Klub miłośników turystyki kamperowej - CamperTeam
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kreta 2018
Autor Wiadomość
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-10-21, 10:41   Kreta 2018

Przed wczoraj - wróciliśmy po dwumiesięcznej podróży .Od początku..
Spotkaliśmy się W Bereku ze Stasiem Gajdą i po kilku dniach pojechaliśmy na znany targ kwiatowy spotkać się ze Stasiem Krysta z Rzeszowa.
Ponieważ ja byłem już 5 razy to mnie przypadło prowadzenie mini karawany.

Do campingu przy olimpie w Platamonas bez sensacji Staśki pojechali autobusem wycieczkowym na meteory .Po kilku dniach wyruszyliśmy dalej.
Przy wodospadzie w Termopilach zauważyliśmy wyciek paliwa u Staszka. ADAC dojechał w pól godziny Okazało się że wymiana filtra będzie następnego dna po południu więc pan z adacu
zaproponował kolację taxi nocleg.
Przespaliśmy sie pod serwisem i my we dwóch pojechaliśmy do Aten.
Przejeżdżaliśmy przez spaloną ziemię przykry widok.
Zajechaliśmy na camping athena następnego dnia na AKROPOL i powrót na camping wszystko Taxi ok 12eur, gdzie przyjechał Staszek który zrezygnował z KRETY
My do Pireusu na prom do Hani wypłynięcie o 16 przypłynięcie o22 koszt 160 eur kamper
+2 seniory na pokładzie bez kabiny.Dzisiaj starczy -idę wybierać
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
OMEGA 
weteran

Twój sprzęt: LMC -- FORD
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lip 2007
Piwa: 40/52
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2018-10-21, 13:02   

czekamy na dalszą relację i zdjęcia
_________________
Marian

za stary by pracować , za młody by umierać , za to akurat do podróży bliskich i dalekich.
http://www.camperteam.pl/...pic.php?t=10387
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-10-22, 09:24   

No super :roza:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-10-24, 09:46   

Przyjechaliśmy do Hani wieczorem staneliśmy za kilkaset metrów na placyku i spać.
Rano po obudzeniu pierwsze wrażenia z wyspy-- Arabia wszędzie walające się śmieci brak chodników
niedokończone budynki ze sterczącymi drutami zbrojeń na placykach składy jakiś rupieci co się mogą przydać. Jazda pojazdów także po arabsku na siłę przeważnie pickupy poobcierane , skutery motocykle w różnym stanie sposobem jazdy niewiele się różnią od krajów muzułmańskich .
Jedziemy do Kissano.
Camping w fazie zamykania na zimę choć to dopiero wrzesień.
Niby wszystko jest Basen restauracja toalety miejsce do zmywania,WC Chem do normalnych toalet woda do płukania gdzie się da.wszystko w stanie technicznym,,silna komuna" wszędzie zarośnięty
drzewami o rozstawie na auta osobowe gałęzie obcięte też dla osobówek jakoś się ustawiliśmy.
bez rys chociaż ciężko było.Camping przystosowany do spania w namiotach tak własnych jak i stacjonarnych camperowców jest trzech z nami. Na naszym campingu kończy się asfalt dalej szutr i szer3m rowery wyciągnięte niepotrzebnie .Jednak robimy na siłę wycieczki rowerowe odwiedzamy sąsiedni camping podobny ma być trochę dłużej otwarty Wszędzie zacieniające drzewa amaryszkowe i oliwki skutecznie przeszkadzają większym camperom w jeżdzie i parkowaniu.
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Ostatnio zmieniony przez koko 2018-10-24, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-10-24, 09:54   

Drzewa tamaryszkowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-10-25, 08:19   

