Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Family Campervan
Autor Wiadomość
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-08-10, 08:24   

No i wychodzi na to, że kabinę będę prawdopodobnie importował z Rumunii.
Jeśli ktoś byłby chętny na takie rozwiązanie, to zapraszam do kontaktu na PW.

LUNA_APERTO.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 50,85 KB

LUNA_CHIUSO.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 64,17 KB

particolare1_ok_5.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 52,07 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drFeelGood 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Blue 599
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lip 2018
Piwa: 19/8
Skąd: Toruń
Wysłany: 2019-08-10, 08:34   

Wygląda na lekkie, ale koszty już pewnie lekkie nie będą. Nie wiem czy nie lepiej pomyśleć o pionowej rolecie meblowej. Koszty pewnie podobne wyjdą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-08-10, 09:21   

Koszty wyjdą podobne do rolety meblowej, ale roleta pozostanie roletą :-/ .
Wersja standardowa kabiny to koszt 410 Lei. Transport do Polski 110 Lei. Jedyny "-" tego wszystkiego, że powyższa kabina nie jest standardem :( . W poniedziałek prawdopodobnie będę znał już cenę finalną produktu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
decumanus 
weteran


Twój sprzęt: Ducato 2007
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Kwi 2017
Piwa: 43/23
Skąd: Bielsko Biała :D
Wysłany: 2019-08-10, 12:54   

To jest taka sama kabina jak w Złomku 1 i w moim kamperze. Kupilem ja za zbyt duże pieniądze -ok 1,5kpln - bo mi się w sumie spieszyło. Jakbym miał czas to bym coś zakombinował z poliwęglanem z rozciętymi z jednej strony komorami - poliwęglan jest dość elastyczny, choć pewnie w rulonik by się nie chciał zwinąć.

Ta roleta jest ok, choć zajmuje trochę miejsca(również po rozłożeniu zabiera ze 2 cm w porównaniu do takiej typowej poruszającej się w osi toru) i raczej słabo stanowi drzwi do łazienki, ale chyba nie taki masz plan. Bardzo łatwo ja skrócić, zarówno wzdłuż (wyjmując elementy) jak i wzwyż - przycinając (choć wieczór nie twój)

Chciałbym przerobić łazienkę i wtedy zamontuje drzwi wewnątrz.
Produkt włoski.
PCV, strasznie się elektryzuje.

trzeba wymyślić blokadę na czas jazdy bo się telepie.

Za tą cenę bierz nie pytaj.
Nie wydaje mi się żeby można było kupić meblową za 500zł. Jak chciałem kupić, to nawet nikt nie miał, bo paletę musiałby zamawiać. :gwm .
R
_________________
tak ja sie staram https://www.camperteam.pl...der=asc&start=0

opnia jest jak dupa - każdy ma swoją
"immposible" is not a fact - it is an opinion
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-08-10, 13:38   

decumanus napisał/a:
...Ta roleta jest ok, choć zajmuje trochę miejsca(również po rozłożeniu zabiera ze 2 cm w porównaniu do takiej typowej poruszającej się w osi toru) i raczej słabo stanowi drzwi do łazienki, ale chyba nie taki masz plan.
.
R

Drzwi łazienkowe planuję zrobić składane/łamane. Do tego dedykowany zamek hakowy z klameczką. Będę musiał coś wykombinować, aby prowadnica tych drzwi była zarówno na dole jak i górze, aby drzwi się nie telepały. Zajmą mało miejsca (nawet po otwarciu), jak i będą stanowiły szerokie wejście do łazienki.
Kabina prysznicowa będzie oddzielnym elementem dzięki czemu z toalety jak i z prysznica będzie można korzystać w jednym czasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jarosiniak 
początkujący forumowicz


Twój sprzęt: Renault Master 2008 L3H2 czerwony :)
Dołączył: 20 Paź 2018
Postawił 2 piw(a)
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2019-08-12, 16:43   

Norbertp83, sam zastanawiam się nad koncepcją "łazienki" i tak trafiłem na Twój temat :spoko
Jaki w końcu masz wymiar tego brodzika, wymieniane były chyba opcje 80 i 90 cm?
Gdzieś w tym temacie chyba widziałem foto, na którym brodzik był na przeciwko lodówki, a to chyba dwa najszersze "meble" z wyposażenia. Wydaje mi się, że chyba najlepiej byłoby je wcisnąć po jednej stronie, a na drugą zaplanować odpowiednio węższy aneks kuchenny, aby zostawić jakąś sensowną szerokość na korytarz. A przynajmniej ja tak będę musiał zrobić w Masterze, który jest chyba nieco węższy i może być problem z całkowitym otwarciem lodówki :-/
Ile Tobie wychodzi tego korytarza? Czy ta lodówka ma tradycyjny radiator z tyłu? Wpuszczasz ją jakoś w ścianę?

