Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Proste grzanie wody z webasto
Autor Wiadomość
ferguson 
zaawansowany


Twój sprzęt: Nissan Urvan 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-03, 17:05   

Takie zawory można dopasować z pralek, lub zmywarek.
_________________
Pozdrawia Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
silny 
Kombatant
czlonek KBP

Twój sprzęt: był Jumper slideout , Hymerb524 , jest PILOTE
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 07 Wrz 2011
Piwa: 51/50
Skąd: PSL z nad Warty
Wysłany: 2019-01-03, 19:59   

https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-12v-1-2-cal-zawor-cewka-silownik-wody-7367642836

Yyy , taki ????? Coś w tym stylu napewno znajdziesz na trochę wyższą temperaturę
_________________
----------------------------------------------------------

gazuuuu , muszę się pośpieszyć żeby mieć więcej czasu na dalszy pośpiech........

--------------------------------------------------------
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anteks22 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Gru 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-01-04, 21:12   

Osobiście wolę zawory manualne znalazłem ten który pokazał Amples na alliexpres ale czas dostawy 45 dni trochę mnie przeraża choc cena świetna będę szukał dalej. Przekopujac Internet natknąłem się na taki schemat czy naprawdę da się przepływowo ogrzać wodę do tych powiedzmy 36 stopni za pomocą wymiennika płytowego?

Screenshot_20190104-170058.png
Plik ściągnięto 76 raz(y) 1014,83 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-01-04, 21:29   

anteks22 napisał/a:
czy naprawdę da się przepływowo ogrzać wodę do tych powiedzmy 36 stopni za pomocą wymiennika płytowego?

Dlaczego 36?
Ja grzeje przepływowo i musiałem dołożyć mieszacz termostatyczny bo nie szło się wykąpać pod gorącą wodą. Musiałem wyłączać webasto. Ciepłą wodę mam po około 2-3 minutach od włączenia pieca. Dodam że nie akumuluję wody tylko korzystam z grzanej na bieżąco.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anteks22 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Gru 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-01-04, 21:41   

Jestem pod wrażeniem to zmienia zupełnie mój pogląd o świecie mógłbyś opisać , narysować schemat swojej instalacji ? Jaką wielkość wymiennika jaki zbiorniczek wyrownawczy przewody itp? 36 stopni dlatego że do tyłu grzalem wodę do prysznica zazwyczaj
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-01-05, 09:37   

TU pod koniec masz krótki opis i zdjęcie wymiennika. Włączyłem się w oryginalną instalację webasto (eberspacher) samochodu, równolegle do nagrzewnicy przestrzeni mieszkalnej. Przewody takie same jak oryginał doszły tylko trójniki zawór i dodatkowa pompka. I oczywiście kilka przekaźników do sterowania. Robota prosta na kilka godzinek pracy.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Adampio 
doświadczony pisarz


Twój sprzęt: L300 Dethleffs Globetrotter '85+MulitvanT4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2008
Piwa: 3/7
Skąd: DC
Wysłany: 2019-01-05, 11:15   

Flag napisał/a:
Nagrzewnicy nie ma co odcinać bo jak nie masz włącozneo wentylatora to nie stracisz tam za duzo energii.
Ja mam Multivana, który ma drugą nagrzewnicę pod podłogą i zawór regulacyjny puszcza ciepłą wodę tylkooba kaloryferki na raz. A jak jest tęgi mróz i gniazda 230V niema w pobliżu to bym chciał grzać sam silnik a nie dodatkowo powietrze pod podłogą. Do grzana się mam znacznie mnjej prądożerne suche webasto, .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ferguson 
zaawansowany


Twój sprzęt: Nissan Urvan 4x4
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2014
Piwa: 5/1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-01-05, 12:05   

xbartman napisał/a:
TU pod koniec masz krótki opis i zdjęcie wymiennika. Włączyłem się w oryginalną instalację webasto (eberspacher) samochodu, równolegle do nagrzewnicy przestrzeni mieszkalnej. Przewody takie same jak oryginał doszły tylko trójniki zawór i dodatkowa pompka. I oczywiście kilka przekaźników do sterowania. Robota prosta na kilka godzinek pracy.

