

gryz3k napisał/a:
Wszystko polega na tym, że..... szukasz okazji. Chciałbyś kupić kampera po jak najnizszej cenie. Wyszukujesz fajny samochód w "okazyjnej" cenie i okazuje się, że cena jest normalna a nie okazyjna gdy doliczy się opłaty. Ot i cała filozofia. :spoko

Mylisz się.
Znajomi-posiadacze kamperów i to forum dawno uświadomiło mnie, że nie ma okazji.
Często kampery powyżej 3,5 tony są w miarę tanie. W porównaniu do najpopularniejszych, czyli do 3,5t. Znalazłem takiego w miarę "taniego". Tak mi się wydawało.

Nie tylko niezapłacona akcyza jest wnerwiająca. Jest oferta. Pisze xxxxxxbrutto, a po straceniu czasu na czytanie opisu dowiadujesz się, że cena netto.
Dzwonisz do sprzedawcy, prosisz o dodatkowe zdjęcia jakiejś części kampera i po obietnicach, cisza.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Ostatnio zmieniony przez Janusszr 2018-12-07, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2018-12-07, 11:12   

Janusszr napisał/a:
Mylisz się.


Być może. Niedawno sam poszukiwałem kampera i miałem podobny problem z żoną. Kamper jej się podobał tylko ta cena końcowa. Ile razy napaliła się na prawie nowy kamper za małe pieniądze, które okazywały się odstąpieniem leasingu.
Ja osobiście olewam takie atrakcje jak kupowanie kampera bez opłat. Dopóki będą klienci na takie samochody dopóty będą działać na zasadzie minimum wkładu maksimum zysku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gryz3k 
Kombatant


Twój sprzęt: Hymer Eriba B514 Sl
Nazwa załogi: gryz3k
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Wrz 2010
Piwa: 558/295
Skąd: Warszawa Miedzeszyn
Wysłany: 2018-12-07, 11:19   

Janusszr napisał/a:
Mylisz się.



Janusszr napisał/a:
Mam widocznie takie zezowate szczęście, że jak już coś interesującego znajdę, to okazuje się, że cena kampera to netto, że kamper do opłat, niezarejestrowany,


Niestety z Twojej wypowiedzi wynika, że w interesującym kamperze nie odpowiada Ci.... cena. To nie jest zarzut do Twojej osoby tylko ocena prostego mechanizmu psychicznego. Obiecali fajny kamper w fajnej cenie a tu zonk. Cena nie taka. Jak cena w Makro czy Selgrosie. Duża netto a mała brutto. Po co? Żeby się klient napalił. :spoko
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Janusszr 
Kombatant

Twój sprzęt: T600 GFLC Siesta
Nazwa załogi: Jola & Janusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2016
Piwa: 76/80
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2018-12-07, 11:22   

Jeżeli są robione kombinacje w ogłoszeniach, to chyba lepiej takie omijać.

Ciekawe jak to jest z allegro. Cena jest podana, klikasz "kup teraz" np. za 100, a w opisie aukcji pisze, że to cena netto.
_________________
Pozdrawiam, Janusz, na drugie mam Wojtek :)
Marzenia są po to, żeby nigdy nie przestało się chcieć żyć. I po to, żeby o tym przypominały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Roberto 
weteran


Twój sprzęt: EuraMobil 555 + Jumper H3L3 (w budowie)
Nazwa załogi: techserwis
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lip 2013
Piwa: 68/30
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2018-12-07, 11:25   

Janusszr napisał/a:
Jeżeli są robione kombinacje w ogłoszeniach, to chyba lepiej takie omijać.

Ciekawe jak to jest z allegro. Cena jest podana, klikasz "kup teraz" np. za 100, a w opisie aukcji pisze, że to cena netto.

Na Allegro nie ma już aukcji samochodów tylko ogłoszenia :chytry
_________________
pozdrawiam
Robert

PS.
Używajcie polskich znaków !! Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE... ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***