Przepraszam, że tyle pytań, ale jesteś chyba na bieżąco, a ja na razie w aucie tylko miarkę mam z wyposażenia :haha:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-08-12, 19:22   

Witaj kolego @jarosiniak.
Brodzik 80x80. Lekko stuningowany pod nadkole, nad którym będzie nadstawka z wylewką.
Lodówka ma tradycyjny radiator na tylnej ścianie. Miejsca za nią nie będę zabudowywał, więc zostaje deko wolnej przestrzeni dla cyrkulacji powietrza. Poza tym w ściance działowej pomiędzy kuchnią a sypialnią mam zamiar dać kratkę wentylacyjną i może jakiś mini wentylatorek.
Lodówka po szerokości ma 55 cm., więc w najwęższym miejscu korytarz będzie miał jakieś 56-56,5 cm. Dosunięta "plecami" będzie teoretycznie do fabrycznej belki poprzecznej.
Bardzo mi zależy aby z łazienki wyeliminować pochlapaną toaletę i tzw. dupoklejkę, stąd decyzja o kabinie i drzwiach łamanych.
Dzisiaj dostałem już wycenę kabiny: 485 RON + wysyłka 112 RON.
Niestety "makarony" się urlopują, więc kabina przyjdzie ok. 10 września :( . Trudno... mam czas na kręcenie sklejki i dumanie nad zabudową tyłu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
romekkar 
trochę już popisał


Twój sprzęt: Ducato'08 L3H3
Dołączył: 23 Sie 2017
Skąd: sbl
Wysłany: 2019-08-12, 19:52   

szykuje mi się przebudowa łazienki i też rozważam wygrodzenie czasowe prysznica - myślałem o rolecie Ma ktoś doświadczenia z tym produktem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ducaciak 
zaawansowany


Twój sprzęt: Ducato 2.3 2010
Dołączył: 21 Lut 2011
Piwa: 10/1
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-08-13, 12:00   

fajny pomysł z tą roletą.
ciekawy jestem ilu posiadających prysznic/kabinę w campercu faktycznie go używa?
sam mam prysznic lub może dokładniej mam możliwość brania prysznica w camperze ale szczerze przyznam że poza kapaniem tam mojego dziecka nikt nie korzysta z tego komfortowego i nie taniego rozwiązania [ bo brodzik i słuchawka to nie koniec wydatków - do tego bojler, duży zbiornik na wodę czystą i brudną itd]
zazwyczaj korzysta się z kempingu chyba że na dziko gdzieś się staje.

nie jestem przeciwnikiem tego rodzaju udogodnień bo dla mnie przy budowie był to priorytet, ale ciekaw jestem ilu faktycznie posiadaczy z tego korzysta.
_________________
Ducaciak
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-08-13, 18:49   

romekkar napisał/a:
szykuje mi się przebudowa łazienki i też rozważam wygrodzenie czasowe prysznica - myślałem o rolecie Ma ktoś doświadczenia z tym produktem?

Z roletą nie, ale z "dupoklejką" owszem, choć myślę, że ta roleta może zachowywać się podobnie w kontakcie z gołym ciałem. Poza tym nie ma tu usztywnienia dołu, co może powodować większy problem niż typowa zasłonka zwana właśnie "dupoklejką".
Ja myślałem również nad opcją zasłony prysznicowej zamontowanej na górze jak i na dole na pojedynczych karniszach PCV.

Ducaciak napisał/a:
fajny pomysł z tą roletą.
ciekawy jestem ilu posiadających prysznic/kabinę w campercu faktycznie go używa?
sam mam prysznic lub może dokładniej mam możliwość brania prysznica w camperze ale szczerze przyznam że poza kapaniem tam mojego dziecka nikt nie korzysta z tego komfortowego i nie taniego rozwiązania [ bo brodzik i słuchawka to nie koniec wydatków - do tego bojler, duży zbiornik na wodę czystą i brudną itd]
zazwyczaj korzysta się z kempingu chyba że na dziko gdzieś się staje.

nie jestem przeciwnikiem tego rodzaju udogodnień bo dla mnie przy budowie był to priorytet, ale ciekaw jestem ilu faktycznie posiadaczy z tego korzysta.