Na tym campingu pomieszkaliśmy 4 dni po15 eur oczywiście jak wszędzie zapłata do ręki bez kwitu.
Decyzja jedziemy do cywilizacji czyli na camping Hania koło Hani.
GPS doprowadza nas na parking campingu idziemy go obejrzeć standard jak cię mogę położenie
5 min do niezłej plaży 20 min do Lidla .No to wjeżdżamy i tutaj dopiero pokazuje się WOLNOŚĆ
Greków kreteńskich Uliczka szer 3m powykrzywiana przy niej zaparkowane auta osobowe z parkanów
zwisające pienne róże na wysokości 2,5m nie przeszkadzają osobówką ale camperom bardzo. Nie podejrzewam że była tam ręka planisty drogowego.
Zaparkować na tym przeznaczonym na namioty campingu to mistrzostwo świata ok pól godziny z pomocą 2 osób cena 25 eur.
cdn
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-10-25, 10:04   

Komunikacja do Hani to autobus 5-6 km cena u konduktora 2 eur w kasie 1.2 .
Miasto typowo turystyczne,stare miasto malowniczo położone z takimi kamieniczkami nad zatoką masa restauracji i sklepików widać koniec sezonu turystów mało Ruch samochodowy na ulicach arabski kto pierwszy ten lepszy.Rowerów nie widać infrastruktury rowerowej brak.Masa wypożyczalni
samochodów skuterów motocykli.Zabudowa centrum jaka taka ale nic ciekawego reszta bez składu i ładu i czystości Plaże bez infrastruktury na jakimś europejskim poziomie ze zjazdami szutrowymi i parkingami dla osobówek,gdzie nie gdzie jakiś camper a właściwie camperek na busie.
Turystyki carawaningowej b. mało .Wracamy na camping idziemy na miejską plaże opłata 5 eur z leżak
Ogólnie ceny na wyspie z sufitu i kosmosu 3 banany 2,5 eur oczywiście bez pokwitowań Gospodarka Grecji a więc i Krety wydaje mi się gorsza, wiele biznesów pozamykanych inne pracują na pół gwizdka
Widać pracujących jeden robi trzech patrzy i popala jak u nas za komuny.
cdn
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
drwoy 
zaawansowany
Woytek

Twój sprzęt: Hymer T 572c
Nazwa załogi: Kamperik
Dołączył: 15 Gru 2015
Piwa: 6/40
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2018-10-25, 10:41   

Bardzo konkretna i rzeczowa relacja. Chce się czytać. Proszę dalej.
_________________
Pozdrawiam Woytek


------------------------------------------------
Wyższe wykształcenie może mieć każdy, podstawowe niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wojciechu 
Kombatant


Twój sprzęt: był - ducato frankia,jest- burstner t603
Nazwa załogi: marwoj
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2013
Piwa: 159/151
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2018-10-25, 12:58   

Ciekawy ogląd wyjazdu kamperem, przez osobę z ogromnym doświadczeniem turystycznym. Choć jak dla mnie mało emocji i lekkie zabarwienie wzmocnieniem negatywnym - może być ciekawie. Czekam na cdn. :spoko
_________________
prof-os

Jesteśmy jedyni i niepowtarzalni, pamiętajmy tylko że niedoskonali…
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-10-25, 20:38   

No to dalej Kreta
Jakość prac jak u Ruskich na prowincji nie ma nic równo gładko toalety i inne pomieszczenia stare nie remontowane nikomu to nie przeszkadza widać taki standard i...wrzucanie papieru toaletowego do
koszy na śmieci, w niektórych toaletach tylko kucanki tureckie Woda ciepła w,g jakiegoś schematu
w jednych jet rano w innych po południu.
Czekamy na sobotę i jedziemy na zachód ciągle na północy do Retimno na camping Elizabeth camping ponoć czynny na okrągło.Stanąć jak zwykle problem zajechać sensownie również.
Camping ten przebił wszystko co do tej pory widziałem takiego bałaganu i rozp...ju jeszcze nie widziałem namioty z lat 50tych składy rupieci starych łóżek, krzesła stoliki plastikowe i łóżka nie widziały wody od brudu aż się lepią cena 28 po targach 24,80 Plaża szeroka ładna piaszczysta przylega do campingu i restauracji zostajemy 1 dzień robimy obsługę i w drogę na południe .
CDN
może są jakieś pytania?chętnie odpowiem.
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-10-25, 20:50   