Instalację wodną masz ciśnieniową, czy na wikrowłącznikach?
_________________
Pozdrawia Krzysztof
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xbartman 
stary wyga


Twój sprzęt: Nissan Primastar
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Gru 2016
Piwa: 64/10
Skąd: Łódź/Pristina
Wysłany: 2019-01-05, 17:20   

Pompka zanurzeniowa na mikro włącznikach.
_________________
Pozdrawiam, Bartek
Moje podróże: www.w4stronyswiata.com

"Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki, pragnij tego, by długie było wędrowanie, pełne przygód, pełne doświadczeń." - Konstantinos Kawafis
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anteks22 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Gru 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-01-14, 14:36   

Dziś przeprowadziłem testy z wymiennikiem ciepła 30kw 30 plytkowym i mieszaczem ... rewelacja ciepła woda w kilka minut a jeśli zagrzejemy płyn do 78st C i wylaczymy webastoto gdy chodzi pompka obiegowa ciepła wodę w kranie/ prysznicu mamy bardzo dlugo pojawił się tylko problem z ciśnieniem pompka barwig 0.6bar zanurzeniowa ma za małe cisnienie aby przepchac wodę przez wymiennik i mieszacz gdy dołożyłem druga taka samą przez trójnik problem znikł. Czy są mocniejsze pompki tych rozmiarów? I czy da się oddzielnie uruchamiać pompka obiegową od webasto? Np uruchamiać ją wyłącznikiem po wygaszeniu pieca ale aby jednocześnie współgrała z sterowaniem webasto?

20190114_125950-2016x1512.jpg
Plik ściągnięto 33 raz(y) 778,41 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kimtop 
Kombatant

Twój sprzęt: Dethleffs Esprit RT na auto s pici na kapotou
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Piwa: 139/44
Skąd: Opoczno
Wysłany: 2019-01-14, 16:11   

Pełna profeska.
Tutaj masz pompę https://allegro.pl/oferta/pompa-zanurzeniowa-do-wody-12-v-1-5-bar-21-l-m-7744989878

Można poszukać także w pompach zęzowych
_________________
Pozdrawiam.
Polak gorszego sortu

Wódka z lodem szkodzi na nerki.Rum z lodem niszczy wątrobę.Whisky z lodem atakuje serce.Gin z lodem rozwala mózg.Cola z lodem demoluje zęby.
Oznacza to,że lód szkodzi w zasadzie na wszystko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
anteks22 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Gru 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-03, 22:58   

Powoli prace poruszają się do przodu, zdecydowałem się na wymiennik płytowy i wpięcie się równoległe piecem do małego układu chłodzenia. Webasto grzeje wymiennik do 70 stopni w 6 minut od uruchomienia, sterowanie dwoma zaworami ale jest problem z nagrzewnica w samochodzie ... kiedy webasto zagrzeje już płyn przewody są ciepłe zbiornik wyrównawczy rownież uruchamiam nawiew w kabinie a powietrze leci zimme co może być przyczyną? Dodam że po odpaleniu silnika i zagrzaniu normalnie działa ogrzewanie
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-02-04, 00:16   

anteks22 napisał/a:
do małego układu chłodzenia.
Do węży idących do nagrzewnicy?
(nie masz przypadkiem jakiś elektrozaworów)
co to za auto? bo chyba nie podałeś .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anteks22 
początkujący forumowicz

Dołączył: 11 Gru 2018
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-02-04, 00:53   

Tak na wężach idących do nagrzewnicy przed sama ścianą grodziowa samochód to vw crafter 2.0 to 2012r. Jutro zrobię zdjęcie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amples 
Kombatant

Twój sprzęt: Master III
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 28 Lut 2013
Piwa: 129/18
Skąd: UE
Wysłany: 2019-02-04, 01:39   

anteks22 napisał/a:
crafter o ile się nie mylę ma (wujek gogle tak mówi) zawór (przełączający-odłączający? , ) nagrzewnicę
ale pod deską czy w komorze silnika , nie wiem , musisz poszukać poczytać jak to działa u ciebie . :spoko
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***