Planuję niestety, albo i stety wyjazdy nie tylko w sezonie letnim, ale i zimą i tylko i wyłącznie na dziko.
Auto buduję z myślą zwiedzania i ciągłej mobilności jak również samowystarczalności.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-10-06, 17:48   

Witajcie kochani.
Długi okres czasu nie aktualizowałem swojego wątku, bo nie bardzo było czym.
Choć postęp prac jest niewielki, daję znać, że żyję i w miarę wolnego czasu staram się kontynuować budowę.
Od 13- go sierpnia samochód stał w warsztacie, gdzie wrócił na poprawę sprzęgła.
Co się okazało, po 350 km od wymiany pękła sprężyna na kole dwumasowym. Panowie rzekomo zamiast ustalonego LUK'a, wrzucili Valeo, ale...
Auto odebrane 6-go września, więc od tamtej pory powolutku coś dłubię.
W tzw. międzyczasie przyszła zamówiona kabina z Rumunii.
Co udało się zrobić:
- zabudowana część ścianki łazienki,
- obrobiona sklejką tylna, górna poprzeczka (oświetlenie powędrowało na dół i będzie oświetlało część bagażową),
- dokończone ściany LT i prawa strona,
- na prawej ścianie, tuż przy kuchni obrobione wnęki na panel sterowania oknem i wyświetlacz MT-50 od Tracera,
- ogarnięty pawlacz, już pomalowany,
- docięty i polakierowany front pawlacza (pierwszy element w życiu z otwieranymi drzwiami :shock: ).
Wnętrze pawlacza pomalowane farbą stricte boazeryjną Dulux w kolorze biały satynowy (z lekkim połyskiem). Farba zmywalna, więc łatwa w utrzymaniu czystości.
Boki pawlacza są zdejmowane, aby wykorzystać przestrzeń za nimi jako ewentualne schowki.
Front pawlacza polakierowany lakierobejcą Vidaron w kolorze palisander królewski - również satyna.
Wnętrze będę się starał utrzymać w ciepłych kolorach.
Ściana pod oknem na 99% również będzie malowana Dulux'em w kolorze kremowa biel.
Ściany zewnętrzne łazienki palisander królewski.
Sufit (do części sypialnianej) biała satyna.
Powoli mentalnie przymierzam się do tuningu i montażu ławki, zbiornika czystej i obrobienia tylnych słupków.
Tym akcentem kończę życząc wszystkim miłego, niedzielnego wieczoru.

20190923_125154_resized_1.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 116,3 KB

20190923_125139_resized_1.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 96,36 KB

20190923_125208_resized_1.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 120,99 KB

20190923_125232_resized_1.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 86,3 KB

20190923_125344_resized_1.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 155,28 KB

20190923_125400_resized_1.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 189,03 KB

20190927_164724_resized.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 89,92 KB

20190927_164729_resized.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 83,06 KB

20191006_132830_resized.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 86,29 KB

20191006_132835_resized.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-10-06, 17:53   

Kolory i struktura farby + rzeźba "podkładek" pod puszki zawiasów i wzmocnień pod siłownik 😉.

20191005_081411_resized.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 84,4 KB

20191005_081420_resized.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 88,5 KB

20191006_105916_resized.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 84,45 KB

20191006_105934_resized.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 113,11 KB

20191006_172145_resized.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 203,72 KB

20191006_172153_resized.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 151,04 KB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ajas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Paź 2014
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wola Śląsk
Wysłany: 2019-10-07, 19:34   

Ja stosowałem takie zawiasy bezpuszkowe :
Mają tłoczki i nie trzeba siłowników jak jest lekka klapa
Koszt 3,50
Polecam

zawias.jpg
Plik ściągnięto 5 raz(y) 82,52 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Norbertp83 
zaawansowany
TAK - Towarzystwo Anonimowych Kamperoholików

Twój sprzęt: Citroen Jumper L4H3 3.0HDI
Nazwa załogi: Family Team
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Piwa: 12/6
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 2019-10-08, 09:39   

Cześć ☺.
Dziękuję za informację, ale w tym przypadku zawias bezpuszkowy nie zdałby egzaminu.
Jak widać na załączonym zdjęciu potrzebowałem zawiasu do drzwi równoległych z uwagi na to, że cały ten front będzie przykręcony do ramy z kantówki.
Dziś z rana zrobiłem jedynie mały upgrade zawiasów, bo miałem zamintowane jakieś GTV made in Italy - kupa niesamowita. Obecnie są już na miejscu Sevroll'e, które są wykonane o niebo lepiej i pracują bardziej płynnie.
Idę spawać wzmocnienia do ławki 😈.

20191008_103749.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 1,27 MB

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ajas 
początkujący forumowicz

Dołączył: 30 Paź 2014
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wola Śląsk
Wysłany: 2019-10-08, 14:58   

Ja prawie wszędzie miałem równoległe.
Dodawałem klocek 30x30x40mm i do tego zawias , a odpadły podnośniki.
Klocki niczemu nie przeszkadzają , bo przestrzeń nad drzwiami jest praktycznie trudna do wykorzystania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***