Czy masz jeszcze nadzieję?
Widocznie tak

Dlatego Nie Pytam:
A po kiego w syfie siedzisz?
:mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bim 
Kombatant
Jacek


Twój sprzęt: Peugeot Adriatik 2,5D 1991 rok
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Piwa: 123/89
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2018-10-25, 20:55   

koko napisał/a:
może są jakieś pytania?


Co Cię skłoniło , ewentualnie kto Cię namówił do wyjazdu na do Grecji. :haha:

Ty bywalec białoruskich kibelków nie wiesz jak to jest na "narciarza" :bajer

Masz kampera z kiblem musisz się przełamać, że poza kempingami też jest fajnie i nikt Ci krzywdy w Grecji nie zrobi
nie takie fury stały wypoziomowane na pnematach na dziko nie ograniczały ich alejki z drzewami :lol:


prof-os napisał/a:
Ciekawy ogląd wyjazdu kamperem, przez osobę z ogromnym doświadczeniem turystycznym.


;) :spoko
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Barbara i Zbigniew Muzyk 
Kombatant


Twój sprzęt: fiat ducato2001-Bassa748
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 23 Lip 2010
Piwa: 350/394
Skąd: krakow
Wysłany: 2018-10-25, 21:29   

To właśnie tak jest jak sie nic nie wie o danym kraju.Grecje i Bałkany trzeba prawdziwie polubić .Jezdzic na prawdziwy zachód tam wypasione kempingi 5oo metrów od plaży nawet nie wiem za ile.Tyloletni kamperowiec a co z fotkami będzie tak na sucho
Nawet majmarek wkleja już foty.Bim dziękuję za wpis.Barbaraps nie mogę od razu mam nerwy a przecież jestem starsza od Koko o kilka lat :haha:
..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
koko 
Kombatant


Twój sprzęt: CARTHAGO C-LINE 4.8 I
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Sty 2007
Piwa: 70/31
Skąd: Radom
Wysłany: 2018-10-25, 21:38   

Co mnie skłoniło- MAPA
Kreta leży na wysokości Tunezyjskiej wyspy Jerba ja szukam miejscówki na zimę .Objechałem Maroko,
Portugalię Hiszpanię i teraz Kretę.W podsumowaniu wypiszę wnioski
Ja staję raczej na dłużej zostawiam campera i zwiedzam innymi pojazdami ponadto na dziko staję tylko w przejeżdzie zresztą to dyskusja o wyższości świąt
_________________
KoKo
Piszę tylko merytorycznie.
Mądrzy ludzie wiedzą przed a nie po
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bronek 
Kombatant

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 06 Cze 2013
Piwa: 477/990
Skąd: Ooo
Wysłany: 2018-10-25, 21:48   

Konrad, syf i brud to syf i brud. I poznawanie kultury kraju itd przez pryzmat brudu mi też nie odpowiada.
To tak jak zakochać się w kocmołuchu śmierdzącym. Owszem można skorzystać, ale nie na trzeźwo.
Jedym słowem, pomimo że byłem onegdaj tam, jako turysta latający samolotami, w czasach naszej bidy postkomunistycznej, ale w enklawie turystycznej i na ciągłej imprezie .Czyli Świat był piękny.
To mnie tam teraz, kamperem nie uwidzą, nawet jakby mieli smaczne jedzenie i pięknie tańczyli.

Na starość wymiękłem i wydelikaciłem się :mrgreen:
Ale Grecja jest piękna.
Ostatnio zmieniony przez Bronek 2018-10-26, 05:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum

Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
*** Facebook/CamperTeam ***